Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw
    Metacritic žádný hráč nemůže brát vážně. Ty uživatelské recenze obzvlášť.
    Osobně, když už potřebuju nějakou referenci, tak jdu na Steam. Samozřejmě i tam musí člověk hledat a umět číst mezi řádky. Odfiltrovat trolly, hatery, jednostranné a příliš subjektivní recenze. A díky filtrům, které Steam udělal, ten výběr lze ještě více zúžit. Problém je, že pro většinu lidí je důležité nicneříkající číslo. Ty možnosti jak si najít ty "dobré" recenze tu jsou. Jen většina lidí se v nich moc neumí orientovat.
    A díky možnosti hru na Steamu vyzkoušet už dnes nikdo nemůže brblat nad tím, že nejsou dema.
    • ravux
      "A díky možnosti hru na Steamu vyzkoušet už dnes nikdo nemůže brblat nad tím, že nejsou dema." -> jakou moznost mas na mysli? Predpokladam, ze nemyslis hru koupit a pak refundovat, coz neni srovnatelne s demy, za ktere v prvni rade nemusis platit a ve druhe rade nemusis o nic zadat.
      • Morraw
        Společné je, že máš možnost si hru vyzkoušet oficiální cestou. Že se liší podmínky, je věc druhá. Určitě to je lepší než nic.
        • ravux
          Souhlasim, ze je to neco jineho nez dema, ale lepsi nez nic :)
    • ne každá hra je na steamu
  • Tak ja treba prectu nekolik pozitivnich i negativnich recenzi na steamu, podivam se na argumenty, kouknu letsplay, podivam se na angry joa nebo Total Bisquita, porovnam s hodnocenim na games a ve vysledku ziskam docela uceleny obrazek na hru.
    Pravda je, ze herni novinar si svoji reputaci buduje dlouhodobe. Proto je treba zmineny Total Bisquit takova respektovana autorita a proto treba ja recenze od nekterych mistnich recenzentu beru s velkou rezervou a vicemene je beru jen jako pobaveni resp. je nectu vubec.
    • Alex81
      A co ta aféra, kdy se provalilo, že Total Bisquit a další dělají YT videa za peníze od vydavatelů, aniž by to řekli?
  • Já se rozhřešením positive/negative vůbec neřídím. stejně se podívám na yt na gameplay a vidím, jestli mě onen produkt zajímá, nebo ne. většinou ne *15*
  • rozlicena komunite by som veril viac ako niekomu kto dava 8/10 za trapne postavy, nudny pribeh a technicke problemy
    • Jen doplním z "Jak hodnotíme":
      8 - Výborná
      Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví.
      • To pak člověka nutí k zamyšlení, když hra obsahující zásadní chyby nemá dostat víc než 7/10, jak mohl nefunkční Rome 2 dostat 9/10 *7*
    • Fotbal manazer dokonce nema zadny pribeh a postavy jsou nudne protoze je znamo ze futbalisti nemaji vysoke IQ a stejne dostal 8/10.
      • A fotbal manažer je vlastně totéž jako příběhová hra, což profesionál rozezná, ale ne už tak obyčejný blbý hráč. *4*
  • Recenze hmm abych pravdu řekl už ani nevím co to slovo znamená, redaktorské recenze jsou na 99% zaplacené, jak jinak si vysvětli věty typu špatný příběh, nudné questy a dialogy ale jinak 8/10 je to zábavné,
    a uživatelské recenze nikdo nemůže brát vážně, proto že tu hru hodnotí jenom ten kdo si ji koupí to znamená fanoušek, není to dlouho co jsme tady řešily steam recenze kde hry jako Minecraft, Sims a další měli přes 90% ...
    To co jsem psal dole pořád platí musíte se na to koukat obecně, kdo ty hry hraje uvedu příklad
    Já věk 31, můj synovec 14 let, on koupí Mafii 3 a já dám na jeho recenzi ? pro něj je to bomba hra kterou si zahraje po škole, ale já čekám od Mafie hru která mi ukáže co znamení MAFIE :)) stejně jako třeba film Kasíno nebo Kmotr :))
    PS: aspoň kdyby ty hry nebyly tak drahé tak čert to vem, ale dát 1300 stovek nebo 1700 kč na konzoli a hra nic moc, pro západ je tahle suma směšná částka a vydělají si to prakticky jenom píchnou příchod do práce :)) ale pro náš to není legrace no, i průměrná mzda tady je nižší než minimální třeba v Německu, a tu průměrnou nemají možná ani redaktoři na Games
    • Morraw
      Záleží, co od recenze očekáváš, když ji čteš. Pokud máš oblíbeného autora, který se ti nejvíce podobá názory, tak tě bude asi nejvíc zajímat jeho subjektivní názor.
      Jestli chceš zjistit o hře co je na ní tak dobrého nebo špatného a čteš to od anonymních uživatelů, tak samozřejmě musíš přečíst větší vzorek a určit co mají společné.
      Pokud tě nezajímá cizí názor, ale samotná hra, tak si jdeš pustit youtube, kde máš hru tak jak je.

      Řešit čísla nemá smysl. Každý přikládá jednotlivým herním prvkům jinou prioritu a podle toho se mění i hodnocení. Zbytečný humbuk kolem hry, která měla zdější hate "zaplacený" už od oznámení.
    • já se řídím čtením uživatelských recenzí, ne čísílkem, ale co se o hře píšou. Většinou už podle textu pochopíš, nakolik je ten uživatel věrohodný. Taky odfiltruju všechny takové věci jako bugy a technické nedostatky, protože hry kupuju většinou až pár let po vydání.
      To nejdůležitější ale je to, nekupovat hry hned po vydání. Lepší rok nebo dva počkat. Má to mnoho výhod. Koupíš kompletní edici za mnohem nižší cenu a hlavně nekupuješ zajíce v pytli, protože v té době už je všude plno recenzí.
      A to že pro západ je to směšná částka je hloupost. Žil jsem asi rok v USA a pár let v Německu a 30 dolarů je pro ně dost.
      • Já každých 2-3 roky měním herní pc a ty čekáš 2 roky na levnější hru ? prosím tě a když je většina dnešních her MP tak jak to řešíš ? třeba koupíš BF1 za 2 roky a hraješ MP sám ? protože za 2 roky vyjdou další 2 BF ka... Já kupuji hry pár dní po vydání, nekupují hlouposti typu Mafie, Watch Dogs,
        To že jsem psal že sou hry drahé jsem bral obecně, já osobně na ně mám, ale to neznamená že nevidím problém v ceně,
        • Na hru si vydelas ani ne za pul den, to zase tak hrozny neni...
  • este by ma zaujimal ten kontextovy obrazok, preco prave Pillars of Eternity?
    • Blue.Shark
      Mohlo by to mít souvislost s básničkou:

      Here lies Firedorn, a hero in bed.
      He once was alive, but now he’s dead.
      The last woman he bedded, turned out a man
      And crying in shame, off a cliff he ran.

      Tvůrci tento epitaf dodaný jedním z backerů po vlně hatu změnili, aby nikoho nepobuřoval.
  • V posledních letech se Metacritic nedá vůbec označit za hodnověrný zdroj, obzvláště co se týče recenzí "profesionálních novinářů". V jejich případě se fakt dá mluvit o tom, že mají až moc dobré vztahy s herními vývojáří (a nebo se jim prostě snaží lézt do zadnice).

    Už si ani nepamatuji kolikrát by se daly profi recenze na Metacritic shrnout slovy "nezajímavé postavy, trapný příběh, nudná hratelnost, takže hodnocení 9/10" !! To už se fakt nedá racionálně vysvětlit.
  • user hodnotenie vs "profesional" (Rome 2 9/10) :D
    • A co ta hra "Pokud se dokážete přenést přes trapné postavy a nudný příběh..." 8/10
  • Tak to jste mi připomněli youtubery. Konkrétně Angry Joa, kterého jsem poznal když vyšel TotalWar Battles Kingdom. F2P ve svém žánru super věc, čekání na stavbu nebylo tak hrozné, ale to co šlo dělat na mapě království bylo hodně unikátní. Zejména teraformace a hospodaření s vodou a lesy. Boj byla zjednodušená minihra, ale opět, kam se na to hrabe třeba travian. Nicméně Angry Joe se naštval, že pod názvem Total War vyšlo tohle - asi chtěl zadarmo plnohodnotnou hru. Natočil nesmyslně hatovací video, kde většina věcí co říká vůbec nebyla pravda, protože té hře nevěnoval ani pár minut, aby si zjistil, jak se hraje a co všechno se tam dá dělat. Nicméně tím strhl docela neprávem pěknou mínusovací kampaň na steamu, kde bylo vidět stovky "recenzí" s herní dobou max. pár minut a reprodukovanými nesmysly z videa od AJ. Schválně jsem pak koukal jak bude reagovat na nové Star Wars, ale asi ho někdo zaplatil, protože se mu ten politicky korektní remake episody 4 líbil.
    • Tak video AJ ohledně toho battlefieldu ze světa SW jsem viděl a co si matně pamatuju, povzdechl si především nad tím, že to nemá žádný skutečný single player a že je to sakra špatně vybalancované, což obojí je pravda.

      Film a hra jsou dvě odlišné věci. Že ho hra vyloženě nenadchla neznamená, že se mu nemůže líbit film. *3*
      • To bude asi TW arena
        • Tak to asi bavíme úplně o jiném videu
    • Prosímtě, co je probůh na SW politicky korektního? Jde o fantasy zasazenou do fiktivního světa.
      • jamar28
        Černoch přece nemá co dělat v hlavní roli, ten by tam měl být maximálně jako náhražka Jar Jara. A žena měla vařit hlavním postavám - bílým heterosexuálním mužům - kafe a vypadat dobře.
        • Zrovna tohle už je jen taková třešnička na dortu, ale celkově to krásně refelktuje současnou tvorbu. Vezmu scénář původního filmu, vyměním pohlaví hlavním postavám. Ženu udělám ještě nabušenější (srovnejte to co předvádí ona pár vteřin po té co zjistila, že existuje síla a Lukem, který s Yodou zvedal X-Wing), přidáme pár postav z minula, ale tak aby to bylo pouze křoví. Nová technika není, jen se stále dokola recykluje vše.
          • jamar28
            To je normální. Dnešnímu obecenstvu už nestačí to, co stačilo minulé generaci. Třeba nový den nezávislosti - talíře už nemůžou být velké jako město, teď musí být minimálně přes půl planety. *1* Ale to je jiný problém než politická korektnost.
        • ked budes mat zenu, budes rad, ked ti tu kavu navari .. *3*
      • On by asi rád viděl po x té v hlavní roli nějakého bílého může okolo třicítky, pak by si ty sračkyy odpustil. Bůh jim žehnej, že tam je žena v hlavní roli, to bylo jedno z mála pozitiv na tom filmu.
  • Stačí jak hodnotíte tady hry na GAMES.cz, takovou ne-objektivitu lze najít jenom zde a možná v minulosti na steamu :o).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit