Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Minulá,Nečasova vláda zákonem a potom obchodní smlouvou údajně navrátila církvím "vše ukradené komunisty",ale již záměrně opatrná byla v v otázce konfiskace majetku církví za Masaryka.A nyní černo........i chtějí skoro vše i od Franc Josefa I.Marné byly debaty utvořené komise-vedené p.Gajdůškovou z ČSSD-,neboť hlavní církev Římskokatolická se komisi smála do obličeje.Kdyby byla alespoň částečná snaha vstřícnosti od církví,nemusela se znovu otevřít snaha o alespoň zdanění příliš velkého nároku hamižních církví.Je zde krásně vidět,kdo lpí na majetku,který církve v minulosti získaly ne vždy poctivě.A ještě něco:Když vrátit nakradený majetek,tak nechť ho vrátí i privatizační zloději.Když spravedlnost,tak komplexní.
  • Bylo by hezké, flanďáky vyhodit z vlády. Ale to nejde. Bělobrádek co by agent CIA to vládě zatrhne z rozkazu americké centrály.
    • je to agent CIA, je nebezpečnej a je zlej...

      zdarec zlej trolle *15*
  • Jako velký humanista bych církve Ústavou ...zakázal. Tečka. Náboženská svoboda by byla přesně definována a výrazně omezena. Chceš věřit v nějakého boha? Můžeš ale tím to končí.
    • zlej trolle, ty může zakazovat maximálně dětem na pískovišti udělat si bábovičku, tedy pokud by jsi nebyl umlácen lopatičkami
      • Máš něco proti svobodnému názoru? Já ti v podání tvého nijak nebráním a je mi jedno, jak to vidíš. Já mluvím za sebe, zlejší trole.
  • Žeňte k odpovědnosti všechny ty, co to zavinili a seberte jim jijich majetky, stejně je nakradli.
    Každý občan a firma musí platit daně, tak proč né církve. Jak asi k těm majetkům přišli? Obrali o ně chudinu a dostávali je jako dary za to, že žehnali lůze, když šla bojovat za své pány. Každý zloděj má být potrestán, církve nevyjímaje.
    • Církevní majetek byl generován církví pouze částečně (odpustky, obřady). Většinou šlo o dary věřících - především z řad šlechty. Chudí lidé měli povinnosti především vůči panstvu (robota apod.), takže na dary církvi toho mnoho nezbývalo.
      Díky několika jednotlivcům, kteří ani kolikrát věřící nebyli a udělali si z církve výnosný byznys, přeci nemůžeme hodit špínu na celou církev, kterou tvoří především obyčejní věřící a obyčejní faráři, kteří to neberou jako byznys, ale jako službu...
      • Zase si Jiříku zapoměl na roboty a desátky pro klášterům a jiné cíkevní insituce??
      • Tak jak to píšeš, tak by vlastně mělo být věcí cti církví (zejména římskokatolické) se formou daní alespoň částečně podělit s těmi, kdo jim vlastně to jejich bohatství po staletí vytvářeli.
      • S těmi svými názory jdi někam,řekl bych to trochu jinak ale smazali by mi to.A ministr Juračka to pozná na vlastní kůži,popularita půjde dolů,vždyť vyhrožovat koncem vlády je ubohé a podlé,to dělají jen slaboši. *12*
  • fotka k článku se jmenuje církevní prostituce
  • solidně nakradla.Majetky získala výhradně mačkáním pozůstalých, odkazy a sprostými kejklemi s obyčejnými věřícími lidmi.Před časem podobní kejklíři - Topolánek, Kalosek a celá tehdejší banda panáčků to nakradené znovu černokněžníkům přihráli.Kopat kopat až úplně vykopat!
  • Ať ty opět vyhrožující černoprdelníky z té vlády vykopou a bude klid.
  • Nic ukradeno nebylo už od dob Josefa II. vše patří státu.Potvrdil to i Beneš.A církevní hodnostáři byly placeni státem jako statní zaměstnanec.Tak že nevím oč se hádat.Daní každý a pokud se církev chtěla vymanit z pout státu. Musí počítat s tím že jako soukromí subjekt bude platit daně.
    • soukromý subjekt, prosím. Ale jinak samozřejmě naprostý souhlas. Např. majitel nemovitosti z ní také platí daň, a dokonce každý rok - je to nespravedlivé?? Je! A co???
      • Já mám nápad vraťme jim všechny zdevastované kostely a kláštery.dejme jim pak půl roku a pak všechny co byly na seznamu chráněných památek co nebudou opravené penalizovat takovejma pokutama že se nám ty prachy vrátí.
  • Kolik si asi vezmou na své statky uprchlíků tyhle církve?Když je jejich poslání činit dobrodiní.
    • A proč by je měly zvlášť přijímat církve? Copak církve je vyhnaly z jejich domovů? Jo to by se líbilo: my naděláme binec a církve ať to dají do pořádku. No to by ani hloupého nenapadlo!
      • v tom případě nevím nač v dnešní době církev je.
        • Otevři si Bibli, pozorně čti a dozvíš se.
          • Bible je snůška žvástů pro pomatence
            • Ještě štěstí, že "vzdělanci" tohoto typu žijí snad už jen v ČR. Všude jinde je Bible ctěna. No jo, ikdyby jí pomatenec četl stokrát, nic z toho nemá. Stejně jako bych přivedl do kostela slepici, tak její pocity a pocity některých našich lidí jsou stejné- nic jim to neříká. U slepice mě to ale neudivuje, je prostě slepice. Kam jsme se až dopracovali s tím našim furiantstvím!
  • Jak mohou lidé kteří nic nevytváří žít ve zlatě ( např. kancelář vyžraného Duky ). Připomeňte si lide český - Jan Hus a Jan Žižka-pryč s příživníky..
    • No ten váš Žižka byl v podstatě taky pěkný gauner - obyčejný loupeživý lapka. Prostě takový předchůdce komoušů - stejná chátra - uloupit těm kteří prací nečeho dosáhli a žít z jejich výdělků.
      Dnes by takový drban z kriminálu nevylezl, když už bohužel zrušili trest smrti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit