Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    A taky vegetariánka, pacifistka, milovnice národnostních menšin, ochránkyně vyvrácených pařezů a špinavých ponožek a pokud možno měla být afroameričanka s asijskými kořeny, která bojuje za práva Tibetu.
    • Až na tu afroameričanku s asijskými kořeny ten popis na mě sedí *3*
    • conflig
      že "ochránkyně vyvrácených pařezů" :DDDDDDDD
  • montatatana
    "Batmana (který byl „potají“ psán jako gay)"

    Tak to by vysvetlovalo konec Arkham City! :)
    • Homosexuálové nejsou špatní... dokud to jsou pěkné slečny... :)
      Kdyby se něco podobného řešilo třeba pod Gordonem Freemanem, no, to by byl největší shitstorm našeho věku :)
      • Viktor_H
        Gordon je asexuál.
  • Lara je podle mě bi :) Jelikož skoro každá holka za mlada zkouší jak holky tak kluky.
    • TheGGG
      ano lara určitě nemá nic jiného na práci než nějaké mařce lízat fr*du.
  • Feminisn as fascism http://www.inspiracy.com/black/abolition/feminism.html
  • Grifus
    Nevim co tu nekomu vadi. Vzdy vubec nerekla ze hlavni hrdinka co nakope par zadku = automaticky lesbicka. Prave naopak. Ikdyby nove Lare pridellila homosexualni orientaci a v dalsim dile zaclenila do pribehu nejaky romanek jeji kamaradkou, tak co by na tom bylo spatnyho? Naopak by mi to k ni sedelo, uz tak me pripadlo v pribehu par naznaku ze by mohli s tou "Sam" byt vic nez kamaradky. Tohle neni vylozene ta stara Playmate Lara orientovana na sexualni fantasii pubertaku. Skace, splha, vyvrazdi klidne pul ostrova, ale jinak je to povahove jina postava. Ja sem s remakem spokojen. Neni nam nasevirovany uplne styl o 360° odlisny, ale je tak akorat jiny... *5*
    • Radioaktivni_surikata
      [rejp]180 stupňů, ne 360. To bys skončil tam, kde jsi začal *3* [/rejp]
      • Grifus
        Ja vim, jen sem to umyslne zvelicil. *3*
    • Takže ti nepřijde divný cpát do her ty dnešní moralistický kraviny typu "bejt teplej je normální"?

      Vždyť se podívej co je v tom článku napsáno. "Ženským postavám je věnována velká pozornost, takže by byla nejspíše věnována i jiným etnikům nebo sexuálním orientacím. Ale musíme to zkoušet! Někdo to musí zkusit..."

      Co to jako je? To teď budeme do her cpát nějaký debilní poučky a věnovat se podobnýmu moralizování? Proboha, asi se začnu modlit, aby bůh ochránil aspoň virtuální světy před těmato kravinama který do nás všude jinde cpou už horem dolem. Ne, nechci hrát za teplouše, ne nechci se ve hrách setkávat s multikulti tématikou, nechci tyhle kraviny vidět aspoň v těch hrách.

      Udržme normálnost aspoň v tom virtuálním světě (jakej paradox :p).
      • Pletes si normalnost s nedospelosti a de facto nechces, aby se do her zatahovala dospela temata. Nevidim zadny problem v tom, ze by se dospela temata resila i ve hrach, stejne jako se resi v knihach a filmech. Jasne, takova hra by nebyla mainstream, nezaujala by nedospele publikum, urcite by takove nemely byř vsechny hry, ale proc by takovš nemely byt aspon nektere hry. Naznaky ma treba heavy rain, kde je nosnou myslenkou laska otce k synovi a ktery se obejde bez kralu, draku, zkazy cele planety ne-li galaxie. Tak jako neni kazdy film beckovy, tak by nemusely byt ani vsechny hry beckove.
        • Dulezite je, aby podobne problematiky nebyly do her roubovany nasilne i kdyz to tam proste vubec nesedi.
          Je spousty her, ktere se alespon otiraji o urcite problematiky, protoze tematika tech her k tomu proste ma blizko.
          A prave snaha scenaristky udelat z Lary lesbicku me proste prijde jako znasilnovani serie, jen protoze je dnes problematika homosexuality tolik medializovana.
          V jine hre? Klidne, ale do TR se to podle me nehodi.
          • Vsak ona tu Laru pouzila jen jako priklad velky herni ikony, na kterou lidi slysej. Rhianna Pratchett neni blba, urcite by se nesnazila cpat neco, co tam nepatri, ale musime mit na pameti, ze novy TR byl reboot serie a ta homosexualita by se k novy Lare TEORETICKY hodila z jejiho dosavadniho chovani (Sam si stezuje, ze ji nezajimaji kluci, ale spis archeologie a objevovani starobylych veci).

            Uprimne si nemyslim, ze se z Lary stane homosexual.
      • Mě přijde úplně normální, kdyby Lara a Sam byly víc než kamarádky...

        Po tisíce let byla lidská sexualita celkem otevřená, pak přišla katolická církev a začala diktovat co je normální a upalovat lidi za to, že neodpovídali jejich definici.
        Žijeme v 21. stoletím ale tyhle přihlouplé moralismy středověku tady stále přetrvávají.

        Jestli jsou něco moralistické kraviny, tak to je vnucování toho, že bejt teplej je nenormální a blbé kecy o pánu bohu.
        • Já ale neříkám že je to nenormální.
          Já zastávám názor, že je to každého věc. Nikomu nic není do toho jestli má někdo doma ženskou nebo chlapa.

          Co ale nemám rád je když mi někdo vnucuje opak - teda to že je to normální a pod,... pro mě to není nenormální, ale nezajímá mě to a nechci o tom poslouchat, nechci to řešit.

          Jak jsem psal výš - nechci do her zatahovat "problémy" z reálnýho světa.
          • collector124
            O čom to tu furt trepeš? Veď taký CoD je založený na problémoch dnešného sveta - vojna a napäté vzťahy, terorizmus. A to je vlastne v každej "non-alien" strieľačke. Stratégie sú založené na vojne a histórii...
            Veď keby nie sú v hrách tie tvoje nenávidené problémy dnešného sveta, hráme len NHL, FIFA, závody aut (aj to len niektoré) a sci-fi kde na nás útočia mimozemšťania.
            No a čo že ju chce spraviť lesbou? Ak by to bolo dobre spracované, ako už bolo spomenuté (Witcher 1, 2) tak by hra mohla dostať úplne nový rozmer. Je kopa skvelých hier a príbehov kde sú zahrnuté aj morálne ponaučenia a reálne problémy - Deus Ex, FF séria, Bioshock, Heavy Rain... Ak sa ti to nepáči, hraj si tie tvoje klišovité popcornovky ako CoD, MoH, AC3, Crysis...
      • Dokázal bys v krátkosti vysvětlit (s argumenty), proč tohle všechno jsou kraviny a proč je to debilní?
        • Protože když hraju hru, tak si chci užívat hru a nechci aby mi někdo cpal zamyšlení nad utlačováním menšin, nebo rovnoprávností homosexuálů.

          Hra je zábava a beru je primárně jako zábavu. Ano, ve hrách jsou to podle mě kraviny, který tam nemají co dělat.
          • tak ono to zamyšlení muže fungovat když se udělá dobře a je tam jako součast hry a né uměle

            víš Rasismus v hrách Witcher A Witcher 2
          • A ve filmech jsou to také kraviny? A v knihách? A proč se vůbec nad něčím zamýšlet, když svět je přece tak krásně jednoduchý, když se nad ním nepřemýšlí a jenom se všichni hezky bavíme a všem je nám dobře...
            • Abych to napsal ještě jednodušeji:
              Nechci do her zatahovat "problémy" reálnýho světa.
            • Rhulad
              Můj jmenovec to napsal moc hezky... plus!
            • Já se nebavím o světě, bavím se čistě a jen o hrách.
              Ano, tyto dva světy naprosto rozděluju. To co dělám v realitě bych nechtěl dělat ve hře, stejně tak opačně a naprosto se mi příčí, že bych měl ve hře poslouchat moralistický žvásty okolo reálnýho světa.
    • hry mají sloužit k hraní a co se týká mezilidských vztahů a hlubších tajů lidské mysli, měli by si lidi raději vyrazit do divadla, nebo si otevřít knížku. Myslim, že co se týče her, tak v jednoduchosti je síla.
    • Rhulad
      Máš pravdu.... problém je, že zdejší diskutující to buď ani nepřečtou nebo nepochopí co v kontextu stojí. A pak je zdejší diskuze plná samozvaných intelektuálů.
      • No len aby sa z nej nakoniec nevyprofiloval chlap!
  • Já si po celou dobu hraní tajně přál, aby si Lara začala něco se Sam. *14*
  • Ja se nebranil, když ji ten typek chtěl znasilnit.
    Ale vždycky ji blbec jen začal škrtit, asi to byl buzík...

    Každopadně, Lara jako zranitelná holka mi přišla mnohem zajímavější, než kdy předtím ve hře, nebo jak ji ztvárnila Jolie ve filmu.
  • Whoossain
    To je samá emancipace, rovnoprávnost a pak si člověk zaplatí v restauraci po společný večeři svoji část účtu a všechny ty feministický názory jsou najednou v háji...
    • Krásná generalizace. Umíš ještě nějakou?
    • Radioaktivni_surikata
      Ani bych neřekl, že je to samá emancipace. Většina ženskejch je normálních, jen jsou ty "ublížený" exempláře nejhlučnější, jak už to tak se vším bejvá. Holt se dneska se všema jedná v rukavičkách a každá hovadina se bere vážně jako plnohodnotnej názor. Pak to občas dopadá, jak to dopadá...
      • Dva blbci se bavili ponekud nejapne s pouzitim slov pripominajici jiste casti zenskeho teda. Bohuzel blizko nich sedela marnotrapna feministka, ktera si to vylozila jako sexisticky utok na ni. Vysledek je ten, ze se na Twitter sesypavala novodoba inkvizice praktikujici fasiticky feminismus, a dva blbci byli vyhozeni z prace. Proste hnus *11* Dalo se to resit uplne jinak.

        http://butyoureagirl.com/14015/forking-and-dongle-jokes-dont-belong-at-tech-conferences/
        • Tak to vygradovalo to te faze, ze i ona byla vyhozena z prace. Nic z toho se nemelo stat. Silena doba

          http://venturebeat.com/2013/03/21/breaking-adria-richards-fired-by-sendgrid-for-outting-developers-on-twitter/

          Tady jeji mensi vyvazeny komentarek http://imgur.com/HnOdzuU Hm, si vzpominam, mali pakistansti spratci pobliz Borough of Waltham Forest v Londyne mi vyhrozovali, abych vypadl z autobusu, ze jako ja beloch a bezverec tu nemam co delat. *16*
        • Whoossain
          Ten nejapnej rozhovor mi připomíná vtip s dvěma taliánama v autobuse:
          Two Italians enter the bus in New York and start very noisy conversation:

          " .... 'em come first, then I come, two asses together, I come again, two asses together, then I pee, pee again and I come in the end... "

          An old lady nereby can't stand it any longer and says:

          " You pigs, what a shame to discuss your disgusting sexual life on public!!!! "

          Italian: " Hey, wassup lady??? I just tella my friend, how to spella Mississippi....."
  • fichtlis
    "Lara Croft jako charakter je pod mnohem větším dozorem než Nathan Drake, čistě protože je žena."

    nebo prostě jen proto že série má jistou historii sahající do minulého tisíciletí a spoustu fanoušků.
  • Podivejte ja chápu jaka je doba, dneska se proste všude tlacej zeny protože je to proste moderni trend. A redaktori games maj aspoň novou hipster onanii na kery muzou ukazovat jak sou in a moderni a dou proti proudu. Ale todle?

    Navrhuju proto aby v ramci rovnosti která se tady porad hlasa se clenem redakce stala postizena lesbicka cernoska protože chci znat jeji názory.

    Dal bych rad zalozil petici na vytvoreni hry kdy hlavni protagonistkabude pedofilni bisexual,rad bych videl svet z jeji perspektivy.
    • Ladislav_Loukota
      Vždycky mě baví, jak tyhle texty namísto "ok, tak paní má taky názor" vyvolávají takovéhle reakce :-)
      • Vždycky mě baví jak někdo spáchá podobný článek aby pak mohl v diskusi předvádět jak je morálně na výši a nad věcí. :-)
          • Ale pozor to si napsal dobře. Ma jinej názor a to je samozrejme v pohode i když musim priznat ze ta část o tech bisexualech a tak je pro me opravdu tezce spolknutelna. Stve me to ze to je redakce a v tomto pripade konkretne ty kdo tady automaticky dehonestuje a hazi do jednoho pytle lidi kery maj jinej názor. Uz samotnym začátkem clanku nebo narazkama na vtipy o ctvrty cenovy.Nechci to tady vypisovat pac me to nebavi.
            • Ladislav_Loukota
              Hele, takhle - pokud je názor proti LGBT vyjádřen normálně, tak taky odpovím normálně. Mám řadu mírně-homofobních známých, které nepovažuju za idioty, stejně jako queer známé, které nepovažuju za archetypy s vysokými hlasy. A tady Pratchett celou otázku řeší jako pohled na vypravování, kde to má myslím legitimní místo kvůli potenciálu vymanit se ze současných bílých samců (a zase, nic a priori proti nim, defaultně hraju Mass Effect za Shepa). Jenže jakmile se začne řešit, že to je nějaká "gay agenda" nebo "snaha převychovávat děti" (v 18+ hře...), tak reaguju podobně dehonestačně. To prostě nemůže říct nikdo, kdo se s tím fenoménem setkal trochu dýl. A ne, nejsem gay.
          • Úroveň článku předurčuje úroveň čtenářů.
            • Ladislav_Loukota
              Takže se o tomhle tématu nemá psát? Nebo jsem to měl popsat... jak je to slovo... více *korektně*, aby to snad neurazilo radikální homofoby?
            • Jsou ovšem články, které jako silné světlo, lákají přesně tyhle můry.
            • Tady to není tak jistý - tohle místo bylo vždy shromaždištěm prezidentů, zákonodárců, učitelů - češtinářů, učitelů-angličtinárů, vývojářů, vydavatelů, obchodníků, filosofů, Casanovů, a vůbec všeználků, že úroveň tady dostala specifickou definici bez ohledu na to, co se píše v článku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit