Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Campino je se životem tolik už spokojený a smířený asi tolik co Stalin na Sibiři!!

  • MartinDyntar

    Nejraději mám písně "Altes Fieber", "Kamikaze", "Alles Wird Voruburgehen" a "Was Zahlt"... Campino má a jedné poloviny britské kořeny a je to znát na jeho netypické měkké výslovnosti v němčině. Miluji a obdivuji jeho přízvuk a intonaci hlasu právě v těchto a v dalších písních. Tato hudební arytmičnost u Die Toten Hosen a melodičnost je přičemž pro mě odkazem k jiné logice myšlení - směrem ke kritickému myšlení, které dnes lidem tolik chýbí a v textech písní Die Toten Hosen je to ,,kritické myšlení" nejvíce znát.

  • MartinDyntar

    Na pohřbu bych si nechal zahrát písen "Alles ist Eins", "Alles Wird Voruburgehen" či už "Nur zu Besuch". To jsou písně, které mě od Die Toten Hosen vždy hluboce dojímají a vždy mě budou hluboce dojímat k slzám. Je něco pravdy o tom že láska k Die Toten Hosen jde přes svou vlastní smrt. Ty písně jsou nesmrtelné a netypické pro punk rock, o to více je mám rád. Ty písně už zustanou navždy nesmrtelnou německou rockovou klasikou. Neznám tak intenzivně a krásně a hluboce už natolik procítěné pomalé melancholické rockové balady, které s punkrockem už nemají vubec nic společného. To na Die Toten Hosen upřímně miluji. Neznám osobně už upřímnější, věrohodnější a přesvědčivější ,,melancholický" text písní Die Toten Hosen, zvlášt i proto že z německé rockové hudby se toho skutečně nedá moc poslouchat. Alespon už pro mě osobně. A pak je tady i ještě výborná písen "Kamikaze". Tu mám osobně taky moc rád.

  • MartinDyntar

    písen "Kamikaze", díval jsem se znovu na klip k této písni a domnívám se že je to přesně tak, že člověk v zoufalství v obavách o druhého partnera vždy zrekapituluje své vzpomínky na ty krásně a příjemně už prožité okamžiky v životě a to domnívám se dává každému z nás hodně naděje v těžkých chvílích. Je to písen o partnerské lásce a duvěře, o protrpěném si zoufalství i o pomalu osobně už ,,ztracené" a nacházené životní naději, když se někdo (náš partner) blíží svému životnímu konci, blíží se smrti. Krásná písen!!!

  • MartinDyntar

    Nenávidím a pohrdám povrchní a bezduchou rytmikou, nemám rád agresivní řvaní bez přínosných a užitečných myšlenek a názoru - mám rád a podporuji osobně ty lidi co si pevně a neomylně stojí za svými názory a nedělají žádné kompromisy!!! K rockové hudbě Die Toten Hosen

  • MartinDyntar

    Už jsem nadále nejspíše pravděpodobně psát přestanu, většinu toho duležitého, co jsem chtěl k Die Toten Hosen sdělit bylo už myslím v minulých mích komentářích plně řečeno. Takže vubec nevím proč jsem nadále psát a pochybuji, že to někoho ještě vubec zajímá. Hluboce lituji že diskuse k Die Toten Hosen už zeje prázdnotou. bohužel, bylo tomu myslím i bez ohledu na mé komentáře. Nebo snad mají na diskusi vliv? Evidentně vubec, a toho lituji. Chtěl jsem tu vyprovokovat u druhých zájem o diskusi, nepovedlo se, bohužel. Už tu mužu jen neskutečně blbě sarkasticky žertovat. Takže děkuji tu všem za jejich komentáře k Die Toten Hosen!

  • MartinDyntar

    V textech písní DIE TOTEN HOSEN není místo pro žádné osobní předsudky!!, jen velmi málo lidí si to skutečně uvědomuje čím jsou právě DIE TOTEN HOSEN vyjímečný a co na nich tolik osobně miluji a obdivuji!!... právě že jsou vyjímečný svou krajní (extrémní) tvrdostí a agresivitou i lyricky dojemnou procítěností ze zkušeností s empatií, co je, za jakých podmínek se utváří a co sebou všechno obnáší. Pro mně osobně není tvrdší a agresivnější hudby než jsou právě DI TOTEN HOSEN (kupř. za všechny písně jmenuji "20 Zehne Gebote", "XTC", "Hot-Clip-Video-Club" či "Schlampe" a "Depression DeLuxe") a současně pro mně není nic lyricky příjemnějšího a k slzám dojemnějšího než jsou právě DIE TOTEN HOSEN (s písní "Alles ist Eins", "Schwere" (-los) "Urlaubsgrusse", "Halt Mich!" či "Sein Oder Nichtsein" v DEMO). Asi mám obrovské, prostě to největší štěstí, protože jsem našel už v hudební tvorbě DIE TOTEN HOSEN mezi jejich lety 1990 až 2012 vše a více už z rockové hudby snad ani už nehledám!! Jen tak dál a brzo bych mohl začít psát i knihu o DIE TOTEN HOSEN!!

  • MartinDyntar

    Přemýšlím sám ted už právě nejvíce nad tím kterou písen na pohřbu bych si od Die Toten Hosen nechal v nejbližší době vlastně zahrát - bud s největší pravděpodobností nejspíše "Was Zahlt"! anebo "Alles Wird Voruburgehen"! - jsou to pro mě osobně vubec 2 nejlepší písně Die Toten Hosen s nesmírně lyricky krásným a s hlubokým a s duvěrně upřímně pravdivým textem co více jak po 13 letech jejich poslechu dnes už nejvíce znám a proto upřímně samotný text písně docením!! Je to pro mě srdeční záležitost - především ona mučednická ,,křestanská" láska Fregeho k jeho duvěrně osobní zpovědi v písni "Was Zahlt" nade vše ocenuji, obdivuji a miluji!! Takže písen "Was Zahlt"!!

  • MartinDyntar

    Campino má sám hudební sluch jak pes :-), mohl by učit myslím děti na Zušce :-) to by to myslím ale dopadlo velmi nevídaně, mohl by tam dětem zpívat a předělávat s jejich pomocí akusticky na klavír písně jako jsou "Bonnye und Clide" o neštastné lásce za mřížemi anebo "Alles aus Liebe" o neštastné lásce a rozvíjet u nich, myslím u dětí tak post punk rockově hudební sluch a nedirektivní přirozenou autoritu, které je při výuce na každé škole u pedagogu potřeba. Dokážete si to někdo dost dobře představit? Já bohužel nikoliv :-(  To by byla vzpoura studentu na škole :-) U mě jim Campino ale rozhodně má, ale co vlastně mám na mysli jsem ted zapomněl. A zapomněl jsem že jsem na něco zapomněl. Aha už jsem raději dál nepsat jak jsem slíbil. Prominte ale to gramaticky správně nedám, myslím další komentář, který doufám už nebude. Děkuji, je advent a Ježíšek ted na psaní komentářu nemá totiž čas, věnuje se liškám.

  • MartinDyntar

    Já v textu písní DIE TOTEN HOSEN vnímám jednoduchou, ale výraznou melodii, silné emoce, osobní přesvědčení o čem život je a jak by se měl prožít. Většina hip-hoperu a rapperu dnes jen nesmyslně a prázdně slangově žvaní, není v hudbě nic horšího než je prázdná a povrchní vysamplovaná rytmika, a  do toho častěji prázdné a hloupé najivní dětinské a pubertální žvanění bez emocí o osobních názorech. Není v Americe většího idiota pod sluncem než je právě eminem, omluvte mé komentáře, jsem totiž fatálně arytmický, nemám žádný smysl pro rytmiku, tanec ani správnou gramatiku. Jsem asi ten největší levicový idealista a anarchistický outsider v Česku, nevím mám tu otevřeně sdělit naštěstí nebo bohužel?!! Děkuji za pochopení!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit