Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Urug
    Vypadá to furt stejně hnusně jako před pěti lety...
    • PŘESNE TAK !! Grafika je to nejhezči na WoW......a co by vic chtel ?? nejmene 500 druhu zbrani,zbroji,priser adt.......hrajeto kolem 5 mil lidi (nebo tak to aspon bilo u burning crus.....)
      co kazdym rokem přichazi novy dil.....pokud te bavili jake koliv předchozí dÍlY WOW tak neni možne aby te nebavilo každym rokem hrat vylepšene a lepši a lepši WOW :)
      TO JE MŮJ NÁZOR !!! :)
    • Ja mel pocit ze se tu hodnoti rozsireni hry a ne jeji grafika *3*
      • WOW nemá hi res textury a většinu Dx 11 vychytávek, ale nejde tak ani o využití technologii jako o to, jak je ten svět vytvořený a jak vše do sebe zapadá. Ve všech nových i předělaných zónách se mi hraje velmi dobře a grafika se mi dost líbí, neříkám, že není co zlepšovat, ale dost problému z původní hry je pryč, hlavně co se týká většiny low res textur a starých modelů stromů.
        Například Vashir je jedna z nejhezčích zon (možná až moc kýčovitá) co v MMO hrách existuje.

        Když to srovnám s LOTREM (mam lifetime a je to moje třetí nejoblíbenější onlinovka), tak i pres technicky lepší grafiku, jsem z ní neměl ani náhodou lepší pocit. A to nemluvím o tom, že po lone lands (s vyjímkou evendinu) jsou zony vyloženě hnusné a depresivní (což je sice účel, ale hratelnost to teda nezvyšuje). Je to sice subjektivní, ale pro mě osobně, dokud kvalita realistické grafiky nebude o dost lepší, tak jsou tam chyby mnohem víc vidět než v stylizované grafice.
    • Dle mého názoru grafice WoW nic nechybí. Hodí se ke stylu a je vysoce funkční a to je podle mě u MMO nejduležitější. Není třeba to nějak měnit podle mého.
    • ty taky vypadáš pořád stejně hnusně jako před 5 lety..
      • Urug
        Alespoň za to nevybírám od lidí měsíční poplatky :D
        • DEMENTE! WoW je náhodou dobrá hra, jenom ty seš kokot... Když o tom víš hovno tak tady nepiš pičoviny, debile!
  • No, vzhledem k tomu že snížili počet talentů tak že teď už je snad ani nemůžete nastavit špatně a podobně.... přijde mi že se to spíš víc a víc zjednodušuje...
    • Ano, je menej talentov ale skusal si to hrat? Talenti teraz nie su ako kedysi. Teraz ziskas 2-4 talentovych bodov za 10 levelov a to je dost velky rozdiel ako kedysi, ked si to mal za kazdy level.
      A druha vec je ze kym nebudes mat v jednom strome talentov 31 bodov nemozes davat dalsie talenti do ineho stromu. Sice ziskas hned najlepsi spell v dannom talente ale tak kym si ho vylepsis tak to potrva asi tak dlho ako keby si ho dostal normalne podla levelovia.Tych 31 bodov budes mat az na lvl 69 :).
      Skor mi stary wow pripadal uplne easy za kazdy level si dostal talent point. Mohol si si ho dat kamkolvek. Teraz sa mi to paci ale viem kazdy mame nato iny nazor :)
  • "Nestačí pouze valit damage, je nutné to správně zahrát a správně se pohybovat. Není to nijak těžké, každopádně je to vítané zpestření rozbíjející grindovací rutin"

    A preto polovica WoWkarov, ktori zacali hrat na najhorsom WoW datadisku WOTLK, kricia na Cataclysm: "Fail" A preco? Pretoze musi porozmyslat aky spell kedy pouziju.

    Ano, questi su easy ale na druhej strane - novacikovia, ktori este len pridu prvykrat na wow, pre nich to nebude easy.
    Ved WoWkari uz si nepamatate ake to bolo hrozne expit v Barrens? Teraz to je uplna ina kava. Ziadne behanie cez celu mapu na 3x. Teraz to je pekne rozdelene, tam kde sa robi quest tam ho aj odovzdate. Nevravte ze to je nie je dobre! :).

    Kritikom Cata odkazujem: Skuste si Trial a potom kritizujte.

    PS: Dufam ze recenziu bude robit clovek, ktori hraje wow minimalne od dob TBC :)
    • podla mna je to hrozne, treba sa ucit taktiku na kazdeho bossa a pozerat videa, citat clanky jak v skole. Je to samy skript
      • a to jako chceš aby ti bossove jen stáli a koukali jak je řežeš? To by asi nebyla moc zábava. Právě to že na každýho bosse je jina taktika děla pak tu hru zabavnější a taky je to pak vetší výzva a díky bohu za to že už zase v heroic dungeonech je potřeba ju znát taky a navic se zase vrátil crowd control, to co bylo ve wotlk byl špatnej vtip.
    • Přešně tak, Barrens už nesnáším, když dělám novou postavu, tak už se jim snažím obloukem vyhnout a radši grindovat jinde, než dělat questy tam *1*
      • Máš hrát za alianci, ne za nějaký oplzlý horďáky *1*
        • Duuku_cz
          FUUUUUUJ, aliance? FUUUUUUUUJ *1* *1* *1*
  • chtel bych se zeptat nekoho z hracu WoW. obcas hravam nejake free MMO, ale vzdycky sem chtel zkusit WoW, ale nikdy sem s k tomu nejak nedostal. co bych si mel jako novacek koupit, co potrebuji a co nemusim?
    • Duuku_cz
      Pred tydnem a neco jsem presel z dlouhodobeho hrani na free serveru na oficialni, mno to ze si to nemuzu vynachvalit necham stranou *1* Co sem udelal je ze sem koupil World of Warcraft Battlechest + Wrath of The Lich King + Cataclysm, k tomu samozrejme nejaky predplaceny karty na mesicni hrani do zasoby.
      • Duuku_cz
        jeste dodam ze vse muzes koupit digitalne primo pres Battle.net nebo mozna i jinde na internetu = bez nutnosti kupovat krabicku
        • diky. je nutnost mit vsechny datadisky hned od zacatku? nebo spis pripravim se tim o neco, kdyz je nebudu mit hned od zacatku?
          • najprv skus trial, ci sa ti to bude pacit. Potom ti staci zakladna hra. Datadisky ti netreba lebo naco ti bude cataclysm content alebo wotlk ked budes mat postavu na lvl 1? To az ked dosiahnes lvl 60 a bude ta to bavit si kupis Burning crusade atd.
            • Duuku_cz
              mas pravdu, bude chtit hrat za blood elfa tak je v pohode A SAKRA, neni, nema datadisk, bude chtit hrat na worgena, taky prece v pohone A SAKRA, neni, nema datadisk, kdyz si vybere ve hre archeologii je naprosto v pohode, ale nechci se opakovat :D jde videt ze o tom moc nevis a hrajes max na free serverech ale jestli se pletu a hrajes na ofiku tak potes koste
          • Duuku_cz
            Rekl bych ze to je lepsi, nejsi aspon nijak omezovan, kdyz dobre hledas da se to sehnat i relativne za dobrou cenu, na ceskem e-shopu jsem to mel za necelych 1800,- i s postou
            • Duuku_cz
              absene 4 hratelnych ras, absence nekterych povolani atd. , proste pokud chces hrat WoW plnohodnotne na ofiku ber to komplet a na nejakyho joe se vykakej
            • ako by bol obmedzovany s novou postavou bez datadiskov prosim ta?
            • odporucam si pozriet www.offgamers.com odtial ja kupujem predplatene karty aj WoW CD kluce,, ceny su tam celkom v pohode a mam to overene, nakupil som tam uz asi 10 CD klucov a asi 8 game kariet :) (nie len pre seba, samozrejme)
    • V prvni rade si zkus 10 denni trial. Ta te nic nebude stat a uvidis jestli se to vubec stoji za koupi.
      • Duuku_cz
        Za sebe muzu rict ze pokud hraje free a to ho dost bavi at se vykasle na trial a jde do toho rovnou, ofiko a free je jako nebe a dudy, fakt se to neda moc srovnavat.
        • on vravel ze hra free mmo nie ze hra wow na free serveroch nauc sa citat
          • Duuku_cz
            ty se musis hodne nudit kdyz v takovy cas odpovidas na neco po cem ti nic neni, az mi takhle odpovi autor dotazu budu to brat vazne *2* PANE DOKONALY
    • Jestli tim myslis co potrebujes na to abys mohl hrat, tak si myslim ze ti staci uplne zakladni wowko. Je snad ke stazeni z blizardovskejch stranek potom co se zaregistrujes.
    • co takle použít Google.com ? :)
      • Duuku_cz
        neni lepsi poradit nez napsat tohle naprosto k nicemu? *11*
  • Funguje ve WoW player housing? Nekde jsem cetl ze jen na RP serverech. Je tedy? Stoji to za to? Nejaky popis nebo porovnani s ostatnimi hrami by nebylo mozne? Dekuji.
    • player a guild housing najdes jen na free serverech - na offi na to neni misto, protoze vsechny baracky jsou vetsinou vyuzite
      • Tak to me zklamali. Housing slibuji oz od vydani hry.
        • Není na to místo no. Pamatuju na housing v SW: Galaxies, velká hráčská města ... a nic, pusto, hnus, jedna krabice (dům *3*, ale to tak moc nevypadalo z dálky) vedle druhé a nikdo tam nechodil, protože co by tam taky dělal *4*. Chce to promyslet, bohužel to asi není tak jednoduché. Pokud je to odříznuté od okolního dení, tak tam bude mrtvo. A do fungujících měst to zas horko těžko začleníš.
          Ale bezesporu by to bylo fajn, kdyby to bylo hezky vymyšlené a udělané.
          • Ve wowku housing podle mě chybět nebude, je to ideální příležitost jak z lidí tahat prachy bez toho aby to ve výsledku ovlivnilo férovou hru. Tyhle nápady se recyklují postupně, stejně jako létání v Azerothu, tak aby bylo pořád co přidávat. Domy budou (pokud budou) určitě instancované. Tipuju, že se možná 100% hráčských domů nedočkáme, ale na guildovní domy sázím skoro jako na jistotu. Problém je asi ve zdrojích, přeci jen je něco jiného je dělat domy pro pár tisíc a pro pár milionů, to jsou obrovská kvanta dat, hromada zdrojů na údržbu takového datového molochu.
          • O miste to opravdu neni. Podivej se na Everquest 2 (podle meho absolutne nejlepsi player housing vubec) nebo dalsi vyborny housing v LOTRO. Proste jsou domky ""instancovane"".
            • eNj: Co to meles? proc by se to neslucovalo s wowkem?? Vzdyt je to jeho zakladni prvek. A snad je to i jedine mozne reseni.
            • Instancovane? Dobře, ale to se právě neslučuje s WoWkem, velkým světem bez loadu (pokud samozřejmě nelezeš do raidů či arény adod.), k tomu by asi vývojáři nepřistoupili. Myslím hráčském domy přímo ve hře, ve světě. Podle mého názoru se toho ve WoWku nikdy už nedočkéme, nedokážu si představit, kam by to namáčkli, aby to nevypadalo moc uměle *4*
  • BC este bolo super, ked som hral za paladina v combe s warriorom, super proste areny a tak. Ale s prichodom Wotlk som prestal hrat, guilda sa rozpadla, Wotlk mi pripada ako tie japonske rubacky, same efekty, pc mi nestiha..:D . Cataclysm som este nevidel, ale viem si to predstavit. Tauren priest?! xD mam dost . Zlate BC casy, na 70 ke by som vydrzal hrat aspon take 2 roky este. Ale hold peniaze treba a treba pritiahnut novych hracov, pripadne stiahnut terajsich este do hlbsieho bahna. Ale mna bavili len BGcka a areny, PVE mi nikdy nevonalo tak mozno preto, urcite kopec novych ludi zacne hrat a aj ti terajsi ostanu . /cheer
  • Americke deti kricia na forach. Nerfnite HC- dungeony inak zrusim konto. Iny zase pisu. Spravte to urobite nam tym sluzbu.
  • Je to tu zase, to nadávání na "dětskou malovanou grafiku". Jenomže ta právě k WoW sedí, vychází ze třetího dílu Warcraftu a dělá právě svět barevný a rozmanitý, členitá krajina a spoustu detailů. A rozhodně to není důvod to nehrát nebo alespoň nezkusit, ale stalo se z toho takové klišé. "Nehraju wowko, protože jsou to omalovánky." To je věta na zabití *4* Většina lidí viděla jen pár screenů ale na vlastní oči neviděla ten živoucí svět v pohybu.
    Nedávno jsem zapnul LOTR Online, předtím jsem zkoušel i Lineage, je to možná pěkné, ale svět tam působí hrozně prázdně, v tom je WoWko jedinečné, všude se něco hýbe, tu strom, tu keřík, tu kámen, v obou výše zmíněných hrách jsem běhal po holých pláních a kopcích a kde nic tu nic *10*
    • LOTRO melo v dobe sveho vydani jednen z nejkrasnejsich grafickych kabatu vubec. A ani to nebylo (narozdil od napr Age of Conan nebo Everquest 2) prehnane narocne. Nektere screeny ze hry vypadaji i dnes,temer 4 roky od vydani, jako fotky. Takze vazne nevim co jsi videl. Zrejme jsi na to nemel dostatecne kvalitni PC. Nebo jsi jen cetl recenzi zde na TISCALI,kteri jsou uz znami tim,ze u temer vsech recenzi maji obrazky z her na low ci medium detaily. *2*
      • Když píšu "zapnul" tak to znamená hrál, ne že jsem viděl screeny. Wowfan možná jsem, ale to neznamená, že nehraji nic jiného (teda teď už nehraji ani to WoWko) a že říkám, že vše ostatní je shit. Vím co jsem viděl, mrtvý svět, takový, těžko se to vyjadřuje, neosobní, prostě jsem z toho měl pocit, že je to holé.
        Zkoušel jsem spousty mmo, free i placených, jestli nenarazím na něco, co mě bude bavit jako wowko, když jsem s ním začínal, ale bohužel, nestalo se, žádná ze současných MMO se tomu nemůže vyrovnat, co se týká hratelnosti. To, že je v AoC či AIONu bezva DX 10 grafika a miliony polygonů ještě neznamená, že to je dobrá hra. A taky to je vidět na odezvách hráčů *4*
        • Nikde WoW nepomlouvam ani nekritizuji. Pouze jsem reagoval na tvuj nepravdivy post o ''puste grafice '' v LOTRO. Ze ti sve thry nesedl je zase uplne jina vec. A ano,i v LOTRU jsou puste plane,ale kdyz jsi na puste plani,tak tam asi zadne stromy,kvetinky a ja nevim co cekat nemuzes.
          • Nemyslel jsem to tak, že pomlouváš WoW, ale tak, že se nebráním jiným hrám, že nejsem člověk typu "Jedině WoW, ostatní MMO jsou shit" nebo "Jedině CoD, žádná jiná FPS neexistuje", že rád zkouším a hledám jiné hry, které by mě chytly a posadily na prdel dlouho do noci *4* A proto jsem vyzkoušel tuny MMO, přes Ragnarok, Anarchy Online, Lineage, SW: Galaxies, LOTRO a já nevim jaké další, bezpočet free klonů (ale 100% klonů *1*, to člověk až někdy zírá, jakou mají drzost a kopírují a kopírují) Lineage a WoWka a zádné MMO podle mě nedosahuje kvalit a propracovanosti WoW a Ultimy Online *4*
    • v Lotro-vi nikde nic??? to si mal asi len premenovanu hru... vidiet ze si WoWfan!!! :D
      • lotro je strasne male a v lineage 2 jsou ooooobrovske prostory... delane pomoci ctrl +c ctrl +v
  • Mam moc rad lidi, kteri nejdriv reknou, ze se jim nelibi omalovankova grafika WoWka, pak reknou, ze je ta grafika hnusna, pak vychvali neco jineho, pac to ma proste cool grafiku a nakonec pri mass pvp museji vypinat zobrazovani postav, pac by jim to stroj neutahne.
    • WoWkoooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *1* *1*
  • Mohl bych se redaktora zeptat, kde přišel na počty nových zón, instancí a raidů. V jiném článku (zahraničním) jsem se dočetl 5 nových zón, 6 instancí a 3 raidy. Ne, že by mi na tom nějak výrazně záleželo. Hru nehraji a hrát nebudu. Co se týče samotného Cataclysm, tak se mi zdá, že se Blizz po dlouhé době zamyslel nad svým výtvorem. Otázka jestli to pomůže umírající komunitě na víc, než tři měsíce.
    • TAky by mě zajímalo to, kde si vzal to o vymírající komunitě. Slyšel si dobře. 5 nových zón, 6 instancí a 3 raidy je určené pro lvly 80-85. Ostatní změny se vztahují an staré dungy, raidy, atd. Ty se samo nevypisují, ale každý, kdo si vše projde hezky od začátku ty změny pozná.
    • Umírající komunita s více jak 13 milióny lidí tak to musej bejt všechny ostaní komunity už mrtvý ne ? :D
      • A pochlubí se Blizz, kolik z těch 13M účtů je skutečně aktivních a kolik jich pochází z Asie. Toho bych se obával...
        • Pocet uvadenych uctu je vzdy pocet aktivnich v danou dobu. Ucty z Asie by jsi nepocital nebo co? Nejak nechapu o co ti tim presne slo. Ceho by jsi se prosim tebe obaval?
      • 13 milionov ludi....? co to je...? :D praha? kolko ludi hra CS alebo BF/CoD wow umiera
        • Jako v posledni kreci vypadas podle prispevku spise ty. A to rikam jako nefanda WoW *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit