Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Barevnej tank neni cheat. Uvedom si, ze v realu proti tobe stoji tak 5-10ks vozidel => pamatujes si, kam mirit. Kdyz jich ve hre proti tobe muzou stat stovky .... tak so holt nekdo pomuze barvickama. Stejne mu je to prd platny, kdyz to neumi hrat.

    A hra ve 100% pripadu umozni hraci delat jen to, co umoznil tvurce hry. Pokud je tvurce blb, tak mu neni pomoci.
  • Ten kdo to psal nemá o WT a letecké historii ani páru, potažmo získal z arkády nesprávné dojmy. Odkdy jsou bitevní letadla (létající tanky, blízká letecká podpora neboli CAS) určené k likvidací bombardérů ? Bitevníky se dělí na několik kategorii - stíhací bombardéry - což jsou letadla schopná nést účinnou protizemní výzbroj včetně raket (V té době typicky Republic P-47 Thunderbolt, Chance-Vought Corsarir F-4U1-D a Hawker Typhoon Mk.Ib na západní straně a Focke-Wulf FW-190F-8 či Me-262A-2 na straně nacistů.), specializované (Iljušin Il-2 Šturmovik, Henschel Hs-129, potažmo Junkers Ju-87G-2 Štuka čili Kanonvögel a těžké (Bristol Beaufighter Mk.VI a Mk. X atd. tedy původně těžký stíhací letoun přizpůsobený pro útok na pozemní cíle, dodatečnou výzbrojí. V žádném případě to není letadlo určené na lov bombardérů, na lov bombardérů jsou původně určené těžké stíhačky (Lockeheed P-38 Lightning, Messerschmitt Bf-110 (hlavně verze G-2 a G-4) jeho nástupci Me-210 Me-410 Horniss, Heinkel He-219 Uhu, Norhthop P-61 Black Widow, Grumman Tigercat, Petljakov Pe-3. Bristol Beaufighter Mk.Ic a Mk. V, Ju-88C-6, Dornier Do-17 Kauz a Do-217K potažmo Do-335 Pfeil a De Havilland Mosquito Mk. VI/NF-II.)či Horten Ho-229 a samozřejmně Messerchmitt Me-262A-1 Schwalbe - tedy nejčastěji dvoumotoráky, vyzbrojené buď čistě kanóny, nebo kombinací kanónů a kulometů. V boji s jednomotoráky nemají moc šanci, protože (většinou) mizerně točí a ve WT nemají 2x smysl, protože jednomotorové stíhačky (zvláště ty silněji vyzbrojené v kombinaci kulomet/kanón z nich udělají sekanou) a stíhací,nejčastěji noční mise proti bombardovacím svazům (pro které byly t valná většina z nich určená) ve war thunderu moc nejsou... V arkádě nemají valného smyslu, asi kromě Švalbiny (ale tu ještě nemám otevřenou).
  • Za mně to je rozhodně Panther. Nádherný na pohled, obávaný na bojišti. Opět předběhl dobu, jak bylo u Německých tanků zvykem - viz. stabilizátor. Kanón, který rozlouskl kde co, sklopený pancích odrazil výstřel nepřítele. Silný motor mu dal velkou rychlost a přitom byl robustný a odolný. Pro mě takový zlom ve vývoji tanků a ukázal cestu pro budoucí MBT. Potom samozřejmě Tiger, Ferda (Elefant) a JadgPanther. Z moderních tanků T-55, Leopard 2, Challenger 2.
  • V současné době jsou super kousky :
    Němci - Pz Kpfw IV F-2, první solidní stroj s dlouhou 75mm. Pz Kpfw III aulf. M - opravdovej krasavec, kterej toho zvládne moc a moc, velmi soildní stroj. Tiger I - klasika nejklasičtější a v této hře hora oceli hrající nejčastěji proti chudákům T-34/85 - tiger vládne :-). Jagdpanther - nejkrásnější stíhač ve hře s vynikajícím kanónem a pancířem, kterej někdy odrazí každou střelu.

    Rusáci - T-50 na prvním ranku neuvěřitelnej stroj, kterej už má poladěnej BR, i tak ale velmi dobrý lehký tank. T-34/1940 první "téčko" který bejvalo ještě líp losovaný ale pořád je to na svým ranku opravdový killer. T-44 vynikající střeďák s mizernými losy, který si ale i tak umí poradit s lecčíms a je velmi zábavný. T-54 prostě TOP medko, netřeba nic dodávat. IS-3 opravdový držák co zastane hromadu práce, stejně tak IS-4, ta je téměř neprůstřelná. SU-100 velmi zábavný stíhač se skvělým dělem. Víc mně takhle z fleku nenapadá.
  • Když se již debatuje o tancích... Jaký je váš historicky oblíbený?

    Můj Tiger a Jagdpanzer IV

    Tiger má klasické drsné hranaté tvary. Prostě doslova bestie. Viz některé popisy bojů. Kdy jsem četl, jak amíci spatřili Tigra a utekli z tanku. Němci pak ten tank zabrali... Anebo jak Tiger útočil na nějaké postavení nepřátel u vesnice, vše zničil "rychle" to projel a zase odjel. Během toho byl často zasažen a nic...Také jeho slavná posádka v čele s velitelem Michaelem Wittmannem

    Navíc se mi libí jak měli Němci techniku pojmenovanou a vůbec označení pro tank "Panzer". Dá se to dobře vyslovit a evokuje to nějakou pancéřovou bestii. Tank je prostě klasické slovo nic extra a ty ruské výrazy nikdo nepřečte... Navíc ruské názvy tanků to je komedie "Josif Stalin"... rusové no. Ani Němci neměli tank který by se jmenoval Hitler.

    Jak zde stojí v radě, to vypadá prostě skvěle
    https://www.youtube.com/watch?v=-Nvn7hIbKWM#t=67
  • Otázka je zda má smysl ještě vůbec MP hry hrát. Viz téma o chetování v aktuálním levelu. Pak je člověk časem nucen to také dělat, když to dělá většina :(
    U Wot jsou modifikace kde lidí vidí barevně tanky a podle barvy ihned zjistí kam ho trefit aby ho prostřelili apod..
  • wenceslaus
    xy:
    Pancíř měl tendenci se tříštit v pozdější části války, kdy se začalo s mohutným bombardovávání Německa. Jinak nebyl německý pancíř o nic horší - naopak lepší, než litý.

    V podvozku zamrzalo bláto a Tiger se tak stával nepohyblivý. Taky docházelo k nadměrnému zatížení torzních tyčí. Proto se podvozek později upravil.

    Trochu se zapomíná, že podobné a horší problémy měli i ruské tanky.
  • Problému je několik. Za hlavní bych považoval například absenci cílů pro těžké bombardéry. Na mapách nejsou žádná seřadiště/nádraží/továrny/základy které by měli být cílem pro takovou B-17. Ano jsou tam báze ale odměna za jejich zníčení je velmi mizerná. Letiště zase má toli "životů" že také prakticky zničit nejde. Pokud se bavíme o RB bitvách.

    Další problém je v nevyrovnanosti co se týče historického období letounů. Na vinně je Battle Rating, který dělá takové divy, že proti B-24 z roku 1942 pošle letouny z roku 1945 a poválečné proudové stroje.

    Našla by se tady ještě tuna drobností ale ty se už dají nějak zkousnout. (málo nebo žádné AI stroje na mapách/ ukoly v misích jso uignorovány na úkor dogfightu/ slabá učinnost bomb na pozemní jednotky apod..)
  • Myslis ze tank zvladne slidovat? Nevim jak ty, ale ja sem tyhle veci videl na vlastni oci. Kdyz kluci otocili bevko, sundali mu pasy (na betonovym podkladu). Na trave by to nejspis vzali pres strechu. Samo testovano pri maximalce (nekde kolem 70km/h). Stejne tak sem videl bevko skakat, ale ze by bylo zcela neriditelny a neubrzditelny a litalo pri 20-30km/h? No to sem teda nevidel.

    Do smyku se da dostat i Tcko (72), to je tezsi, takze papuce zustanou, ale samo, da se to na betonu, ne v terenu.
  • Nemci to projeli prave na kvalitu - jejich pancir byl vyrazne horsi (specielne v druhy pulce valky), jejich technika vyrazne poruchovejsi. Nekde sem onehda cet, ze 50% tygru z celkovyho stavu bylo defakto stale neschopnych boje, protoze se neco (podvozky) porouchalo.
  • Pokud mas gun a munici, je lepsi trilet na vetsi vzdalenost, a na tu stejne netrefis konkretni misto. Zato snizujes sanci na penetraci enemakum, ktery ten gun nemaj. Bohuzel ingame moc nefungujou mista jako pruzory/kulomety/... kde bys mel vetsinu tanku prorazit i celne, pokud samo trefis.
  • Jenze potkat v realu tygra bylo asi tak stejne pravdepodobny, jako ze ho potkas 30 unora na vaclavaku. Bylo jich tak malo, ze ho vetsina protivniku nikdy nevidela.

    Problem ve hrach neni to, implementovat dobovy "balanc" na vlastnosti, problem je v tom, kdyz proti tobe hra hodi tech tygru 15. Takze by to bylo treba poresit - napr nekolikanasobne drazsima opravama, poruchama (proste se ti znicehoz nic na 30s ingame podela prevodovka) ... cimz se zakomponuje do hry ta druha cast reality, ktera byla rozhodujici.
  • wenceslaus
    On asi myslí letadal... i když nechápu proč. Každopádně podle mě maj dobrej začátek v obojím.
  • to ale jistě hovoříš o arkádě, protože full realistic battles je na myši skoro nehratelné
  • wenceslaus
    Ne vážně... když mi dáváte mínus, tak mi alespoň uveďte příklad.
  • wenceslaus
    "...ale tak se v komunitě DCS opravdu týhle hře běžně říká..." To zní spíš jako parta snobů a to docela odrazuje.

    Ve výhodě jsou hráči s myší v Arkádě a v Realistickém módu. V Simulátoru si s myší neškrtneš. Podle toho, co říkáš, jsi ten druhý ani nezkoušel protože o simulátor jde. Je to sice asi ten nezjednodušenější simulátor na trhu, a asi bych doporučil spíš IL-2, ale to na věci nic nemění.

    Na DCS potřebuješ joystick ideálně s pedály a čas se to učit. To opravdu není alternativa WT.
  • PS: Multiplayerem myslím námi vytvořenou místnost kde byl prostor pro testování. V random bitvě by to bylo poněkud komplikované.
  • a ty vyšší ještě neodemkli *4*
  • No alespoň vidim že jde jen o předsudky. Hrál jsem to asi měsíc - jen letadla. A klepec jsem dostal až při multiplayeru právě když jsme testovali olvadatelnost s ovládáním na joyi a klávesnice + myš. Všechna letadla co jsem do té doby měl byla daleko lépe ovladatelná s myší, dali se lépe utahovat zatáčky atp. Od té doby už nikdy. Pak jsem koupil DCS A-10C a od té doby nic jiného ani nehraju.
  • Ja americany nedoporucuju. Na nizkych rancich je to s nima opravdovy ocistec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit