Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu, nevydělává na streamování herního obsahu na internet, ale ryze na vlastním duševním vlastnictví, SHOW. To že k tomu využívá propriety (aka hry) za které zaplatil a dělá jim VELKOU reklamu přece není nic zlého? Někteří lidi jsou prostě tak nenažraný a ziskuchtiví, že je mi z toho zle a z Fishe především. Tenhle člověk se ztrapňuje neustále a nechápu, že to ještě dokáže po tom fiasku po kterém sliboval, že už se na internet nikdy nevrátí, a porušil ...
  • sledovat ho muze jen nekdo mladsi 15 let,jestli se diva i nekdo starsi,je me ho lito...vzdyt se neda poslouchat (narozdil od youtuberu na urovni,treba totalbiscuit)
    • TheGGG
      totalbiscuit? Ujde, trochu suché komentáře a komentování toho co je očividné, ale ujde
    • Sto lidí, sto chutí. Sleduju Pewdiepie i TB a oba jsou prostě dobří v něčem jiném. Tb dělá naprosto seriózní recenze, u kterých si aspoň zjistim co od dané hry očekávat. Pewdiepie mi přijde zábavný a přátelský a jeho videa mi dokážou zvednout náladu. A ne, není mi 15 a méně
    • Ristoro
      Nebál bych se říct, že TotalBiscuit je možná i nejlepší youtuber. Mluví na úrovni, velice dobrou angličtinou, dobře zhodnotí hry a neztrapňuje se.
    • ucho
      já se třeba díval na shadow of the colossus, když jsem to hrál, jak s tím pak zápolil on:
      http://youtu.be/XBc7Dr_UoRQ

      jako poslouchá se to celkem dobře, ale abych sledoval jeho videa obecně, to ne. ale někdo to má holt místo televize jako pro něj zábavný pořad. co se týče parazitování na hrách, tak jednoduchý to není. máloketrý youtuber se tak vypracuje, ta sledovanost není způsobená jen tou hrou, lidé ty videa sledují právě kvůli tomu člověku. nejde to srovnávat s tím, když někdo jen pustí záznam nějaké hry...
    • A to jsou pod stejnym labelem *1*
  • Uznávám schopnost vydělávat si tak jednodušše :)
  • Pepinator
    To je vcelku složitá otázka, která ale dle mého názoru nemá v dnešním světě korporátní byrokracie moc řešení. Muselo by se rozlišovat, o který typ hry se jedná. Zjednodušeně řečeno: Flappy Bird je ptákovina (doslova) bez příběhu a osobní hraní Vám zážitek z této hry moc nezlepší. Na druhou stranu tu jsou hry jako třeba Mass Effect, Deus Ex a podobné, u kterých, když je hrajete Vy sám, stoupne herní zážitek několikanásobně oproti sledování hry na youtube. Jinými slovy, určitý podíl z reklam by si tedy zasloužili pouze někteří vývojáři. Z čehož vzniká otázka... Kdo bude určovat, která hra se "zdaní" a která ne? Takovou zodpovědnost si nikdo na triko nevezme. Ano, mohli by se "zdanit" všechny videa z her a vývojáři/vydavatelé by mohli dle libosti rušit videa na YT (což se tak trochu děje), ale pak je tu další problém... Né všichni vývojáři/vydavatelé dostojí mediální masáži kterou vytváří a hráč je pak zklamán. (viz. Watch Dogs, ta optimalizace je šílená a stále s tím nikdo nic nedělá) Na takový produkt by se pak mělo upozornit, ALE vývojář/vydavatel to video pak může smazat na základě toho, že dotyčný okrádá druhé o zážitek z hraní? Celé je to na hlavu a dle mého to prostě nemá řešení, protože oba tábory se nikdy nedohodnou. btw. Fenomén youtuberů mě taky minul, ač jsem ta pravá věková cílovka. Ale PewDiePie zaplnil díru na trhu a byl ve správný čas na správném místě. Nic proti němu. Když se daří, tak se daří. :))
    • Ale oni dohodnutý většinou jsou viz. změna copyright politiky youtube a reakce vydavatelů/vývojářů.
  • slavek.skara
    Mě se celkem jeho styl líbí jinak rozdíl mezi filmem a hrou? Já asi tomu nerozumím....koupím auto...auto je mé mužů si ho upravit můžu se v něm předvádět atd..je to moje auto dokonce ho můžu pujčit. Koupím hru / film nesmím s tím dělat nic. Jasně auto je na denní použití hra na pár film to stejné, ale kde je ta laťka? Pakliže nemůže se Youtuber natočit s hrou jak tma hraje a blbne ( přitom ji celou neukazuje) může se Youtuber natočit při čtení knihy jak tam čte pasáže a přitom říká do toho hovadiny? Je to sice nudnější, ale princip je stejný...Mám pocit že u virtuálních díl se snaží všichni dosáhnout toho že produkt nám neprodávají, ale půjčují a že my ho můžeme mít jen půjčený, ale pořád patří firmě a to je dle mého špatně. Stejně jako jsem za to že člověk co si koupí hru, film ho může bez trestně půjčit dál tak si myslím že Youtuběři by neměli být trestání za to že dělají zábavu pro lidi...A pakliže vydělávají s reklam ? Ten výdělek je upřímně za jejich herecké dílo a né za tu hru, když bude nudnej jak vrata od stodoly tak tam lidi nebudou a s reklam nebude mit ani vindru a bude jedno jestli hraje AAA+ titul nebo pinpong. (omlouvám se za hrubky napsal jsme to na rychlo a nemám čas )
    • Jinými slovy, když natočím video svého hereckého výkonu a vložím si tam libovolnou hudbu, je to podle tebe ok? Je potřeba rozlišovat dvě základní věci a to vlastnění věci a licence, která definuje jak lze s danou věcí zacházet. U her a softwareu jsou k odsouhlasení podmínky, to že je nikdo nečte a pak si to vykládá po svém je věc druhá.
      • slavek.skara
        Pokud ta hudba bude pasovat na to co předvádíš a budeš úspěšný tak ano. Hra jen podtrhuje to co předvádíš. Kolik lidí se baví reakci spíše toho člověka co to předvádí než tím co vlastně hraje. Dáme příklad vem si nějaké jeho video a vypni zvuk....a pak se na to celé podívej se zvukem.
    • ucho
      oni se toho nesnaží dosáhnout, tak to prostě je. u her si kupuješ licenci, ne tu hru...
  • Nechapu o co panu Fishovi jde ? Kdyz si tedy youtuber hru koupi legalne tak prece svou cast vyvojarum zaplatil. A on ale dela penize na reklame ne primo na te hre coz je taky dobry fakt.
  • Pewdiepie nesleduju protože mi k znechucení stačí už jen ten jeho pitomej ksicht co se objevuje v každém náhledu, už jsem na něj asi moc starej, prostě nejsem jeho cílová skupina. Ale sleduju pár jiných a pokud je hra dobrá tak si ji na základě sledování pár minut z let's playe koupím, pokud ne tak sleduju celý let's play. Pro mě to funguje podobně jako demoverze. Osobně si nemyslím, že by tenhle "fenomén" nějak zvlášť škodil výrobcům, protože lidi co by si hru nekoupili si ji prostě nekoupí a těm kteří jsou nerozhodnutí může pomoci při rozhodování když není jiná možnost jak se k ní legálně dostat.
  • taký trapni K.K.T nedá sa ho počuvať a kazí dojem z hry spíš je na smiech ked som vydel hru ked hral z našej komunity CZ je dobry zdochliak ma ustu k hrám nekomentuje keď to nemá robiť a dava priestor aby si divak urobil svoj dojem
    • V moderním světě se ztratila zdvořilost vyjadřovat se slušně *9* .
      • Ristoro
        Žijeme zatím ve svobodné zemi, a tak se každý může vyjadřovat, jak uzná za vhodné.
  • Nezapomeňte na další palčivou otázku. Kdy o něm Hollywood natočí film?
    • Né asi.
  • Phil Fish nemá pravdu, teda z větší části. Jasně hry jejichž těžiště stojí na příběhu na tom mohou tratit, na druhou stranu je zcela očividné že jak velcí vydavatelé tak menší vývojaři tento trend podporují a přizpůsobují se mu (Goat simulator), protože to pro ně nejspíš nese více pozitiv. A ruku na srdce, herní novinařinu to taky celkem ovlivnilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit