Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co byste doporucili nekomu, kdo jeste zadne FF nehral, mam zacit od prvniho dilu, nebo na tom nezalezi? Navazuje pribeh nejak na sebe?
    • Já bych doporučil cokoliv mezi FF VII a FFX, včetně FF IX na kterou se docela často zapomíná, což je podle mě škoda, zvlášť jestli máš rád "magický středověk" (FF VII a VIII jsou spíš do kyber punku). Jinak XII není špatná, ale příběhově mnohem slabší než její starší sestřičky a co se týče XIII tak tu jsem nedohrál, to se mi u žádného jiného dílu nestalo, tam mě kromě grafiky nechytlo vůbec nic, hlavně jsem nepochopil, koho v tom světě "zachraňuju" všehovšudy jsem tam narazil asi na deset lidí, se kterými se dalo mluvit.
    • Zalezi na com chces hrat. Ak uplne klasiky, tak FF4 a 5 na DS (4ka je inak na vsetkom, aj PSP, Android, asi aj iOS...). Najlepsi diel serie je imho 6, ta sa da hrat na PS1 alebo GBA. FF 7, 8 a 9 sa daju hrat na PS1, zatialco X a XII na PS2 (XI tiez na PS2 ale to je onlinovka). FF 13 a 14 su na PS3, 13 je velmi koridorova (tak prvych 20 hodin, potom je to lepsie) a ma trochu iny subojovy system ako ostatne (imho celkom zabavny - ale klasicky tahovy mna bavi viac).

      Co sa pribehu tyka, tak jednotlive diely na seba nenavezuju - vsetky sa odohravaju na inych svetoch, s inymi postavami atd. Samozrejme maju urcite spolocne znaky - casto kombinacia scifi a fantasy, spelly a attacky sa vacsinou moc nelisia atd...

      Skutocne zalezi na tom, ake mas moznosti - ale predpokladajme ze to chces hrat na PC na emulatoroch - v tom pripade moje osobne odporucanie by bolo FF 6>10>7>8. 4 a 5 su tiez vyborne, ale je fakt ze uz trosku zastarale.
      • Dík všem za reakce, nenapadlo by mě, že je to takhle složitý *1* Stará grafika mi nevadí, kouknu teda po VI nebo VII a uvidím jestli mě to zaujme.
        • Inak, co sa toho tyka, pokial ti napr. nesadne zasadenie FF svetov (hlavne tie novsie su skor mix scifi/fantasy ako ciste fantasy), tak kludne skus niektore Dragon Quest hry. Vacsina (co vysla v anglictine) sa da hrat bud na DS/PS1 alebo v pripade DQ8 na PS2. Je to od tej istej firmy (Square robil Final Fantasy, Enix robil Dragon Questy, potom sa spojili), ale je to viac ciste fantasy. Mne osobne Dragon Quest vyhovuje viac ako Final Fantasy a DQ8 je skoro taka 'legenda' ako FF 7 resp. 10.
        • ringmancz
          nedávno jsem se tady taky ptal a je možný, že mi odpověděli stejní lidé a začal jsem na PSP s VII a baví mě to, takže bych doporučil asi taky tam a pak jet dopředu PS1 díly, PS2 a PS3

          dneska jsem navíc prohledal starý časopisy a ve Score jsem našel preview na FF VIII - pokračování hry, která v dnešní době dokázala téměř nemožné, stala se legendou *4*
    • Osobně bych doporučil FF VII (jedna z mála her které bych se nestyděl dát 10/10), VIII nebo X. Do těch novějších už bych nešel. XII byla totální zklamání, vykradené scény ze Star Wars, pitomoučký příběh (na poměry FF), nudný soubojový systém, musím říct že jsem se celkem nutil abych to vůbec dohrál. XIII hrála přítelkyně a po 15-ti hodinách totálního koridoru a nudného bojování to prodala.
    • Já bych doporučil několik dílů:
      VII - největší klasika celý série. Pokud dokážeš překousnout grafiku, příběh a celkově ten svět jsou super.
      X - spousta lidí považuje za nejlepší FF co vyšlo
      XII - trochu změna v systému boje, ale mě osobně chytlo tak, že se několik dní nedělal nic jinýho než pařil jako blázen. Nejsem si ale jistej, jestli tenhle díl neni PS2 exclusive (já ho hrál na PS2 a myslim že na PC neni)
      XIII - prvních cca 20 hodin je pouze koridor a "úvod do příběhu". Ale příběh je dobrej a hra se pěkně sune kupředu. Osobně sem nedohrál, vlezli mi do toho jiny tituly a už sem se k tomu nevrátil. Nicméně z mýho pohledu "modernější" klasika JRPG.

      Jak popsal kolega, příběhy jednotlivých dílů na sebe nenavazujou a jsou vždy pouze rozšiřovány těmi s číslovkou navíc - viz příklad FF X-2 (pokračování / rozšíření FF X). Pokud máš chuť na kvalitní oldschool, di do FF XII. Pokud něco co má pěknou grafiku a kvalitní animace, potom FF XIII (což je pro změnu PS3 exclusive jestli se nepletu).
      • Janun
        A co VIII? podle mě to taky není špatný díl. Navíc pro FF 7 a 8 vyšla čeština. A i pro celkem zdatného angličtináře je příjemné, při tom množství textu, koukat na český text.

        A co FF IX? dost lídí jí prý podcenuje. Já si na to zatím čas neudělal, ale mám jí koupenou na PS3.
        • FF IX je podle mě další z nej dílů.
      • Jen doplním, FFXIII je i na Xboxu 360 a FFXII opravdu je jen pro PS2. FFX/X-2 jsou zatím PS2 only, ale chystá se port na PS3 a Vitu. A prý, když budou prodeje dobré, bude i XII.
        • Janun
          Já momentálně hraju XII na PC přez emulátor. A nemůžu se nabažit. Grafika je oproti ps2 užasná, hlavne to rozlišení dělá hodně. Si pamatuju že me to na ps2 dost vadilo. I tam sice byla grafika fajn, ale bylo to až moc "máznutý" a do dálky taky moc videt nebylo :-)

          ps : http://www.youtube.com/watch?v=PByJDqWkFZI Je to už dva roky staré a tenkrát sem to neměl snad ani na 1080p, ale i pro predstavu stačí :-)
      • "Pokud máš chuť na kvalitní oldschool, di do FF XII." To sem samozřejmě myslel VII.
    • Příběhy jednotlivých dílů na sebe nenavazují, pouze pokud se jedná "další díly v dílu", tedy X a X-2, XIII a XIII (a budoucí Lightning Returns), nebo univerzum v VII. Já vím, píšu to trochu zmateně, ale hold, ono to trochu zmatené je.

      Hrát od prvního dílu ale můžeš, uvidíš, jakým vývojem série prošla.
  • TheGGG
    Nechápu jak někdo může mluvit o klesající kvalitě FF série. Žádný díl nebyl doposud špatný a toto vypadá jako pecka. Sice už jsem se dávno ztratil v tom jejich příběhu (nemluvě o tom neustálém míchání různých světů, které spolu nemají nic společného), ale snad se to s tímhle dílem vysvětlí *14* .
  • mirekdusinojc
    Tak to je naprostá revoluce v dějových liniích jakékoli JRPG!
  • tyhle asijské hry mě nikdy nezaujaly.. celý ten trend evropanů hrajících tyto asijské hry mi přijde tak trochu zvrácený
    • heartless_cz
      pane bože, tohle je názor hodný českého xenofoba. Nikde nebyl, nic nezkusil, ale asijské hry jsou zvrácené.
      • pozdrav z Manchesteru blbečku *15*
        • Bravó! Český xenofob opustil svou rodnou hroudu a najednou je z něj protřelý světák... to měl být argument? *7*
    • Co je na tom zvrácenýho?
  • Jack1947
    Aspon ze na soucasnou generaci taky neco ve smyslu FF bude http://www.ign.com/games/final-fantasy-xiii-3-140567/ps3-127607 coz je myslim plus.
  • Dneska jsem dohrál FF X. Super hra, moje první FF a teď stahuju FFX-2. Jsou ostatní FF tak dobré jako FFX?
    • Od sedmého dílu jsem hrál všechny FF až na třináctku a každý díl má něco do sebe. Mě se třeba hodně líbí pohádková FF IX. Ale jak říkám většina těch her je super. Moc se mi třeba nelíbila FF X-2. Ale tisíc lidí, tisíc názorů. Zahraj, vytvoř si na hru vlastní názor a pak můžeš mudrovat, těšit se a nebo hrozit nad dalšími FF hrami.
      • Tak X-2 jsem včera rozjel a po hodině vypl, vubec, hruza.
      • Přesně, každému se líbí něco jiného. Taky jsem zkoušel všechny od sedmičky a pro mě jsou nejlepší VII, IX a XII...potom je tam někde osmička a třináctka a paradoxně se mi nejméně líbila hodně vychvalovaná desítka. I tak mi to ale nezabránilo dohrát každou prakticky co nejvíce to šlo :)
    • InfidelBro
      Z takovýc těch "nových" FF je X ta nejlepší, zbytek (X+) se taky dá, jinak uplně nejlepší FF je podle mě VI a taky FF Tactics, avšak podle většiny lidí je nejlepší FF VII.
      • FF IX je dle meho nejlepsi dil serie... A samozrejme pak VII. Bohuzel novejsi uz zadna slava, XIII & XIII-2 mely obrovskej potencial, ale dle meho bohuze nenaplneny *10*
      • Někde jsem četl, že nejlepší je to FF, které člověk hrál první. Možná proto, že se ten děj tak nějak opakuje (?).
      • FF jsou tak nejak dobry všechny, problém spis je ze jsou rozhazene mezi několik platforem, takze to není tak jednoduchy dat dokupy.
  • Nemam rád válka, odboj a přátelství? to zní jak komunismus nebo něco.. moderní je teď takovej ten romantickej odboj... Už mi to leze krkem... Mam rači bejt imperiální voják, kterej potlačuje tyhle rebely a nastoluje znovu pořádek říše, a upevňuje postavení imperátora nebo něco.. Nemam rád romantické zbojníky.. Mam rači moc a sílu imperiálních militantních a striktních pravidel veké říše, která rozemele tyhle malý spratky *5*
    • napsal imperátor Beruška *4*
    • InfidelBro
      Tak tohle u Final Fantasy nenajdeš *2*
    • Nejsi amík? :D
  • 15k3
    Těch dílů už bylo tolik... mohli by to už zabalit a přijít s něčím novým. *6*
    • Já jsem fanouškem FF, ale taky si myslím, že místo JRPG FF XIII -2,3 by mohli udělat například nový dragon quest. Ale zase, když na to kouknete tak makají i na Kingdom Hearts III. :D A navíc square už vytvořil třeba nového Hitmana a Tomb Raidera a podle mě obě hry jsou dost inovativní.
      • Hitmana ani Tomb raidera Square nevytvoril pouze se ujal role distributora, delal je uplne někdo jinej :p
    • Nevím, jestli jsi to někdy hrál, ale dalo by se říct, že každý díl JE něco nového. *6*
      • Dily vychazi pomerne rychle..hmm..tak jednou za 3-4 roky:p A kvalita je valana, valnejsi nez většina soucasny produkce rpg.
    • Souhlas, tahle série měla několik opravdu skvělých dílů, ale začíná mi to čím dál tím více připomínat takové CoD mezi JRPG. Díly vychází poměrně rychle, ale kvalita nevalná.
      • Tady někdo moc neví, co říká.
      • ringmancz
        o rly? když nepočítám XIV, tak XIII vyšly 2012 a 2010 a podívej se, jak dlouho jsou ve vývoji Lightning Returns a tahle XV
        • Je fakt že tak často nevychází, ale nic to nemění na tom že stejně stojí všechny za h*vno...
          • TheGGG
            Hlavním faktem je že jsi nikdy žádný FF nehrál *3*
  • ee

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit