Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Moje nejoblíbenější a první textovka (česky!!!!) byla MMM... doporučuji! Zdarma ke stažení k nalezení na netu... byla to zábava na hodiny a hodiny...
    • Kurna... až teď jsem si všiml, že už o ní tady byla řeč... :-/
  • No pokud je nekdo na textovy popis, tak ma sanci i dnes. Akorat multiplayer. Treba cesky MUD (multi user dungeon) s nazvem Lost in Time: http://lit.klfree.cz/

    Drobny popis treba zde: http://bonusweb.idnes.cz/clanky/lost-in-time-aneb-maji-u-nas-jeste-mudy-sanci-fzc-/clanek.A050215_lostintime_bw.idn
  • proč se neda komentovat novej replay????? *12*
  • No je videt ze je okurka :)
    • Tak takovouhle okurku bych si nechal líbit. Ty jsi okurka ty troubo :-)
    • smejki
      díky bohu. okurka dává prostor zajímavému čtivu
    • Tak to jsi moc nedal... Tady ti nejvetsi evropsky, mozna i svetovy odbornik na adventury zacne vydavat svou prednasku ve forme clanku a ty placas neco o vokurkach... :-)
      Hazeni perel svinim... :-)
      • Tak odbornik na adventury je kazdy kdo je hraje hodne a zazil jejich nastup a umi googlovat. Nenazyval bych hned nekoho takoveho evropskym ci svetovym odbornikem. Me nekdo platit tak nemam problem to napsat taky. Takove souhrne clanky vychazeji celkem pravidelne a porad dokola :) Kdyz nemame nic noveho flaknem tam souhrn nakeho zanru, to lidi dycky bavi :)
        Timto nechci shazovat uroven clanku ani autora samozrejme ale je mne to proste prijde jako klasicky okurkovy clanek :)
        • A vidis, to je videt, ze o adventurach vis kulove, protoze autor je opravdu mezinarodni kapacita... ja si to z prstu nevycucal... :-)
      • Psychotic
        Až na to, že má v podstatě pravdu. Teď, právě po E3 se toho asi zrovna moc dít nebude.
        • Az na to, ze "okurka" je negativni oznaceni pro generovani dementni vyplne aby "neco bylo". Jestli tady znamena "neco" skvela prednaska (i kdyz jenom prepis no), tak nejaky sarkasticky okurkovani pana lovce neni moc na miste...
          • Tak tak... pod clanekm o PRESS START bylo dost tzadosti ctenaru, jestli se ta prednaska pana "Adventury" da nekde najit, aspon na zaznamu nebo nejak... Tohle nez nejaka vypln z nouze je spis to, ze Games dali ctenarum to co chteli... a diky jim za to...
            Ac jsem adventury nikdy moc nemel v lasce (jsem rpgckar a strateg) tak tohle si velmi rad prectu... jen houst a vetsi kapky...
  • super článek, rád zase zavzpomínám u dalších pokračování *1*
  • Odulin
    Moc pěknej článek! Hodně rád vzpomínám na Loom... byla myslim jedna z prvnich a hlavně jedna z mála adventur, kterou jsme tenkrát udělali kompletně bez návodu a to mi bylo 8 *2*
    • Loom byl fakt super. Já si ještě vybavuji adventuru Legend of Kyrandia. Ta byla o něco modernější nežli Loom a byla také super.
  • super článek :)
  • risa2000
    Někdy v druhé půli 80. let jsem hrál na sálovém počítači textovku, která se snad jmenovala MMM a byla v češtině (údajně přeložená z angličtiny). Začínalo to před branou do nějakého zámku/hradu - nebylo dopředu zřejmé, co je cílem a hra končila smrtí postavy (úspěšný konec jsem nikdy neviděl). Na konci to navíc napsalo, kolik procent hry hráč objevil.
    Nemohu na ni ale najít žádný odkaz. Nepamatuje si to někdo?
    • Vakek
      zkus tady ;)
      http://www.textovky.cz/seznam-textovek/ms-dos/
      • risa2000
        Díky, to je ono :). Teď ještě najít anglický originál - nezdá se mi, že by to bylo původně české.
        • Náhodou sem na to narazil v jednom komentáři u podobného článku,možná to bude ono. - The Secret of Bastow Manor
      • Vakek
        tak ji jdu taky zkusit :)) uvidime *4*
  • Perfektni clanek, diky. Jen tak dal...
  • Zork to už je legenda.. Ale lepš video než to co je komentované nějakým děckem jste nenašli?!
    • To video spis komentuje a hraje nejakej dalsi tro(t)ll. Takovej hlas maji snad jen kastrati *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit