Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Holý

OSOBNOST 31.12.2006 
170 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kde je chalupa?

    Božena Janatková (74), která se v roubence narodila, popsala cestu."Pojedete k zámku Humprecht a před Vescí se dáte doprava směr Rytířova Lhota, potom kousíček z kopečka a v ostré zatáčce vpravo na polní cestu, úvozovou cestou dál, neuhněte, rozvětvuje se, až kde po pravé straně končí les, se dáte zase vpravo, pojedete a dlouho nic, budete se prodírat stromy, až uvidíte jeden domek, a když pojedete dál, jste tam." *4*
    • Re: Kde je chalupa?

      Chtěěl bych se jen zeptat, kde se točily scény jak lezli na skalách? (u vody to bylo asi někde u věžáku? a kde je skála dračí zub?)
      • Re: Re: Kde je chalupa?

        koukni na www.filmovamista.cz
    • Chalupa nalezena

      Chalupa objevena. Objevil ji a popsla pan Svoboda na www.filmovamista.cz. vypravím se tam v létě na kole. Zde popis."Ano, je to ona, část obce Dobšice, zvaná Kouty, čp.19. Najít ji není opravdu jednoduché, v podstatě k ní nevede pořádná cesta. Jsem sice teoreticky pamětníkem natáčení (v té době mi bylo 6let), u vlastního natáčení jsem však nebyl, ale na film jsem se směl tehdy v TV koukat (byla to
      událost..) a patřil (a patří) k mým oblíbeným. Chalupa a místa filmování kolem Dobšic byla ještě několik let "poutními" místy a samozřejmě jsem je navštívil. Nebyl jsem u ní teď už dobře 10let, je opravdu na hloupém místě, není tam kam jít, když jsem tam byl naposled, tak byla dost zarostlá za živým plotem. Poznávacím znamením je nižší obytná a vyšší hospodářská část"
    • Re: Kde je chalupa?

      No, ale podle tohohle návodu jsem tu chalupu nenašla. tyšlo to tuším v roce 2006 v Blesku.
  • Byl Suprovej

    Na tohohle kluka já osobně asi nikdy nezapomenu,ty jeho filmy mě vždycky dokážou rozesmát když je mě smutnu..je ho fakt škoda,neměl umřít...i když umřel ještě dřív než sem se já narodila je mě po něm tak nějak smutno,měl fakt mimořádnej talent,na jeho filmy se můžu dívat pořát dokola a nikdy mě neomrzí..tak si někdy říkám,že kdyby se narodil on později nebo já dřív určitě bych ho chtěla mít za kamaráda,byl takovej sympatickej a měl krásnej úsměv *3*No jenže to se mi asi nesplní pokud se nestane zázrak.No byl prostě suprovej mám ho moc moc ráda *14* *14* *14* *14*
  • foto?

    Ahojda lidičky, taky by mě moc zajímalo japak vypadal tom když byl starší,jestli máte někdo jeho foto pošlete mi je prosím na email.Byl vážně úžasnej.
    • Re: foto?

      ja som sa s tomom spoznal na jednom ranci v suhdole a bolo to super leto.mam odtial a j nejake foto ak chces.mali sme 17.
  • Tom byl skvělý

    Jsem Tomášova spolužačka a vím, že Bílá se mu příšerně vnucovala vtírala. Tomáš byl skvělý !
    • nika1979

      Re: Tom byl skvělý

      jak mu přišerně vtirala vnucovala.... *14* *14* *14* *14* *14*
      • nika1979

        Re: Re: Tom byl skvělý

        jatě jano nachapu . lucku a tomaše holýho nech odpočivat.........lucka bila do jedneška stoho narospacich...... ja se ji nedivim xxx ma veklou pravdu. toje sice jeho nazor............ *3* *3* *3* *3* *3* *14* *14* *14*
  • Chalupa z Polepšovny

    Ta chalupa se nachází někde u obce Vesec u Sobotky. Narazila jsem na to někde na seznamu, je tam rozhovor o Polepšovně a dokonce u toho byl i návod, kde to přesně je, jenže jsem si to nezkopírovala a teď to nemůžu najít.Byl tam rozhovor se starou paní, jejiž rodině chalupa kdysi patřila. Podle všeho je někde za vsí, ale je to tam zarostlé. Když se mi to podaří najít, tak sem dám trasu. Ale údajně tam redaktoři článku taky netrefili, takže je tam nakonec musela dovést bývalá majitelka, měla by snad žít v Sobotce. Ale lidi z vesnice, to budou určitě vědět. Na www.filmovamista.cz se dá najít obchod, most z filmu apod. *4*
    • Re: Chalupa z Polepšovny

      chalupu jsme letošní léto našli po dlouhém pátrání,pokud bude zájem,pošlu na email foto.
      • Dobrý večer,prosím Vás o zaslání foto chalupy z polepšovny.MOC DEKUJI.
        • Sylvo, píšete jako anonym, tak nevím, kam je mám poslat. Ale jestli jste na FB, tak navštivte fan stránku Tomáše, je tam galerie fotek z Tomášových filmových míst.
    • Re: Chalupa z Polepšovny

      Letošní léto jsme chalupu našli,pokud budete mít zájem,pošlu foto na váš email.
    • Re: Chalupa z Polepšovny

      No to vyšlo tuším v Blesku. Podle toho návodu jsme tu chalupu hledala, ale opravdu se to nedá. Někde sem se dočetla, že tu chalupu pak vlastnil pan Kocáb, ale nevím. *3*
  • foto

    Zdravim, nevíte, kde bych našla fotky Tomáše Holého když byl starší? dík
  • chalupa z polepšovny

    nevíte někdo , kde se nachází chalupa z filmu, "jak dostat tatínka do polepšovny". ten film miluju a docela by mě zajímalo jak tedka vypadá. díky
    • Re: chalupa z polepšovny

      chalupu jsme našli,pošlu foto na email v případě zájmu. *1*
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        Ahoj,mužeš mi prosim poslat adresu té chaloupky...chtěla bych se tam jet podívat,moc...Tomáška je škoda...muj ročník
        • Pokud vím, tak ve filmu se objeví oba rybníky, Věžák i Vidlák. Věžák je ten se skálou, na kterou nesmějí lézt, Vidlák je ten, kam zahučí pošťák Nárožný "Co to je, vodník a říká mi Fando" :-)

          V létě byli kolegové z filmovamista.cz na hájence v Srní a představte si, že na místě, kde Tomáš volá "Dědo, dědečku, snížek!" našli v zemi sem a tam kuličku pěnového polystyrenu. To je neuvěřitelné *3*
    • Re: chalupa z polepšovny

      Nikdo ji nemůže najít.
    • Re: chalupa z polepšovny

      Jako dětský herec nemá Tomáš konkurenci. *14*
    • Re: chalupa z polepšovny

      Nachází se w Českém Ráji, jsou tam dwa rybníky. wěžák a widlák, tak prawě u wěžáku.
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        Je zajímavé,že se všichni zajímáte o chalupu z polepšovny,ale o chalupu z šumavské trilogie nikdo.
        • Re: Re: Re: chalupa z polepšovny

          Chalupa ze "Šumavy" se nachází v Srní,při příjezdu od Čeňovy pily odbočka vpravo,směrem k hotelu Vydra.Je hned u silnice i když už poněkud zarostlá vzrostlými stromy,ale stále dobře rozpoznatelná podle typické zvoničky na střeše.Také se jí říká Klostermannova chalupa.Nyní bude zřejmě v soukromém vlastnictví.Je nádherná.
          • Re: Re: Re: Re: chalupa z polepšovny

            NA Srní, když už.
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        Kdepak, chalupa u Věžáku ani Vidláku není *13*
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        ta chalupa není u Věžáku,je asi 10 km dále,film je hodně sestříhaný...Pošlu foto v případě zájmu *1*
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        Tomáše je škoda.
      • Re: Re: chalupa z polepšovny

        Tak jsem hledala tu chalupu u věžáku ,ale bohužel. Asi už vypadá úplně jinak.
        • Re: Re: Re: chalupa z polepšovny

          Navštívili jsme s manželem všechna místa, kde byla "Polepšovna" natáčená, když bude někdo chtít, můžu poslat i fotografie. Chalupa je v oblasti Kouty u Rytířovy Lhoty, po polní cestičce dojdete až na místo. Také máme obchod kam jezdili nakupovat, rybníček, kolem kterého se projížděla"Máňa", zkrátka všechno co vás bude zajímat. *3*
          • Re: Re: Re: Re: chalupa z polepšovny

            Chtěla bych Vás poprosit o foto chalupy a okolí z Polepšovny,kde si zahrál Tomáš Holý.Děkuji Marie Machejová
          • Re: Re: Re: Re: chalupa z polepšovny

            Dobrý den já bych měl zájem o ty fotky... Předem vám moc Děkuji můj e-mail: zajda.ciperka@seznam.cz
  • žádost

    Ahoj jak se dělají další složky např. filmografie???
    • Re:

      Jak může Zaňáková říkat, že s ním chodila? Taková blbost, on byl na rozdíl od ní inteluigentní kluk. Je ho škoda.
  • Nezabil se v autě

    Tomáš se nezabil v autě, ale na motorce,a ani to nebylo v Kytlicích ale v zatáčce mezi Polevskem a Kytlicemi.Mimo katastr obce Kytlice.
    • Re: Nezabil se v autě

      Dnes jsem vydala po stopách Tomáše Holého. Našla jsem v Polevsku strom, do kterého narazil osobním vozem, nikoliv motorkou.Mluvila jsem s místním pamětníkem, který byl u nehody jako první. Nedalo se prý už nic dělat, měl od volantu proražené plíce.Jeho spolujezdec to přezil s odředinami.Ten pán, co mi to vyprávěl, vypadal věrohodně, takže se nemyslím, že by si vymýšlel.Je ho škoda. Byl skvělej.
      • Re: Re: Nezabil se v autě

        Ahoj,pokud vím,tak se nezabil někde v Polevsku,ale za obcí Kytlice.Byla jsem se tam podívat.Neví někdo kde je Tomáš pohřbený.
        • Re: Re: Re: Nezabil se v autě

          Vím, kde je Tomáš pochovaný.Zítra je to 20 let co odešel. Ta nehoda se stala v obci Horní Prysk.
          • Re: Re: Re: Re: Nezabil se v autě

            Ahoj,nebylo to v té obci.Opravdu to bylo u Kytlic.V zatáčce má na stomu,do kterého narazil,křížek.Je to mezi obcema. *4*
      • Re: Re: Nezabil se v autě

        Taky se chystám, že až pojedu tím směrem zastavím se u místa, kde se stala nehoda. když ses vydala po jeho stopách nevíš, kde přesně leží ta chalupa z polepšovny. Měkde na filmových místech psali , že je to v rytířově lhotě, ale že je to zaprvé na samotě a těžko se to hledá a za druhé, že je již chalupa opravená a je těžko k poznání.
        • Re: Re: Re:

          Kdo by věřil Bílé, že s ní Tomáš chodil, by musel být blázen.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit