Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No, tak takhle zbytečné videjko jsem tu snad ještě neviděl. Jinak DS 1, 2 i 3 jsem dohrál naprosto luxusně s Xbox360 gamepadem, i když je u mě většinou konzole spíše jako nadávka. Jednička na K+M nebyla moc hratelná a po 800 hodinách hraní jedničky v NG+++++ na GP jsem si na to v této hře tak zvyknul, že jsem plynule přešel na DS2 a než jsem ji dokončil na NG+++++++, tak vyšla trojka a opět jen plynule přejel. Musím ale podotknout, že DS2 a DS3 je na K+M naprosto precizně hratelná. Čili Praise the sun a jdu na DS3. Mých několik set hodin čeká v řadě. Já v podstatě již nic jiného nehraji. Od Soul her se mě vše zdá takové nudné a plytké.
    • Blahoslaveni chudi duchem
      • Nepoužívej cizí termity, když neznáš jejich správný význam ;)
  • Lukáše máme všichni rádi, na tom se shodnem ale myslím že tento typ videí o nastaveních pc verze moc lidí nezajímá. Tím spíš že rozdíly mezi pc a konzolovou verzí je jak v tech hrách najdi deset rozdílu... nenajdeš...
    • tak to sorry, ale za mě palec dolů, jsi totálně mimo.....!! Právě tento článek je pro mě poslední dílek skládačky k tomu, abych si tu hru přece jen koupil. Youtube je plné málo kvalitních videí, nebo sice kvalitních, ale konzolových videí, které teda ani náhodou nedosahují kvalit, které vyždímeš z PC verze - i když rozhodně i na konzolích to vypadá dobře. Jenže PC je PC a když máš doma nadupané PC, jako třeba já, tak skutečnost, že hra to dokáže odměnit, je pro mě opravdu důležitá *3*
      • Psychotic
        Dobrý paradox, co?
        "Ha, mám nadupané PC, aby mi neunikla žádná kvalitní hra!" -> "Tuhle kvalitní hru si nekoupím, pokud mě neodmění za to, že mám nadupané PC!"
        • Nevím, kde bereš tu drzost, překrucovat moje slova v něco, co jsem nikdy neřekl. Co ti dává právo si myslet, že víš, co jsem tím chtěl říct. Slušný člověk by se zeptal, třeba i uštěpačně, namyšlenej kre*én jak ty rovnou mou odpověď překroutí ve svou vlastní domněnku..... Dark souls ani jiné verze tohoto universa jsem nikdy nehrál, a to z několika důvodů. Ten první je, že postavy vypadají hůř, než vypadaly před 15ti lety v béčkových hrách. Další důvod je, že když jsem se začal o celou sérii blíže zajímat, byla již na světě dark souls 2, která vypadala hůř, než psí blitky. Jenže odevšad slýchám, že hratelnost je nesrovnatelně lepší, než co dokáže nabídnout konkurence a hlavně, v tomto žánru snad ani adekvátní konkurence není. Jenže jsem na vážkách a když už na vážkách jsem, tak jakákoliv pozitivní informace, jako třeba že na mém nadupaném PC ta hra prostě bude vypadat dobře, mi pomáhá v rozhodování. A to je vše. Takže abych se vrátil ke kontextu toho všeho, tak díky za podobná videa a snahu redakce ukázat možnosti, které lidem jako jsem já mohou pomoct k tomu, aby se rozhodli si hru koupit. Jen škoda, že to vede lidi jako jsi ty, hejtovat a zesměšňovat vše kolem. Je vidět, žes ten svůj nick trefil.... *16*
          • Takže Dark souls jsi nehrál, protože nevypadá dost dobře na to,abys ji hrál. A až informace o tom, že DS3 již aspoň částečne využije potenciál tvého nadupaného PC tě přesvědčila, aby sis ji koupil. Co teda neplatí na tom, co napsal Psychotic?

            BTW: DS3 je ze všech souls her nejslabší. Sice vypada vizuálně nejlépe (i když mě se třeba syrový vizuál Dark Souls 1 líbí více, s DSFixem a HD texturama je to paráda), ale po 20 hodinách to prostě pro mě nemá ten "Souls" feeling, jako jsem měl v Demon Soul, Dark Souls 1 a částečně v DS2.
          • Tebe proste vubec nezajima, zda je hra dobra, tebe zajima, jak vyuzije tve pc, to je mega LOL. Holt tu krome hracu her jsou take hraci grafiky :-).
      • Jenže tahle grafika těžko prověří nadupané PC na maximum. Technicky ty obrázky vypadají jak u 10 let staré hry. Tím nemyslím, že by se na to nedalo dívat, celkově to vypadá dobře, ale kvůli technické nedokonalosti je rozdíl mezi konzolí a PC skoro nulový.
  • Femto, jestli existuje nejaka cizi planeta Falusia, tak na ni jiste mas obri sochu jako buh...
    • Jemu stačí koment na titulní straně. Ale jinak neusiluje o pozornost, to jen ti druzí... *15*
      • Femto
        přesně tak. Pokud je můj komentář na hlavní stránce, mám daleko lepší spaní .)
  • Nechápu, proč někdo řeší grafiku u her zrovna jako jsou DS, které jasně dokazují, že architektura a cit pro detail>grafika. Hra může vypadat sebelíp, ale co je jí to platné když nemá výrazný ksicht a artstyle. Takových kousků je mraky a po měsíci si už na ně nikdo nevzpomene.
    • MickeyMutant
      Grafika by se tedy měla řešit jen u her, které nemají výrazný art style, chápu to tak správně?
      • Grafiku řešíš u her co chceš hejtovat. Naopak u her co se ti líbí potom musíš tvrdit, že na grafice nezáleží a důležitá je imerse a filmový zážitek.
      • Duše démonů jsou krásné na PS3 po letech, i teď se kochám.
        Little big Adventure jakbysmet. Anebo jsem po vánocích hrál opět Outcast v jeho maximálním rozlišení 512x384 a taky nádhera. Počet polygonů není vše.
        • Draken69CZ
          Demon's Souls jsou pěkný, ale díky mizerným fps místy těžko hratelný až nehratelný to mě od nich odradilo.
          • To jsem u Demon's Souls nezaznamenal. Jen u Dark Souls v Blightown, ale to nebyla žádná sláva ani na PC, když jsem si to kvůli porovnání loni koupil. Ale zase nic, co by bránilo si to užít.
            Třeba takový Drakan na 5 fps na maximální detaily, to bylo horší :-) Dřív co nám přelezlo 20 fps jsme brali jako naprosto v pohodě.
            • Výkřik poslední módy to není, pravda :-)
            • Blightown na PC uplne v pohode, asi mas holt slaby kompik.
        • MickeyMutant
          Tvrdí někdo něco jiného?
      • Femto
        já si myslím, že to tentokrát chápeš správně :)
  • MickeyMutant
    K+M anděl světla se hlásí. Moc dobré video pro základní orientaci, jen škoda, že se vám nepodařilo dokonale synchronizovat srovnání při rozpůleném obrazu, jako je to třeba tady.

    Vyčerpávající článek od Duranteho, člověka, co zprovoznil první Dark Souls na počítače + bezva mod pro oddálení kamery a narovnání "strafování" ve hře.
    • Draken69CZ
      Co přesně dělá ten mód nějak to z toho popisku nechápu, mě víc vadí ten trhaný pohyb při rozhlížení pomocí myši.
      • MickeyMutant
        Umožňuje přiblížit / oddálit kameru od avatara, při pohybu do strany "strafuje" po přímce, ne po oblouku kolem kamery a s poslední funkcí se člověk může třeba v úzkých prostorech jako výtah dívat přímo nad sebe bez omezení úhlu. Hlavně možnost oddálit kameru je skvělá - člověk má lepší přehled (větší FOV) a částečně to tím pádem redukuje to zmíněné trhání při rozhlížení. Lze to operativně vypínat a zapínat během hraní pomocí funkčních kláves F1 až F6.
        • Draken69CZ
          Díky moc za vysvětlení, jak je to s bezpečností aby člověk nedostal ban nebo preventivně hrát offline?
          • MickeyMutant
            Will you get soft banned for this?

            As with all programs that modify the way an online game is meant to work, there's always a risk, but I think in this case it's very minimal. Technically, even a ReShade mod is risky to use.
            My FOV Fix, as its name suggests, only modifies the field of view, and also some camera behaviour, not to cheat, but to help people enjoy more the game by avoiding for exemple sickness caused by the originally too much narrow FOV, or by providing better adapted camera for keyboard and mouse users.
            Some people will say that it could give you an advantage when playing PvP, but seeing more what or who is around your character with a wider FOV will perhaps help you a little, but will not give you über skills to vanquish your opponents. If you're weak, you will die, even with a 180° FOV... Also, a lot of (good) competitive online FPS have a built-in FOV slider, why not this game (or generally, all TPS games)?
            I must add that since this tool is available and used, no one ever complained about being soft-banned because of it. And I think some of the users of my tool actively do PvP.
            However, if you fear the risk of being soft-banned with this tool, better not use it when playing online, and keep it to when you want to play offline.

            Takže je to velmi nepravděpodobné. To by teoreticky hrozilo i třeba v případě grafických modů. Kdyžtak si tam pročti diskuzi.
            • Draken69CZ
              Ok dík
  • Videorozbor se mi líbí, líbí se mi i rozbor v nastavení co mohu zapnout a jestli je vliv/dopad na hadrware/grafiku v konečném zobrazení znatelný.
  • Já to dohrál na klasické lampičce s obyčejnou spořivkou a neumím si to představit hrát na K+M...
  • Naopak, me se na k+m hraje DS3 vyborne...nedovedu si to predstavit na gamepaduy
  • Ovladačem PC je klávesnice a myš. Pokud v tomto opět není hra dobře optimalizovaná, není to dobrý PC port. Osobně neznám vůbec nikoho z mého okolí, kdo by měl gamepad, takže bych rozhodně neříkal, že je to ovladač zcela běžný pro PC hráče a pokud se DS III (já to nevím) pořád dobře neovládá M+K, pak lituji, pořád to není dobrý port.

    Samozřejmě jen můj názor. Každý to může vidět různě a nikomu neberu odlišný názor.
    • Ja dohral DS1 i 3 na K+M uplne bez problemu ba naopak, zkousel jsem hrat na G, ale nebylo to nic moc...
    • MickeyMutant
      Hra se tentokrát ovládá dobře i na K+M.
      • JohnyTheZik
        Hra se ovlada vpodstate stejne jako dvojka, nevim, proc se ji tak brutalne ubira kredit.

        Jinak nicmene souhlasim, dohral jsem oboji k+m a da se vklidu, jednicku jsem musel louskat s gamepadem.
        • MickeyMutant
          Pokud si dobře pamatuju, tak u dvojky byl ca půlvteřinový mouse input lag (avatar reagoval se zpožděním, což byl v soubojích celkem problém) a externím fixem se muselo ošetřit, aby reakce byla okamžitá. Pak byly rozbité modifikační klávesy jako třeba "Shift", které byly napevno vázané na určité akce a hra se občas snažila provést dva příkazy naráz. Vím, že tam původně bylo ještě pár dalších much, které se už teď neopakují.
          • input lag byl způsobenej nesmyslim napamováním na doublkeclicky ... oboje jak shift tak input lag se dal lehce spravit v nastavení ... jen u shiftu bylo poptřeba odstranit vsechny místa kde se to pouzivalo jako modifikátor
    • Veskoslav
      Nemít u pc gamepad, tak je v dnešní době blbost na entou. Už jenom skákačky, závodní hry se na něm hrají mnohem lépe (tedy kromě trackmanie, tam mi nikdy nesedl)
      • Tohle imho není dobrý přístup. Úplně by stačilo dát da krabici PC verzí informaci, že s gamepadem se ta hra hraje líp, nebo že pro nejlepší zážitek se doporučuje gamepad, pak bych neměl problém. Může to být při koupi rozhodující. Po zjištění, že to nejde bez gamepadu dobře hrát, by to taky lidi mohli hromadně vracet a celkem oprávněně - prodeje by se svedly na piráty samozřejmě*1*.

        Je to naprostá prkotina, stojí to minimum úsilí a přijde mi to korektnější, než port odbýt a pak říct, že máš mít u každého PC gamepad. To bych taky potom mohl říct konzolovému hráči Diabla 3, ať si tam zapojí myš, když to konzole umožňuje, ale naštěstí Blizzard umí dělat kvalitní porty, že ano. *1*
        • Femto
          "Úplně by stačilo dát da krabici PC verzí informaci, že s gamepadem se ta hra hraje líp, nebo že pro nejlepší zážitek se doporučuje gamepad, pak bych neměl problém. Může to být při koupi rozhodující"

          Už první díl to má na krabici napsané. Navíc je to silně doporučováno i na Steamu :) Rád jsem posloužil :)
          • 1) Nikde na obalu nevidím (u žádného dílu), že je doporučený ovladač pro lepší ovládání. Jen informaci nebo logo, že to podporuje ovladač, což je velkej rozdíl.
            2) Mělo by to být v první řadě na boxu = nejjednodušší a nejefektivnější cesta, jak to sdělit kupujícímu. Nevim, proč by člověk měl něco hledat na Steamu, když to ani přes něj nemusí kupovat.
    • Není to úplně zlý na klávesnici a myši, ale gamepad je gamepad. V dnešní době stojí solidní gamepady (drátové) i kolem 500 korun a není důvod, proč si ho prostě na některé hry nepořídit. Samozřejmě FPS (obecně hry, kde je potřeba na něco mířit) a strategie jedině na klávesnici a myši.
    • Krescz
      tak s tím, že budeš potřebovat controller u portu z konzle musíš snad počítat :D....jinak lidi z mého okolí (blbej soused z ciziny, stará paní co mě budí tím, že plaší kočky sprostými nadávkami) taky nevlastní gamepad
    • Plně souhlasím, Zetko... a je vidět že zdejší naklikávač taky. *15*
    • DS3 jsem na k+m dohrál úplně bez problémů (co se ovládání týče) a na gamepadu si to ani nedokážu představit.
  • Femto
    Jsem rád, že ještě někdo umí vytvořit nádherné hry s fantastickou architekturou a komplexním level desingem. Jaká to přejemná změna od placek typu Zaklínače s jedním stylem chalup.
    • To by nebola zase diskusia na games.cz ku DS hre, kde by si ľudia nekopli do Zaklínača.. ježiš mária, to fakt neviete nič iné iba kydať na tú hru/sériu? Sú hry, ktoré si zaslúžia oveľa väčšiu a tvrdšiu kritiku ako hry zo série Zaklínač, ale tu sa každá diskusia na hru od From Software musí premeniť na "nenávidíme Zaklínača 3".. patetické a od ľudí, ktorí majú radi DS hry by som čakal niečo lepšie a hlavne inteligentnejšiu diskusia..

      P.S. každý jeden dom v Novigrade vyzerá inak ako druhý, no a že chalupy na dedinách v staroveku/stredoveku neboli stavané vyučenými architektmi, tak pardon..
    • Sr_Lobo
      Je to slabý, když už tak to vytahni aspon na litr ty máslo *7*
    • MickeyMutant
      Máš na to pluskování skript, co ti automaticky přidává dvojnásobek oproti mínusům, nebo to všechno děláš manuálně. Každopádně respekt, v prvním případě k "hacker skills", ve druhém k trpělivosti.
      • Naco stale riesit uplne rozbity a nepouzitelny system +/- na games? Proste kvoli tym "proxy klikom" je na rovnakej urovni ako keby neexistoval.
        • Veskoslav
          Rozbitý je jenom proto, že Games je snad poslední velký server, co umožňuje hlasování anonymům.
          • Draken69CZ
            Ne games ale tiscali
            • Draken: To je na tom ještě smutnější.
            • Draken69CZ
              Tak ono to asi generuje slušný page views tak proč to měnit *3*
            • Veskoslav
              Tak pokud vím, tak vrchní velitel Tiscali je zároveň jedním z redaktorů Games:) Takže kdyby fakt někdo chtěl, tak to vyřeší:) Ale ono je "lepší" sledovat 200+ atd.
      • Femto
        Pouze popularita a nemusím si ji uměle získávat na Jackovi. Lidi mě mají ráda takového, jaký jsem a ty pluska jsou jasný důkaz. Věřím, že do rána budu na stovce :)
        • MickeyMutant
          Třeba na dvou, když tě to baví.
          • Femto
            Samozřejmě že ano! Víš, co to je za skvělý pocit mít stovku u svého komentáře? Jaký mě čeká skvělý týden s takovou obrovskou základnou fanoušků. Všem moc děkuji kamarádi :)
    • Veskoslav
      Hlavně si to proklikat, aby jsi se cítil vyjímečně. Mimochodem jak si mlel něco o děckách, tak tvoje chorobná potřeba neustále řešit Zaklínače je naprosto skvělý příklad debility:) Ty prostě nedokážeš řešit svou hru a normálně se bavit. Musíš vzít nějakou hru, co nemáš rád nebo máš s ní nějaký osobní problém a musíš to řešit přes ní. Prostě typický DS "fanoušek" IQ bahna, kdy svět je odpad a DS nejlepší.
    • Koplexny leveldesign uz x-ty krat tvori skopavaci rebrik, dvere na zavoru a magicky vytah s tlacitkom uprostred. Tym vsetka fantazia a inovacia autorov konci. Vlasne nie, dobre su aj polmetrove muriky co sa nedaju prejst a neviditelne steny ;-)
      • Femto
        Vždy hodně zamrzí kritika Dark Souls od člověka, co považuje Dying light za Skvělou hru.
        • "Vždy hodně zamrzí kritika Dark Souls od člověka, co považuje Dying light za Skvělou hru."

          Škoda, že si tu jeho kritiku nijak nevyvrátil. Možná by tě pak šlo alespoň trochu brát vážně.
        • Ano Dying light aj Witche 3 su skvele hry. Nic na tom nezmeni nepodstatny nazor ds fanboya ;-)
          • Femto
            S takovým vkusem bych opravdu nechtěl nikdy potkat tvoji přítelkyni.
            • Femto
              ty jsi zase fešák. Každý je nějaký :)
            • ChallengerCZ
              Boha. Ty jsi se dementem stal, nebo narodil?
    • MickeyMutant
      Vzhledem k tomu, že si Wild Hunt ani Dark Souls na Macu nezahraješ, tak ti to žíly trhat nemusí.
    • "Budeme rádi, když se v diskusi podělíte se svými zkušenostmi s PC verzí Dark Souls III, potažmo nám řeknete, proč se vám video líbí, nebo naopak nelíbí."

      Femtík si opět musel procpat svůj hate na Zaklínače. To už je fakt postížení...
      • Femto
        hate? Tak to se omlouvám :) Zrovna tady jsem si myslel, že jsou to fakta. Pokud jsou tam dva typy chalup, tak jsem mile překvapen :)
        • Aké fakty? Tvoj názor je fakt?
        • MickeyMutant
          Víš kam běž s chalupama v Zaklínači? Za Vávrou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit