Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Firingo
    No určitě je to dobře aby se Steam pročistil ale vstupní poplatek 150 000 by pro malé vývojáře byl opravdu likvidační :D Spíš bych to viděl kolem té tisícovky dolarů.
  • Mě by spiš zajímalo, co se stane s komunitníma módama. Díky Greenlightu jich byla celá řada přidána na Steam a hodně z nich bylo dobrých. Na stránky typu moddb rozhodně nechodí takové množství lidí jako na Steam. To mi přijde docela škoda.
  • Paulcz
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=850259542

    nářez, bude recenze?
    • nejsem si jistý, jestli to měl být sarkasmus a nebo jste to myslel vážně... lol
  • Jen pro informaci, spustit současnou a tedy i minulou podobu greenu nebylo nikdy zadarmo, vždy tam byl poplatek mezi 2000 a 3000kč. Je to samozřejmě malá částka oproti vrchní částce uváděné teď, na druhou stranu může to být dobré, ale může to být pro někoho likvidační. Myslím, že poplatek kvalitu her nezlepší, naopak hrozí, že víc mobilních portů si to rádo zaplatí, protože základnu už mají a kýžený efekt bude ta tam... Je to jak s politikou, vstupem by neměli být jen peníze a nyní jsou. Kdyby steam jako takový sám dbal lépe na výběr, udělal by elegantnější krok, než říct si - ti nuzní nám na 5000doláčů určitě odpadnou... Chápu, že bylo nutné green pročistit, ale přilo by mi lepší, kdyby to bylo čištěno jinak, než penězmi...
    • Paulcz
      Tak ono jde spíše o to jak je těžké na Steam dostat regulérní hru (něco jako Factorio, Rimworld apod.).
    • však to v článku, pro vstup vašeho účtu na Greenlight byl poplatek 100$. Problém byl v tom, že jakmile jste tam jednou už byli, tak jste si mohli vytvořit kolik projektů jenom chcete.
  • Já bych jakýkoliv vstupní podmínky zrušil. Máme přece demokracii a svobodu, ne? :-D
    • Coz mimojine znamena ze si muzes urcit co na sve sluzbe chces vydavat ne? Demokracie a svoboda neznamena ze ve svem ksefte musis mit vsechno co tam nekdo prinese. Pokud chces vydavat hry bez omezeni tak muzes. Steam s tim nema nic spolecnyho.
      • To ne, když se mě hodí moje osobní svoboda, použiju svoji osobní svobodu jako argument. Když se mě hodí prosazování osobní svobody někoho jiného, taky to použiji jako argument. A platné zákony a morálka jsou jenom věci, které jen zdržují. :-D (ironie)
        • argument vhodný tak akurát do zbytečné internetové diskuze. V reálu totální pitomost.
  • Nějaká cena vstupu je určitě na místě, mohlo by to profiltrovat ty nejhorší zoufalce. Já bych ještě uvítal, kdyby Valve/Steam vyčistili ten Green svinčík i zpětně, vyházet hry, kterých se po greenlightu prodalo sotva pár stovek ks nebo mají dlouhodobě silně negativní hodnocení.
    • pročistit zpětně nelze, pač nelze kvalitu a úspěch hry hodnotit počtem prodaných kopií, pač u těch nezývislých her rozhoduje hlavně cena. konec konců ta rozhoduje u všech her... třeba takový shower with my dad je fakt hra o ničem, ale díky cenně prodala pravděpodobně víc kopií než třeba většina loni vydaných českých her dohromady. přitom je to hra, kterou by bylo ostudné srovnávat třeba se samorostem 3, ale je prostě prakticky zadarmo. takže to není úplně objektivní měřítko...
    • Mohlo by to hned nabizet formu crowdfundingu. Takze aby tu sumu nemusel z rukavu vysypat vyvojar. Ale kdyz uz tak aby musel dostatecne zaujmout fanousky ze mu to zafinancuji.
  • Krok správným směrem. Za mě třeba těch $1000 jako poplatek naprosto v pořádku.
  • Krescz
    Kickstarter? podle mě je to lepší volba. 5000 dolarů jako poplatek nás sice ochudí o pár indie her, ale je to malá bolest :D
  • Jack1947
    Už bylo na čase *4*
  • A máme tu Steam Redlight

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit