Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Umaroth
    To bude zase flame....
  • Proto je v CR pc nejrozsirenejsi herni platformou. Protoze se da snadno krast. Zaklinace 2 se pry prodalo 15 000. Pritom pocitac ma doma 4-5 milionu domacnosti, nektere i vice kusu. Pcckari sou proste zlodejska banda. *7*
    • Počítáš do těch 15 000 kusů i lidi co si to koupily na steamu nebo prostě si to nechaly dovést ze zahraničí za míň peněz? Podle mě jsi jen řekl číslo z prodeje v kamených obchodech, např. já si Zaklínače 2 koupil přes steam.
      PS: Pirátění na konzolých ja malý díky tomu že se ty hry od hráčů prodávájí i s klíčema dál ( např. bazary). Jeden člověk si to koupí v obchodě, dohraje a prodá někomu jinému a ten klidně udělá po čase to samý, a když tohle dělá více lidí tak si myslím že ono to pak vyjde procentuálně na stejno.
    • Ale kolko kopii zaklinaca sa predalo na steame to ti nik nepovie.
      • calwin
        tak mohli to vkľude kúpiť z GOG... kde to bolo v akcii ešte dávno pred steamom... dostali riadnu podporu pre zaklínača... asi vďaka dobrým vzťahom boli exkluzívny...
    • Teď to schytáš.

      A je fakt, že říkat, že "PCčkáři jsou zledějská banda" je zcestné. Pirátit jde i na konzole a už i celkem jednoduše.

      Rozdíl je pouze v tom, že prodané kusy jsou vždy vyšší na konzolích. Je tedy as správné říct, že relativně vyšší procento PCčkářů pirátí.
      • Jo, uznavam, pirati se i na konzoli, ale mnohem min. A to slovo relativne si mel klidne vynechat. Na pc se krade tak z 90%. staci se podivat na prodeje konzolovych her a na prodeje pc her. Proto uz skoro pc nema velky exklusivni hry. Vyvojari na pc kaslou.
        • Jestli to nebude tím, že vývojáři na PC serou a raději vydaj něco na konzole s tím, že pak udělaj port na PC, čímž vlastně podle nich budou mít dvojí výdělek (od konzolistů a pak od hráčů na PC), ale hráč na PC se jim na paskvil se šestiknoflíkovým ovládáním a kvůli konzolovému původu velice osekanou grafikou/fyzikou zvysoka vykašlou, a proto jsou na PC nižší prodeje než na konzoly, a to opět vede k tomu, že se PC posouvá na okraj zájmu vydavatelů bludný kruh se uzavírá.
          Pokud by někdo vydal hru primárně vyvíjenou na PC, která pln využila schopnosti moderních PC, tak by měl mnohem lepší prodeje, než mají ty paskvily portované z konzolí.
          Řekl bych, že se na PC procentuálně kvalitní hry nepirátí o tolik víc, než na konzolích, ale nekvalitní za nekvalitní port z konzole zaplatí málokdo.
          • Vetsi hovadinu sem uz dlouho necet. Pcckari meli Crysis, ktery se ale horko tezko zaplatilo az masivnima slevama a dalsima hrama. Vydavat AAA hru na pc je financni sebevrazda, pochopil to i jinak k pc hodne vstricnej Crytek.
            • Crysis byla crysis. Dohrat hru ktera stala kdyz vysla pres 1k za 6h. Sorry ale to si o pirateni primo samo rika.
            • No nevím jestli bych zrovna Crysis nazval dobrou hrou, když stejně jako většina dnešních stříleček je jak přes kopírák. Ano využil možnosti PC pokud jde o grafiku, a fyziku, ale hratelnost, a ovládání byla naprosto stejná jako u konzolovejch her. A příběh taky žádnej zázrak nebyl. Takže shrnuto a podtrženo to že nějaká hra naplno využije hardware jí nezajistí úspěch, když zbytek je v průměru.
          • Rád bych věděl za co ten mínus. Když už se mnou někdo nesouhlasí, tak bych rád, kdyby alespoň napsal proč.
      • Schyta to, protoze (pokud jen neprovokuje) tvrdi ze kazdej kdo ma komp si musi koupit hru xyz.
  • Jj.Takové české zmrdství *1*
  • Jo to chce, minimalne kazdej tejden jeden clanek o pirateni..to se vzdy chytne. Tipuju 200+ prispevku do vecera..co na tom ze to je porad dokola jen v jinem baleni..
  • Mě spíš vadí že berou stahovaní dat přes torrent jako neco nelegalního. Pokud vím tak zneužití dat je až tehdy když soft nainstaluju a nelegalně používám a né když ho stahuju. Pokud vím tak lidé stahují například i hry jen proto že například digitální distribuce má poruchu a tak to stahnou přes torrent a pak zadají legalní kód a mají legalní hru ale právo říká že jsou pirati. Dále torrent systém nebo dá se říct síť používají i free to play hry které si nemohou nebo nechtějí platit velké servery nebo steam a vidí to jako levnou náhradu digitální distribuce her a software. Jenže tím pádem ja jako jejich potencionální zákazník i když mam legalní kód k produktu dělám nelegalní činnost a dopouštím se trestného jednání. To mě přijde jako špatně napsaný zákon od lidí co je jejich IT vrcholem zapnutí počítače tlačítkem pro zapnutí.
    • Problém s torrenty je v jejich fungování. S defaultním nastavením totiž i zárověň uploaduješ a to je ten problém. Upload věcí, ke kterým nemáš autorská práva, je trestný vždy.

      Co se týče downloadu, tak videa a filmy stahovat můžeš a můžeš si myslím vytvořit 1 kopii pro vlastní potřebu a staženou verzi do 24 hodin smazat. S tím, že v rámci tohoto stažení a následného používání nesmíš překonat žádnou ochranu, co daná nahrávka v originále má.

      Hry (software obecně) stahovat sice můžeš, ale zase nesmíš nijak překonávat ochranu (cracky) a musíš mít vlastní platnou licenci, aby jsi ho mohl jakkoliv používat. Tedy tebou zmíněný příklad toho, že někdo má klíč a instalačku si stáhne je ok. Sám jsem třeba před lety koupil levný klíč pro Assassin's Creed: Brotherhood a instalačku jsem si dotáhl.

      Ale neber mě 100% za slovo, kdyžtak si to ověř v zákonech.
    • Nesmysl, stahovani obecnych dat po torrentu neni nelegalni. Muzu seedovat moje fotky a nikdo mi nemuze nic rict.
      Pointa je v tom ze stahovani napr. hudby je legalni dokud to nesiris dal. Takze z rapidsharu klidne stahovat muzes. Z torrentu nemuzes, neb behem stahovani seedujes tzn. uz siris data dal. Coz je nelegalni.
      • Whoossain
        To není úplně přesný. Třeba u audiovizuálních děl (hudba, filmy...) můžeš používat ke stahování i torrenty pokud sdílení zakážeš. Podmínkou stahování přes torrent není sdílení. Sdílení tě pouze na většině trackerů zvýhodňuje. Pokud máš ale třeba VIP účet na privátním trackeru, tak sdílení není vůbec vyžadovaný a nijak tě to, že nesdílíš, neznevýhodňuje... Zkrátka klíčový je tam to sdílení....
        • Ah, tak to se omlouvam, tohle me vubec nenapadlo. Kazdopadne pointa byla ze nelegalita je v tom seedu.
      • Jasně že si můžeš seedovat (=upload) vlastní fotky. Jsou tvoje vlastní, takže k nim vlastníš autorská práva.

        A o ty jde hlavně. Jo, lidi často prostě říkají "torrenty jsou nelegální", což chce dovysvětlení.
  • Spades
    Kdyby hry byly delší, tak si klidně koupím pár doroka, ale doprd€le... Když to projedu za 8 hodin čistého času, což někdy může zabrat asi 2-3 dny, a chcou po mě 500??? To ať jdou někam...

    Radši si koupím hru, která mi vydrží. Například Starcraft 2 sice stál 1000, ale má super multiplayer i dlouhej singleplayer. Na rozdíl od toho, CoD mi připadá jak TV Film - 1 si to projedu, a pak už o to nemám zájem. Za to takové prachy fakt dávat nehodlám...
    • Presne kvôli tomuto dôvodu som za svoj život zatiaľ kúpil len 3 hry v cene okolo 40-50€: BF:BC2, BF3, Guild Wars 2. Hrám ich roky a stále ma bavia, dobrá investícia.
      Inak sa oplatí kupovať len hry vo výpredajoch. Napríklad taký Diablo III za 50€, v ktorom sa kampaň dá prejsť za 6 hodín je fakt zlodejstvo...
      • D3 nebyl vytvoren k tomu aby ho nekdo hral, je to jen feeder pro aukci za prachy. Ten nemuzes srovnavat s normalnima hrama.
        Navic je to konzolovka.
        • jan.pospisil.35
          Konzolovka??? Aukce za prachy??? Co to meles? Diablo bylo vzdy exkluzivne na PC az u trojky se blizzard slitoval nad ubrecenejma konzolistama. A k hraní D3 nemusíš utratit ani korunu. Jde o vylepsování postavy s kamarádama to hraju uz dobu. (Singl hrajes aby sis vylepsil postavy a v multaku skocis do areny a řežeš se mezi sebou) spoustu jednoduchy zabavy na chvilkový hraní za 50€ pohoda
          • Protip draku: Diablo 1 vyšlo pro Playstation 1. Stejnak tak Warcraft 2, kterej vyšel i pro Segu Saturn. A Starcraft vyšel pro Nintendo 64.

            Trochu šok, co? Co to ti tví milovaní Blizzard bozi jen dělali, co?
            • Spades
              Vyšlo na konzole != konzolovka.
              Příklad: Dark Souls vyšlo na PC, ale nikdy bych to nenazval PC hrou.

              Jak D1, tak WC2, SC i D3 byly upraveny pro konzole... Kdyby měli stejné ovládání jak na PC, tak na konzoli, pak by to byla konzolovka.

              Jako další příklad uvedu Dungeon Siege 3, které má na PC konzolové ovládání...
            • Svou pokorou jsi uzemnil mé předchozí použití povýšeného tónu.

              To se ti povedlo. *4*
            • jan.pospisil.35
              Člověk se pořád učí. Dík za doplnění vzdělání.
    • no neviem, ale ten kto si kupuje CoD/BFko kvoli Singlu je asi retardovany. single je tam vzdy ako doplnok
      • Retard***nej seš možná tak ty já hry kupuju hlavně na single a na multiplayer se vrhám po dohrání.To multiplayer je doplněk tak si nech keců,bože jak to člověka vždy vytočí *16*
    • kdyby 500,-
  • "pirátění" ... co je to za dementní výraz...
  • Tak nejak nechapu k cemu takovydle analyzy jsou. Podle me to jen podporuje megalomanstvi a honeni carodejnic hernich vydavatelstvi. Jednak zase muzou pocitat usle zisky (coz nechapu) nebo odepisovat hry když se jich proda milion kusu jako neuspesny (s cimz nesouhlasim) s argumentem ze kdyby se nepiratilo tak si to koupi daleko vic lidi (coz je na palici).
    Jakto ze tedy spousta her i bez ochran dokaze poradne vydělat? Chtelo by to spis zmensovat rozpocty a zvetsovat iniciativu a kvalitu her. indie scena to jasne doklada.
    • ales.smutny
      Právě k oponentuře těch tvrzení různých ochranných svazů apod o číslech stažení, která mohou být vycucaná z prstu. Přístup "je lepší vědět méně" nechápu.
      • Ale ja nerikam aby se nedelaly . Ale myslim si ze sou zbytecny. Kazda organizace si stejne udela svoje a všichni vime jak sou prestreleny třeba ve filmovem prumyslu tak i v hernim.
        Proste nechapu kdo si z toho co veme aby to skutecne bylo k uzitku.Protoze mam pocit ze tydle vyzkumy stejne nakonec někdo zneuzije pro svoje ucely. A nakonec za všechno stejne muzou pirati. Neobhajuju je ale vadi mi ze je to argument na všechno. Stejne jak kalouse pro nekery lidi :P
  • Whoossain
    To je těžký. Já si třeba stáhnul (kromě jinýho) Crysis 3. Než jsem se vůbec dostal k tomu, abych to nainstaloval, tak jsem sehnal na Aukru kód na Hunter edici za 300,-. A tak je to poslední dobou s většinou titulů. Podobně dopadl i RE6 a na Far Cry 3 určitě taky dojde. Lost Expeditions edice je k mání taky za 300,-. Dneska není problém pár týdnů po vydání sehnat téměř cokoliv za pár stovek...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit