Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • oin.odin
    mne sa nepáči ... tot všetko čo k nej mám ...
    ale čo tak počúvam lúdi čo to hrali vravia že to je nič moc ...

    ps. aj tak mi tu chyba recenzia na ff14 + tu dokonca nemá ani kartu ... čo je na tak dobru hru smutné ... ako vravím pre mňa naj mmo dneška ... (zdôrazňujem pre man)
    • Tak to je celkem hanba, že Tiscali tuto hru nezrecenzovalo. Asi mají plné ruce práce s pravidelným článkem o Gone Home, než aby řešili nejlepší MMOčka :).
      • oin.odin
        hráš FFXIV ???
        • Hrál jsem, teď hraji wildstar. Nicméně je možné, že se časem k FF vrátím *4*
          • oin.odin
            hral si u nás na Ragnaroku ???
  • Chce to skutečně nové MMO a ne kopie kopie. Tohle vypadá téměř identicky s WoW a nehraje se o moc jinak. Tím neříkám, že to musí být špatná hra - WoW taky není špatná hra - ale chce to už fakt něco jinýho. Je na čase MMO žánr posunout někam dál. Už aby nějaká velká finančně silná společnost vzala středověký náměť a použila ho na MMO s bojem ala Mount and Blade, otevřenou obrovskou krajinou, nulovou magií a to vše založeno spíše na hráčských aktivitách a ne na přesně vymezeném hraní, které stanovili vývojáři.
    • Velka firma tohle nikdy neudela, protoze velka firma bude po 158my delat kopii wowka. Ono se totiz dycinky najde dost hejlu, ktery to koupej, kdezto udelat skutecne dospelou hru by znamenalo jit do rizika neceho novyho. Osobne sem zvedav jestli se dockam sveta, kde budou veci fungovat podobne jako v minecraftu (minena predevsim volnost v nakladani se svetem) a zaroven se ten svet bude nekam ubirat pribehove (= zadnych 5234 qstu na tema ... zabit 10, 50, 200 ... motylu, zajici, vlku, medvedu ....), zadny vyplnovy itemy kvuli zaplnovani inv ... ale kazda vec by mela ingame mit smysl a byt pouzitelna.
  • Velkolepa traparna a celkovy upadek MMO her.
    • To by mě zajímalo, co teda od MMO chceš. Wildstar je pocta oldschoolu, což je něco, na co si "HÁRDKÓR" komunita stěžuje, že dneska už nefunguje. A hle, úpadek "pokračuje" a to navzdory tomu, že se autoři vrací k základům MMO her. Zajímavé, myslím, že většina lidí akorát tak držkuje a neví, co že to vlastně chtějí.
      • tonnymontana
        Souhlas wildstar se vraci ke korenum a kopie wow to neni ani zdaleka pochybuju ze ten clovek hral delsi dobu wow a wildstar je to uplne neco jineho ale hold kdyz nekomu staci obrazky
      • Oldschool je Ultima Online, Everquest nebo Asheron's Call a ne WoW, to máš trochu pomotané.
        • A opravdový oldschool jsou MUDy hrané přes telnet *15* .
          • Mozna predstavujou daleko vetsi zabavu, protoze v zobrazeni sveta nejses omezene grafikou, ale jen svoji predstavivosti.
      • Catch22
        Já bych třeba chtěl hru z "dospělou krásnou grafikou" ala Age of conan syrové a krvavé ..+ boj víc ala mount and blade ...
        • To je třeba názor, s kterým se dokážu ztotožnit. Taková hra na MMO trhu chybí. (rozuměj dobrá)
      • wenceslaus
        Připadá mi to jako WoW a upřímě, nepočítal bych WoW vysloveně jako základ MMO, ani jako oldchool.
        • 10 let wow uz celkem old school je imho.
  • Vegen
    Průchod světem do levelu 50 je super, ale obsah na maximálním levelu už pro mě není. Mám rád těžkou instanci, ale rád bych nějaké postupné přidávání obrátek, ale po Adventurách, které dáte s prstem v nosem přijdou instance, kde si vylámete zuby. Pokud nemáte partu 5ti lidí co má spousty času, tak se zastavíte u PVP, 4 adventur a daily Questů:-/
  • wenceslaus
    Další themepark nyní i s grafickým designem ala Rychlá Rota :-D. Jen si utahuju - může to být dobrá hra. Ale opravdu svět potřebuje další podobnou cartoon mmorpg? Kdy už to zkusí i velké projekty jinak?
    Myslím, že proto tu byl takový hype kolem Destiny a proto mělo DayZ takový úspěch. Kdyby alespoň ten World of Darkness... proklaté CCP!
  • Chtel jsem se zeptat na par veci. Jakej je endgame? Je tam co delat? Trochu me zarazi,ze jsou jenom 4 dungy :O At uz jsou tezky jakoliv,furt mi to prijde relativne malo. Imho klicove pro preziti/uspech mmorpg je kvalitni ( reps. kvantita) endgame. Cesta jako cil je sice krasny filosoficky nazor,ale bez dobreho endgame prichazi brzo nuda. To je to, co podle me drzi hodne lidi u wowka,ze kdyz hitnes max lvl,tak mas toho spoustu, co delat. A dalsi vec, jake jsou moznosti pvp v dane hre? Arenky? Bgs? neco navic?
    • Spades
      Neber ty dungy jak třeba z WoW, že si za půl hoďku sfoukneš jeden a jdeš dál. Adventury možná, ale dungy jsou fakt HC. Nevím teda jak normálové, protože sem šel normal jen Stormtalon's Lair, kterej mi připadal přimeřeně těžkej, ale veterany jsou fakt hardcore.

      Než sme vůbec dali Stromtalona (last boss), tak sme to chodili asi týden v kuse. A to není všecko, to byl asi 3 hodinovej run. Než sme vůbec natrénovali na speed run na attunement na raidy, to taky bylo něco. Druhé 2 jsou o něco lehčí, ale ten poslední je asi nejtěžší. Speed run je 75 minut, ale prvních minimálně 5 runů se tam budeš prosekávat tak 3 - 4 hodiny.

      Ty dungeony jsou na úrovni raidů jak v komplexnosti, tak v obtížnosti. Navíc jsou tam nbáhodně generované optional questy, které jsou taky nutné na attunement, takže každý run je zas o něco jiný.
    • 4 veteran adventure instance + 4 veteran dungy + 1 20man raid + 1 40 man raid. 3 Battlegroundy, 3 arénky + Warplot. Carbine na hře stále pracuje a každý měsíc přidává nový obsah. Balance classů je trochu problematický ale je vidět že na to nekašlou (aion) a neustále na tom pracují. Taky ještě solo instance "Shiphands" ve veteran mode. Nemyslím si, že by ve hře nebylo co dělat, to jen kobylkoví hráči co měli 50 během dvou dnů furt šílej.
      • Jinak receno, dalsi zcela spatne navrzena hra, dalsi totalni fail ... i pokud vemu wowko a prachsproste okopiruju naprosto vsechno ... tak jediny co budu resit je to, ze proste na max lv nedolezes za min nez 1/2 roku ani kdyby ses na hlavu postavil a hral 24/7.

        Pokud nekdo predhodi hracum neco co zove MMO s obsahem citajicim 50 hodin, tak se na to da rict leda lol.
  • Nedozvedel jsem se par zakladnich veci: v kolika lidech se chodi dungeony a funguje klasicke rozlozeni tank x heal x ruzne dps? hra je pouze za pravidelne mesicni poplatky? zadny trial nebo f2p?
    • Spades
      5man dungeony a adventury (lehčí dungeony alá scenaria z WoW), 20man a 40man raidy.
      Klasická holy trinity tank, heal, dps.
      Zaplatíš hru, máš měsíc hraní. Za 10 platin (1 platina = 100 goldů) se dá zaplatit měsíc hraní. Pokud doexpíš rychle, máš to za týden, max 2 nafarmené. Jinak jsou dostupné 15, 30 a 60ti denní karty a klasické předplatné.
      Trial samotný není, ale jsou nějaké guest passy, pokud ještě fungujou, a pak byl někdy teď giveaway trial klíčů.
      • dik za info! a pocitam ze lidi je tedka dost na group hrani kdyz hra je v zacatcich..?asi to zkusim
      • Raidy, expy, platin, goldy, farmy, guest passy... Doba se od Ultimy Online pěkně hnula a nejsem si jist, že tím správným směrem.
        • Jojo, i trava byla dřív zelenejsi *9*
        • wenceslaus
          Ta svoboda nebo i možnost obrat padléhou postavu hrám dnec chybí.
          • wenceslaus
            x - To by tě možná mohlo zajímat tohle (a zkus i jeho další videa)

            https://www.youtube.com/watch?v=-KErvQIYa7A
            • Staveni z prefabrikatu ale neni uplne co bych si predstavoval. To uz je tu milionkrat. Samo, implementovat staveni z "kosticek" tak, abys zaroven hrace nejak omezil co se stylu tyce a udrzel atmosferu neni uplne easy. Hraci jinak klidne postavej do stredovekyho mestecka prosklenej panelak.
            • christianus
              Problém je, že tohle je přesně ten techdemo či pre-alpha pokus kterej nebude nikdy dokončenej, stejně jako miliarda podobných.
          • Přesně. Tak dlouho si přeji, aby někdo konečně přišel s mmorpg, kde když se mi zlíbí, budu moci kohokoliv zabít. Jenže to se neobejde bez postihu a stane se ze mne kriminálník a všeobecně to bude známo, městská stráž po mě půjde a pokud mě polapí, tak půjdu bručet do vězení, kde budu muset být určitý počet hodin herního času. Chci mmorpg, kde se s přáteli dobrodruhy domluvím na výpravě za pokladem, která nebude součástí nějakého pitomého questu, ale systému typ "v horách sídlí obři lidožrouti", obtěžují život hráčům na statcích svými nájezdy, za úplatu je půjdeme pozabíjet. Chci, aby mě kdokoliv z mé party, pokud jej pořádně neznám mohl podfouknout a obrat mě o poslední halíř. Když nashromáždím dostatek peněz, tak si pořídím domeček, kde se budu věnovat zahradničení anebo řezbářství. Každý den půjdu s výrobky na trh a budu se dohadovat o cenách. Vyrábět si nové poličky a ostatní vybavení domečku. Jakmile mě usedlý život přestane bavit, tak barák prodám a dám se opět na dráhu dobrodruha. Chci, abych musel barák zamykat jinak mi jej může kdokoliv vyloupit (ať to přání zní sebevíc absurdně). Chci gildovní města a hrady. Chci obrovský svět bez jakýchkoliv instancí. Pokud se rozhodnu že projdu kontinent pěšky, tak by to člověk po dlouhé době měl, pokud jej nic nezabije, zvládnout. Pochopitelně chci svatby a adopce, možnost vyrábět každou serepetičku ve hře. Skilly nezávislé na povolání, ale systém "co používáš, to se také učíš". Chci aby monstra neměla své předdefinované lokace a mohlo by se tímto zcela hypoteticky stát, že i do relativně klidné oblasti zavítá drak, který bude všem znepříjemňovat život. Chci toto a ještě mnohem víc.
            • christianus
              x: Snad kromě spaní NPC máš tohle vše už v ArcheAge, je to hodně pvp sandbox (možná tam i ty NPC spí, ale nevšiml jsem si). http://www.archeagegame.com/en/news/2014/08/archeage-feature-guide-trade/
            • Jop, chci aby na opevneni bylo treba nakacet drivi/nakutat kamen, chci to opevneni vlastnorucne stavet, chci aby ho slo pri dobyvani znicit ... a nasledne opravovat. Pak budu moct rict "tuhle branu sem vyprojektoval a postavil ja, podivejte se jak odolala oblehani".

              Chci aby NPC mely denni program - chodily do prace/hospody, v noci spaly, obchodniky cestujici po hernim svete, ktere je mozne prepadat a okradat, pripadne se od nich nechat najmout jako ochrana. Chci aby se materialy kutaly v dolech/lomech ... a bylo videt jak tezba postupuje, chci aby pri pokaceni stromu ten strom slutecne padnul a zmizel ...

              A opravdu me naprosto nezajima jestli to pojede v 8k a bude to v dx28 pri 280FPS .... bohate mi staci, pokud to bude aspon trochu koukatelny.
            • wenceslaus
              anonym (anonym): Stejně, jak to bylo s Ultimou Online. Guardi ve městech, spojenectví s jinými hráči...
            • Je to pekne co pises, ale ma to jednu chybu...co ak bude silna "gilda", ktora bude robit teror a nikto si kvoli nim potom nezahra (paralela s realnym svetom)?

              Ako by sa to dalo riesit?
            • XorxoxTalarius
              Takze cekas na Swords Art Online? :D
            • Opravdu? Zatraceně, pokud ve skutečném životě děláš alespoň polovinu věcí, které tady zmiňuji, tak jsi nejspíš Robinson Crusoe a žiješ s Pátkem na ostrově obydleném lidojedy, mimo civilizaci.
              Příteli, toto je koncentrovaná zábava. Pro tebe je snad zábavou nekonečný grind a pak, když i ten skončí opakování nějakých podivných klání, kde je nutné se dorozumívat skrze nesrozumitelný slang a mačkat dokolečka čísla 1-5?
              Vždycky dojedu na to, že skrze nekonečnou repetici přestanu každé současné mmo hrát asi v polovině herního progressu. I když je to zabaleno do slušivého a libivého hávu a aplikují se některé dosud neokoukané mechaniky, stačí pár týdnů a zjistím, že jsem uvězněn v repetativním kolotoči, ze kterého nelze vystoupit a jít třeba na labutě anebo autíčka (doufám, že je ta metafora jasná). Zkrátka když vás v půlce přestane bavit grindovat, tak není v podstatě co jiného dělat.
            • solomon.short
              no vidíš, a na to my máme real life (až na toho draka a pár detailů) *1*

              ve hře se chci bavit *3*
            • Všechno tohle mít můžeš. Stačí jen zvednout zadek a vylézt z doupěte.
            • wenceslaus
              Nejvíc se tomu bude blížit asi "Life is Feudal". Vlastně mi to přijde Ultimě dost podobný... zatím. Z videí. Uvidíme, až to vyjde.
            • christianus
              Podívej se na ArcheAge, sice nemá všechno co chceš, ale je tomu v současnosti a blízké budoucnosti nejblíž. Hraju betu a hodně se to zaměřuje na crafting, obchod a boje mezi hráčema. Je to velký MMO od vývojářů se zkušenostma a vyjde to letos, ne žádnej pre-alpha pokus kterej je plnej bugu, v hnusný grafice a nikdy nevyjde. Navíc o EU a US servery se staraji Trion Worlds takže kontakt s komunitou je super.
            • Zahraj si Sims, asi nejvíc to odpovídá tvému popisu.
            • snorgrind
              zjednodusene receno chce to novou ultimu :)
              btw nevi nekdo jestli je neco takovyho na obzoru, idealne ne indie protoze takovy pokusy uz failnuly vicekrat. Archeage, black desert ? nebo to sou taky theme parky jak poleno ?
            • Second life je simulátor obchodu ptákovin za reálné peníze. S ultimou se to má takhle. Ačkoliv herní mechanismy nezestárly ani o chlup, technická stránka hry zestárla zatraceně moc. Ano, přiznávám, že jsem rozmazlený ze všech nových moderních her, ale nedá se svítit. Zkoušel jsem to za poslední léta již několikrát, ale to kouzlo je to tam. Možná kdyby se trochu vyladilo ovládání a pár dalších věciček, tak by to znovu nabralo dech, ale jinými slovy, ta hra je pro mě osobně i s různými asistenty a spol momentálně nehratelná (což není chyba její, ale má).
            • Spades
              Tak hrej dál UO. Není na tom snad nic špatného ne?
              Někdo má holt rád sandboxy, někdo themeparky. Já sem spíš přes ty themeparky no.

              Jinak dobrej sandbox s posledních let je prý second life, tak se na to podívej, akorát to teda není klasické fantasy no. Fantasy sandbox už tu dlouho nebyl.
            • Pilgrim66
              Chtělo by to takový fantasy s EVE principem....
          • no, když si vzpomenu jak jsem v UA vyšel z města, urazil 10 metrů po cestě, načež se přiřítilo 6 týpků na koních v nejlepšim gearu, majzli mě po hlavě, vzali i to nic co jsem u sebe měl a zase zmizeli do lesů.. *1*
  • Kori
    Cpát video reklamy do galerie je hnus.
    • chodit v roce 2014 na internet bez AdBlocku je naivita *3*
      • ..a doplnil bych ještě ghostery a no-script. :)
      • Vrook
        Já osobně třeba AdBlock používám, ale přijde mi to jako ústupek. A ústupky nejsou cool v žádnym roce, ani v 2014.
  • Myslím, že by neuškodilo napsat, že WildStar není hra pro všechny. WildStar je pro opravdu hardcore hráče, a (podle mě) největší problém WildStaru jsou nespokojení casualové, kteří si všude stěžují jak tam není co dělat a že je to moc těžké.
    • Částečně s tebou souhlasím. Hra je opravdu HC. Je tam kladen extrémní důraz na partu. Hrát tuto hru solo je fail (neznamená to, že to nejde, ale je to zbytečně zdlouhavé). Máš určitě pravdu, že hra je jen pro určité hráče, ale co je podstatné je to, že si na hru stěžují děti, které nedokáží soustavně (tím bych chtěl říct tak 1 minutu a déle) používat mozek. Tihle hráči si stěžují, protože si pod slovem progress představují hru, v které když stráví 30 min, hned dostanou mega odměnu (100% jistota). Tady si to musíš pořádně vydřít. Raidy tu jsou opravdu pojaty neskutečně obtížně. Pro tyhle děcka až přespříliš obtížně a proto hatují a mluví bláboly.
    • Lidi si stezujou furt. Ani jich nemusi byt hodne, staci ze hodne řvou.
    • Napsat o wildstaru ze je HC muze leda naivista ... az ti bude sebrat i posledni knoflik z hadru co mas na sobe, tak to muzem prodiskutovat.
    • Kinet1c
      Wildstar my nepride tazke, skor to nie je pre kazdeho z celkom inych dovodov. Teda pre mna je to take ja neviem priliz take detinske a velmi aspon teda pre mna nudne.
  • www.extoris.cz !!!! nejvetsi a jedina raidujici cz&sk komunita [co vim]

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit