Přejít na výpis diskuzí

Čeněk Šlégl

OSOBNOST 31.12.2006 
26 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • radekzitny

    jiné informace

    Zdravím všechny příznivce Čeňa Šlégla, již delší dobu sbírám informace o něm, také jsem chtěl sepsat knihu, ale raději to nechám na zkušeném panu Farníkovi - už se moc těším - kniha o Šléglovi tu měla být už dávno.
    Č.Š. byl v padesátých letech skutečně zaměstnán v uhelných skladech, na to vzpomínalo více herců, nejen Schránil, ale zda skutečně nosil putny...?
    • Re: jiné informace

      V Uhelných skladech byl zaměstnán,ale putnu by neunesl.S autem rozvážel poštu mezi sklady. *1*
    • jaromirfarnik

      Čeněk Šlégl

      Vážení tak tu knihu jsem vzdal neb text píše člověk se kterým nesouhlasím nebo alespoň s tím co píše o Č.Š ,já si zakládám na přesnostech a ověřených datech,jsem hlavně sběratel.Tak pokud ta kniha vyjde tak od ní dávám ruce pryč.
      .Pane Radku co takhle porovnat co vše jsme o Č.Š. sehnali ? *8*
  • Dodatek

    V hlavě se mi drží informace o tom,že Č.Š. po válce roznášel po Praze uhlí,jenom nevím,kdy a kde jsem to viděl. Přeji panu Farníkovi úspěch a snad mi jeho kniha neunikne. *7*
    • jaromirfarnik

      Re: Dodatek

      Děkuji ,ale kniha je v uplném začátku a tu informaci o uhlí vypustil dříve R.Schránil,od té doby se to stále opakuje. To bych rád také vypátral neb se mě nezdá že když Č.Š.utrpěl při věznění úraz a od té doby chodil schrbený, že by ještě nosil putny s uhlím.
  • K divadlu náhodou

    Maturoval v Praze a měl pak po prázdninách začít studovat na technice.Šlégla poslali jeho rodiče ke strýčkovi.Jeho strýčkem byl ředitel divadelní společnosti Doležal.Byla to společnost, která hrála vše.Pro maturanta to byly ovšem zajímavé prázdniny,jezdil od města k městu.Místo širokých prostorů polí a luk malé jeviště a ještě menší zákulisí, kde mají herci vypočten každý krok.Díval se tak dlouho, že uměl hru skoro nazpaměť.A jednou,bez dlouhého úvodu divadelní ředitelky a bez velkého překvapení nastávajícího inženýra, oblékla ho tetička do kostýmu a řekla mu, aby zahrál,bez zkoušky a bez přípravy ,malou úlohu.Šlégl se stal hercem. Domů se už vrátil jen na dovolenou.
    • Re: K divadlu náhodou

      Jak tak pátrám,tak jsem zjistil rozdílná data v narození Č.Š a sám se přikláním k datu 1899-to praví i divadelní slovník a dokumenty o výslechu .J.F.
    • jaromirfarnik

      Re: K divadlu náhodou

      Zdravím Vás a ptám se, nevíte něco o dceři Č.Šlégla -měla by se jmenovat Blanka Weiss ,nebo o vnučce Zuzaně ?Snad by měli žít v Rakousku .Dávám dohromady materiály na knížku O Č.Š.a dost by mě to mohlo pomoci.Za jakékoliv info děkuji.
      JaromírFarník

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit