Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asad musi zůstat u kormidla.Ať si USA trhne nohou.
  • nikdo to nečte simčo zabal to nudáááááááááá
  • Šéf Sberbank: Rusko je mezi těmi, co prohráli

    Číně došla s ruskou neschopností stavět dálnic trpělivost a hledá náhradní dopravní trasy do Evropy přes Kazachstán, Azerbájdžán a Turecko. Rusko za celou putinovskou éru nepostavilo jediný kilometr vysokorychlostní železnice.

    Právě budování moderních dopravních komunikací je důležitým atributem vyspělého státu. Na Číně se mně mnohé nelíbí. Ale tato země se modernizuje neskutečně rychlým tempem. Mezi Pekingem a Šanghají vede místy i osmiproudá dálnice v každém směru a obě města spojuje vysokorychlostní železnice, po které uhání vlaky až třísetkilometrovou rychlostí. Číňané dobře vědí, že kvalitní moderní dopravní komunikace jsou jedním z klíčových předpokladů pro zařazení mezi vyspělé státy světa a proto je zkrátka masivně staví. Čína je pro nás skutečně perspektivním státem z hlediska zahraničního obchodu a musíme jí věnovat velkou pozornost. To ovšem neznamená, chovat se vůči Číňanům poníženě a servilně. Když nějací čínští podnikatelé měli jít v Praze na diskusi s českými vysokoškolskými studenty, tak chtěli, aby odpovídali jen na jimi dopředu schválené otázky. Na to česká strana správně nepřistoupila, protože to už je za hranou. Číňanům je třeba v takových případech slušně ale důrazně říci, že u nás takové způsoby nejsou zvykem.

    Ale zpátky k Rusku, které ne rozdíl od Číny akorát řeční, ale nestaví. Od roku 2000, tedy po příchodu Putina do Kremlu, nebyl v této zemi postaven jediný kilometr vysokorychlostní železnice. Rovněž slib, že při příležitosti mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 bude zprovozněna vysokorychlostní železnice Moskva – Kazaň v délce 700 kilometrů, zůstane jenom na papíře.
    • Silnic dnes Rusko staví čtyřikrát méně než na konci Jelcinovy éry. Dosud nebyla dokončena dálnice mezi dvěma největšími ruskými městy Moskvou a Sankt Petěrburgem, která se staví od devadesátých let. Některé úseky současné silnice mezi těmito městy jsou rozbité tak, že proti nim je naše dé jednička úžasně rovná. To, že dálnice není dostavěna v ani pro Rusy klíčovém směru mezi Vladivostokem a Moskvou, není snad třeba ani připomínat. Dokonce některé úseky této trasy nemají ani asfalt.

      Právě okolnost, že Rusko není schopno stavět dálnice, rozlítila Číňany. Rusové jim totiž nabídli projekt západočínské- západoevropské tranzitní dálnice. Jenomže zatímco Číňané své úseky bez problému postavili a Kazaši mají svou 2400 kilometrů dlouhou dálnici těsně před dokončením, ruská delegace pouze ukazovala v Pekingu maketu své dálnice, na které se ovšem reálně ještě ani nekoplo.

      O letecké dopravě v Rusku není třeba mluvit. Podle údajů Mezinárodního úřadu pro civilní letectví patří k nejnebezpečnějším na světě. Jaromír Jágr kdysi trefně poznamenal. „Ruská letiště, to jsou často jen takové malé budky v poli, ale alespoň tam netrvá dlouho odbavení.“

      Rusko jako země, které není evidentně schopno postavit dálnici o délce cca 700 kilometrů mezi svými dvěma největšími městy a moderní dopravní komunikace vůbec, patří tak spíše mezi rozvojové země.
      Shodou okolností dnes vystoupil na Gajdarském fóru 2016 šéf Sberbank German Gref, tedy renomované ruské finanční instituce. „Rusko je mezi těmi co prohráli, Rusko je „downshifter“. Budeme silně zaostávat,
  • V Rusku vyšli protestovat do ulic senioři, Kreml má strach z „hladových bouří“

    Typický obrázek současného Ruska, země kvůli laciné ropě musí drasticky škrtat své výdaje. Odnáší to i regiony a města. A tak se ruší zlevněné jízdné v městské dopravě pro děti, studenty a penzisty, kteří mají nyní na výběr, buď si připlatí za plnou jízdenku, půjdou pěšky nebo zůstanou doma. Jelikož průměrné důchody dosahují v Rusku výše kolem čtyř tisíc korun, je to pro tamní staré lidi darda. A tak se nelze divit, že senioři vyrazili do ulic v Krasnodaru a Soči, kde dokonce zablokovali některé silnice.

    Ve Velikém Novgorodě, kdysi bohatém kupeckém městě, se zase bouří studenti, protože také tamní vedení města jim zrušilo zlevněné jízdné, jelikož na ně jednoduše nemá v rozpočtu peníze a zástupce starosty už mladým lidem doporučil, ať si na městskou dopravu vydělají. Asi jim nic jiného nezbude, protože měsíční jízdné tam stojí víc, než dostávají na stipendiích.

    Jisté české přísloví praví, kde nic není ani smrt nebere. A ruské radniční kasy zejou prázdnotou. Takže se takový krok vedení ruských měst zdá logický. Jenomže to může být i hodně krátkozraké řešení, protože senioři a studenti budou jezdit MHD co nejméně, takže nakonec dopravci získají méně peněz, než plánovali. A to ještě nemluvím o tom, že vozový park ruských dopravních podniků obsahuje desítky let staré historické kusy, které by u nás byly ozdobou technických muzeí.
  • Jak se to dělá…

    Viděl jsem zprávy francouzské TV, kde byly zásahy syrské armády s podporou Ruska vydávány za úspěchy koalice NATO, stejně tak je CNN vydávala další za úspěchy amerických sil – stačilo jen umazat horní a dolní řádek v azbuce. Potom na RT originály – tak už tedy nevím, kdo dřív a víc…a teď zase obráceně…

    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ruske-mo-zuri-usa-provedly-nalet-na-aleppo-a-obvinily-z-toho-rusko/
  • Pořád si myslíte, že je hlupák?

    http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/trump-rusko-by-melo-pokracovat-s-nalety-v-syrii/
  • Ruský Agente! Lháři a homosexuále! Zase lžeš jak kdyř rudé neprávo tiskne.
    Vy BTWRusáci tu neustále zamořujete debaty homosexuálama a Gayínkama. Tak jsem
    vás logicky označil za homosexuály a slušně vás požádal ať přejdete nas Gay fora.

    Zdejší Putinův poskok krade měsíce nicky všech oponentů Kremlu. Vydává se za ně a snaží se je po StbBácku pošpinit a zdiskreditovat jako placené agenty a narkomany.
    Takto se nechová slušný člověk ale jen Gauner. a pokud chcípne gauner tak mě to nevadí.
    • co máš proti čtyřprocentním ty rasisitická zrůdo, tady krákáš o demokracii a jediný co máš v držce jen homosex si ještě horší než fašoun
      • Toto je politický serwer. Takže pokud vy Putinovci máte piotřebu Gayínkovat
        tak táhněte na Gay serwery. To je vše co jsem řekl.

        Takže se zklidni komunistický narkomane a přestan překrucovat slova zrůdo.
        • nekrákej tu ty náckovský havrane co příspěvek to rasisitický útok na někoho .... na tebe by si mělo okolí dát pozor protože takový jako ty jsou horší pekla i satan by proti tobě měl andělský křídla ty štváči jeden ... si jen skrytej náckovskej terorista co bez bomb terorizuje lidi na zdejších diskuzích ...
          • Ty podporuješ Putina člena komunistické ruské zločinecké organizace KGB.
            Ruský režim zavraždil více lidí než režim nacistický ty zrůdo.

            Vy Putinovci ničíte debaty. Protože nesnesete když někdo nefandí vašim zločincům z Kremlu.
            Kradete nicky, Gayínkujete a mluvíte sprostě. Tak debata nevypadá.

            Rasismus? Komouši nejsou rasa ty nevzdělaný tupče *15* *15* *15*
            • Zase lžeš. Já se do homosexuálů neopírám.
              Mě jen vadí když zde Putinův agent BTW od rána do noci Gayínkuje.
              Toto není Gay swrwer ale politický. To ti asi uteklo.

              Demagog a lhář top je také tvůj Putin. Ten lhal když popíral ruské vojáky na Ukrajině
              a až asi po roce je přiznal. To je lež že popírat a pak se přiznat
            • opíráš se do homoušů a ač je nemusím tak je nechávám žít po svým a nevšímám si jich to ty je máš pořád v držce a urážiš jiný seš jen fašistickej demagog a prospěchář terorita co otravuje vzduch spamováním na všech dostupných diskuzích rudochu bolšánskej
    • Adolf Hitler byl zločinec. To jsem vždy říkal takže jen hlupák nebo gauner může
      tvrdit že jsem Nacista udělal jeden dobrý skutek - vraždil ještě větší zločince a to Ruské komunisty.
      Ruský komunistický režim zavraždil více lidí než režim Hitlerův.

      Ve 30 letech kdy Hitler kasriéru teprve začínal už měl Kreml na kontě miliony povražděných nevinných sovětských lidí ať už v čistkách nebov v naplánovaném hladomoru na Ukrajině-

      Vy tu podporujete vrahy Lenina Stalina Putina Kadyrova a Asada kteří vraždí a mučí nevinné lidi.- Kadyrov je obyčejný zloděj a vrah. Asad to samé.
  • "Nikdo na mne nemá, Hitler a plynové komory, zplynování komoušů, nacistická eliminace komoušů, to je téma, které mi tady nikdo nesmaže! Ve vlákně dole to uvidíte sami, vy Putinovi homosexuálové"!
    • "Kdo se to opovážil smazat moje nacistické příspěvky"?!
      • Žádný nacistický příspěvek jsem tu nevložil komunistickžý lháři.
        Falešné obvinění je také trestným činem a ten jsi právě spáchal Ivane.
        Takže čau u soudu. *14* *14* *14*
        • S radostí se tam setkám s tebou - nacistou a s sebou budu mít všechny tvoje nacistické příspěvky, které jsi tady vyblil včera a které byly smazány až dnes. Nicméně vše je zálohované. Vše. Tak na brzkou shledanou nácku! *12*
          • Nejsem nacista a nikdy jsem tu nacismus nepropagoval.
            S radostí se s tebou utkám u soudu Putinovskej gaunere. Dokážu že jsi lhář. Snadno.
            A hned poté tě žaluji za urážku na cti a falešné nařčení.
            Užij si gaunere. Na vánoce už prachy mít nebudeš. Budeš mě platit milionové odškodné.
            Nadávat do homosexuálů a nácků mě beztrestněc nebudeš ty zrůdo a odpade

            Podporuješ vrahy asada Kadyrova Putina a Lenina.
            Když podporuješ komunistické ruské vrahy nemáš žádné právo odsuzovat nacistické vrahy.
  • To není pravda.
    • Jako redaktor si mohu dovolit fše. Tohle je moje diskuse. *15* *15* *15*
    • Ja, naturlich.
  • každej kdo je proti tomu je terorista
    • Já jsem proti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit