Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rusko je v právu. My když nezaplatíme za plyn nebo elektřinu, tak nás taky odstřihnou. Neudělají nic jiného, než to dělají dodavatelé nám.
  • Skutečně ?! Tak mi Lery laskavě napiš, kolik jednotek (řády, m3) zemního plynu dodávají v současnosti např. té Číně plynovodem ? Indii vynechejme. Abych nezaspal !!! *1*
  • Hlavně, že ty víš všechno a nejlépe. Nevím, kde jsem uváděl něco o břidlicovém plynu, někdo je tady asi dasgrafik nebo potřebuje lepší brýle ! Vážení, neblábolte alespoň pořád do kola ty své stejné hlouposti a nepodsouvejte je nikomu. Je to ubohé a trapné. Nechte si to třeba do školy nebo na doma. Putin prý mluví o jakémsi možném "odstřihnutí" plynu pro Evropu teď v tuto chvíli. Kdy bude ten plynovod dokončen a začne plyn proudit do Číny (datum) ? To není (pokud se nepletu - Nordstream - do Německa), kde to "řešili" a platili Němci. Hned to tedy asi nebude a Rusko si nemůže dovolit neprodávat. A pokud seženou lepšího odběratele než Evropu, tak na to si rád počkám. Uvidíme. Ruská ekonomika si určitě nenechá utéct dobrého a solventního zákazníka, hodí se jí Evropa i Čína.
  • My si v Kolíně vyrábíme Zyklon B, a to v dostatečném množství. Ruský plyn vlastně nepotřebujeme...
  • Němci jsou za vodou. Přímá linka z Ruska je Nord Stream a kapacitou pokrývá potřeby Německa.
  • Já bych to tak neviděl. Rusko má zásoby plynu velké, spousta ještě nenačatých ložisk leží v Severním i Ochotském moři. Pokud už investovalo do sítě plynovodů v Evropě, byla by blbost je nevyužívat. Naprosto bezproblémový je Nord Stream, protože je to přímá linka Rusko-Německo. A Němec je spolehlivý zákazník. Zatím bezproblémů je i Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko, momentálně se navyšuje kapacita a chystá se South Stream, Turecko nabídlo pro část trasy svoje území...
    Když jde o kšeft, city stranou. Jestli bude Evropa spolehlivě platit a bude fungovat oboustranně výhodný poměr nabídka/poptávka, pak by Rusové museli být na hlavu aby s tím dělali nějaké ofuky.
    Problémy dělá vždycky Ukrajina a dá se očekávat že to tak zůstane. Do výstavby South Stream bude tedy nutné zatnout zuby a Ukrajinu za tranzit přeplácet z peněz EU. Až se South Stream dokončí, může se jít Ukrajina klouzat. *7*
  • Mám za to, že kdo má surovinu - rozhoduje komu ji prodá a zakolik. Samozřejmě o ceně se může smlouvat. Ale když tě někdo podrazí, tak mu na dohodu nepřistoupíš, ale budeš diktovat podmínky. To si EU ani náš Zvorálek asi neuvědomí nebo jsou tak bl.. . Ono se chce vytahovat, když na to mám, ale EU a ni my na to nemáme. A dráždit Rusy je pěkná blbost, když jsme na nich závislí co se týče surovin. Stýček Sam má vlastních starostí dost ale jeho nenažranost nezná mezí. Ten nám se suroviny vozit nebude. Myslím si, že USA bude mít hodně starostí, neboť Rusko, Čína a jiné vyspělé státy uvažují o změně platidla a dolar by šel do háje. Proto jsou tak nervozní.
  • dvě en,baby. *2*
  • Jaképak jednání. Ukrajina dluží za plyn a to je fakt. USA a EU tam podporovaly puč a měly plno keců, že poskytnou miliardy dolarů Ukrajině, tak o co tedy jde? Být na místě Putina, tak zítra zavírám kohouty. Až zaplatíte dluh, tak je otevřu a tečka.
    Jenže ono to bude ještě velmi zajímavé. Dnes jsme svědky nového rozdělení světa, i když to tak nevypadá. Rusko si bude dlouho pamatovat tu nenávist EU teď při ukrajinské krizi. Proč by Rusko mělo dál hledat svoji budoucnost na západě, když ho EU a USA neberou jako rovnoceného partnera. Jediná cesta je na východ a to je Čína. Jakékoli skuliny po sankcích z EU budou okamžitě vyplněny Čínou. Rusko je před historickým podpisem o gigantickém prodeji plynu do Číny na 30 let. V roce 2018 má být Čína již jasně největší světovou ekonomikou a největším dovozcem plynu z Ruska.. Rusko a Čína plánují platby novou kreditní kartou, která nahradí mastercard, visacard atd. Když uvážíme skoro nulový státní dluh Číny a Ruska, je jasné kudy se bude ubírat svět v příštích 20-30 letech. Rusko naváže a vytvoří obrovské obchodní styky s Čínou. A to USA těžko rozdýchají. A teď si Putin vzpomene na tu nenávist evropských politiků a výrazně omezí vývoz plynu do Evropy. A´t si tam topí čím chtějí.A pak bude vymalováno - Evropa bez energie. To je podle mě jasný scénář na 30 let dopředu.
  • Ne, připojili jsme se k té chátře v čele s Havlem a jak to dopadlo ,každý si s námi vytírá konec zad.
  • Rusko má druhé největší zásoby zlata na světě, 12 500 tun (více než 400 miliónů uncí). Projekt Natalka http://goldminersreport.com/library/from-russia-with-gold/ v Magadanské oblasti je pokládán za jedno z největších ložisek zlata na světě, má 32 miliónů uncí prokázaných a pravděpodobné zásoby a celkové zdroje 60 miliónů uncí.
  • Nejvic z EU je závislé Německo na Ruském plynu takže budou muset zaplatit Ukrajinský dluh aby se to pohnulo. No a to bude konečná tahat Ukrajinu do EU.
  • smloluva ale je dodám a vy zaplatíte a ne já dodám a od vás neuvidím ani kačku a dodávat budu pořád
  • nějak nechápu vaši úvahu - plyn byl dodán, nebyl zaplacen, nyní zaplacen být musí - co je na tom mafiánského? dávali jsme plyn se slevou jako součast balíku no a teď ten balík už nemlžete prodat takže za plnou, a to je v pořádku, nemáte co nabídnout. Otázkou čí je Krym je zbytečno se zabývat - je ruský a kdyby fašisti Rusy tam nevyděsili a Rusko se už vidělo ( a správně) bez základy zato s NATO v kožiše, kdyby na NATO a Ukrajinu bylo spolehnutí, nikdy by nebylo NATO v Pobaltí a asi ani u nás a Ukrajina měla Krym, ruskou základnu a levný plyn. ale zadarmo jim ho nikdo neslíbil
  • K nové ruské alternativě globálního bankovnictví, jak praví zpráva, se připojí i další státy BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika), které se postavily proti USA i EU a jednohlasně a mnohonásobně podpořily ruskou pozici na Krymu http://thediplomat.com/2014/03/why-did-brics-back-russia-on-crimea/ .
  • Hartman nebo Hartmann ?
  • To co jsi napsal ,to může jen hlupák.Větší blbost před svátky jsem nečetl.Já s SSSR spolupracoval a to obchodně a nebyl nikdy žádný problém.Koho plyn používáš toho píseň zpívej a neměj ramena jsi jako zvorálek neštěstí tohoto státu.Ještě větší než byl šlafenberg.
  • Kterého medvěda ? Nemocného Putina? Jen blázen může uspořádat bombastickou olympiádu a následně začít strašit celý svět. Ostatně Hitler udělal to samé. Jaké podobenství.
  • nechcete ten zločinný požadavek na zaplůacení obrovských dluhů projednat s našimi exekutory? aby se poučili...
  • Dzixy máš pravdu. Když Putin neprodá plyn v Evropě nebude mít dostatek peněz na jídlo pro svůj prostý lid a na zbrojení. Armáda taky potřebuje nakrmit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit