Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MX72

    Hideo Kojima: Metal Gear Solid V nebude lehkou hrou.

    Tak ak to bude nejaká zberateľská edícia so steelbookom, tak by to veru mohlo vážiť aj dobré kilečko-dve *1*
  • Podle vývojářů Need for Speed: Rivals budou mezi jednotlivými verzemi vidět mírné rozdíly v grafice....

    No hlavně ta hra vypadá jako 3 roky staré Hot Pursuit a o hratelnosti a dalších věcech se nemusíme bavit, že ... další hřebíček do rakve NFS přichází již brzy.
  • MickeyMutant

    Hideo Kojima: Metal Gear Solid V nebude lehkou hrou.

    Bleskaři, piš už konečně ta asijská jména česky. Není žádná katastrofa, když ti to jednou nebo dvakrát ujede, hloupé je, když tě lidi upozorní, ale ty při nejbližší příležitosti znovu nasadíš anglickou transkripci. Pravidelně jako sluníčko.
    • Mě zas přijde hloupé počešťovat něco, co už je zažité v "angličtině". Například jako jména zaměstnanců nadnárodních firem. Přijde mi to stejně hloupé, jako překládání názvů her / filmů. Nebo třeba firem. Už se opravdu těším, až někdo začne psát Bajovér nebo Namko Bandaj.

      Všude se píše anglický přepis, snad s výjimkou jmen Japonců žijících v ČR. Tedy všude, dokud se nenajde někdo s tím skvělým nápadem, že Čeština je skvělý jazyk a měla by se cpát všude (používajíce při tom slova "transkripce" místo "přepis").
    • Opravdu se tu řeší i takovéhle píčoviny?
      • MickeyMutant
        Opravdu. Často dokonce i větší.
    • ringmancz
      Šuhej je logicky lepší přepsanej, ale Kojima je podle mě v angličtině zažitej dost
      • MickeyMutant
        Nejde o to, co je zažité v angličtině, důležité je, co je správně česky. Má to svou logiku - správný přepis nevyžaduje znalost angličtiny. Kodžima dokáže přečíst i tvoje babička, ale u Kojimy bude polovina lidí dumat, jestli mají číst "Kodžima", nebo třeba "Kožima".

        Tolik k dobrým důvodům pro českou transkripci*4*
        • Podle vývojářů Need for Speed: Rivals budou mezi jednotlivými verzemi vidět mírné rozdíly v grafice....

          mal by si zacat u svojho nickyu "MikyMutant"...
          • MickeyMutant
            Klaatu barada nikto!
        • ringmancz
          předpokládám, že většina čtenářů zvládne přečíst Hojima a babičky sem stejně nechodí. to by se potom muselo přepisovat i z angličtiny a ostatních jazyků. proč se třeba nepřepisuje Chan?
          • MickeyMutant
            Ale přepisuje, je to Čen. Jak by se ti líbilo třeba podobné "Chiang Kai-shek", místo českého přepisu "Čankajšek", pokud víš, o koho se jedná? Jestli mluvíš o Jackie Chanovi, tak to je hollywoodské jméno, které ještě posiluje svou "americkost" tím jménem Jackie. A u angličtiny a jazyků, používající latinku jako čeština, se zachovává původní zápis.

            U ruštiny, japonštiny, hebrejštiny, arabštiny a jazyků s jiným písmem se samozřejmě provádí česká transkripce. Není důvod to až na výjimky přejímat z angličtiny. A když už jsme u Jackie Chana - spousta lidí u nás jeho jméno právě dík anglické transkripci komolí a vyslovuje Čan místo Čen.
  • Thorleif_cz
    Hraje vůbec kromě mě někdo jinej betu Grim Dawn? Mě se vcelku úspěšně podařilo zapomenout, že jsem ten projekt vůbec backnul. Docela příjemný překvapení.
    • info sleduju a čekám na vydání (:
  • God-of-War

    Assassins Creed 4: Black Flag bude na PS4 s českými titulky

    Kdyby to někoho zajímalo. A jen doufám, že to tu ještě neni.
    • Lurok
      Muzes hodit odkaz odkud to mas?? Me se to moc nezda.
      • Tilwaen
        Proč se Ti to nezdá? AC III byl také s českými titulky.
        • Lurok
          Protoze jsem nekde cetl ze Watch Dogs bude na PS3 s titulkama, ale PS4 nebude. Tak nevim proc by to bylo u AC jinak. Sem proste skeptickej :D
          • God-of-War
            Je to na webu Konzolista.cz

            Sorry, ze sem neuvedl zdroj;-).
          • Tilwaen
            Aha tak. To nevím, proč by dělali, ale možné je vše *1*

            Teď jsem našla tohle: http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=assassins-creed-4-black-flag-bude-na-ps4-s-ceskymi-titulky-176945
            http://www.eurogamer.cz/articles/2013-03-12-potvrzeno-assassins-creed-4-opt-s-eskymi-titulky
            • Tilwaen
              Není za co *4* Chvíli to trvalo najít, všude plno zpráv o tom, že česká lokalizace nebude - číst něco podobného dříve, tak jsem stejně skeptická stejně jako Ty *2*
            • Lurok
              Dekuji ted jiz verim :D
          • Jack1947
            Watch dogs, melo byt s titulky jakto bude po o nom odlozeni se to snad nezmeni, pevne doufam ze na nynejsi konzole z toho nesejde.
            • Lurok
              Ja bych rek ze na old gen je 100 % ze to bude. Jenze ja tady celou dobu resim tu next gen verzi.
              http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?link=watch-dogs-a-ac-4-black-flag-pravdepodobne-nebudou-v-cestine-na-next-genu-175761
      • Miserius
        Ja to cetl od par obchodu jako jistou vec na Twitteru
      • Jack1947
        http://xzone.cz/nahledxbox360.php3?idg=920
        http://xzone.cz/nahledps3.php3?idg=905

        K tomu jsem zpravidla trochu skepticky, pravda. *7*
        • Lurok
          Ale on psal ze to ma byt na PS4 s titulky. Todle podle me nic nedokazuje.
          • Jack1947
            Ten tam neni . Jeste.
    • Jack1947
      To by mohla bejt tim padem i X360 verze, zrovna bych to po delsi dobe celkem i uvital. *4*
      Aha, PS4 ja myslel PS3... tak asi az Xone. Skoda no ze "OLD gen" bude opet bez lokalizace. *9*
      • God-of-War
        Old gen je taky lokalizovanej. Podívej se do Xzone shopu.
        • Jack1947
          Diky za info to je parada. *5*
  • Inquisitor

    Need for Speed: Rivals nedorazí na PSV a WiiU z důvodu slabých prodejů.

    Bože takhle skurvit, tak dobrou sérii.
    • vždyť ta série není dobrá už hóóóódně dlouho...
      • Inquisitor
        Já vim, já taky nemyslim až teď, ale celkově.
  • Need for Speed: Rivals nedorazí na PSV a WiiU z důvodu slabých prodejů.

    Já bych to ani nekoupil z důvodů špatný hry. *7*
  • Malleth

    Killzone: Shadow Fall vyjde v plánovaném termínu (29. listopadu). Po vydání se vývojáři vrhnou na co-op...

    Spíš by se měli vrhnout na podporu PS Move. Považuju docela za fail že tam nebude, když Killzone 3 byla jedna z hlavních her, který Move prodávali.
  • Ronox

    Batman: Arkham Origins DEMO Gameplay

    Tady je nové gameplay video z Batmana - http://www.polygon.com/2013/10/21/4859662/batman-arkham-origins-demo-shows-off-the-batcave-and-more .. první co mě hned znejistilo je provedení rozhovoru s Alfredem v jeskyni, kterej působí poněkud amatérsky.
    • Inquisitor
      Koukám že to vypadá na chlup stejně jako Arkham City. Což nemusí být na škodu, protože to je skvělá hra.
      • Ronox
        Se toho právě bojím. Na to jak říkali jak bude Batman drsnej i v soubojích, tak ty komba mi připadají stejný. Jasný origin je super látka a rád si jí zahraju, ale zrovna právě origin bych chtěl na jiný úrovni a radši od prďáků z Rocksteady. Tohle je moc 1:1 kopie .. jinačí modely, pár efektů navíc a doopravdy hrozná mimika jak píše níž God-of-War. Jestli to bude aspoň stejně dobrý jako Arkham City, tak ok, ale i tak bych radši nějakou větší invenci.
      • God-of-War
        Až na tu mimiku to vypadá dost dobře.
  • jestli nekdo chcete tak tu mam beta key na dawngate
    BX7P-6GL7-QPDD-B8F4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit