Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shodou okolností jsem ho objevil asi před měsícem, když jsem hledal nějaký letsplay a říkal jsem si "omg co je toto za ******?!?!" Souhlasím s názorem autora, že jeho rádoby vtípky, divné zvuky které vydává, dětinskost a přiteplené chování nejsou zrovna tím, co bych vyhledával, ale zároven jsou asi hlavním aspektem jeho úspěchu. Což je z mého pohledu špatné, ale na druhou stranu..položme si otázku, kdo ho vlastně sleduje. Miliony amíků ve věku U15, takže vesměs cílová skupina, kterou neoslovíte erudovanými rozbory her, ale právě tímto připitomělým přístupem. Aneb at žije dnešní doba, at žije demence "thumbsup"
    • ja se o nem dozvedel až když tu o nem psali ale je mi celkem sympatickej, a ma veselou holku ktera taky dela vlastni videa, ty jsou taky dobre (i když ne o hrách)
  • HulkSmash
    Proč na něj všichni tak nadáváte? Když budete něco tvořit a stanete se úspešnými (třeba i omylem... i to se občas stává) a získáte své první hejtry, uvědomíte si tu lidskou blbost (o které mluvil třeba Einstein). Opravdu, věřte mi - To, že někdo něco dělá, a stane se úspěšným, není proto, že si to zvolil, ale proto, že se tak zkrátka stane. Tak ho za to nekamenujte. NEMŮŽETE VINIT NEZÁVISLOU OSOBU, KTERÁ NESPADÁ POD ŽÁDNOU KOMERČNÍ SPOLEČNOST, KTERÁ BY JÍ PROSADILA NÁSILÍM (PENĚZI), ZA TO, ŽE JE SLAVNÁ. Když už, tak publikum. :)
    • HulkSmash
      A jinak co se týče vydělávání na obsahu někoho jiného. Však takhle fungují média ne? Jakýhokoliv druhu. Včetně tohohle webu. Takže je to úplně normální. To že si zajdete koupit hru. Uděláte na ní recenzi a z reklamy na webu máte pak peníze je úplně to samý. Phil Fish asi moc nepřemýšlí.
      • udelat recenzi nebo uploadnout pruchod celou hrou je sakra rozdil ne?
    • HulkSmash
      Já osobně přeju úspěch každýmu indie, kterej dosáhne takovýho úspěchu. :) A youtubeři jsou indie tvůrci.
  • Khanemis
    Přiznám se, že mě PewDiePie taky nějak neučaroval. Dívat se na jeho videa dá, občas se člověk i zasměje, ale nemůžu se při jeho projevu ubránit dojmu, že je chlapec poněkud...jednodušší. Nic proti tomu samozřejmě, jinak je to celkem sympaťák, ale nic příliš pro mě. Takový rovněž známý Totalbuscuit mi přijde daleko lepší.

    Nicméně na Youtube se dívám ohledně her především na AngryJoeShow. Let's Playe mě totiž až tak nezajímají jako ucelené videorecenze a jeho podání má poměrně velkou infomační i produkční hodnotu a ještě je to celkem zábava sledovat (když příliš nekřičí:))
    • Přesně tak, TotalBiscuit a jeho WTF is..? nemá chybu *4* člověk se z toho něco dozví, chlápek to bere profesionálně, ví, co je v recenzi podstatné a naopak. A hlavně se jeho hlas dá poslouchat, nezní jak gay a nedělá ze sebe idiota *4*
    • prudislav
      on neni jednoudušší - jen ví jak hrát na svý cílový publikum co kouká nejvíc letsplaye (aka pubertak ve věku 12-15), člověk co racuje má už stěží stíhá hrát sám natož koukat jak hraje člověk co přehrává reakce kvůli puberťákům
      • Khanemis
        Možné to je, ale nerad bych ho vinil z vypočítavosti. Ovšem nemyslím si, že by ho sledovali jen puberťáci 12 - 15. To by sotva měl potom až tolik fanoušků. Navíc naopak let's playe často vyhledávají lidé, co hrát buď nechtějí nebo nestíhají. A tak si jen pustí nějaké video a hru si tak "zahrají" i s tím komentářem, co je pobaví lépe jak estráda v televizi.
        • prudislav
          nevim no - pro mě to neni , neni čas a v práci si to pustit stejně nemůžu - já si to radši zahraju sám a když už(např. Wolf Among Us , který mě nebaví hrát ale baví mě příběh) tak si pustim někoho kdo tolik nepřehrává (potvrzoval to i na redditu že hodně přehání reakce)
          • Khanemis
            No pokud to i potvrzoval, tak to pak jo...i když do jaký míry to potom pro fanoušky přehání, těžko říct.

            Jinak taky se občas sám podívám na videa nějaké hry kde mě zajímá svět a příběh ale už ne hratelnost (případně jde o nějakou konzolovku, ke které bych se jinak nedostal), ale to pak preferuju let's playe, kde autor co nejmíň kecá do hraní, to by mě jen rozptylovalo od toho (obzvlášť nemám rád když někdo mluví během cutscény). Na druhou stranu pokud vím, že si hru budu sám chtít zahrát, tak se občas podívám i na Let's play (ale to už pak takhle nesleduju celou hru), kde mám naopak komentář hráče rád, protože tím o hře člověk zjistí víc. Ale vážně mám nejradši normální videorecenze. Jsem stará struktura:))
    • Možná jednodušší, ale většinou ty jednodušší věci mají největší úspěch :)
      • Khanemis
        To je samozřejmě pravda:) Nad jeh úspěchem se nijak nepozastavuju, chápu, že se to spoustě lidí líbí a pobaví je to. A to je jen fajn.

        Tím jednodušší jsem ale myslel jeho samotného, někdy to vypadá jako by mu bylo asi tak dvanáct:) Opět, nic proti tomu. Lepší trochu infantilnější chlapík, který to dělá s radostí, než jeden zkyslý rádobydrsný kritik:)
      • Jack1947
        Bohužel, kde jsou ty staré zásady že pro peníze a atp... se musí něco umět. Ne to bych mu křivdil je v tom asi hodně dobrý.
        • Kdyby to bylo tak snadné jak tu všichni píšou, tak proč taky netočí a nevydělávají miliony ročně? *7*
          • Tak zaprvý 98% z těch, co to tu píšou, neumí dost anglicky na to, aby tgočili celosvětově úspěšný letsplaye. Zadruhý prorazit jako první je vždy jednodušší. A zatřetí nrznám mnoho lidí, kteří by ze sebe rádi dělali takovýho kreténa, jako ze sebe dělá on
          • Jack1947
            No, víš co se řiká ten kdo to řiká tento... fakt bych se nesnížil až na takovou uroven. Přeci jenom to je o důstojnosti k sobě samému i když u tebe si o tom zas až tak jistý nejsem. *3*
          • Jack1947
            Hmm, já nevím proč by se chtěli ztrapnovat nebo ... třeba to tak snadné není a musí být člověk tak trochu správný po*uk no. *4*
            • TheGGG
              ale prosímtě, ty bys pro jeho prachy aj starým pedoušům na záchodě fa*čil a budeš mlet něco o trapnosti.
  • Já osobně Pewdiepie sleduju pravidelně už přes 2 roky. Hlavní věc, která mě vede ke sledování jeho videí jsou hry, které bych osobně nikdy nehrál a to z důvodu že nevlastním konzoli, na kterou tato hra vyšla (např. The Last of us - parádní gameplay), nebo hry, které mi přijdou nezajímavé, ale v podání Felixe, který přidává svůj vtipný komentář jsou najednou úžasné. Opravdu si nemyslím, že společnostem, které hry vydávají uškodí více než například warez hráči. Navíc spousta herních studií mu posílají Alpha verze na otestování kde vlastně chtějí aby tu hru zhodnotil a když hodnocení uvidí i ostatní hráči, třeba je to přesvědčí si hru zakoupit. Ohledně lidí co tvrdí, že se Felix změnil a jeho videa už za moc nestojí, tak s tím opravdu nesouhlasím. Tedy ano, styl jeho videí se změnil, ale to bylo jaksi nutné. Musel jít "s dobou", lidi by nebavilo koukat na videa co jsou stále stejná. Je pravda že peněz dostává opravdu požehnaně a lhal bych, kdybych napsal, že mu ani trochu nezávidím. Zároveň jsem ale rád, že je to právě on, kdo měl takové štěstí, vždyť už uspořádal nejednu sbírku na charitu. Jediné, co mi příjde trochu hloupé, a předem se zato omlouvám jejím fanouškům, je jeho přítelkyně Marzia, díky jeho slávě získala na svém YT účtu stovky tisíc fanoušků za pár týdnů.
  • Pro ty co pořád píší kolik do toho ten člověk dal sám.... proč tedy není záběr jen na něj a je u toho vidět i hra když o ní to vlastně není? jo ono by to možná nefungovalo ;-D
    A dávat na youtube filmy u kterých bude v malým okýnku můj xicht a budu do toho kecat/lekat se/smát a pak argumentovat že je to vlastně celý o mě a že tedy nejsem pirát Vám taky příjide jako že je to OK, protože lidi se na to dívaj kvůli komentáři? *2*
    • Gonzi
      Tak já se na filmy v kinoripu rozhodně nedívám (což je cos popsal) a kdybych se díval na nějaké letswatch video o filmu, tak by to bylo protože by mě zajímalo, co k tomu daný letswatcher bude říkat (tady vidíme že film používá velmi levné CGI, zde vidíte jak jsou šroubky mázlé a jak nasvícení nepasuje...)
      Káááždopádně film je audiovizuální dílo a když se na něj díváš s něčím komentářem, tak bych pořád měl "originální" audiovizuální zážitek. Tady se bavíme o hrách, kde jejich klíčová nosnost je interaktivita, hledání cestiček, prozkoumávání světa, souboje atd. atp. což na videu nevidíš (pokud se bavíme o hrách a né o skorofilmech...) Prostě dívat se na něčí hraní Battlefieldu v multiplayeru a hrát battlefield jsou naprosto odlišné činnosti i kdyby to ta osoba nijak nekomentovala (ne že bych se na to pak díval).
      • nemusí to být kinorip, ale poctivě zaplacený DVD na který se dívám doma (to jak pak obraz nahraju je vedlejší).... a už zmiňovaný Pár pařmenů... tam to bylo úplně krásně vidět, nikdo se na to určitě nedíval kvůli tomu že chce vědět o čem vlastně psal ten Tolkien ;)

        Sorry na letsplayery se moc nedívám, ale to co bylo v tomhle článku mělo teda do recenze typu jakou jsi opsal dost daleko *15*

        Ale jako nemysli si že Tvůj názor nějak zhazuju, jen říkám, jak je to ze zákona, to jestli to tak má být nebo ne je jiná písnička.... ale uznej, že když tam ve videích bude jen letslplayer bez té hry, tak to fungovat asi nebude a že když ta hra bude úplnej s.it tak asi nebude stejně úspěšný (délka letsplay flappyho(btw tam je to v pohodě - free to play) a nějákýho A titulu...)
  • Myslím, že se to řešilo už mockrát. Když třeba Angry Joe udělá recenzi, kde má původní obsah, dělá opičky, má tam triky, kostýmy atd., tak je podle mě v pořádku, že za to bere peníze. Když někdo jen tupě nastreamuje hru na youtube, měl by za to mít peníze ten, kdo hru udělal. U variant mezi by se měly peníze dělit.

    A tím nemyslím, že původní obsah je, že ke hře přeskakujícím hlasem něco blekotá pubertální letsplayer - tam je to spíš na odstřel než na výdělek.
    • Wildstonecz
      Nevim ale pro vyvojare je to super reklama protoze kdyz vidim ze ti ktere sleduju neco hraji tak po par dilech dostanu fakt chut si to zahrat. Mnohem efektivnejsi nez kdejaka placena reklama.
    • HulkSmash
      Konečně někdo rozumný. *5*
    • "tupe nastreamuje hru" ale nejdriv to musí sám hrát ne?
  • hold nekomu Buh nadelil krásu, vtip, šarm a inteligenci, proto má krásnou holku a kopec penez bez práce. Nám ostatním nezbýva jen do konc eživota šoupat nohama *13*
    • RangerCZ
      Jeho práce je pobavit lidi, což se při součtu likeů a množství odběratelů u jeho kanálu a videí vede.
      Mě matka vždy říká : běž si za tím co tě baví. Baví ho točit videa, daří se mu to, dělá to co má rád.
  • michaliuz18
    taky kkt zenstili skrieka jak stara pi*a , je mi z neho nagrcanie este ze som zrusil odber , ale ludi bavi sledovat debilov na youtube, hlavne je to zabavka pre deticky, ...ale aj tak je to len docasna slava cele toto youtube povolanie , odoberam asi tak dokopy 5tich cesko slovenskych youtuberov lebo z ostatnych mi je na grcanie hlavne ked som narazil na asasira ,dovi dopo ...ale nechcem sa tu nejak povysovat a hrat na dospelaka cize prdim na to ,youtube celebritky co v zivote nic nedokazali len sedia nonstop za PC a fetuju to
  • Jack1947
    Možná že i tímhle je poznamenán úpadek herní společnosti, ne možná ale určitě. Nakonec by pak mohli vycházet hlavně hry na efekt - lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka. Nevím jestli je na místě něco tomuhle nebožakovy závidět, zasvětit život pc a jo mít z toho 4melouny ale být furt jen u PC... vydělávat se dá přeci i jinak. Občas vyjít na čerstvý vzduch není nikdy k zahození. *3*

    Ha, jsem nečekal že tu bude tolik fanboyů lets playe. Mínusujem ostošest. *3*
    • TheGGG
      No ten týpek stejně jako jiní YTubeři dává solidní prachy na charitu, zato u tebe mám pocit že bys aj slepýmu z kalíšku kačku sebral.
      • Jack1947
        No napsat samozřejmně, může co chce... pokud to opravdu dělá prosím ale pokud jen kecá tak je stejný jako ostatní, pro mne nezajímavý uměle vytvoření panáci. *4*
        • TheGGG
          No, má svojí vlastní nadaci a několikrát se objevil na různých veřejných akcích, stejně tak i někteří další slavní YTubeři. Sledovat je nemusíš, ale pár tisíc haterů nic nenadělá s melouny fandů. To platí o všech YTuberech, každý z těch TOP má pár stovek haterů a statisíce fandů, už bys mohl pochopit, že když na ně budeš nadávat, nijak ti to nepomůže.
          • Jack1947
            Dobře, trochu pravdy na tom mém tvrzení ale je. To musí přpistit i ten největší hater, prostě musí.
            To s tou studenou sprchou a středobodem (tvého života?) sem nečetl. BTW nemám co si srovnávat... ale ani rozmazávat. Zbytečně táhlé vlákno.
            • Jack1947
              Nemá smysl, big missunderstanding over here... *3*
            • TheGGG
              nečetl? proč o tom teda píšeš? BTW: hater jsi tu ty, ne já
          • Jack1947
            Kdybych měl hodnotit, to cos vypotil za celé léta ty tady, tak moje jedno "uskočení" není tak hrozné a co chovám se uraženě? Jak se oslovujeme no ty vole ne ale to je nadávka a né tohle. Dá se s tebou i občas normalně psát tak si to nepokaž. *3*
            • TheGGG
              No ne, já si to pokazím u velkého džeka *8* .
              Já teda, když občas někomu řeknu "ty vole" tak to jako nadávku nemyslím. Je to sice pubertální a trapné, ale občas to ujede, když ale o někom řeknu to cos napsal o Pídýpájovy, určitě to bude větší a horší urážka. Takže se prober a dej si studenou sprchu (nebo možná radši ne, ještě dostaneš infarkt) a srovnej si to v hlavě.
              Díky
              BTW: středobode mého života, zkus zapojit mozek.
          • Jack1947
            Jak na ně nadávám? já je jen nesleduji a považuji je za spíše ztroskotance, co je v tom zanadávání je to můj osobní názor. Zdá se že si přestal chápat psaný text...
            • TheGGG
              WTF? Nevím jak se u vás oslovujete, ale to co jsi napsal je normální nadávka a vulgarismus. Tak se nechovej uraženě.
            • Jack1947
              Okey, klaním se a se sklopenou hlavou odcházím, já znám nadávání na někoho hlavně pod jinými pojmy ale ok ok... stejně se jedná o gramotnost... *7*
            • TheGGG
              Spartacus to vystihl, "lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka" tomuhle se ve slušné společnosti říká nadávání. O gramatice nemluvě.
            • Jack1947
              Jasně, jen sem pčispěl svou troškou... ale tak nic no tak jsem si aspon "zatrollil". *2*
            • Cituju : lets play kdy týpek s hlasem uapláclým mrdkou kvičí jak malá holka. Nevím jestli je na místě něco tomuhle nebožakovy závidě.....

              Nadáváš jak to jen neječí jak malá holka a že je ubožák. Pak jestli ty chápeš text.Když už chceš trollit, nenabíhej si tak...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit