Přejít na výpis diskuzí

Eliška Rejčka

OSOBNOST 31.12.2006 
27 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak sakra :( není tam vše opravteto prosím, děkuji Eliška Rejčka
  • Datum narození je možný i podle dostupných pramenů roku 1286 - najdi v odborné literatuře. Dodnes není dokázán přesný datum. Některé prameny uvádí 1288 a jiné 1286. *16*
  • Houby úplavice, Rudolfa Habsburského prý usouložila náruživá Eliška.
  • !!! Proboha, tak už konečně opravte všechny ty chyby, hlavně v hlavičce datum narození na 1288 a věk při úmrtí !!!
    :o((
  • Hrubky - v brne si zhotovilY?
    na konci Chotě? WTF?
  • "Jako pětileté Rejčce zemřela matka, surově ubitá vlastním manželem."

    Existuje pro toto tvrzení jiný zdroj než romány paní Vaňkové? V oficiálních pramenech jsem na nic takového nenarazil.
  • Zdroj této informace, prosím?
  • Jindřichova manželka zemřela před dávno před ním, takže Jinřich byl vdovec.
  • Nazývala se Richenza Piastovna a jméno jejího otce bylo Přemyslav.
  • kolik vám je ????? *10* *10* *10* *10* *10* *10* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* Jste *12* *12* *12* *12* *12* *12*
  • Prý byla Eliška Rejčka velká nymfomanka a "usouložila" Václava II. k smrti (měl tuberkulózu, takže to bylo jednoduší)
  • nijak
  • dobrá otázka RA *1* rejčka zemřela normální smrtí prostě usnula a zemřela
  • E.Rejčka a J. z Lipé manželé nikdy nebyli,ani být nemohli. Jindřich z Lipé byl stále ženat s manželkou Scholastikou,která jej i přežila a měl s ní 7 dětí.
  • Chyba v názvu jednoho z věnných měst. Správně má být Jaroměř.
  • Re: Manželé?

    Jo to je fakt ale jestli Scholastika umřela dřív než on proč se teda nevzali když se tak milovali???Hm??
  • Smrt

    Jak přesně zemřela Eliška Rejčka? *7*
  • Rozpor

    Ikdyž mne to zaráží, tak jsem v některých knihách četla, že Eliška Rejčka a Jindřich z Lipé manželé byli...popravdě ale nevím čemu věřit, protože některé knihy tvrdí to a jiné zase něco jiného. O Elišku Rejčku se zajímám už 10 let a stále jsem se nedopátrala pravdy...
  • špatné

    máš tam spousty nepřesností, na začátku tam máš datum narození 1.9. 1286 a začátkem článku tam je 1288... manželé rozhodně nebyli!!! byli zamilovaní, ale on byl ženatý...prostě tam máš spousta chyb a jstl tento článek někdo použije jako referát či něco takové, tak ho lituji a též lituji toho učitele co to bude číst...
  • Manželé???????

    vždyt byli jen milenci , ale hodne velci milenci byli porad jen spolu a........

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit