Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám radši youtube recenzenty, kteří ze hry ukážou právě tolik, aby si z ní člověk udělal obrázek ale nespoilerují, jako třeba Angry Joe nebo TotalBiscuit, nedívám se na průběhy hraní celých her protože to pak postrádá smysl je hrát, hlavně když jsou postavené na příběhu
  • seprah
    no, když mu na to děcka koukaj, proč ne, ono vymyslet jednoduchej způsob, jak přijít ke spoustě peněz, je něco, co neumí každej. mě osobně jeho videa přijdou otřesný, dovedu si představit, že bych někoho mohl přikurtovat k židli a mučit ho tím. ale ty 4 mega ročně mu závidím. a to, že přispívá na charitu, ho šlechtí.
    • Ristoro
      Jo, ony všechny celebrity strašně přispívají na charitu, ale v dnešní době nikdy nevíš, kde ty prachy skončí.
      • seprah
        to, kde peníze doopravdy skončí, těžko nějak ovlivníš, ale už jen to, že má člověk dobrej úmysl, se podle mě cení.
        • Ristoro
          Spíš mi přijde, že to dneska dělají proto, aby zapůsobili na veřejnost, než z dobroty.
    • Tiez nemam rad jeho videa. Dokazal som pozret tak jedno:) ALe ked sa to ludom paci tak preco nie, nech si zaraba.
  • Pro ty co pořád píší kolik do toho ten člověk dal sám.... proč tedy není záběr jen na něj a je u toho vidět i hra když o ní to vlastně není? jo ono by to možná nefungovalo ;-D
    A dávat na youtube filmy u kterých bude v malým okýnku můj xicht a budu do toho kecat/lekat se/smát a pak argumentovat že je to vlastně celý o mě a že tedy nejsem pirát Vám taky příjide jako že je to OK, protože lidi se na to dívaj kvůli komentáři? *2*
    • Gonzi
      Tak já se na filmy v kinoripu rozhodně nedívám (což je cos popsal) a kdybych se díval na nějaké letswatch video o filmu, tak by to bylo protože by mě zajímalo, co k tomu daný letswatcher bude říkat (tady vidíme že film používá velmi levné CGI, zde vidíte jak jsou šroubky mázlé a jak nasvícení nepasuje...)
      Káááždopádně film je audiovizuální dílo a když se na něj díváš s něčím komentářem, tak bych pořád měl "originální" audiovizuální zážitek. Tady se bavíme o hrách, kde jejich klíčová nosnost je interaktivita, hledání cestiček, prozkoumávání světa, souboje atd. atp. což na videu nevidíš (pokud se bavíme o hrách a né o skorofilmech...) Prostě dívat se na něčí hraní Battlefieldu v multiplayeru a hrát battlefield jsou naprosto odlišné činnosti i kdyby to ta osoba nijak nekomentovala (ne že bych se na to pak díval).
      • nemusí to být kinorip, ale poctivě zaplacený DVD na který se dívám doma (to jak pak obraz nahraju je vedlejší).... a už zmiňovaný Pár pařmenů... tam to bylo úplně krásně vidět, nikdo se na to určitě nedíval kvůli tomu že chce vědět o čem vlastně psal ten Tolkien ;)

        Sorry na letsplayery se moc nedívám, ale to co bylo v tomhle článku mělo teda do recenze typu jakou jsi opsal dost daleko *15*

        Ale jako nemysli si že Tvůj názor nějak zhazuju, jen říkám, jak je to ze zákona, to jestli to tak má být nebo ne je jiná písnička.... ale uznej, že když tam ve videích bude jen letslplayer bez té hry, tak to fungovat asi nebude a že když ta hra bude úplnej s.it tak asi nebude stejně úspěšný (délka letsplay flappyho(btw tam je to v pohodě - free to play) a nějákýho A titulu...)
  • Gonzi
    Dá se na to téma polemizovat, pokud někdo bez komentáře projede např. CoD... to je ale vše. Stačí dodefinovat co je a co není fair use a je to vyřešeno. Osobně nechápu, jak může třeba walkthrough, nebo MP záznamy, vtipné sestřihy, nebo cokoli podobného někým vnímáno jako "okrádání vývojáře".
    • Jen pro zajímavost pro tebou zmiňovaný CoD - výtažek z licenčního ujednání Activisionu.

      Activision grants you a personal, limited, non-exclusive license to use the Product for your non-commercial use.

      Jsem zvědavý, jak se k tomu vyjádříš.
      • Gonzi
        To beru - jestli je tohle uplatnitelné i u soudu (protože to IMHO jde proti fair-use). Každopádně si představ, že by ti s touhle licencí někdo prodával i jiné věci: By sis takhle koupil sadu na čištění bot a nemohl bys s ní někomu prodávat tvojí službu čištění bot, nemohl bys dělat školení o čištění bot, ani dávat videjka o tom, jak se čistí boty... (resp. bys nikde nesměl používat daný výrobek).
        Mám s tím problém, protože to považuju za silný zásah do mé svobody (jsem si to koupil a jdu si s tím dělat co chci - ať už je to jeden fyzický předmět, nebo jedna licence na software). Což ale už naráží i na to, že se hry nemají prodávat z druhé ruky apod...
        • Když prodáš hru z druhé ruky, není to problém - ty o právo ji hrát přijdeš a převedeš ho na někoho dalšího 1 na 1....ale jistě už Ti nepřijde divný, že svoji poctivě zaplacenou hru nemáš kopírovat...¨

          S těma věcma to taky není úplně pravda, to že si koupíš věc neznamená že si můžeš dělat co chceš s duševním vlastnictvím s ní spojeným (např. značkou). Příklad: koupit kartón Caca-coly a pak s ním natočit negativní reklamu (npříklad že je mnooohem horší než pepsi, nebo že každej kdo se napije se poblije/ umře) taky nemůžeš. i když je to vtipný :) https://www.youtube.com/watch?v=DijFob8vxgI

          Ale tohle už je hodně složitý po právní i etický stránce, v africe ta reklama třeba normálně jela...v USA a EU by ani nebyla natočena...
    • Polemizovat o tom můžeš ty, zákon je jasný.
      • Gonzi
        nesmím dále šířit hru (film, hudbu), ale můžu je použít k fair use (recenze, walkthrough a jakýkoli jiný formát který se točí kolem užívání toho výrobku mnou). Ten kanál neprodává daná hra, ale jeho hraní dané hry...
  • Fishe fakt nechápu, kdybych vydal hru a na video o ní by kouklo x milionu lidí, tak si nebudu stěžovat, ale skákat radostí. Je sice pravda, že vydělává na obsahu vytvořeném jinýma lidma, ale za hru zaplatil a ještě k tomu jí dělá slušnou reklamu. Porovnání s filmy je podle mě absurdní, youtuber do toho přece přidá vlastní obsah komentářem a jinýma zásahama.

    Jinak na PewDiePie jsem zkoušel párkrát kouknout a nevydržel více než 30 sekund. Když už něco takového tak občas kouknu na TotalBiscuit, ale to je něco trochu jiného, než jenom řvaní do mikrofonu.
  • Ať si je užije, kdo umí umí, kdo je ve správný čas na správném místě, tak prostě je. Ale ty jeho videa jsem nikdy neviděl, nic takového nevyhledávám a stačilo mi asi minutu dívat na to co tu je a mám dost. Tak protivný hlas a kecy...
  • Amylee.Anderson
    Má obrovský štěstí, kluk ušatá :)
  • Problém jde celkem jednoduše vyřešit už na straně vývojářů - stačí aby zakázali veřejné šíření záznamu obsahu, tím že si hru koupíte souhlasíte, že budete dodržovat tyto pravidla (stejně jako například že ji nebudete kopírovat).... záleží jen na nich, jestli takto přijdou o reklamu kterou jim dělají letsplaye, komentované recenze používající něco jiného než orig. trailer (přijdou o to částečně protože games.cz, re-play apod. určitě nebudou mít problém zaplatit, aby mohli tento záznam použít)

    Na mně to působí tak, že reklama zdarma super, ale jestli na ní vyděláš víc než drobný tak nám ještě navíc dej podíl, což je vychcanost...

    Argumenty tipu "koupil sem si 1 kopii tak si můžu dělat co chcu jsou absurdní *7* , nebo Vám snad přišlo divný že tvůrci Pár pařmenů dělali něco nelegálního (za předpokladu, že si zkopírovali zaplaceny film), nebo si snad myslíte, že kino má 2 ks DVD z Bontonlandu za 399,- aby to mohlo promítat ve 2 sálech naráz? Stejně tak když přidáte hudbu do videa/filmu kterou ste lealne stahli a zaplatili atd atp...

    Samozřejmě je s tím spojena i nová právní úprava a centralizace obdobná u tantiém z písniček, jsem zvědav jak to dopadne...

    PS: nebojte, v praxi to obyčejný lidi ovlivňovat nebude....nebo si snad myslít, že když je na vesnici zábava kde kapela zahraje 2x Kabáty, že to někdo řeší? *3* (správně by to měla kapela ohlásit a zaplatit náležitej poplatek pár korun)
  • Fenomen ? Neznam a je mi uplne ukradeny, ale dle toho co se zde pise se svet jiz totalne zblaznil.
    • Tak to se raději nedívej na Twitch :D
      • Proč? Twitch je fajn místo Kappa.
  • Dokud nebude v licenčních podmínkách napsáno, že ji nemůžeme streamovat (což nebude protože by přišli o velký peníze, protože lidé co streamují jsou většinou ten vzorek lidí, co si tu hru opravdu koupí už jen třeba z příspěvků od lidí) a nebude se jen marně brečet na sociálních sítích, tak to muže být všem jedno. Mají být spíš rádi za reklamu zadarmo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit