Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono taky kdyby ten seriál byl dobrý, tak by ho Fox zrušil :D
  • Horst_Fuchs
    Američtí novináři, tak tím se to vysvětluje. *3*
  • rasistickej seriál? konecne něco pro me
    • Vrook
      To je zavádějící, slovo rasismus by se v comedy vůbec neměl používat a mělo by to být vnímáno s nadhledem. Ta komediální sféra, která si bere do spárů národní a rasový stereotypy, je náhodou jedna z nejvtipnějších. A pokud je někdo tak stupidní, že nedokáže odlišit, co je pro účel comedy a co pro vyvolání nějakýho konfliktu, ať už ze strany odpůrců rasismu, nebo praktikujících rasistů, který se toho chytěj, protože maj v hlavě na*ráno, tak ať se de bodnout. Bohužel takovejch je spousta a proto vyžaduje comedy jako profese nadmíru obezřetnosti a opatrnosti (nebo aby comedy jako entertainment obor v celym národě chyběla nebo byla zatuchlá viz. ČR).. doporučuju si najít nějaký stand-up shows od člověka jménem Dave Chapelle. Jeden z nejlepších imo.. co se týče racial stereotypes humoru určitě.
      • "...v comedy vůbec ... jako entertaiment obor ... nějaký stand-up shows ... nejlepších imo.. ... co se týče racial stereotypes humoru ..."? No ty vole, Bůh s námi a zlé pryč! Jelikož má čeština pádů sedum, je tohle germanismus jako prase (s prominutím). Můžu vědět, co je "praktikující rasista"? XD
        • Vrook
          Jo, takhle píšu schválně, abych nasral lidi, co furt nadávaj a brečej, že "máme češtinu a český výrazy a používání anglickejch výrazů je úpadek češtiny" a podobný hovadiny. A když už použiju ten výraz v cizím jazyce, tak ho nebudu skloňovat ne? To je stokrát větší prasárna.

          Praktikující rasista? Já nevim, co je na tom k nepochopení.. jsou lidi, který svuj rasismus držej na úrovni verbálních projevů v nějakym úzkym kruhu nebo jen ve vlastní hlavě a pak jsou lidi, kteří v tom jdou dál. Get it? Finally?
          • No a pokud přijmu tezi, že v rámci tvého projevu, je každé cizí slovo něco jako ambasáda, kde platí gramatika druhého jazyka. Kde máš členy? Nebude to náhodou tím, že složí k témuž účelu jako přechylování v češtině? Nedodržuješ anglickou gramatiku. :D
            • Vrook
              Tři slova: jsi hroznej prick. *15*
          • Nebavíme se o hrubkách a překlepech, ale o tom, že se -vyjadřuješ- jako ignorant a ještě se tím vychloubáš. Vzpupná pícha. Psát bez chyb nedokáže téměř nikdo, ale poradit si můžeme nechat všichni, ne? To, že píšeš jak píšeš je jedna věc, ale omlouvat si to blbostma jako "A když už použiju ten výraz v cizím jazyce, tak ho nebudu skloňovat ne?" to je prostě na pár facek. S přihlédnutím k tomu, že "comedy" je podobně zprzněné nejprve frantíky a pak teprve angličany, je to navíc i k smíchu (comoedia). Stejně jako "praktikující rasista" je směšný, protože to je asi uctívač Hitlera, nebo pálkař. :D Tak jo, nebudu tě už plísnit. Takový zdroj nechtěného humoru nemá cenu rušit. Ale rve to uši to jo. Doufám, že si nemyslíš, že ti co ty pravidla vytvářeli je ovládaly bezvýhradně, když mluvili odmala německy? Ale měli snahu, to je ten rozdíl. Buď zdráv :D
          • Jen to, pro sichr, upřesním ještě jednou, se zmíněným náboženstvím. Totiž praktikovat lze úkon nebo postup. Náboženství je soubor postupů (svátosti, modlitby atp.). Proti tomu je rasismus na stejné pozici jako víra (kterou nelze praktikovat ale vyznávat). Stejnětak lze být rasistou, je to přesvědčení. Nelze rasismus praktikovat, praktikovat lze násilí, medicínu, etc. Proto to působí komicky.
          • Začnu rasistou, to je totiž člověk který přikládá váhu rasovým odlišnostem a přisuzuje jim osobnostní rysy a vzorce chování. Rasistou není ten, komu je to jedno a nepovažuje to za kritérium hodné pozornosti (je to jen antropologická kategorie). To jestli svůj postoj prezentuje, nebo ne, je irelevantní. Jeho chování a postoje, to ovlivňuje tak jako tak.

            Tak zaprvé, každý jazyk má svou logiku a cizí gramatika ji narušuje. Takže se cizí slova musejí podřídit češtině, nebo musejí být vyňaty z české věty, úvozovkami nebo závorkou. Druhá varianta je, psát pouze jedním jazykem, ale nezdá se, že by jsi toho byl schopen. Co se týče úpadku češtiny, tak zaprvé je to naše dědictví po předcích a proto za něj neseme odpovědnost a druhak je krásná, taková jaká byla. Dneska neumí česky ani novináři, viz.
            http://neviditelnypes.lidovky.cz/cestina-prvopaditis-a-jine-choroby-jazyka-ceskeho-fvx-/p_kultura.asp?c=A130610_212725_p_kultura_wag

            Odrodilci, nechť mluví raději anglicky :D
            • Vrook
              Promiň, ale když už diktuješ ostatním, aby psali správně česky, tak to zkus se Z, se správně psanym mě/mně a s čárkama na správnym místě.. třeba před "kdyby" a né po něm. Já bych ti i dal za pravdu, kdybys tam ty chyby teď neudělal.. Ale takhle máme každej něco - já míchám anglickou a českou gramatiku bez chyb a ty se držíš jedný gramatiky s chybama. Takže jsme si quit.. kecám - kvit. *2*
            • Moje pohnutky spočívají čistě v tom, že je to blbost. Srozumitelné to je, ale rasismus nelze praktikovat nebo tajit, rasistou buď jsi, nebo nikoliv. Není to náboženství, je to postoj, názor a přesvědčení.

              Podívej, mě nevadí, že používáš cizí slova, ale to, že mixuješ (pardon, misceo) českou a anglickou gramatiku. Nemůžeš vyrábět nějákou nablblou hatlamatilku a zaklínat se láskou k jazyku a neformálností (pardon non formalis) internetu, která dovoluje vyjadřovat se jako v putice i v psaném projevu. To, že jazyk ovládáš je úplně jiné téma a navíc je to jedno, když ho nepoužíváš. Skus si představit, jak by to vypadalo kdyby, jsi psal anglicky a motal do toho češtinu, né česká slova, ale fragmenty (pardon, fragmentum) vět, jak to děláš... Mimo to, co nás učili ve škole, alespoň kam moje zkušenost sahá, je dost nedostačující a zbytečně zaměřené, téměř výhradně, na pravopisné hrubky. Vadí mi to proto, že se sub umbra alarum tuarum vyhřívám a narozdíl od tebe vím, že to nejde! No jasně vždyť blbost vládne světu a pokusy o její mýcení jsou jsou odsouzeny k nezdaru, jo?
            • Vrook
              K tomu rasistovi.. Fakt ale fakt by mě zajímaly tvoje pohnutky. Vytáhl sis jedno slovo, resp. slovní spojení a začal jsi pitvat jeho podstatu, přitom každej rozumnej člověk, kterej je schopnej nějaký obsáhlejší interpretace, pochopil podstatu mýho komentáře a souhlas nebo nesouhlas už si vyvodil sám.. Takže tohle ukončim.

              A k tomu jazyku.. podobná situace jako s rasistou. Já to neřešim, česky i anglicky gramaticky správně psát i mluvit umim, umim psát formálně, neformálně, spisovně, hovorově a podle podobnejch škatulek, který do mě hustili celý ty dlouhý roky ve školách - a v určitejch situacích toho samozřejmě využívám.. Ale tady, stejně jako když se bavim s kámošema nebo s kolegama, píšu tak, jak mi huba.. resp. prsty narostly. A ano, kombinuju angličtinu a češtinu, protože mám rád oba jazyky. Angličtinu možná i víc... jestli s tim máš problém, tak je mi to líto, ale jediný, co můžeš dělat, je psát přesně takovýhle komentáře, jak tě to pohoršuje.. a pochybuju, že s nima něco dokážeš.

              Každopádně ti děkuju za tvoje ohromně hodnotný příspěvky, který byly tak strašně moc k věci a k tématu a tolik mě obohatily. Jsi vzorovým příkladem všech diskutujících. Kdyby byli všichni jako ty, byly by internetové diskuze rájem na zemi. *7* EDIT: Rájem na internetu, kdyby tě to náhodou nutilo k dalším hlubokým rozborům, zda jsem se vyjádřil dostatečně přesně.
      • XorxoxTalarius
        Jo Dave Chapelle je super ... nejradeji mam skec "N-i-g-g-e-r Family" ... u toho se muzu vzdycky umlatit :D
        Doporucuju najit na YT :)
        • Vrook
          Já měl nějradši ten, kde dostanou černoši v US reparace za slavery a překvapivě se tim vyřeší finanční krize. *15*
    • posila
      Moc bych si od toho nesliboval. V Americe te zacnou kamenovat za rasismus, kdyz reknes, ze Asiati jsou dobri v matematice.
  • no tyhle dva klucici xichty me iritovali kdekoliv se objevili, byt v epizodnich rolich, asi to vynecham, i kdyby to nakonec byo zivotaschopny *6*
  • cr8gg
    a jde se tahat :D
  • BoB.2
    Já pozvolna přešel od Simpsonu na Family Guy,a třeba tet přejdu na Dads no snad to nepos*rou.
  • Taky že to je možná jediný důvod proč se na to koukat..:D Hot asian girl ! *3*
  • Magister_Peditum
    No jo, Lucky Louie to taky odnesl. Holt, dnes pokud je seriál vulgární a ironický, tak nemá šanci. Nedej bože, aby se dotkl nějakého společenského tabu, že? *1*
    • Lucky Louie byl jeden z nejvtipnějších seriálů co jsem viděl.. geniální hlášky a všechno.. A oni to úplně nesmyslně i přes velkou sledovanost zruší údajně kvůli vulgaritě.. vždyť takovej South Park je ve vulgaritě, fekálnosti, rasismu apod. v podstatě nepřekonatelnej a běží mu už nevim kolikátá řada a všechno je OK.. Fakt nechápu :(
      • XorxoxTalarius
        Jelikoz South Park je de facto nezavisly, jenom s tim rozdilem ze prednostni vysilaci prava ma Comedy Central
    • http://www.youtube.com/watch?v=J2j2lCUMBqw
    • Ronox
      Lucky Louie byl geniální. Skutečný odraz většiny průměrných rodin. Ono pod tím humorem se skrývala ta hořká pravda o problémech ve vztazích. No aspoň mě to navedlo na komika Louise C.K. *4*
    • Naopak, podle zdejších reakcí bych řekl, že dnešnímu seriálu stačí být vulgární a pubertální a má u mladší generace zaručený úspěch *3*.
  • CRYPT
    Ale ona je sexy
    • Brenda Song

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit