testovaci text

Diskuse pro Článek

Stavba domu svépomocí ušetří spoustu peněz. Na co dát pozor?

9. 1. 2017 – nasepenize.cz

V poslední době stoupá počet lidí, kteří si chtějí svůj dům postavit sami podle svých představ. Bez účasti stavebních firem a developerů vyroste každý rok o 30 procent více domů. Po výdajích za ...

zpět na Článek

komentářů v diskuzi: 45

napsat komentář

Aleš (inkognito)

Díky za článek.. Musím dodat, že je taky potřeba si dát pořádný pozor na bezpečnost. Základ je u mě pořádná obuv a pracovní oděv.. jednou mi totiž spadlo na nohu kladivo a to byla taková bolest, že bych to nepřál ani svému největšímu nepříteli. Od té doby už jsem raději opatrný a zatím se to vyplácí.
19.5. (5 dnů)
vlákno reagovat

Helena (inkognito)

Díky za pěkný článek.. já bych určitě ještě doporučila pouvažovat o nějakém kvalitním bezpečnostním systému, protože právě ty nové a pěkné domy zloděje lákají úplně nejvíc... a člověk zkrátka není nikdy dost obezřetný :)
26.11.2017
vlákno reagovat

Kutil (anonym)

Nejlepší zkušenosti mám s Teodomy.cz.Po dohodě udělali hrubou stavbu a ostatní jsem zvládl s kamarády sám.Cena za 160 m2 byla cca 530.000,-Kc
10.1.2017
vlákno reagovat

střechař zloděj (anonym)

Taky jsem si z důvodu termínu na druhé zakázce musel na vypomoc domluvit externí pomocníky
9.1.2017
vlákno reagovat

Bohouš (anonym)

5 souhlasí, 0 nesouhlasí

Také jsem stavěl-zadal jsem poptávku na dům,nabídlo se mi 5 firem-nejlevnější za 6 mega,nejdražší za 8,5 mega...Dal jsem se do toho s partou 3 zedníků,objednal jsem u firmy pouze komplet střechu(vazníky,krytina),pak zase já+3 chlapi a ve finále jsem tam byl za 2,7 mega....tak by mě zajímalo,kam by šlo těch 3,3 mega????
9.1.2017
vlákno reagovat

Tom (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Souhlas, akorat dodelavame bungalov. Nabidka firmy komplet 2,9 a my jsme na nejakych 1,5 a to jsem tam nic nedelal. Na vse jsem si sehnal remeslniky a firmy
10.1.2017
vlákno reagovat

střechař zloděj (anonym)

2 souhlasí, 3 nesouhlasí

Hezké čtení .........zabývám se střechama 6let jsme parta 3lidi a zvladáme komplet rekonstrukce střech každy rok absolvujeme ruzne školení atd v dnešní době nikdo nedá zákaznikovi ceníkovou cenu materiálu většina marží (akce sleva...) je kolem 30-40%z cenikové ceny ja osobně pokud dostanu 40%dam zakaznikovi 20-25% z mojí marže pokud je toto zlodějina tak jsem zloděj ať si každý uvědomí kolik času zabere vypracováni cenové nabídky kolik stojí udržba nářadí a jiné naklady které zákaznikovi nikdo nepočítá také vím o hodně kolegů střechařů kteří podstřelí rozpočet a zákazník se pak diví že na začatku byla naše nabídka například o 20% větší a ve finále ta firma co podstřelí rozpočet to nahoní vicepracema atd u nas plati pravidlo že pokud si to špatně prohlédnem nebo se seknem v rozpočtu je to náš problém tak tady prosím neházejte všechny řemeslníky do jednoho pytle ani jeden z nás nemá mercedes
9.1.2017
vlákno reagovat

peda (anonym)

5 souhlasí, 0 nesouhlasí

Po povodni musel být náš starý dům po dědečkovi zbourán. To zorganizovala obec. Na dům jsme neměli pojistku ani hlášený trvalý pobyt a tedy ani nárok na jakýkoliv finanční příspěvek. Stavební firmu a úvěr jsem odmítl, pro nehoráznou cenu a podmínky poskytnutí. Na vesnici vždycky platilo udělej si sám. Tak jsme se syny oblékli montérky. Nejhorší bylo začít. Výkopy pro sklep nám udělal bagr pronajatý z firmy za jedno odpoledne, betonáže, dvojitou izolaci a zdivo s porothermu jsme zvládli ještě do zimy. Na zimu jsme provizorně zakryli, přes zimu jsme dodělali stropy (samozřejmě z HURDISEK – těm co na hurdisky dávají betonový potěr, neví nic o smršťování betonu, můžu zaručit, že jim spodní část upadne). V zimě jsme ještě nachystali dřevo na krovy (poradil známý tesař) Přes léto jsme udělali střechu a položili krytinu (bez pomoci klempířů a pokrývačů-byli moc drazí) Pomůckou nám byly prospekty od firem KM-beta, Beternit a už zmíněné Porothem, kde jsou velmi podrobné návody na montáž a rovněž jsou tam i detaily řešení a tvarů klempířských prvků, zateplení střechy atd. Přes další zimu jsme dělali podlahy s vrstvou zátěžového polystyrenu (jistě se to vyplatí ale pozor nedávejte do podlah fasádní-pod tlakem se zdeformuje a nemá ani jiné potřebné vlastnosti - viz prospekty), zasadili jsme okna a dveře. Okna-trojitá a dveře jsme nechali vyrobit u šikovného stolaře – nenávidím plastové, napleskali jsme omítky (samozřejmě klasicky z písku, vápna a cementu – omítkové směsi jsou asi 5 x dražší. Fajnovou omítku jsme rovněž koupili hotovou (z vápna a písku to nemá tu kvalitu). Odpady si dnes dokáže napojit každý trochu zručnější kutil, dokonce ani měděné vodovodní potrubí není žádný problém (finta je v pájecí pastě se stříbrem) pokud jste někdy zamlada dělali nějaký zesilovač tak pájet umíte. Elektřinu nám dělal elektrikář, koupelnu obložil obkladač a teď už bydlíme. Dům 150m2 se sklepem a podkrovím přišel na materiálu asi 1,5mil Kč. Odpracovali jsme asi 20tis.hodin. Pokud to někoho zaujalo povím víc.
9.1.2017
vlákno reagovat

wew (anonym)

0 souhlasí, 2 nesouhlasí

20 tisic hodin - prumerna mesicni pracovni doba 160 hodin. Tzn. ze sam byste stavel 125 mesicu,zhruba 10 let. Prumerna mzda dejme tomu 15 000,- cisteho. Kdyby jste radsi chodil(-i) do prace, vydelate si 1 800 000,- . Vazne jste stavbou svepomoci usetril?? :-D
9.1.2017
vlákno reagovat

peda (anonym)

3 souhlasí, 0 nesouhlasí

Podělte to čtyřmi chlapy a jste na nějakých 31 měsících, za materiál jsem dal 1,5mil + těch Vašich 1,8mil a jsme na 3,3mil Kč. Odhad domu je 4,2 mil Kč. Kdybych si na těch 1,8mil (které by pro firmu stejně nestačily) vzal úvěr tak dodnes splácím. Za úvěr 1,8mil Kč na deset let zaplatím (i při dnešních úrocích a splátce cca 250tis ročně, t.j21tis.měs) nejméně o 800tis víc. A jsme zhruba na těch 4,2mil Kč. Víte jaké procento lidí je dnes schopno splácet 21tis. měsíčně? Když to obrátím za ty tři roky jsme navíc (tj. po normální šichtě v továrně) vydělali 4,2-1,5=2,7mil Kč. Když připočtu ještě ty úroky z hypotéky t.j 2,7mil + 800tis = 3,5mil Kč. Tu dřinu bych ale nikomu nepřál, pane kolego.
10.1.2017
vlákno reagovat

bv22 (anonym)

5 souhlasí, 0 nesouhlasí

Také stavím a mohu jen potvrdit, že výběr materiálu je prvotní a pokud to dokážete a koordinujete si osobně jednotlivá řemesla a občas si tam uděláte co je jednoduché, nebo co umíte, tak můžete za uspořené prostředky pořídit třeba kvalitnější materiál nebo ve finále lepší zařizovací předměty. Nebojte se mladších řemeslníků, hlavně ať každý ví co dělá, nejhorší jsou firmy "práce všeho druhu", to nemůže fungovat. Závěrem, jde stavět bez developera, ale chce pečlivě vybírat subdodavatele a nepřeceňovat vlastní síly. Nakonec to nebude možná až tak levnější a nebude ti ani až tak rychle postavené, ale budete mít z toho větší radost a užitek.
9.1.2017
vlákno reagovat

warex (anonym)

1 souhlasí, 5 nesouhlasí

Konečně rozumný slovo. Topení, kanalizace a voda, komín, elektroinstalace si nemůžete udělat sami ani kdyby jste to uměli jak bozi - musíte mít revize hošánci. Střechu když odfláknete tak ji budete hledat po poli. Jo hrubou stavbu - zdivo, základy, omítky, izolace proti vodě,malby,štuky, sádroš možná, ale jinak ?I to má své úskalí a finty.
9.1.2017
vlákno reagovat

peda (anonym)

1 souhlasí, 0 nesouhlasí

Kanalizaci z plastových rour s hrdlem a zabudovaným těsněním sestaví každý normální chlap. Dnes se kotel dává pod střechu a topení bez čerpadla nefunguje; v mědi montáž zvládne každý, kdo umí uřezat kus trubky, nasadit na něj kolínko a zapájet spoj. Každý systém komínu má prospekty a firmy se předhánějí, kdo to vysvětlí podrobněji. Montáž zvládne i cvičená opice. A ještě jsem nepotkal kominíka, který by mi nenapsal kontrolu-revizi, když je vše v pořádku. Pokud se týče elektrorevize, tak s vámi souhlasím, tady je opravdu lépe si vzít elektrikáře, který má zkoušky. S plynem je to stejné. Pokud někdo neví, že střechu je zapotřebí pořádně ukotvit do žel.bet. věnců tak nechť ji pak honí po poli. Na vesnici ale snad ani takoví chlapi nejsou. Jo a pokud by mi někdo dal do baráku sádroš, tak ho poženu přes celou Moravu až do Vltavy!!
10.1.2017
vlákno reagovat

Art-emis (anonym)

Babička si nechala zakrýt starý prkenný strop na roubené chalupě sádrošem! Poradil jí to můj bratránek. Taky mu nemůžu za to a jiné kraviny přijít na jméno. Tak to chodí, když se nadržuje chlapovi, který neumí vzít za práci a nerozumí žádnému stavebnímu řemeslu. Takového oškubou. No, ale když na to má, ať platí. Ale já to nechci vidět!
15.1.2017
vlákno reagovat

Osvc (anonym)

4 souhlasí, 4 nesouhlasí

Ahoj, na stavbě domu svépomocí jsou kladné i záporné subjekty. Třebaže si investor spočítá cihly, překlady at...d a cely měsíc hledá na internetu a dává poptávky stavebním firmám, ohlida si dobrou cenu . firmu nic jako je sleva na cihle nezajímá a když jo tak slevu neprizna, jde jim do kapsy někdy i 40 %. Schopny člověk a tím si myslím ze 70% lidi je, tak si polovinu prace udělají sami po víkendech. Třeba penetrace a nalepení hydroizolacnimu pasu na desku, pokladna podlahového polysu, Jistě ze jim to bude trvat o polovinu dele, ale zadarmo a pocitem, ze to dobře udělané je. Dneska ale nikdo čekat na nic nechce dlouho, Spousta lidi spěchá a tak i bohužel vypadá vykonána prace spousta pracovníků. Abych se dostal k tematu, stavět budu letos, poslal jsem poptávku drobným zivnostnikum a dostal jsem se s cenou a myslím si ze i časově na zlatou střední cestu oproti Stavební firmě.
9.1.2017
vlákno reagovat

Milan (anonym)

Firmy vám dnes naslibují hodně,nakonec jsou z toho více náklady,takže bych s chlubením počkal,dokud dům nestojí.
9.1.2017
vlákno reagovat

Karel (anonym)

12 souhlasí, 4 nesouhlasí

Z vlastní zkušenosti už vím, že stavba domů svépomocí není zas až tak velký problém a při pečlivé přípravě se není čeho bát. Původně jsme chtěli stavbu na klíč. Vybrali jsme si firmu, která vše slíbila a začala realizovat. Původně jsme měli ujednáno, že platit budeme za ukončené a samostatně předané celky formou záloh zpětně, t.j. po převzetí. Postupně se termíny posouvali až jsme platili v podstatě předem - údajně jako zálohu na materiál a práce i když to tak sjednané nebylo. Ale jsme lidi - proč nevyhovět. Jenže jednoho dne už byl rozdíl zaplacené částky a postavené stavby tak velký, že jsem řekl dost! Firma na to reagovala tím, že přestala komunikovat a taky pracovat a pak jsem zjistil, že se v tichosti zlikvidovala. Přišel soud, který jsem vyhrál, ale neexistuje subjekt, který je povinen mi peníze za nedodané práce a materiál vrátit, takže výsledkem byla další ztráta za zaplacené soudní poplatky. Nezbylo než se pustit do stavby vlastnoručně. Nouze naučila Dalibora housti. I když jsem se toho z počátku bál, stavbu jsem dokončil myslím v perfektní kvalitě a mnohé práce jsem si udělal sám i lépe než předchozí "odborník". Jsou i slušné stavební firmy, ale bohužel těch neodborných a někdy i podvodných je opravdu hodně. Takže moje zkušenost říká: Nebojte se toho!
9.1.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

zobrazit jiný kód

Krátká diskuzní rukověť

  • Diskutujte pouze k tématu článku, kterého se diskuze týká
  • Jakékoli urážky autorů či ostatních diskutujících jsou zakázány a budou trestány banem
  • Vulgarismy v jakékoli podobě jsou zakázány a budou trestány banem
  • Respektujte názor ostatních, ať už jde o autora nebo ostatní diskutující
  • Pamatujte, že smyslem práce novinářů není manipulovat se čtenáři, ale nabízet jim kontext a podnět k zamyšlení nad jiným úhlem pohledu.

Úplnou verzi pravidel diskuzí na Tiscali.cz najdete ZDE.