Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle nás je samozřejmě klíčovým hlediskem jízdní model. Ten se simuluje, aby se daný software mohl nazvat simulátorem.
    • Pardon, uletělo mi vlákno.
  • njn nekdo vyviji streva, nekdo kabat, nemuzes mit oboji
    ne vlastne muzes, iracing %)
  • Senna???
    • Třeba bude někde rozpláclej na plotu v imole. (trocha černého humoru nikdy neuškodí)
      • Pan_Klobouk
        Prave ze bude zivouckej v jedny brazilsky hre, takze ho zaroven nemohli mit i Codies.
    • Pan_Klobouk
      Nelze, licence.
  • "Pocit autenticity" je nulový, neboť historické vozy mají totálně zprasenou fyziku.
    • Čímž jsem ovšem nechtěl naznačit, že aktuální ji mají nějakou dobrou.
      • co cekas od arkady pro masy

        skutecny zavodnici sou jinde
        • Dejte pokoj pořád s těma simulátorama chci si zapnout hru a bavit se.. a né řešit nějaké volanty a pod. píčovinyy. Stejně hry jako rFactor, LFS, .. mají od reálného pocitu ze závodění míle daleko..
          • protoze tvuj omezenej mozecek nedokaze rozpoznat ze prave cim lepsi simulace tym je vetsi zabava tak to je tvuj problem
            bud chces zavodit nebo chces busit nakym clunem na ceste o zdi pro vekove publikum 3+

            pro tebe je modra pirulka naprosto ideal
            • Ó, pseudoargument z počtu příznivců. Ještě nějaké další takriky náboženských fanatiků? Musím tě upozornit, že takovýma blbinama dobrý dojem neděláš na nikoho s IQ>90.
            • Rozhodně se víc lidí baví u arkád jako Forza nebo GranTurismo než u těhlech simulátorů... Pro brejlaté blbečky jako ty.. *7*
        • Já nečekám nic. Ale autoři i herní novináři stále opakují, že je to simulátor. Když se chtějí porovnávat v takovém standardu, mají to mít.
          • DusanMPupak
            OK, budu se zase opakovat, ale jaká hra věrněji simuluje současnou F1 než F1 2013?
            • Shodu s realitou posoudí lidé, kteří v tom skutečně jeli. Na gMotoru se stavěly profesionální tréninkové simulátory pro F1. Je to engine vycházející z inženýrských aproximací skutečné fyziky.
              To, že F1 2013 vypadá více méně (i když podle mě to rozhodně není zas tak slavné) slušně na pohled, je důsledkem fenomenologického přístupu, který ale nutně vede ke kompromisům i vyloženým chybám. Tak se dělají dobré arkády, nikoliv simulátory (ani špatné).
              • DusanMPupak

                Reakce na příspěvek:

                Můžete mě tedy odkázat na názor někoho, kdo v F1 jel a srovnával věrnost F1 2013 se současným F1 modem v rFactoru?

                Že se na daném enginu stavěly tréninkové simulátory, zdaleka nezaručuje, že fanouškovský mod bude reálnější než oficiální hra. Ve finále může být jedno, jestli se k výsledku došlo aproximací skutečné fyziky nebo kompromisy, když druhý způsob bude více odpovídat realitě.
            • Reakce na zanořený příspěvek:
              Podle nás je samozřejmě klíčovým hlediskem jízdní model. Ten se simuluje, aby se daný software mohl nazvat simulátorem.
              • DusanMPupak

                Reakce na příspěvek:

                Aha, v tom vidím problém, že těžko posoudit, jaký jízdní model víc odpovídá realitě. Když porovnám skutečnou F1 v TV a hru F1 2013, tak to vypadá dost věrně. Časy, rychlosti v zatáčkách / na rovinkách, brzdné body přibližně sedí.

                Považovat F1 model v rFactoru za zábavnější, proč ne, ale na základě čeho stanovit větší shodu s realitou?
            • Za prvé: Ano, i blbé mody do rFactoru jsou ve všech důležitých hlediscích o notný kus dál. Pochopitelně netuším, jestli už existuje nějaký kvalitní mod na sezonu 2013. Vím o jednom, který podle hodnocení asi není úplně úžasný, ale i to mu celkem jistě stačí na naprosté zesměšnění F1 2013 od Codemasters. Ale starší sezony jsou ve vícero exemplářích různé kvality. Čímž se dostávám k...
              ...za druhé: Pokud by tě skutečně zajímaly ty formule a závodění s nimi, a ne mačkání tlačíteček před obrazovkou, bylo by ti úplně jedno, jestli je to ročník 2013, 2012, nebo třeba 2009. Respektive by ses dost možná posledními 10+ lety F1 ani nezabýval, protože starší jsou zábavnější.
        • a kde , Rfactor , LFS ? To zas vypada jak z 90 let .
          • Já nevím, kde žiješ ty, ale v mém vesmíru je grafika např. rFactoru dostatečně kvalitní, abych si jí v závodním tempu vůbec nevšímal. Cokoliv navíc je zbytečné, zbytečně zatěžující HW, zbytečně komplikující život modderům.
            Nemluvě o tom, že implementace oněch "moderních" metod populárních v posledních cca 5 letech způsobuje ošklivost a nerealističnost. Mě do simulátoru plně vyhovuje to "suché" pojetí grafiky, které se používalo řekněme v letech 2004-6.
            • ale simte co cekas od nake lamy, netusi nic. Grafika v rF a Lfs je vice nez dostatecna na dane potreby, lepsi je doknocne zbytecna

              spise by se mel lamer zamyslet proc sou ty "hry z 90satek" lepsi nez cokoli co dneska vyjde s tou uber modernou grafikou
          • strabo
            Project C.A.R.S.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit