Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ad "Ale v takovým případě mi přijde, že je tam nějaký bug, páč obránci soupeře hrajou úplně jinak a mnohem hůře, než normálně"

    Tipuji, že jde o dlouhodobou "simulaci" mizerné formy... to bylo ve 12 i 13...

    Je pravda, že jsem spíš než o klasické Career psal o hře na World class v UT verzi... A abych nepoužíval totální slova "vždycky" nebo "nikdy", tak napíšu, že i týmy z arabské ligy dokáží zahrát skoro jako Barcelona a jejich obránci mají rychlejší reakci než Balo, Gomez, Jovetic apod. hráči...

    Otázka ještě je, jestli všichni používáme tactical defending nebo někdo hraje s legacy def. ...
    • PS: Omlouvám se, tohle patřilo do vlákna odvíjeného od dlouhého příspěvku Daria.M...
  • 4/10
    Ve všech FIFÁch co jsem kdy hrál mám dohromady odehráno asi 15,000zápasů ( na PC ). FIFA 14 se na první pohled jeví celkem slušně, ale po odehrání větší porce zápasů se musím ptát: Kdo DOPRD*LE do světa vypustil takovou PIČ*VINU? Systém krytí míče a kontroly míče je ještě horší jak kdyby tam žádnej nebyl, brankáři jsou snad ještě trapnější jak loni a to vůbec nemluvím o systému rychlosti, kdy hráč například Terry vezme balón a utíká s ním Navasovi ( i kdyby měl Navas zlámaný obě nohy, tak by JT nikdy nebyl rychlejší ani bez balónu, natož s ním ).
    K vítězství si stačí zahrát na betonáře s formací 5-3-2 a pak jak P*ČA používat Q+W.
    Jak mám FIFU strašně rád, tak toto není jen nejhorší FIFA ze všech, ale je to nejhorší a nejnedodělanější hra co kdy byla vydána.
    O Ultimate teamu raději ani mluvit nebudu.
    Za toto by je lidi měli žalovat.
    • dario.marques.798
      Mám pocit, že jsme každý hráli jinou hru. Co se týká atributů, tak uznávám, že není moc rozdíl mezi hráčem co má 70 a 90, ale na druhou stranu, když mám na pravý záloze Pitroipu, kterej má rychlost a akceleraci přes 90, tak s ním fakt uteču všem (dokonce se mi i několikrát stalo, že bez míče jsem předběhl obránce a doběhl míč, kterej jsem si myslel, že nikdy nestihnu). Naopak třeba s takovým Feretem se sprintovat vůbec nedá... A systém krytí míče je fajn, když s ním umíš pracovat a umíš ho dobře zkombinovat s kličkama - sám o sobě uznávám, že je celkem na nic
  • Co je za blbábol, že nemůžeme srovnávat PES a FIFU 2014? Že jsou to jinak pojaté hry? Naopak! Jsou to hry simulující fotbal, snažící se ho přivést herní fotbal do podoby reálného, a proto je třeba tyto dva tituly srovnávat a porovnávat, jak se to kterému daří, kdo je blíže "reálnému" fotbalu v televizi.
  • Jack1947
    Po par zapasech v kariere za mezinarodni Burnley, nutno podotknout ze dost zapracovaly a hra je stale zabavna, a nebyt CZ komentare tak nevim jestli bych ji mnel vubec tak rad. Treba fyzika se my zda mnohe lepsi, ze to dava na vedomi ze vazne se hraje fotbal, mic udrzet neni sranda a souperi opet nic nedaruji obcas a urcite by mne nenapadlo ze v pratelskem 1utkani v kariere be a pro, dam gol hlavicku to ecekal ani brankar ani ja a presto jo a vyhrali jsme. Nevim Fifa me bavi proste i treba vic nez NHL (kdyz pominu souboje bez nich to neni sranda), nebo kop z rohu taky nahoda a dal jsem gol brankar opet asi usnul nebo co nebo pospaval. Vytka je ale k tomu ze se svym hracem si moc nezahraju, ted naposledy dokonce si asi natahl vaz/sval na noze , nebo co jakmile se de stridat pro nej hra konci, ja to pak postaru vzdy sehraju za cely tym a zatim jsem neprohral rezim poloprofesional. Myslim ze asi muzu rict ze 8/10 naprosto zaslouzeno. *3* *4* musel by tam byt nejaky vaznejsi problem aby zmenil moje, mineni. Uplna absence ceske extraligy zamrzela, ted vlastne to zacina bejt tezsi nebo se mi to zda mozna unavou ale jsem rad kdyz to uhraju na remizu a to je obcas fakt makacka, jeste je treba zminit pekne provedene " lokace uderu" micem hracu o ktere se mic zastavy a nebo odrazi ci zasekne a divim se ze se to nebere jako prehnana agresivita ci aspon neprimereny faul. *7*
  • trochu súhlasím s Temný Pán Vláďa, podľa mna nemá výynam nejako recenyovať veryiu na pc. kedye na pohlad vyzerá dost rovnako ako aj 13ka.. iné to bude na nex-gen. tam verím, že sa sila fifiy ukáže a tam bude super. ale na PC ma tento rok véééľmi sklamala. a čiže pre mňa nemá nejaký výynam ju tento rok kupovať. to vzstačím aj s 13tkou..
    a na margo Pes vs Fifa. .som tiež dlhoročný hráč športových hier. a rokmi som hrával obe značky, a musím povedať, že tento rok som sa vrátil zasa ku Pro evu.. a tieto mini vojny medzi fans Fifa a Pes. mi prídu povrchné.. jeden nadáva na druhé. no pritom to nikdy sám poriadne nevyskúšal.... každý si nájde svoje ktoré si bude urputne zastávať, ale keby si každý vyskúšal obe strany a potom zhodnotil radšej...
    ešte je veľa vecí ktoré by som sem mohol napísať. ale bolo by to na veľa, kľudne sa tu s vami pobavím a porozprávam otvorene a poviem aj svoje + a - každej hry a určite sa na niečom zhodneme..
    vďaka, ;)
  • Dlouhý nakopávaný balóny a trefovat zařízení!!!
  • Chcel som sa opýtať..mam orig.verziu na xbox a niektoré prestupy niesu uskutočnene..napr: bale = real,ozil = arsenal,fellaini = man utd,to tak ma byť akože??? Fakt nechapem prečo to neni upravené
    • Smutný no. Zaplatíš za něco několik stovek a máš tam starší soupisky, než mám během pár hodin od komunity na nelicencované pesko. Důvod proč si např. fifu nekoupím, ale pěkně si jí cracknu. :D
      • KENNY1988
        Další b*b...od EA si můžeš stáhnout aktualizaci, já si jí stáhl a mám aktuální soupisky, jen kecy a kecy...a FIFA zase tolik nestojí a offline FIFA je téměř na nic...zlatý online :)
        • zdeeneek
          S tim zlatym onlinem to zase tak skvely neni - v minulych rocnicich se mi bezne stavalo, ze se mi protihraci ve hre 1vs1 bezne odpojovali pokud prohravali, pri hre 11vs11 hodne zalezi na jakou skupinu lidi narazis - kdyz mas v tymu idioty, kteri si vezmou brankare a jsou vsude mozne jen ne v brane (po zakroku si hodi balon pro sebe a zkousi kam az se proklickuji - vetsinou to konci na vlastni polovine a obdrzenym golem do prazdne brany). Ale pokud clovek narazi na aspon trochu normalni hrace, kteri se snazi se pohybovat v urcenych mistech pro danou pozici a nesoluji, tak je to pravda uplne jiny zazitek nez v singlu. Pokud ale nemas partu znamych lidi, tak mezi nahodnyma hracema jsem na takovyto normalni lidi moc stesti nemel.
    • urcite bude update, jen se neboj :D

      Pokud vim, tak ještě přestupní období (urcite ne vsude) neskončilo, takže je lepší nakej ten tejden počkat.
      • A ako to mam potom aktualizovať na xbox 360.pomôžte mi prosím vás,som neštastný z toho :-/
        • Pri spustení hry ti ju ponúkne samo
          • Lenže tam treba internet však? Lebo mam xbox
  • Abiczko
    tak asi 8/10 zaslouzene uz za mnozstvi obsahu oproti pro evu 2014, ktere jsem si mimochodem koupil... *6* chtelo by to treti studio ktere by rozjelo svoji serii, treba 2K, basket i tenis se jim povedl takze predpoklady maji si myslim... co myslite vy??byl by zajem o novy fotbal ?
    • množství obsahu, ale hratelnost oproti pro evu nulová.
      • Pokud hrajes na automat tak ano.. Nastav vse manualne a je to mnohem lepší ;)
        • No právě v PES automat je, ve fifě není. Teda to co ve fifě vydávají za manual je jenom poloautomat.
  • dario.marques.798
    Je až neuvěřitelné, jak mohou mít dva jedinci diametrálně odlišný názor na hru. A to nejen co se týká jejich kvalit, ale také samotné hratelnosti. Fifě13 jsem dlouhodobě vytýkal jednotvárnost (všechny goly jsem střílel po přihrávce za obranu), pomalé reakce hráčů, taktické bránění (které se naštěstí dalo vypnout, ale potom hra působila poměrně zaostale) a pár dalších věcí, na které si nevzpomínám, jelikož jsem ji zhruba od Vánoc nehrál. Nová Fifa na mě působí úplně jiným dojmem. Konečně se dá hrát stylem Barcelony (i proti AI a i na vyšší obtížnosti - nevím, proč recenzent tvrdí opak), stejně tak můžete spoléhat na centry a standartky nebo na rychlé kontry (prostě podle toho, jak se vám hraje nejlíp). Samozřejmě, že hra na Barcu nefunguje s týmem, jako je Rennais, kteří mají rychlé a technické křídelní hráče a uprostřed spíš "bořiče"..takže musíte svou hru přizpůsobit také hráčům, jaké máte, případně si tým poskládat k obrazu svému.
    Další nesrovnalost s recenzentem vidím v jeho (spíš) kritice krytí míče, které používám několikrát za zápas, ale je třeba k tomu přistupovat trochu komplexněji. Ideál - běžíte, potřebujete zpomalit, protože všichni spoluhráči jsou za vámi, zastavíte, pokryjete si míč, počkáte zlomek sekundy na nabíhající spoluhráče, naznačíte pohyb, uděláte rychlou kličku na opačnou stranu, zbavíte se obránce a nahrajete spoluhráči do běhu. Samozřejmě abyste toto mohli hrát, je potřeba strávit pár desítek minut v treninku a zkoušet kličky a potom to zkoušet i v zápasech s tím, že ze začátku se vám to asi moc dařit nebude.

    V komplimentech bych mohl pokračovat, ale ještě zmíním pár neduhů, kterých jsem si v recenzi nevšiml. Tak zaprvé rozhodčí - velká kritika padala na lonské rozhodčí, kteří odpískali faul jednou za uherský rok. V tomto ohledu se hra trochu posunula kupředu, nicméně i tak kopu cca jeden přímák (ze vzdálenosti do 25m) za 5 zápasů, což je zatraceně málo. Přitom se mi ani tak nezdá, že by soupeři nefaulovali, spíš jim to jen rozhodčí promíjí. Další VELIKÉ minus vidím v tom, že kdykoliv hraju doma, rozhodčí má červený dres, přičemž má úplně stejnou barvu, jakou mají mé domácí dresy. Kvůli toho hrávám všechny domácí zápasy v alternativní šedé barvě a dcl mě to štve. Je to sice maličkost, ale tím spíš...
    Další výtku bych měl k přepracovaným kličkám, které jsou ted sice asi více intuitivní, nicméně v ovládání ubyla možnost rychlé změny směru pohybu, což jsem využíval (díky svým rychlým křídlům - I love you Jonathan Pitroipa!!) velice často a nyní to využívat nemohu, ač by se to v mnoha situacích nabízelo. S tím souvisí i rychlé posunutí míče o pár metrů dál po zpracování, které se provádělo stejným pohybem páčkou a bohužel to také zmizelo.
    A do třetice všeho zlého musím opět (už podesáté v řadě) pokárat atmosféru. Jak na smilování čekám na Fifu, ve které bude atmosfera konečně reálná, fanoušci budou zpívat hymny, řvát nějaké smysluplné pokřiky a nejen hučet (bučet) a hučet víc, když se vystřelí a hučet nejvíc, když padne gol, aby následně po chvíli zcela nesmyslně začli opět s nejnižší intenzitou hučení *16*
    • dario.marques.798
      pokračování:

      Trochu stranou stavím nový způsob scoutingu, který má své plusy i minusy a zatím si nejsem jistý, zda se k němu stavět kladně, či naopak. Jistě, má své výhody, ale dokážu si ho představit jiný a lepší. Jako příklad bych uvedl situaci, kdy mi přišla neodolatelná nabídka za golmana Costila. Já narychlo potřeboval sehnat náhradu, bohužel jsem ale neměl nascoutované žádné golmany. Abych získal detailnější přehled o jejich atributech, musel bych je sledovat aspon měsíc, tolik času jsem bohužel neměl. Na konec to dopadlo (bohužel) tak, že jsem koupil druholigového golmana (nechtěl jsem moc utrácet, jelikož jsem předtím draho koupil útočníka), kterého jsem neměl nascoutovaného, ale ze skutečnosti vím, že je to golman velice dobrý. Bohužel ve fifě má pouze 67...a po dvou měsících, když mi konečně přišel detailní rozbor o golmanech od mých scoutů, tak jsem tam natrefil na minimálně 20 hráčů, kteří by byli levnější a lepší. Abych to shrnul - je fajn, že nevíme o všech hráčích hned vše a že mnohdy kupujeme "zajíce v pytli", na druhou stranu se to určitě dalo udělat líp. Třeba v mém případě bych ocenil nějaký rychloscouting, který by zabral třeba 2 týdny a já bych měl detailní přehled o několika desítkách hráčů. Případně rozdělení světa do zon - v zemi, kde hrajete, byste od začátku znali atributy všech hráčů, v rámci kontinentu jen třeba u těch nej hráčů a na jiném kontinentu byste museli scoutovat, abyste poznali jednotlivé atributy...

      Kolem a kolem - s recenzentem souhlasím v jedné věci (a asi jen v té) - pro někoho je to krok zpět, pro někoho krok kupředu, pro mě je to skok kupředu, skvěle se mi to hraje, skvěle se na to kouká atd, ALE i tak je to víceméně stále jen přešlapování na místě. K reálnému fotbalu to má na míle daleko, takže ač třeba nový ročník poskočíl o pár metrů kupředu, z makrohlediska se to stále jeví jako bezvýznamné. Je sice fakt, že fotbal bude vždy s jedním míčem, budou ho hrát lidé a nebude se hrát na ledu (že by námět pro nový sport??), ale i tak by to chtělo nějakou mega cool změnu, která by nás pořádně posunula k realističnosti. Takhle je to stále jen simulace nějakého sportu, který má připomínat fotbal, ale fotbal to rozhodně není.. Nicméně v rámci možností a s ohledem na konkurenci a na to, kolikrát mi nová Fifa vykouzlila úsměv na rtech bych jí dal 9\10
      • Moc Ti děkuju za Tvé příspěvky, rád jsem si je přečetl a docela mě rozhoupaly ke koupi FIFY, neb Pro Evo mě spíše zklamalo (ale nemám mu to za zlé, spíše jsem si vybudoval až nerealistické očekávání).
        • dario.marques.798
          No tak doufám, že potom nebudeš litovat .)))
          • Recenzent hrál hru asi na obtížnost World class a výš. A souhlasím s nim, ze v tento moment se skoro žádný tvůrčí fotbal proti AI hrát nedá... Tvuj popis odpovídá spis hře na obtížnost "Profi"...
            • dario.marques.798
              Hraju na WC, což je podle mě nejlépe optimalizovaná obtížnost. Z deseti golů dám zhruba jeden z rohu, jeden z centru, 2 střelou z dálky, 3 únikem za obranu a 3 klička, obejití protihráče a střela z hranice vápna. Je fakt, že do té šance se dostává obtížně, hraju 2x6minut a mám tak 3 šance za zápas z nichž 2 proměním...semtam se s goly rozsype typel a já vyhraju třeba 5:1, ale to je spíš výjimečně, jednou za 20 zápasů. Ale v takovým případě mi přijde, že je tam nějaký bug, páč obránci soupeře hrajou úplně jinak a mnohem hůře, než normálně
            • Ale da, mozno az 3/4 golov proti WC som dal vykombinovanim v strede pola a naslednou prihravkou bud kridlo, alebo stredom. Mne sa skor zda, ze na WC uz nejdu robit dlhe nakopavane za obranu na najrychlejsich hracov, resp. ak aj ano, obranca supera ma vzdy dobehne tahanim za dres. Inak plati to, co napisal recenzent, sialene dobre branenie AI supera a zial, slabe, najmae pozicne branenie a AI spoluhracov. Dufam, ze to este patchmi doladia.
  • Je to zase o neco tezsi nez loni-realistictejsi.Obranci maji ale obrovskou vyhodu proti utocicim hracum,prosadit se 1 na 1 je skoro nemozne,zpracovani mice trva prilis dlouho mi prijde.Hrali jsme s kamosem asi 10 matchu a v zadnem nepadlo vice nez 3 goly..jestli to je dobre nebo spatne to nevim

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit