Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Gran Turismo 6 na PS3 ještě letos potvrzeno...
  • ucho

    Dreamfall Chapters

    nový (první) trailer: http://youtu.be/KsIkNrRUMEg
    • Trailer peknej a na hru se moc tesim, jen doufam, ze jeste zapracuji na modelu Zoe, pac si neni vubec podobna s tou z predchoziho dilu.
      • ucho
        mně osobně to moc nevadí, proti současné nic nemám a stejně ji člověk většinu času zepředu neuvidí :)
        • Ja nerikam ze je ten model spatny, jen mi to prijde jako uplne jina postava. Kazdopadne se na pokracovani moc tesim, tak doufam ze to bude stat za to.
          • Amylee.Anderson
            Zoe je tak jediná, co bych tomu zatim vytkla (taky ono toho ještě není tolik vidět). Přijde mi, že ten obličej je takový strašně nepřirozený... Připomíná mi model Alyx of Fake Factory http://www.pcgameshardware.com/screenshots/medium/2009/04/Cinematic-Mod-V10-08.jpg Je to (asi?) dovedený tak k dokonalosti, až to je nepřirozený. Nevim no, já ty ženský obličeje vnímam jinak :D Ale ten svět vypadá moc hezky, jeden plastovej obličej to nezkazí.
  • ucho

    Trackmania

    Trackmania doputovala na Steam (pokud vlastníte hru z dřívějška, originální klíč lze použít k aktivaci hry na Steamu). Zároveň lze již předobjednat Stadium (tentokrát není zdarma), stojí 10 eur (nyní sleva na 9 eur). Ode mě už peníze mají :)

    pro připomenutí: http://www.youtube.com/watch?v=P5Qnws7Njas
    • ucho
      jen pro info ve statistikách vidím u Stadium 19 čechů... :)
      • hm.. když jsem to včera zkoušel tak mi to ukazovalo přes 200
        • ucho
          jo, blbě jsem se podíval, 429.
    • Ucho, delas taky neco jinyho krome vydelavani na hry? *2*
      • ucho
        ale jo :) no nic, jdu pracovat :D
    • Mozna se pletu, ale nevyjadrovali se nejakej ten patek zpet autori v tom smyslu, ze novy Stadium ma byt opet zdarma?
      • ucho
        tak to netuším. osobně mi těch 10 eur přijde na to množství hodin, kolik u toho může člověk strávit, jako symbolický poplatek :)
        • Tak ja s tou cenou problem taky nemam *3* , jen mi prijde ze jsem nekde cetl neco v tom smyslu, ze by mel byt opet zdarma, coz posledne jiste prineslo spoustu novych hracu k TM znacce.
      • Kazdopadne tech 10 ecek jim za to rad dam, Canyon me bavi a na Stadium a Valley se chystam.
  • shmeck

    The Witcher 3: Wild Hunt nabídne přes 50 hodin hry v hlavním příběhu. UI PC verze bude zcela rozdílná...

    Me want it!
    • Keyz
      Rozdílný UI to bude zajímavé. To je často nevidí aby na to někdo myslel protože to je práce navíc. Jestli to dobře provedou tak to bude skvělé a ukáží tem komediantům kteří nato kašlou, že to jde i jinak.
      Snad se podobných věci jako konzolový inventář který se často blbě na PC ovládá budou i více všímat recenze, když se ukáže se to někdo snaží dobře upravit a hlavně,že je rozdíl mezi UI konzole a PC.
  • Vyšel MGS revengeance už na pc??Dík
    • Bohužel ne. A jen tak nevyjde. Nejspíš nikdy. Byl zrušen.
      • Spades

        Připomeňte si, jak se vyvíjela grafika v FPS hrách v posledních dvaceti letech.

        Tak proč je na JRC předobjednávka? ...
        • Nevim jestli vyjde nebo nevyjde na PC, kazdopadne JRC je to posledni co by se melo brat jako zdroj informaci :D
  • Viktor_H

    Project Eternity

    http://forums.obsidian.net/topic/63432-update-44-the-rules-of-melee-engagement/

    Zní to zajímavě, protože to vývojáře nenutí odkázat bojovníka na pouhé stun dovednosti (což je nefér zejména pro ty, kteří se přes něj snaží dostat k jiné postavě), ale hlavně si to docela slušně vytírá zadek s klasickou a všeprostupující aggro mechanikou...

    Celkově by mi víc sedělo, kdyby měla některá NPC napevno naskriptováno, že prioritou jsou vždy kouzlící postavy (což mění situace hlavně při delších bojích). Bojovník by si pak npc nezamykal jako poslušné ovečky pomocí threat gain dovedností, ale musel by se, vzhledem k ve videu představené mechanice, o dost chytřeji pohybovat po bojišti.

    EDIT: Zapomněl jsem říct, že to samozřejmě celkem elegantně řeší "taktiku" všech zbabělců (což jste vy všichni, co hrajete za mágy a střelce!!!), totiž kitování. (poznámka: Celá tato věta byla myšlena jako přátelské popichování a je smutné, že mám vůbec potřebu to zde dodávat. Zkušenost s místními diskuzemi mě ale mnohému naučila...)
    • Keyz
      Nechápu proč tam je obraný mód který umožní útočit na delší vzdálenost a na více cílů jestli jsem to pochopil.
      Logicky dle délky zbraně by měl být dosah.Tak to funguje i jinde.
      Taky jak seká tak nějak máchá zbraní a mohl by seknou více lidi najednou.To taky funguje jinde a není na to potřeba extra dovednost.Hlavně to pak vypadá dobře a věrohodně když v mele nesekne pouze jednoho a ostatní si dávají pozor na jeho rozmachy zbraní.
      • Viktor_H
        Nemyslím si, že by to mělo být jen podle dosahu zbraně. Bere se to jako určitá "threat area", tzn. oblast, v které může být bojovník smrtící. V realitě taky neřekneš, že boxer tě ohrožuje jenom tam, kam mu dosáhne ruka - určitou vzdálenost je schopen zkrátit během okamžiku, používá údery s přískokem (plavák, dlouhej zadní direkt apod.).Ale na druhou stranu dává smysl, aby se tato oblast zvyšovala, bude-li zbraň delší.

        Co se týče těch více cílů, tak je to myšleno jako více cílů v jednom čase a na jednom místě - totiž v oblasti bojovníkovi threat oblasti, ne tak, že by sis "uzamkl" jednoho u sebe a dalšího, útočícího na tvého střelce, o osm metrů dál... Tzn. pochopil jsem to tak, že se bude zvyšovat počet cílů (asi vylepšováním skillu), které je bojovník schopen zaháčkovat, ale jen v rámci své "threat" oblasti.

        To už pleteš více věcí dohromady. Je velký rozdíl mezi tím, jestli zasáhne každého, kdo se pokusí threat oblast opustit, nebo zasáhne plošným útokem všechny v oblasti, přestože se utéct pokusí třeba jen jeden...

        BTW, taky doufám, že konečně nějak uspokojivě vyřeší obranej parry systém, kterej kvůli limitaci enginu nefungoval už NWN a NWN2, přestože třeba povolání duelist na něm stálo...
    • "kdyby měla některá NPC napevno naskriptováno, že prioritou jsou vždy kouzlící postavy"
      toto bolo naskriptovane v Dragon Age, a liezlo to poriadne na nervy,najma ked priserky dokazali obehnut 2 tankov a 1 rogua aby utocili na maga
      • Viktor_H
        Jenže pointa engagement systému je v tom, že toho obránce jen tak neoběhneš, resp. riskuješ pořádnou šlupku...

        V DAO se to řešilo právě jen tím stunem, navíc valná většina nepřátel ti šla po těch, co měli největší threat pokud vím. Nepleteš si to s něčím? Zčásti i proto bylo DAO na nightmare brnkačka...

        Ale za konceptem pevného naskriptování si stojím, simuluje totiž alespoň nějakou umělou inteligenci, taktizování a strategii ze strany protivníka. To tě vážně uspokojuje hra, ve které valnou většinu bojů řešíš stylem: tank si zamkne protivníka a DPS to do něj šijou, zatímco protivník poslušně dělá přesně to, co chceme?? Těch způsobů, jak to řešit, je samozřejmě více - viz DA2, kde v polovině fightu přiběhly posily a začaly ti řezat vzadu stojícího mága. Ty ses samozřejmě do té doby dloubal v nose, protože jsi jel klasickej trinity...
        • zto nieje o uspokojovani, alebo spokojnosti, je jasne ze ked mas partu v ktorej je mag, tak ma navrch, bezne bitky by presne o tom mali byt:"tank si zamkne protivníka a DPS to do něj šijou"
          vyriesit by sa to dalo jednoducho, viac npc s lukmi, magmi, thiefmi(tajne vypady od chrbta).Napr v BG (aj napriek nedostatkom infinity )to bolo riesene tymi lukmi, popripade npc magovia mali strasne vela plosnych kuzel.
          v DAO to nebolo riesene skriptami? ze ked mag zosle kuzlo tak sa na neho zosypu vsetci? mam ten pocit.
          • Viktor_H
            "zto nieje o uspokojovani, alebo spokojnosti, je jasne ze ked mas partu v ktorej je mag, tak ma navrch, bezne bitky by presne o tom mali byt:"tank si zamkne protivníka a DPS to do něj šijou"" - Tak jestli tě baví to, že se protivník chová pořád stejně, resp. že v každým fightu děláš pořád to samý, tak v pořádku.

            Nesouhlasím s tím, že mág/střelec v družině má být automaticky výhoda. To nepoukazuje na nic jinýho, než že s bojovníkem je něco špatně. Pokud ukituješ plechovku jak nic a pravou výzvou je pro tebe teprve mág, pak máš problém v mechanikách, a tím, že všude nacpeš mágy a střelce, se problému pouze vyhýbáš. Navíc se z hlediska AI nic nemění, snažíš se npc DPS zamknout bojovníkem, jeho léčit a je co nejdřív usekat. Prostě si nemyslím, že bylo v pořádku, že jsi Sarevoka s klidem ukitoval (tam ale zároveň nebylo v pořádku, že dostat ho jinak dost dobře nešlo...).

            Celej engagement systém je postavenej na myšlence, že i bojovník bude na bojišti konečně představovat hrozbu, nepůjde kolem něj běhat jakoby nic a vodit si ho, kam potřebuješ, kitovat apod. Bude představovat element, na kterej je třeba si dát pozor a počítat s ním. Nebo tobě připadá kitování v pohodě?

            "V DAO to nebolo riesene skriptami? ze ked mag zosle kuzlo tak sa na neho zosypu vsetci? mam ten pocit." - Já myslím, že to bylo založený klasicky na aggru - kouzla generovaly velkej threat, takže npc se vrhli na mága. Jenže bojovník (samozřejmě obránce - meč a štít) měl právě ty zamykací schopnosti - buď přímo lock dovednost, nebo dovednosti na brutální generování threatu. NPC tudíž byla banda blb*čků, co se chovala furt stejně, tzn. šli po tom, kdo generoval největší threat, a ty sis je furt jen vodil, jak bylo potřeba. Na tomhle stojej snad všechny MMOočka, v nichž jde o výzvu pouze v případě, že je NPC pořádně nabušenej, má plošný útoky, běhaj mu posily (takže tank musí reagovat) apod. Jenže všimni si, že 90% fightů je kvůli tomu zívačka, protože prostě nemůžeš za každým rohem mít ultimátního zabijáka. V DA2 se to řešilo zase částečně tak, jak říkáš -v půlce fightu přiběhlo brutální DPS a začalo ti řezat mágy a střelce - alespoň nějaký ozvláštnění repetitivní nudy, přestože přinášející jiná negativa...
            • ... asi som obplyvneny knizkami ale zacal som napr Dragonlance, tj si neviem predstavit hociakeho superbojovnika ktory by sa dostal co len na dohlad Raistlina alebo Dalamara, a prezil (hoci Kitiare sa to skoro podarilo ) *4*
            • myslim ze mame iny nazor v jednej dolezitej veci, pre mna mag uz od cca polky hry ma byt uber postava, co beznych ludi rozmelie na prasok behom 5tich sekund, ty to beries tak ze vsetky povolania maju byt vyvazene. magovia by mali mat problem s priserkami ako su lichovia a nie bojovnici(mozno ti ktori su zakuti do uber brnenia etc)...a z toho vyplyva kompletny pohlad na to ako by mal vyzerat fight v rpg :)
      • Keyz
        Pak by to bylo dost obtížné. Jak píšeš prostě by tam nějak doběhl a hotovo.
        - Kdyby byl ale lepší pohyb a AI na úrovni pak by to bylo OK.
        Protože není možné doběhnou někam když tě blokuje někdo kdo má zbraň anebo když NPC udeří. Ale to by tam musela fungoval skvěle fyzika postav asi je pro ně moc práce.
        Pak by to bylo super.
  • Guerilla Games pomáhalo Sony vytvořit PS4 ovladač, který bude skvělý (i) na FPS hry.

    Nevím, ale PS4 ovladač mi připadá jako skoro stejný, bez větší revoluce jako PS3 a ten byl na fps vcelku špatný.
    • Dualshock je to nejlepší z fofrklacků co jsem měl kdy v ruce . (Pro ty co mají rádi Xboxového macka to sice nic nebude , ale to si rovnou můžete lebedit u ergonomie WiiU tabletu ;) ) .
      To že stále Sony vychází z původního konceptu mne těší . Pro PS4 a FPS bude určitě hrát ta dotyková ploška (a vzal jsem si schválně ovladač abych si vyzkoušel jak to bude s dostupností té plošky ). No půjde to a bude to ještě zajímavé . Myšku nám nahradí tabletek a chodit budeme na hříbcích .... to je zatím nejblíž klávesnici s myší . Teď už bych na rovnocenné duely v FPS "PC hráč vs konzolový" i věřil .
      • Nic proti ale to je pořád sen, dotyková plošinka zatím NEMŮŽE nahradit myš, vždyť i k noťasu se bere myška ( beru v potas jinou stavu noťasu a PS4 ovladače ) Ono Sony neudělalo moc velký pokrok, ačkoli díky plošince se FPS může dobře hrát, pořád PC hráč má v převahu a zkus si představit takový CS 1.6 kde než se otočíš máš kulku v zádech ( popřípadě knife .

        Já Sony mám rád, věřím že PS4 bude dobrý stroj, ale v ovladači revoluci nevidím jako mělo Wii U a proto si myslím že se to bude POŘÁD ovládat hůř než klávesnice a MyŠ. *3*
    • Asi nám ho teprve předvedou a bude to myš a klávesnice *15* *15* *15*
    • ucho
      fps jsem hrál zatím jen resistance všechny tři díly a neměl jsem problém... stačilo to.
  • Novy ROME 2 trailer

    http://www.youtube.com/watch?v=7fqb3cPPfuM
  • Sony sdělilo japonskému novináři, že PS4 nebude podporovat CD ani Super Audio CD.

    To si jako nepřehraju na PS4 svou hudební spírku? S tím ať jdou někam. Nechápu, vždyť všechny blu-ray mechaniky čtou i CD, tak kde je problem?
    • No to že nebudou podporovat CD Text a podobné chuj.viny bych i čekal , ale celý formát CD ?
      No pokud to není ztraceno v překladu , tak se musím ptát čím dalším bude nová BR mechanika asi tak zvláštní ... *10*
    • ringmancz
      to teda znamená, že nepůjdou ani PS1 hry, takže další tahání peněz z lidí
      • vlastik.plaminek
        Na PSX tituly doporučuju PSP a prográmek PSX2PSP. Akorát je celkem problém u her, které potřebujou L2 a R2, protože jsou namapované na stick (Ape Escape je kvůli ovládání totálně nehratelný). A je samozřejmě potřeba flash, ale ten by zvládla i cvičená opice.
        • ringmancz
          to byl i jeden z důvodů, proč jsem si ho před týdnem pořídil :) začal jsem s FFVII
          • vlastik.plaminek
            Navíc mi to dává jistotu, že se šedá krabice neporouchá. Za těch 13 let a x tisíc odpařených hodin už k ní mám citový vztah.
  • Sony sdělilo japonskému novináři, že PS4 nebude podporovat CD ani Super Audio CD.

    Co to je CD?
    • To je taková věc,která má větší úložiště než disketa a kulatý tvar. Třeba to tam k vám také někdy dorazí *3*
      • Nic si z toho nedělej, k Vám možná brzy dorazí i DVD nebo dokonce Blu-Ray :O to by bylo něco pepíčku co?
      • Jooo tohlee tak to u nás bylo ale už je to strašně dávno. už tak 8 let sem to neviděl

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit