Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • byla jedna z nejvýznamnějších Rusek které se proslavily v automobilovém sportu. Rusko má být naco hrdo.
    • Neuvěřitelné jak mohou být ruští kolaboranti pitomí, Tím nemyslím ruské slovo "pitoměc", ale ruské slovo "durak".
      • nácku? Soukmenovci ti dali kartáč?
  • Múj otec znal paní Elišku Junkovou a takě jezdil před válkou se sportovní Bugatkou,měl ji ale půjčenou.. Povedlo se mu dokonce při natáčení klikou zlomit ruku v zápěstí. Po mnoha letech jsme měli Citroena 11BL z roku 1947 a já jsem si při ručním natáčení zlomil ruku také. Paní Junkovou chválil jako dámu velmi společenskou a inteligentní. Ještě poznámku k té značce Barum, slyšel jsem, že to bylo
    spojení gumáren Baťa a Matador.
    • Obecně platí, že při natáčení motorů klikou je třeba palce nedávat pod rukojeť.

      Klikou jsem startovával v zimě Octávii Combi, ročník 1964.

      Na vlastní oči jsem viděl v pískovně v Sojovicích u Staré Boleslavi klikou natočit ruský vojenský automobil, asi pětitunu.

      Byl samozřejmě vybaven zážehovým motorem, ale stejně respekt k sovětskému vojákovi...
  • Můj dědeček paní Junkové dělal zuby, proto se tak hezky směje. Dostal za to tenkrát vůz Bugatti a komunisti mu jej vzali("daroval jim ji"). dnes bych to vyměuil za Veyron nebo za nic. *14*
    • tak proto eliška zemřela hlady
  • To je až neuvěřitelné, co ta žena dokázala. Snad by se na hodila slova kněžny Zaháňské z Babičky B. Němcové:"Šťastná to žena."
    • my víme sajmon, na hodila kněžna
  • Úžasná žena, úžasný život!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit