Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já obviňuji Lukáše ze sexismu, neboť podle mnoha feministek jsou věty typu "ženský jsou pěkný, aby se líbily chlapům" typickým příznakem exrpesivního sexismu. Proto navrhuji, aby byl Lukáš na pozici nejvyššího feministy nahrazen někým osvícenějším *1*
    • janchor
      Inu, když posloucháš kolenem, slyšíš věci, který vůbec nezazněly. Řeč byla o zpracování ženskejch postav.
  • Menttor
    Grygárku, jak ti správně řekl tvůj kolega, trh se zreguluje sám, UPLNĚ sám a diskuze na téma ženy ve hrách jsou diskuze o hovně. Hodí se to leda jako materiál pro získaní grantu z evropské unie...
    • janchor
      Žádnej trh se nereguluje sám, ale na základě poptávky a společenskýho tlaku. A na tu poptávku často nereaguje dostatečně pružně, ať už z důvodů výrobních nebo společenskejch (hry jsou přesně ten druhej případ). Víra v nějakej čistej, od společnosti odtrženej trh je z podstaty stejně naivní, jako víra v libovolnou ideologii, pomíjející lidskou přirozenost.

      Podotek o vojandách a slabším pohlaví pak doporučuju uplatnit v libovolný moderní armádě, určitě budeš mít úspěch.
      • ženy jsou slabší pohlaví, co se fyzické síly týká.
      • Věříš v ideologii pomíjející lidskou přirozenost, která je odtržená od společenské potřeby, ať už žen nebo mužů. Řekl bych, že poptávka u obou pohlaví je úplně jiná než si myslíš. Výjimky se vždy najdou a většinou jsou o to více vidět na jakékoli části planety. Umělé a rychlé přetváření zajetého harmonogramu může dospět ještě k větší nenávisti v jakémkoliv ohledu.
        Naschle v jiné civilizaci :D
        • janchor
          Já věřím především v to, že hry jsou kulturní forma jako každá jiná, tudíž mi přijde padlý na hlavu, aby pouze z tradice donekonečna cílily striktně na mužský publikum. Což mě irituje jednak jako člověka, kterej fandí rovnoprávnosti, a jednak jako hráče, protože to znamená záplavu hrdinů a zápletek přes kopírák a ženskejch postav, který slouží pouze jako dekorace - navíc často zhruba tak vkusná, jako pouťovej airbrush.

          Nečekám, že se tenhle model změní lusknutím prstů, ale taky nehodlám čekat a dusit v sobě nespokojenost se stavem věcí.
          • protož mužské publikum hraje hry více než ženy.
          • Menttor
            Hry budou mířit striktně na mužský publikum, dokud se nezmění poptávka :-D, tak to prostě je ať chceš nebo nechceš. Možná si s kamarádkama říkáte, že hráček je hodně, ale ve skutečnosti tomu tak není a kluků jako ty je naštěstí/naneštěstí málo.

            Rozhodně to není z nějaké "tradice".
      • V armádách je to určitě i vidět. Ženy jsou v armádách, ale na jakých postech? Je vidět určitá změna, ale většina velitelů nechce ani nenasazuje ženy, kde by mohl padnout. Ano, toto nemám vycucané z prstu. Díky svému koníčku a to že dělám již 7 let rekonstrukci 2. SV tak jsem potkal mnoho českých i zahraničních vojáků i velitelů. Vlastně jednoho znám dobře, a když jsme se na tohle bavili, tak vždy kategoricky odmítal ženu na bitevním poli. Ano, žena v základně atd. dokáže mužstvo stmelit, pomáhá mu. Ale vidět zemřít ženu je pro mužstvo horší než když padne kamarád. Asi to mají muži zafixováno, že musí chránit slabší polovičku. Tohle je fakt, ale také najdeme pár výjimek to je pravda. Ale velice pochybuji, že se dočkáme toho, že by se ženy aktivně zapojovali do bitev a že bychom se dostali na 50:50 to nikdy a to je moc dobře! Ženy by neměli umírat ve válce na to jsou moc přínosné pro lidský druh. Kdo dává život by ho neměl ani brát.
        • Robotron3
          To je jasný, že ženský nemaj v armádě co dělat. Ženský nejsou tak blbý, jako chlapi, aby řešily problémy nějakou pitomou válkou a vražděním *3*
          • Menttor
            Ony by to tak řešily, ale nemaj na to...duševně ani fyzicky.
            • To je dost blbě podané. Pointa je v tom, že od pravěku měli muži úlohu ochranou, takže se v tom logicky zdokonalili.

              Ona je totiž kategorická blbost působit jako sexista a tvrdit, že jedni jsou lepší a druzí horší, ovšem není to ani z poloviny tak blbé jako tvrdit že žádné rozdíly nejsou. V moderní společnosti se sice role mění, ale nemůžeme po nich chtít aby zmizely.
              Co se týče sklonům k násilí u jednotlivých pohlaví o tom už bylo napsáno dost. A rozhodně to není tak černobíle jak se podle příspěvků okolních diskutujících může zdát :).
            • Trisska
              Souhlasím s Robotrolem. Menttor je zlý a mele nesmysly.
            • Robotron3
              Si děláš snad legraci ne? Inteligence spočívá v rozumném řešení problémů, ne v násilí, natož vraždění. O to doufám jde...
            • Menttor
              By ses divil *3*. Když dojde na meče, tak se ukazuje, že ženský jsou opravdu to slabý pohlaví, ty dokážou zabít snad jen když brání dítě...
            • Robotron3
              No jasně, na vraždění musíš bejt fyzicky i duševně na výši *15*
      • Robotron3
        Co ste to zase řešili v tom podcastu? Si to snad budu muset poslechnout Adam Smith nic? *15*
    • Menttor
      Navíc to, že ženy jsou slabší pohlaví je prostě fakt, proto je logické, že hrát za ženu-bojovnici, ženu-vojáka kazí zážitek ze hry, pokud se snaží být aspoň trochu realistická...
  • Ahh, řešili jste v podcastu jak Sarkafarkasianová provedla svůj Kickstarter scam?

    To bych mohl skouknout.
    • Je mi skoro az lito vsech tech rytiru v bile zbroji, co poslali penize. Ale aspon s nima v*je*ala zenska, to se jim tak casto nestava...
      • no to by mohl udělat leda blb, aby jí něco poslal, chtěl bych takovýho člověka nikdy potkat, bych se asi zhroutil smíchy
  • Trisska
    DOTAZ: Co bi se stalo, kdybych přišla někdy do podcastu???
    • vlastik.plaminek
      Na vrátnici by tě nepustili. To by se stalo.
    • mdkGT
      Dneska zase pises v zenskym rode?
    • Vůbec nic.
    • ZvacA
      Jednalo by se pravděpodobně o nejsledovanější a nejposlouchanější díl. Řada, včetně mě, by si do přenosu sežrala prsty očekáváním, zda ta sázka pětikila v banku o to, co za osobu se skrývá za zrůžovělo-cosi-avataro ksichtem a nickem, by byla výherním tipem.
      • Někteří tvorové tak staří, jako kosti zemně, bezejmenní se schovávají ve tmě, kam žádný paprsek světla nedoputuje, tyto tvorové by měli zůstat v útrobách zemně a ze svých brlohů by nikdy neměli vyjít na denní světlo.
        • ZvacA
          A tak, alespoň kousek - pro výzkum...
    • Mě by ses jistě moc líbila
      • Trisska
        Děkuji, děkuji pánové... *15*
        Moh by se ale vyjádřit také někdo z redakce? Vadila by vám jednou v podcastu obyčejná holka, nebo si tam zvete pouze hvězdy šoubyznysu?? *4* Je to jen takovej nápad... Proč?? Tak třeba proto, aby někteří zdejší diskutéři přestali pochybovat o mym pohlaví a tak... Neni to nic příjemnýho, to mi věřte... Asi bych se tam jenom vytočila, zamávala ahoj a šla dom. Muselo by to ale bejt na pozvání, vtírat se fakt nikam nebudu... Tak co? *4*
        • Amylee.Anderson
          Hele, nic proti, bylo by super, kdyby pozvali někoho z diskuzí. Ale za prvé - někde si psala, že ti je 12 nebo 13. Co by sis tam povídala s chlapama, co jsou dvakrát starší, než ty? (Redakce odpustí, přec jste mládenci!) Nehledě na to, já sice netušim, jak moc se ve hrách vyznáš, ale když si vezmeš svoje komentáře a jejich počet, tak se asi nemáš ke všemu jak vyjádřit. Jak ještě jednou řikam, nevim, jakej máš přehled, ale chce to zohlednit, jak moc by si byla jako host zajímavá (když opomentu, že by tam mezi nimi sedělo dítě :D).)

          A stejně jsi troll.
          • Trisska
            Jak říkám, jde víceméně o to ukázat sama sebe jako člověka a jít pryč... aby mě ostatní diskutéři viděli a přestali mi už ubližovat narážkami na opačné pohlaví a tak... Jinak ve hrách se myslím vyznám dost a mám k tomu i hodně co říci... jenže tady jde spíše o to jak by se ke mně kluci z redakce chovali a aby mě nebrali jako nějakou atrakci pro svůj pořad, to bych vážně nechtěla... Jinak 12 nebo 13 let fakt nemám (a jestli sem něco takovýho napsala tak to byla jenom legrace.) Jinak tu poslední větu sis mohla fakt odpustit.... *9*
            • Amylee.Anderson
              Mě by v životě nenapadlo, že by se někdo chtěl tady seznamovat, po pravdě *15*
            • x_ander
              Myslím, že na tebe v podcastu nikdo zvědavý není... ani redakce, ani čtenáři...
            • Trisska
              Amylee - To ne, spíš jsem tím chtěla odpálkovat někoho kdo se chtěl seznamovat. Protože kvůli tomu sem fakt nechodím. Nevim jak ty...
            • Amylee.Anderson
              No, tady si ukázala, že jsi troll. Chceš, aby tě brali vážně, ale někde v diskuzi utrousíš, že ti je 13 a už si to nepamatuješ...
          • Tady někdo žárlí... CHICK FIGHT! CHICK FIGHT! :D :D
            • Did you mean? Chicken fight?
            • Amylee.Anderson
              Tohle bych napsala komukoliv... Teda až na pár vyjímek, o kterých vím, že maj na hodně věcí co říct (aniž by brblali) a mají přehled.
    • Coby se stalo? To je otázka! Stalo by se to, že by slepice přestaly snášet vejce, kravám by zkyslo mléko, trpaslíci a jiná havěť by sypala do mlýnských kol písek či do ozubených kol, aby se manufaktura zastavila.
      • Trisska
        Tak on ten dotaz směřoval spíše do redakce... i tak děkuji za vyčerpávájící odpovědˇ *4*
      • frag.ment
        Eheheh, tady ty diskuze začínají být čímdáltím lepčí *1*
  • "Dan Vávra si koupil kolo, takže jim to asi dopadlo dobře". ... "A NEBO... musel prodat auto. A koupil si kolo" *1* Nejlepší.
  • V odkazu na audio je FC131.
    • sleepless
      Diky, opraveno.
  • TheGGG
    Nemám rád feministky, ale radši to nebudu psát, protože bych dostal ban.
    • Trisska
      Možná dostanu ban, ale ta největší feministka je podle mě Lukáš Grygar. *15*
      • No vidíš, že umíš bejt vtipná/vtipnej.
  • Ahoj, hry mám ráda ale chtělo by to váš program nějak oživit, hlavně co se týče obsahu se bavíte o strašně nudných věcech (třeba Mulinex). Já bych navrhovala aby byl teda váš pořad jednou za měsíc. Taky by to chtělo změnit název a přibrat tam nějakou holku, protože se na vás nedá koukat (jste moc hubení a bledí a vypadáte unaveně a znudeně).

    Anička K.
    • Amylee.Anderson
      Mulinex? To je něco proti kašli?
      • Nebo spíš mikrovlnky. A podle toho co mele "Mulinex" na prezentacích možná tu hlavu v mikrovlnce chvíli měl *2*
    • x_ander
      Trissko ?
      • Trisska
        Co je, já to nepsala... *8*
        Ale souhlasím s ní a dávám +1. Dobrejch nápadů není nikdy dost.
        • http://en.wikipedia.org/wiki/Dissociative_identity_disorder
    • Rhulad
      Příští díl v solárku povinně :D
    • Podněty dobré, ale věř mi, že kdybys ses celý den točila kolem fungování takového velkého webu, budeš taky bledá. Zvlášť, ldyž má internetový magazín větší počet čtenářů. A i kdyby byl FC jednou za měsíc, vždy se najdou tací, co řeknou, že se probírala nudná témata (i ty patří do diskuzí), protože je to holt rychlejší a snadnější kritizovat, než něco dělat :) Navíc by se stopáž zřejmě zase protáhla, takže by to zase vedlo k reakcím na apatičnost.
      • ale jako je kopa A-čkových her které se mužou rozebírat...
        • K tomu jen řeknu, že pokud autor udělal článek v určitém rozsahu s dostatkem informací, tak málokdy je zapotřebí to ještě pitvat. Lukáš to už jednou psal, že redakce nemá nekonečno členů. Každý se orientuje na jiné žánry/série/studia, takže to pokrytí je takřka nemožné. Zase se tedy dostáváme třeba k "dilematu" změnšit články a udělat jich víc nebo to tak nechat apod. Je tu navíc fakt, že Petr, Aleš, Lukáš, Martin, Pavel a ostatní jsou stejná generace, takže jsou u většiny her co probírají na stejné "vlně". A to by měla (ta nespokojená) část publika akceptovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit