Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čím jim nálety USA a Francie Libyjcům zemi více rozmlátí,tím víc je budou nenávidět.Jakmile z Iráku odejde poslední voják USA,tak celá země bude proti Západu.Totéž se stane v Afganistánu.USA umí pouze cizí země krmit bombami a to prý z lásky.Pravdu měli komunisté,když tvrdili,že USA chce stále hrát roli světového četníka.
  • 2 lada: Ani nevíte, jak bych byl rád, kdyby někdo sejmul čínské bolševiky za ten hrůzný masakr na tchien-an-men (úplně stejně jako když sejme Kaddáfího). A bylo by mi úplně jedno, kdo by to byl. Jestli NATO nebo třeba Martani. Ale člověk by měl vědět, že nemůže mít všechno... Bohužel si radši ani nepředstavujme, že by na sebe jakákoli jaderná velmoc jakkoli útočila - a to i konvenčními zbraněmi. To je prostě absurdní, ale logické. o tom se snad nemusíme bavit...
  • http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/24901-americane-pri-zachrane-pilota-f-15-pry-postrileli-vesnicany/
  • Co je to za diktatora jež rozda zbraně celemu narodu.. Kdyby byl tak nemožny davno by ho těmi zbraněmi zlikvidovali . Představte si to u nas . Je to nemyslitelne .Povstalci by to měli vyzkoušet v Americe .Přal bych jim uspěch
  • To mirek: S.rou se do toho, protože mají mandát od RB OSN ----- a NATO a USA bych už vůbec nekritizoval. Ti se zapojili až ex post. Nebylo to NATO (tedy většina států) ani USA, které prosazovaly tu rezoluci. Je to zásluha prakticky jen Francie, Británie a Ligy arabských stáTŮ. Ale když už tu rezoluce RB OSN podle mezinárodního práva je, pak zaplatbůh, že se najde někdo, kdo je jí schopen realizovat. A je rozdíl, jestli začne tzv. občanská válka masakry civilistů, po nichž násdleduje byt třeba ozbrojený odpor proti nelegitimní vládě a nebo třeba ozbrojeným pučem, kterému se legitimní vláda brání. To není jedno a totéž...
    • Ještě si trochu rýpnu. Že ta nelegitimní vláda je v Libyi od roku 1977 a v podstatě vojenská diktatura.Nikomu to do teď nevadilo, všichni s Libyi čile obchodovali,Kaddáfiho vítali s poctami atd. Nezastávám se Kaddáfiho, ale jak mám věřit těm státníkům, kteří si s ním dávali téměř francouzáky a najednou to je nepřítel.Chápu, nechal střílet do vlastních občanů, ale to se děje v mnoha zemích a nikdo nemá zájem to řešit. Kde všude v Africe se válčí a vraždí nevinní lidé a kde vraždí už děti. Co ty humanitární katastrofy. Proč se mám zajímat o Libyi a ne o např. Rwandu?
      • Já se zajímám jak o Libyi,l tak o Rwandu, tak o Bahrajn, tak o Egypt - a vždy mám radost z toho, když tam zabíjení skončí, at už je to pádem diktátora nebo čímkoli jiným... Samozřejmě by se mě to víc dotýkalo, kdyby to bylo v evropě, nedej bože u nás, ale i tak...
      • Hmm, to ale není rýpnutí do mě. Mně je totiž srdečně jedno, že někdo kritizuje pokrytectví Západu, o němž se ví. Věřit jakémukoli politikovi jen dobré úmysly by byl kolosální omyl - at už francouzskému, italskému, americkému nebo libyjskému... Ale přece jen jsou jsou rozdíly mezi legitimně zvoleným, odvolatelným politikem, který si nemůže dovolit vraždit vlastní lidi, a diktátorem. A není to zcela pravda, že nikomu nevadil. Američané už Tripolis a Benghází bombardovali za Reagana a tlačili na Kaddáfího, aby se vzdal ZHN. Ostatně má na svědomí teroristické útoky v Evr.
    • zvláštní je, že rezoluce OSN platí jen pro někoho, že neplatí třeba například pro Izreel- 1/29.11.1947.. o vyčlenění Jeruzaléma . na samostatnou správní jednotku s mezinárodním režimem _- v roce 1950 navzdory tomu jej prohlůásil za hlavní město Izraele. 2/ 1967- odmítl a dodnes nevyklidil okupovaná území Egypta, Sýrie a \jordánska - 70000km2, 3/ komise OSN pro lidská práva v roce 1971 a 1972 - označila činnost Izraele za válečné zločiny... náprava nee., JO ropa, voda a olej... to je lákadlo... akorát že teď holt jde o demogracii, a je to fakt, proč by to měli mít domácí a mít se líp, když se tím mohou napakovat novodobí kolonizátoři...
  • Fikusi ty blaz.. dej si rozběh a tluč hlavou do zdi .
    • opět typická reakce prokaddáfíovsklého magora. V hlavě sláma, jen arogance, hloupost a agresitiva. Nic než emotivní výkřiky a nikdy nic k věci. Jsem rád, že na straně durhé - tedy na straně spravedlnosti a zdravého rozumu - jsou lidé jiní.
  • jaroslave klasi, to myslíte vážně, že může nějaká vláda demonstrující lidi "potlačovat" střelbou do davu - a to dokonce z těžkých zbraní a raketami? Demonstruje se všude na světě, ale jen diktátorské režimy demonstranty vraždí, mučí a zavírají. Taková vláda ale ztrácí legitimitu, víte?
    A pokud je vám známo, tak se povstalci ozbrojili až poté, co k tomuto zvěrstvu docházelo - tj. je to obranná reakce, nikoli puč proti legitimní vládě zničehonic. To jsou prostě fakta. A ti, co klikají minusy a nadávají tu lidem s jinými názory, to nezmění. naopak jen ukazují, co jsou zástanci kaddáfího zač...
    • FIKUSI - ty nejsi obyčejný tuctový primitiv - pro tebe platí jen jedno výstižné české slövo, V "Ů" L"
      za víc slov ty tvoje výplody nestojí - ale radu ti zdarma dám - zäpiš se znovu do obecné školy - ale tzv ZVLÁŠTNÍ ! *12*
    • Mělo také NATO vletět na Čínu,když na náměstí Nebeského klidu vjely tanky do protestujících ?Asi né.Čína má v Radě bezpečnosti právo veta a je přeci jenom větší než Libye.
    • P.S. A proberte se. Jestliže se všechny země neshodují na operaci spojenců, rozhodně se všichni až na Chávezovu Venezuelu a Mugabeho Zimbabwe shodují (včetně Číny a Ruska), že by měl Kaddáfí padnout a že je to nedemokratické. Jeho podporou se lidé staví na úroven podporovatelů Hitlera, Stalina, Pol Pota či podobné verbeže.
      • Příteli chci vysvětlení - od Vás- jak to, že Pol-Pota podporoval proti Vietnamu Reagan a Thatcherová- žádná omáčka, stručně a jasně. Byl to přece masový vrah.
        • A hlavně vycházíta z nesmyslné premisy, že všichni američtí prezidenti jsou stejní. Proč srovnáváte Reagana s Obamou? Nebo proč ho připomínáte v souvisloti s pol potem, když v USA vládl před 30 lety? Každý žije v jiné době, v jiné mezin.-politické situaci a každý má jiný přístup k zahraniční politice. To je jako byste dneska srovnával Medveděva s Brežněvem nebo Stalinem.
          • 1. Nemyslím si, že Kaddáfí je vrah, Vy to také nedokážete, kdo je v tomto sporu vrahem.
            2. Znám, určitě dříve než Vy, rčení jednoho amerického politika :je to sice zkurvysyn, ale náš zkurvysyn, myslím že Somoza nebo Noriega,už nevím přesně.
            3. Stejný problém je Bahrajn, kde dokonce operuje armáda Saúdské arábie a střílí do demonstrantů.Ohlasy prestižního tisku (Le Monde a Le Figaro Vám nebudu prezentovat)- přečtěte si sám.
            4. Sarkozy je s preferencemi hluboko dole,potřebuje se nutně prezentovat nějakou akci.
            5. Francouzský tisk spekuluje,zda je pravda, že Kaddáfí financoval jeho volební kampaň v r.2007,je to tak, nebo ne?Je tam více podezřelých aktivit. Berlusconi je jeho kámoš atd. Mám pokračovat?
            • pro fíka.. jo jo všichni by měli odejít aby se frantíci a briti vč. amíků dostali k vodě/ jako u nás/, ropě a pak zkrouhnou všechny výhody, které lidi mají/ jako u nás/ ... školy, zdravotnictví/ jako u nás/. Pak začnou do afriky vracet přistěhovalce/ které u nás vítáme-protože dělají práci za mzdy, za které my bychom nedělali/ , které sice s velkou "humanitou" vzali, ale kteří se jim tam přemnožili a mají s nimi problémy - tak je pošlou tam odkud pocházejí, a protože je nemohou je tak vyhostit -vlastní lidi, kterým dali a museli dát občanství.. tak holt tu jejich domovinu přijmou za vlastní... jak jsou obětaví...... a myslejí, že budou mít klid a ještě jako bonus, budou sedět na nerostném bohatství zemí..... jo .. a bude nový moderní způsob kolonialismu pod rouškou demogracie.... joo ti kolonialisti *1* *12*
            • Ad bod 1) vy si to nemyslíte, já to vím, protože jsem sledoval události v Libyi od počátku v mnoha zahraničních médiích včetně aL-Džazíry. Dokázáno je to svědky, videi i fotografiemi. Vratte se na začátek konfliktu a pozorně si pročtěte média (česká i světová), k čemu docházelo na demonstracích, kde nebyli ozbrojenci. I já mohu tvrdit, že nebyl za druhé světové války holocaust, ale musel bych se stydět. Každému soudně uvažujícímu člověku je jasné, že se Kaddáfí bál událostí v Egyptě,. Tunisku apod a takový člověk jako on se moci nikdy dobrovolně nevzdá. To ´by radši vyvraždil půlku národa, jen aby se u té moci udržel
              bod 2) opět úplně od věci
              bod 3) ano, mohl by to být být podobný problém )byt zatím není ani z tisíciny tak vyhrocen jako v libyi) a vedení Bahrajnu by mělo jít od válu
              bod 4) je opět úplně od věci a kdyby to tak bylo, pak zaplatpánbu za ty jeho nízké preference, představte si, že byly vysoké a on by kvůli tomu nechal Libyjce na holičkách. *2*
              bod 5) opět od věci. Já jsem to taky četl a slyšel tisíckrát (ostatně to furt papouškujete, je to druhý nejčastější argument hned po ropě) a co jako - to mám kvůli tomu začít Kaddáfího milovat za to, že ja kámošem ubožáka Berlusconiho, nebo že možná financoval kampan Sarkymu???
              Opravdu neustále odbíháte od tématu.
              O čem se mne snažíte přesvědčit. Že jsou politici jako Sarkozy nebo Berlusconi pokrytci a lidsky to nejsou žádní lumeni? To nemusíte, to dávno vím. Ale mám snad kvůli tomu změnit názor na psychopatického a mocí poseldého Kaddáfího. To s tím nemá nic společného.
        • a já jsem se tu zastával pokrytectví Reagana? že jsem si nevšim??? Ano velmoci se v minulosti často řídily heslem (nepřítel mého nepřítele je můj přítel, i kdyby to byl diktátor a vrah). Tak proč mi dáváte tak hloupé otázky? Já jsem proti diktátorům vždy a neřídím se tím, jak se k nim chová nějaký Reagan nebo Thatcherová. Porot jsem i proti Kaddáfímu. Spíše stručně a jasně odpovězte vy, když jste správně tituloval Pol Pota vrahem, proč jste na straně Kaddáfího - nebo nemáte informace?
          • A ještě jsem opomněl, zkuste se někdy podívat na zahraniční tisk.Ohlasy na podporu obyvatelů Francie a Anglie a kdo financuje - sponzoruje - tuto akci. Saúdská arábie, SAE a Katar - proč?Nečtěte Blesk a Aha a nedívejte se na Novu a ČT. Není to tak jednoduché.Až nás tady zaplaví tisíce běženců z Afriky, které zatím podle dohody s EU Kaddáfí pacifikoval (viz Lampedusa -zeptejte se Taliánů)pak si nestěžujte.
            • Blesk jsem si v životě koupil jednouněkdy před deseti lety, televizi nemám už půl roku a předtím jsem sledoval výhradně zorávy na České televizi (pokud jsem četl místní blázny, tak nám tu tvrdí, že jsou na ČT váleční štváči :-D), tak co to plácáte za nesmysly? Evidentně však víte, co je náplní zpráv na Nově - na rozdíl ode mne, takže je musíte sledovat vy - jinak nevím, kde byste to vzal... Co konkrétně na tom, co jsem napsal v předch. příspěvku zpochybnujete? Pokud nic, nemá smysl, abyste taktoreagoval. Vaše poznámka o tom, kdo co sponzoruje, není k věci stejně jako ten reagan a pol pot. Odboču´jete k nesmyslům... Mne zajímá konec Kaddáfího... tečka
          • p.s. zahraniční politika je bohužel svinstvo. vždy byla a vždy bude, ale pokud někdo někde přispěje k pádu diktátora, mne to vždy potěší - ne kvůli Američanům, Francouzům apod, ale kvůli tomu, že se ststisíce nebo miliony lidí toho diktátora zbaví.Protože vím, co je to nesvoboda, tak jim to přeju. A kdybych ještě zažil otevřený teror a vraždění, budu jim to přát ještě víc... A to, že Britové nezaútočili, když viděli, že by mohli zabít civilisty, je prostě a jednoduše prokázaný fakt, který nevidí jen ten, kdo vidět nechce, nebo je slepý. Pak je spolu s vámi fakt nemůžu označovta za vrahy a agresory taky ne, protože mají k této akci mandát RB OSN, který nepřekračují.
            • Kde máte jistotu,že po pádu Kadáfiho se nedostane k moci další diktátor? V Iránu odstranil Chomejní Šáha Pahláviho a jak vypadá Irán teď? V této oblasti jsou ve velké většině u moci autoritářské režimy.Jak vypadá nastolení demokracie v Afganistánu a Iráku ? Proč si neudělá v této oblasti pořádek Rada arabských států ?
            • V Libyi je vlastně občanská válka. Proč se do toho serou USA Nato?
  • Legalni vlada pod vedenim diktatora, ktery se k moci dostal vojenskym pucem. Ten diktator, ktery nechal povesit nekolik desitek studentu , kteri nesouhlasili s rezime a ministrine skolstvi se pri popravach vesela na jejich nohy. Kdyz se vzbourili vezni ve vezeni pro nesnesitelne podminky, tak je nechal vystrilet. Do pokojnych demonstrantu nechal strilet, nedivte se, ze vzali do rukou zbrane. Oni chteji svobodu, tak jako vy. Je natom neco nepochopitelneho?! Vy jste v 89 zvonil klici. Oni si svobodu musi krvave vybojovat! Zavidite jim snad tento udel?
    • oni tomu bud nerozumějí, nebo je jim osud libyjců zcela lhostejný. jde jim jen o to, jak si ventilovat svou nenávist vůči Západu, která je dlouhodobá. tohle je jen záminka.
      • Víte, není mne lhostejný osud Libyjců. Jsou to lidé a kde umírají lidé, je to špatné. Ani necítím nenávist vůči Západu, to už vůbec ne. Snažím se pouze pokud možno nezaujatě vnímat tuto situaci. Že něvěřím naším sdělovacím prostředkům, je moje věc a mám k tomu oprávněný důvod. Máte svůj názor, ten Vám neberu a respektuji ho. Každá taková debata je podle mého soudu přínosná a každému 4
        • V tom případě jste čestnou výjimkou potvrzující pravidlo...Zprávy z Libye ovšem nejsou od našich sdělovacích prostředků. Nejvíc informovaná je al-džazíra a pak velké západní agentury nebo média.
          • No, děkuji za uznání, mám dost času na to sledovat zen vývoj. přece jeno ještě k k těm mým pěti bodům ve 21.52 a Vaší odpovědi ve 22.46. Ale Vy jste napsal cit. nepřítel mého nepřítele je můj přítel, já jsem to jenom konkretizoval, v čem je taey problém? Čili žádné úplně od věci.Kapišto?Sarkozy a Berlusconi jsou přece z Vašeho zájmového spektra.Sarkozy je dokonce vůdčí osobností, proč mu tedy nepřejete.Apropo, nejsem papoušek a ropu mám na háku.Kaddáfiho milovat nemusíte, není to povinnost, já ho taky nemiluji, k tomu mám řadu vnoučat.Pokud si myslíte, že odbíhám od tématu, tak já si to nemyslím. Ale souhlasím s Vašími příspěvky z 22.58 a 23.01.
          • p.s. ale přesto je těch zpráv zoufale málo. kaddáfí není s novináři moc kamarád a získávat důvěryhopdné ověřené informace z libye je pěkná rachota...
  • Trochu nechápu,že NATO chce chránit civilní obyvatelstvo.Ale vždyť právě ozbrojené civilní obyvatelstvo zahájilo občanskou válku.No a zcela logické je,že represivní orgány t.j.armáda (tu má každý stát,včetně států EU) chce povstání povstání potlačit. Co by asi říkala Velká Británie,kdyby např.Maroko vyslalo na ochranu civilního obyvatelstva armádu do Irska ? (Belfast)Co je úsměvné,že to,jak se chová Kadafí k svému lidu nevědělo,když v OSN byl Kadafí zvolen za předsedu výboru pro lidská práva. Že je v Severní Korei hladomor,to OSN nevadí ? Ona také S.Korea je poněkud silnější káva než Libye.Jak se chová Čína v Tibetu,který anektovala,Rusko v Gruzii,na to si OSN neprouflo.
    • Bylo by dobré vědět, že si za to Mumík může sám a to ozbrojené ovyvatelstvo? Když na tebe někdo pošle snipery a dá rozkaz střílet...tak si budeš chtít obstarat zbraň a ještě víc tě to na*ere...to se Mumíkovi povedlo dobře. Situace se mohla uklidnit(volby pán ale nezná...) a to že si pozval žoldáky?...na*ral jak část generality, tak ozbrojených složek). Jo často čtu otázku, jak může Mumík používat letadla, když jsou podle iformací tetiště zničená...že by to bylo tím, že těch letišt je víc? *5* ). Ono se vědělo jak se chová, ale Mumíka brali všichni jako takovýho neškodnýho šaška co spíš pobaví...ty jeho projevy co měl no radši nekomentovat. Blázen nic neudělá...no šeredně se pletli(ale kdo by to čekal zrovna u něj).
  • Japak by se asi tvářil pan Sarkozy,kdyby mu někdo začal shazovat bomby na hlavu?
    • Jakpak by se asi tvářil pan XY, kdyby šel demonstrovat proti současné vládě, a byl by rozstřílen na mraky najatými žodáky z Čadu, na rozkaz vlastní vlády. Inu, tvářil by se tak, že by se modlil, aby mu někdo před ní pomoh (protože vláda vraždící vlastní obyvatele ztrácí legitimitu). a bylo by mu jedno, že je to zlotřilý Sarkozy, kterému předtím přál shazování bomb na hlavu. Pak by si dal portrét Sarkyho nad postel...
      • Já si myslím že co si my tady děláme do toho je každému hovno.
        A také si myslím že co si dělají v Libyi,do toho je každému hovno.
        Hovno je exkrement,kdybys tomu nerozumněl.
      • To je neskutečná hovadina,prozradíš nám,kde to bylo?
        • Jer škoda, že nesleduješ poslední měsíc události v Libyi, například arabskou televizi Al-Džazíra a tudíž vlastně nevíš, proč se nakonec LAS na Kaddáfího nasral. a RB OSN rozhodli o této akci - a to podle mezinárodního práva. To, co jsem psal se stalo v Libyi - a to na rpzkaz vraha Kaddáfího.
      • Ano třetí odboj jsme doma.
    • Na toho skřeta by stačila placačka na mouchy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit