Přejít na výpis diskuzí

Ladislav Boldy

OSOBNOST 24.5.2007 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bolďák je náhodou borrrrrec. Nenechá si prostě kálet na hlavu, já si pamatuju, jak mu policajti odtáhli auto, to byla taková mela, až toho litovali. Bolďák jim naložil randál. Přitom v autě měl psa a měl normálně kartu ma stání. Ty benga byli tak zdrzí že si to zasloužili.
    Nebo jak vyfackoval úředníky, nebo jak mu zloději ukradli auto a on řekl, že když auto nedostane na zpátek, tak vyhlásí válku všem čorkařům, nebo jak prohodil toho redaktora oknem, hele, kdybyste poslouchali pořádně jeho písničky, tak tam všem říká, braňte se proti nespravedlnosti všemi prostředky. Já znám Bolďáka 20 let, je to frajer, slabejm pomáhá, pomohl i mě když jsem měl problémy se soudy a s těma hajzlama.
  • Velmi se mi líbí písničky pana Boldiho, ale je veliká škoda, že jsou
    pod společností Universal Music, která drží jejich vydavatelská práva
    a již se nedají nikde zakoupit. Sám jsem si je musel shánět po různých
    známých a jejich zkompletování mi trvalo skoro 2 roky!

    Pana Boldyho bohužel neznám osobně, ale slyšel jsem jeho příběh od svého kamaráda Petra Matouška a jeho vyprávění mi vzalo dech. Petr je můj velmi dobrý kamarád a otec dvou dětí - kdysi půjčil peníze známému a když je chtěl nazpátek, tak ten člověk poslal na Péťu dva ranaře - ti grázlové ho zmlátili před očima jeho dětí. Nikdo si neumí ani představit, jaké jeho rodina prožívala trauma. Když šel Péťa celý případ nahlásit na policii, tak se ti grázlové po týdnu vrátili a zmlátili ho znovu a řekli, že jim Péťa musí zaplatit ještě pokutu sto tisíc korun za udání. Markéta - Péťova manželka se z toho nervově zhroutila a Péťu odvezli do nemocnice. Bratr Markéty se znal s panem Boldym a požádal ho o pomoc. Pan Boldy Přijel k Markétě domů a řekl jí, ať ty dva grázly zavolá. Když přijeli a začali kopat do dveří od bytu, tak jim pan Boldy otevřel dveře a ti dva hajzlové byli rázem v šoku, vzali roha a nikdy už se
    neukázali. Markéta je mu za tento čin dodnes vděčná a když si Péťa po sedmnácti
    letech vzpomene na tuto hrůzu, kterou prožil, je mu zle. Když chtěli Péťa s Markétou později panu Boldymu osobně poděkovat, již to bohužel nešlo, protože byl zavřený. Když jsem se ptal Péti, proč to pro ně pan Boldy udělal, řekl mi, že Marek - Petrův švagr, byl osobním přítelem pana Boldyho. Chápu, že někteří lidé nemohou unést, kam až to dnes pan Boldy dotáhl, ale já osobně mu přeji tolik štěstí, kolik ho jen unese!
  • Neznam Boldyho osobne jen jeho pisne,prvne jsem je slisela asi pred 4 lety a dost se me libily,nechala jsem si je nahrat i na CD,texty jsou vazne ze zivota...ale jak se rika,100 lidi--100 nazoru.
  • Ahoj,hledám a hledám a nenecházím,kde prosím najdu všechny písničky,nemůžu je nikde najít,jen dvě a víc ani ťuk,kam se všechny ztratily?????? *7*
  • Láďa možná představuje typ člověka, který nemusí být každému po chuti. To co si prožil posunulo jeho vnímání světa. Přežití je tím základním instinktem a on že měl v mládí co dělat, aby přežil.
    Znám ho, potkávám ho často v okolí práce, jsme sousedi.
    Mé taneční studio DAP sídlí vedle jeho pizzerie BIBITA. Díky němu už v ulici a našem dvoře nesídlí žádní feťáci, zloději, atd. Jo občas je tvrdý a já násilí neuznávám, ale vypořádal se s mnohým s větší elegancí, než naši oficiální strážci. Já ho znám jako člověka, který je upřímný za každou cenu, i když ho to někdy stojí dost. Studuje, nepije, nahrává muziku... žije ... Y
  • Ahoj Ládˇo,POTŘEBOVAL BYCH STEBOU MLUVIT.Nemam na tebe tel...neviděl jsem tě dlouho,ale až ti to osvítím ,tak jsi určitě vzpomeneš..potřebuji píchnout...písni mi na e-mail.....r.hrbek@seznam.cz..kde tě mohu najít..ahoj
  • Zaslouží si lidské uznání, a toho se mu dostává od obyčejných lidí.

    Osobně jsem Láďu poznal, když mi přinesl k posouzení písničky, které sám nazpíval a napsal si k nim hudbu i slova. K takové „trojjedinosti“ mám nedůvěru už od základní školy, kdy nás v katechismu učili, že Bůh je jen jeden, ale že v sobě spojuje tři božské osoby. Lživě jsem mu slíbil, že si doma nahrávky určitě poslechnu, ačkoliv jsem to v úmyslu neměl. Nejméně stokrát jsem totiž už zažil zpěváky, kteří si na svoji desku udělali všechno sami, a nakonec si ji taky sami museli kupovat. Leč Láďa - poučen životem – mému slibu nevěřil, posadil mě k sobě do auta a já jsem zažil velké překvapení. Ten chlap totiž umí nejenom velmi dobře zpívat, ale on i skvěle komponuje a píše dobré texty.
    Zdálo by se, že americký „hepyend“ ve světě populární hudby Boldiho nemine, jenomže člověk s jeho minulostí má všechno tisíckrát složitější - obzvlášť když do toho vypukne recese. Čekal jsem, že se Láďovi podruhé zhroutí svět, ale mýlil jsem se. S obrovským nasazením se vrhnul na jinou seberealizaci, udělal si maturitu a začal studovat politologii. Současně pracovat webovém projektu, a učit se, když je člověku přes čtyřicet let, to je výkon vskutku úctyhodný. A i když se Láďovi nepovede akademický titul získat, v mých očích navždy zůstane odvážný a silný chlap, který svádí nerovnou bitvu, aby regulérně a poctivě dostal zpátky to, co mu bylo v dětství nespravedlivě odcizeno.
    Ladislav Štaidl hudební skladatel.
  • V době našeho seznámení byl Ládik člověk,kterého předcházela pověst největšího a nejnekompromisnějšího ranaře z Prahy a kdo má trošku pojem o zločinu jako takovém ví,že vše co se děje mimo Prahu je asi jako když ve fotbale srovnáváte FC Barcelonu a Sokol Dolní Kotěhůlky.Já nebyl v té době rozhodně člověk,který by se mohl pyšnit nějakými "úspěchy",byl jsem dvacetiletej cucák co chtěl prostě svůj trest nějak přežít.O to větší bylo mé překvapení,když se mezi mnou a Ládikem od prvního dne vytvořil vztah,který posléze přerostl v hluboké přátelství.Strávil jsem v jeho společnosti více než dva roky a mohu-li to tak říci Ládik se mi otiskl do duše...postupně jsem zjištoval jeho životní příběh a věřte mi,víc překážek,které mu osud do života připravil,neměl ani Mojžíš když vyváděl Židy z Egypta do země zaslíbené...Pro spoustu lidí kteří Ládika znali jen z vyprávění a nebo s ním nebyli vyloženě přátelé byl prostě Ládik jenom gangster,který si bral co se mu zlíbí,nerespektuje zákony a to jak světské tak boží,a je prostě psychopat,kterému je lepší se raději vyhnout.Toto je ale omyl,kterého se dopustí pouze člověk,který soudí knihu podle obalu,který se nedívá pod pokličku,jinými slovy člověk pohodlný a jednoduchý.Měl jsem nesčetněkrát příležitost vidět,když Ládik absolutně nezištně pomohl jinému v jeho potížích,vlastně to tak bylo pokaždé kdy se někdo takový objevil,nikdy se nestalo aby s nim Ládik alespon jeho problém nekonzultoval,případně mu poradil,pomohl.V mých očích se však takové chování rozhodně neslučovalo s pověstí,kterou měl a tak jsem ho začal sledovat jinýma očima a přemýšlet o něm.Přišel jsem na velice zvláštní věci.Ládik si svou životní dráhu nemohl vybrat sám,o tuto možnost ho připravila ta paní,která ho porodila.Proto vyrazil po cestě,která jediná byla možná.Kojenecký ústav,dětský domov,polepšovna,zločin.Tato cesta není otázka volby,je to posloupnost,která prostě přirozeně navazuje.Pokud jste z úplné milující rodiny,neprožili jste dětství ve společnosti starších dětí,kteří vás denodenně snaží šikanovat,ve společnosti posedlých vychovatelů,kteří vás trestají za každý nepatrný krok vedle,pokud jste nezažili skutečný pocit opuštěnosti,nemůžete pochopit co člověka přivede do světa kde se zákony tzv. normální společnosti neuznávají.Láďa,jak ho znám já,by si určitě tuto cestu sám nevybral,ale zkuste vyndat rybu z vody a říct:"ted se předveď".To je prostě nemožné.A to že obstál ve všech etapách své cesty je prostě obdivuhodné,nehledě k tomu,že Láďa se řadil mezi ty nejlepší a to je neuvěřitelné.
    Už když posloucháte Láďovo písničky musí vás trknout jeho velice patrný pojem o tom co je dobro a co zlo?Jeho naprostá oddanost tomu,aby zlo bylo trestáno a dobro odměňováno.Ať se na mě nikdo nehněvá,ale na naší hudební scéně by jste těžko hledali umělce,který ví lépe než Láďa o čem zpívá.Každý kdo vydělal byť jen korunu na šlágru ve kterém se pokouší posluchače ošálit texty o strastech světa,by se měl Láďovi stydět podívat do očí.A tak se ptám:"Kdo by mohl Láďu označit jako špatného člověka?"
    Znám ho patnáct let.Nikdy jsem ho nespatřil,aby se k člověku v nouzi obrátil zády,nikdy se nepřestal zajímat o osudy lidí,kteří mu jakýmkoliv způsobem vstoupili do života,nikdy neslevil ze svých hlubokých morálních zásad a nikdy nepřestal být skutečným člověkem.
    Proč to tady vlastně celé píšu?Já jsem se ve svém životě nadělal spoustu zla,vlastně jsem všechny svoje blízké ztratil díky tomu ,že jsem si ve své sobeckosti neuvědomoval,že kdo chce brát,musí především dávat,a že v životě normálního člověka je důležitá především zodpovědnost vůči druhým.Pan Boldy po celou dobu mé nesmyslné existence mé rodině dodával podporu a víru v to,že jednou dostanu rozum,mé malé sestře nahradil staršího bratra a mým rodičům byl věrným a oddaným přítelem.Mě samotného pak nakonec přesvědčil,abych na svém znovushledání a usmíření s rodinou začal pracovat.Dnes mohu říct,že se poprvé za svůj život cítím šťasten,protože jsem dosáhl všeho co jsem si vytýčil.O Láďovi se ví,že vlastní rodinu nepoznal.Ale tady v Mostě svojí rodinu má,milující,oddanou a vděčnou.Je mi velikou ctí,že jsem Láďu Boldyho poznal a jsem pyšný na to,že se mohu honosit jeho přátelstvím.Za všechno ti Láďo děkuju,držim ti palce a nepochybuju o tobě...jsi velice velice vzácný člověk a lidé by si měli uvědomit,že mají ve svém středu takový klenot,a že v zahradě lidských charakterů jsi ten nejsilnější strom.Měj se fajn brácho..
  • Tomu se ani nechce věřit, čím si prošel?
    Hodně drsný příběh.
  • Umíííííííí

    S Láďikem jsme trénovali ve stejné boxérně, v Žitný. Já jsem po roce a půl skončil s boxem, ale vždy jsme byli velcí kámoši. Taky bych ho rád viděl, protože jeho písničky mě dostaly.
    Můj otec prodělal rakovinu prostaty, a Ládík nazpíval písničku o rakovině, no to je ale přesně tak jak to otec prožíval?
    Umí se vžít do těžké situace těch druhých, když si člověk poslechne jeho texty, tak si uvědomí, jak jsou silné a pravdivé?
    Já i moje družka máme cedéčko Ládi v autě a taky ho posloucháme stále dokola.
    Já znám příběh Ládi velmi dobře, ta jeho matka se zachovala fakt nehezky, a nechala ho v ústavu hned po narození. Tak vlastně strávil 19 let, což je otřesný zážitek. Pak vyrůstal na ulici, a co já si pamatuji tak vymáhal peníze od dlužníku.(tenkrát žádný exekutoři ještě neexistovali)Taky si pamatuji, že si pak pronajal nějaký sklep na Praze 5, a udělal z toho docela dobrou diskotéku kam jsem za ním občas chodil. Je velmi složité posuzovat jeho život, když prožil tolik nezdarů už od samého narození?
    Mě se osobně se vždy zdál v pohodě, jako solidní kluk a dodnes bych křivého slova na něj neřekl. Nevím jak ostatní, ale Ládík se zkrátka prosazoval jak jen to šlo a co mu síly stačily?
    Takhle se to musí brát. A hlavně umííííí.
  • Nazdar Ladislave

    Jestli pak si na mě ještě pamatuješ brachu?
    To sem já pelda, jezdili jsme spolu na trhovky, byl tam i ten miky nebo tak nějak. Tak si tady pročítám ty vzkazky a koukám koukám celej udivenej? Ale jo, některý co tady píšou mají pravdu, tvoje písníčky jsou o životě akorát jsem něvěděl, že máš za sebou takhle hustej život že tě máma odložila do paťáku?
    To je hodně těžký se z toho vyhrábávat.
    Já teď makám v Budějicích, a jeden kluk tě zná, tak jsme o tobě kecali, a vyprávěl mi fakt hustý story. Jak si rozbil hubu policajtovi v kriminále, nebo jak ti ukradli auto rusáci a pak ti ho raději přistavili, protože si jim vyhlásil válku. Nevěděl jsem že máš takový jméno, myslím teda v dobrém slova smyslu já myslel že jsi jen nafoukanej snobák? Tak čau Laďo a doufám že uděláš další cd.
  • Láďa Kobeš

    Snad si na mě vzpomeneš, bylo mi tehdy 18let a ty jsi tenkrát dělal Escape, já dneska žiju v USA v MIAMI a přijel jsem na návštěvu k rodičům. Ty bláho už je to 10 let? to to utíká? Byl jsem se podívat v klubu, ale prej už tam nejsi, rád bych tě viděl? Prej jsi v kontaktu s Markétou Otšenáškovou, tak ona má na mě kontakt, tak se určitě ozvy nebo přijeď na dovču za mnou na jak dlouho chceš. Moc rád tě uvidím. Mám tvoje cedéčko a tady ho posloucháme pořád dokola. Prej chceš jít do politiky, řikala mi to Markéta a prej jsi na vysoké škole, ty bláho, tak to klloubouk dolů, Laďa a premier? tak počítej semnou (ha ha ha) Pamatuju si, jak jsi nám vždycky říkal že být poctivej není ostuda ale výsada. Tohle já dnes říkám po tobě. Přeju ti hodně štěstí. Kobi.
  • Můj kamarád

    Láďa je můj velmi dobrý kamrád, a hodně mi v životě pomohl.
    Dnes, když poslouchám jeho písničky, a pročítám zdejší příspěvky, tak mám radost, kam až to dotáhl.
    Jeho písničky poslouchá celá moje rodina, a nejvíc máma. Láďa nikdy nikomu nic nedával za vinu. Nikdy neřekl, jako že za to může tahle podělaná společnost, že mu nedokázala pomoc, když se ho zbavili vlastní rodiče.
    Láďovi vzali úplně všechno a musel hrát s těmi nejhoršími kartami, jaký mu rozdal osud, a o tom taky zpívá, (vsadil jsem všechno, jenom na jednu kartu) Umět žít v civilním prostředí, když od malička žijete v nějaké kleci se zvířaty, mutanty, vrahy, násilníky a zločinci, to je nad lidský úkol. Můj Brácha měl skvělou milující rodinu, táta mu zajistil všechno, a dneska prodává drogy a krade. A naši jsou z toho nešťastní.
    Láďo, ty už nemusíš nikomu nic dokazovat, ustál jsi ty nejhorší rány, jaký kdy život může rozdat.
  • Láďo ozvi se !!!!

    Ahoj Ládine ozvi se mi na telefon 775 878 971 zajdeme konečně na to kafe. Díky a čau. Rád tě uvidím.
  • Byll jsem tam!!!!!!!

    Já nevím kdo je Boldy, ani neznám jeho písničky, ale já chodím cvičit do World classu, To je fitko na Václavském náměstí, a on tam dnes záchránil nějakého jejich zaměstnace ktereý dostal epileptický záchvat.
    Dnes 24. května.
    Odtamtud znám Boldyho, ale to jak se zachoval bylo fakt bomba, to jsem fakt nechápal?
    Pak mu přiběhla na pomoc ještě jedna recepční a oba toho pána zachránili.
    Já jsem mu chtěl pogratulovat, ale nevěděl jsem jak a kam, tak to píšu sem. Všichni jsme tam stáli jako debilové, a on jako jediný mu šel na pomoc.
    Pane Boldy, jste dobrej.
  • Můj otec byl vychovatelem v pasťáku, kde Boldi vyrůstal

    Sice už od svých 19 let žiju v Německu a do Čech jen občas jezdívám za mámou, protože táta už zemřel, ale moc dobře si pamatuju na jeho vyprávění, co se dělo v pasťáku v Liběchově, kde léta dělal vychovatele. Párkrát jsem tam za ním dokonce i byl. Od něj a z toho, co jsem při návštěvách sám viděl, dobře vím, v jakých podmínkách ti kluci žili. A můžu jen potvrdit, že všechno, co tu někteří píšou o tom, čím si Boldi prošel, je svatá pravda.
    Táta byl jednou i svědkem vzpoury, při které se přes 40 chovanců vzbouřilo a navzájem se těžce pobili tyčemi i kudlami, doslova na život a na smrt. Spousta jich při tom byla i zmrzačenejch. Boldi se postavil na stranu těch slabších a dokonce proti samotnýmu řediteli, kterej celý to svinstvo dopustil. Táta za to pak musel Láďu potrestat pendrekem, i když sám dobře věděl, jak to bylo. Boldi stál a prostě se nechal mlátit. Jenom mu tekly slzy, protože měl tátu rád a věděl, že mu nic jinýho nezbejvá. Táta na tuhle nespravedlnost nikdy nemoh zapomenout a nakonec kvůli ní odešel ze zaměstnání.
    Vůbec byl z tý práce tak špatnej, že na to doplácela i naše rodina, a máma proto taky chtěla, aby tam skončil.
    Jak se v Německu říká: Kinder, welche so bestraft werden, sind nichts anderes als Schuldlose Opfer" ("Takhle trestané děti nejsou nic jinýho než nevinné oběti"). Dodnes poslouchám Boldiho cédéčko a společně s mámou vzpomínáme na zlou dobu, kdy táta v Liběchově dělal.
    Přeji Ti, Láďo, hodně štěstí a daleko lepší život, než jakej jsi měl ve svým dětství.
  • Hele lidičky, pojďte se zamyslet?

    Je vůbec možný vcítit se do role člověka, který strávil 19 let po pasťácích, pak 23 let na ulici, A 5 let po kriminálech?
    Čím se vlastně provinil, že si tohle musel vytrpět?
    Kdyby se narodil laskavým a milujícím rodičům, tak mohl prožít krásné dětství a nemusel prožít tohle peklo.
    Vy máte všichni plnou hubu kritiky a posměšků, ale kdo z nás by to ustál, kdo z nás by přežil byť jediný den v jeho životních podmínkách?
    Sednout si k počítači a psát o tomhle člověku špínu, je ukázka toho, co jsme zač, jaké jsou naše charakterové vlastnosti, jaká je naše odvaha, a jak se dokážeme poprat se životem my?
    A ukazuje se, že jsme tak zbabělí, tak zákeřní a podlí, že svou zbabělost drze nazíváme odvahou, když pošpiníme někoho, kdo od narození trpěl jako zvíře.
    Boldy seděl 5 let v base za to, že málem umlátil nějakého šmejda, který, vydíral jeho kamaráda.
    Kdo z nás by byl ochoten podstoupit tohle riziko?
    Život Boldyho naučil to, co naučí vojáka v džungli, přežít.
    A on to dokázal, aniž by musel někoho okrást, oloupit, nebo něno podobného?
    Tak kde se v nás bere ta opovážlivost ho ještě za to špinit?
    Já jsem si poslechl jeho CD, a je tam celá jeho historie.
    A až teprve teď mi dochází, čím vším si ten člověk musel projít.
    Tak že za sebe, já osobně smekám.
  • Všichni moc přeháníte

    Já znám Bolďáka velmi dobře, seděl jsem s ním v kriminále v Novém sedle okr.Chomutov 3 roky. Měl jsem celu hned naproti němu. Kolují o něm legendy a kolovaly i když seděl. to,že seděl za to, ze dobil frajera na sračky je pravda. Ten že ten frajer vlítnul do bytu s partou cigošů a mlátil uplně nevinýho člověka a pak mu sebral peníze a všechno co měl v bytě.
    Bolďák si toho hajzla našel a pak ho rozbil na kusy. Za to vyfasoval u soudu 5 let. Znám všechny jeho historky, ale některé jsou tu až moc přehnané.
    Bolďák umí ochránit koho se Vám zlíbí. V kriminále patřil mezi bosse, ale byl lidský a nikdy si nehrál na nějakýho machra. Prožil větší peklo, než jaké tu píšete. Já ho měl rád protože je neskutečnej bavič, je s ním hrozná sranda, ale dokáže taky udělat člověku ze života peklo. Dokáže čekat věčnost než se pomstí. A v kriminále to dokázal hned třikrát. Ale nikdy jsem neslyšel, že by po něm někdo střílel? to je fakt holej nesmysl. Moc to žerete borci.
  • Je agresivní, ale poctivý.

    Já Láďu znám od 19 let, a dnes je mi 45, ale že by pomáhal jenom za prachy není pravda. Láďa to měl hodně těžké v životě. On byl odstrčenej od civilizovaného světa a celé dětství prožil po pasťácích. A to kam až se dostal, to jak se vypracoval, je neuvěřitelné. Z pouličního rváče až na Vysokou školu politologie, to chce hodně velkou vůli.
    A to je pro mě důkaz odvahy a cílevodomosti. Nic jiného za co ho tady peskujete, není postatné. Bránil ty slabší, protože takhle to dělal i v pasťácích. A pak si za ochranu nechával i platit, což je sice pravda, ale kolikrát pomohl i bez nároků na finanční odměnu. V jeho blízkosti musí být člověk velmi opatrný, ale co nesnáší k smrti, jsou leváci, podrazáci, podvodníci, zlodějové, a houmlesáci. Přeju ti hodně štěstí Láďo.
  • tomason222

    příhoda

    zdravím
    asi před 4/5 lety jsem měl možnost přes kamaráda se seznámit s Boldym na Slapech
    a můžu říct ,že sním byla velká legrace jednu historku rád přidám: sedíme a bavíme se o jeho hudbě a já mu říkám ,že od té doby co jsem slyšel jeho hudbu tak po karlových Varech rozhlašuju jak je to skvělá hudba a jak všichni kamarádi kupujou jeho CD a já sám si jedno koupil. Boldy mě bedlivě poslouchal a říká : prosim tě a kdy to asi tak bylo ? A já mu říkám minulej rok. On se zamyslel a řekl : jo jo má š pravdu Loni se to trochu rozjelo to jsem prodal 3 cdéčka :-) *1* *1* To je vážně pracda ,teda ten příběh myslím . no nic méně do dnes poslouchám jeho hudbu bv autě *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit