Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Miserius

    PS+

    Bioshock Infinite + Metro: Last Light už můžete stahovat *4*
    • To by mě zajímalo, jaký procento lidí, co má PS+ předplacený, tzn. předpokládám, že majoritní většina "HC" hráčů, nemá tyhle dvě hry ve sbírce. Ostatně nad tím se zamýšlím skoro pokaždé, když vyjde seznam na nový měsíc na PS+. Prostě PC hráči z mého okolí zrovna tyhle dvě hry ve valné většině mají a zbytek má zas jen ty ultralevný indie nebo TF2 či Dota2, takže takový lidi by si asi něco jako "Steam+" neplatili. Ty třeba jmenovitě jsi ty hry neměl?
      • Miserius
        Já třeba nemam ani jednu... Bioshock jsem měl ale prodal jsem ho, protože mě nudil ten soubojovej systém...
      • No já třeba bych Bioshock:Infinite nikdy nekoupil. Jako PS+ bonus je dobrej. O Metru nemluvě, člověk nemá čas nebo peníze hrát všechno co by chtěl v době kdy to vyjde (pokud nejste Jack). Prostě si člověk zvolí prioritu a zbytek počká na slevy nebo PS+.
        • Jack nehraje vsechno. Jack jen vsechno komentuje.
      • ucho
        já nemám ani jednu z těch her ve sbírce...
    • A co dostali Xboneři / X360?
      • Miserius
        Myslim že Sleeping Dogs...
    • frag.ment
      Já stahovat nemusím, Bioshock mi leží na poličce jako nedohraný, protože mě po pár hodínách hra přestala bavit. Ale s tím Metrem se Sony vytáhlo, to bych bral hned mít PS+ :-)
  • ringmancz

    Spekulace: Na filmová plátna se chystá také Jak & Daxter a ModNation Racers.

    Včera při koukání na trailer ke Slyovi jsem si říkal, že když má film i Ratchet a Clank tak Jak a Daxter by ho mohli dostat taky :) ještě třeba LBP by bodlo
    • Malleth
      Modnation Racers je trochu úlet ne? Spíš by se mi líbilo Infamous, Killzone nebo God of War, ale to už by bylo asi "trochu" nákladnější
  • KIMCID

    Dark soul

    Dás e hrát na pc s ovladačem z Xboxu?
    • Veskoslav
      Jo, mám ho před sebou:) A nemusíš nic instalovat. Ale bacha, drátový nelze vypnout, musíš ho vypojit nebo vypnout jeho podporu ve hře. Třeba při hraní Bf se detekuje jak klávesnice, tak ovladač a pak ti bude vibrovat po stole.
      • KIMCID
        ok
      • Pilgrim66
        Taky mam tu zkusenost. Jednou v noci neco hraju a najednou vedle me DRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR na stole. Docela jsem se lekl *1*
    • Spades
      Jo. Dokonce to na Steamu doporučujou.
      • KIMCID
        diky moc za info
  • czlukas@tiscali.cz

    Pobavil jsi. Brečíš nad CryEngine 3 a pak napíšeš, že máš 650 a ještě navíc mobilní verzi, čili ultrapomalou total lowend kartu. Blur se dá normálně vypnout a pokud chceš hrát takové hry v roce 2014 holt potřebuješ trochu jiné železo na to.
    CryEngine 3 sám o sobě špatný není, to, že Crysis 3 je průměrná hra už je věc jiná.
    • Spades
      Tak sem z hecu nainstaloval Crysis 2 a na novém monitoru sem si všiml, že to z nějakého nepochopitelného důvodu přepíná mezi 60Hz a 24Hz obnovovací frekvencí.

      Zajímalo by mě, čím to asi bude. HW? Monitor? Cryengine?
      https://forums.geforce.com/default/topic/497342/crysis-2-dx11-stuck-on-1080-24p-refreshrate-stuck-on-24h-nvidia-driver-up-to-date-/?offset=7

      Bug, kterej CryEngine obsahuje už od CryEngine 2... kvalitní engine.
      • Pro lamy jako jsi ty vynalezli zařízení, kterým se říká konzole.
        • Spades
          Zajímavé, že Crysis 2 je jedna z mála her, co potřebuje modifikaci cfg, utitlitu pro borderless windowed a luck aby vůbec šla hrát.

          Lama nejsem. To, že se to dá opravit neznamená, že je to tak dobře. Ta hra je k smíchu. Debilní nastavení, kde nejde skoro nic nastavit, a když už ano, tak tam je jen nic neříkající High, Very High... (ani to nezačíná na low), a důležité věci jako Windowed Fullscreen a vypínání akcelerace/smoothing myši tam úplně chybí.

          Skvělá to hra.

          EDIT: Navíc stále tam nějakej input lag jde. V SP to tak poznat nejde, tam je to vcelku jedno, ale v MP jde krásně vidět, když se rychle pohne myší a rychle se zastaví. Kurzor si krásně cestuje o pár mm dál. To pak docela narušuje míření.
          • Nezačíná to na low, protože CryEngine detekoval tvůj systém jako highend, proto ti to začíná na high.... :D
            Mimochodem proč vůbec takové hry zkoušíš na takovém šrotu ? Je ti jasný, že třeba Crysis 3 ti "poběží" v průměru asi 5 fps na high , pokud ti to teda nezatuhne.
            • Spades
              Crysis 3 nemám, ale má to stejné nároky jako Crysis 2, kterej mi na ten "high" jede kolem 40-50 FPS.
    • Spades
      Přešel sem z desktop 9600GT na tu GT650m a u všech her byl poznat nárust FPS při stejném rozlišení. A to nemyslím UE3 hry, ale i hry běžící na FrostBite 2 a jiných moderních enginech (Planetside 2, Arma 2, Skyrim...)

      U CryEngine ne. To není grafikou, protože i konzole to utáhnou a to si můžeš být jistý, že i blbá 650mka je rychlejší jak ty konzolové šroty.

      Navíc sem to hrál i na desktopové 780tce a i tam byl input lag i na 60FPS, takže to fakt není HW, ale tím enginem.

      Na druhou stranu je pravda, že sem z CryEngine 3 her hrál jen Crysis 2,3 a Warface, takže to mohla být vina Cryteku, ale abych pohl myší a cítil tak 100ms input lag... To snad ani nemůžou myslet vážně.
      • i blbá 650mka je rychlejší jak ty konzolové šroty

        Hah! Kdybys strávil pár minut výzkumem, zjistil bys, že ten konzolový šrot z PS4 je tak 2x rychlejší, než tvůj mobilní šrot. Viz tady a tady. Zde je tvůj mobilní šrot. Takže jo, jistý si být můžeš, ale to z toho pravdu neudělá i dokonce i kdyby to pravda byla, žádná hra nebude nikdy optimalizovaná cíleně a přímo na tvůj mobilní šrot, takže opět je mimo moje chápání, že se opět najde někdo opět přímo srovnávající výkon konzole a výkon PC komponentů.
        • Asi myslel staré konzole, ale to je jedno, PS4 není žádný zázrak (co se GPU týče, ta 7850/70 nebo co tam je je se dnes taktak drží mainstreamu, spíš už je to lowend na dnešní dobu), jenže ta 650 je opravdový šrot a mobilní verze je ultrašrot skoro o polovinu pomalejší, než 7770 třeba, která je v desktopu lowend jak vyšitý.
          • Spades
            To by mě zajímalo jaké karty má zdejší hromada diskutujících idiotů.
            650 je klasický příklad mid-end grafiky. Lowend je tak 640,635. Neříkám, že je to bůhvijaká kvalita, ale říkat tomu ultrašrot je vrchol ignorantsví.
        • Spades
          Naposled když sem se díval, tak Crysis 2 a 3 jeli na x360...
          • Aha, tak to je zas něco jiného! To je tak, když se mluví obecně a ne konkrétně. Crysis 2 i 3 na X360 nevypadají zrovna úžasně (teda co si pamatuju). A pořád tu je optimalizace, na to je očividně CryEngine celkem dobrý.
      • frag.ment
        Myslím, že máš asi zaplej V-Sync, to se pak nediv, že máš input lag.
        • jj beztak, na té 650tce je to stejně jedno, hrozný šrot. A jestli měl ten input lag i na 780 ( :D ) jak píše, tak je majitel lama a neumí si to nastavit nebo má gpu za 12 a monitor za 3 k nebo já nevím, lidi bývají různě blbí :)
      • Miserius
        Alenka v říši divů...
      • Ja GF780 mam a zadneho input lagu jsem si v Crysis3 vazne nevsimnul. Nemyslis, ze kdyby opravdu hry na CE3 meli problem, ktery popisujes, ze by toho byl plny internet? *1*
        Problem bude nekde jinde. *3*
        • Tak on input lag je záležitostí monitoru, ničeho jiného.
          • Spades
            INPUT lag. Víš co to znamená INPUT? To je VSTUP.
            Čili lag myši, klávesnice, gamepadu atd. Je to rozdíl mezi vstupem a výstupem na monitoru. Monitor má stabilní obnovovací frekvenci i delay, takže kdyby záleželo na ČEKMOLIV jiném, než na samotné hře, tak by se input lag projevoval všude, a ne jen na jedné hře (enginu).

            Nevím, jak to mají ostatní, ale já sem zvyklej na odezvu z CS, Quake a jiných MP titulů, a Crysis 2 se tak hladce nikdy neovládal. On se neovládá ani tak jako starej Crysis.

            BTW: http://www.notebookcheck.net/Crysis-2-Benchmarks.65497.0.html
            A ukaž mi tam tu moji extremely low budget lowend kartu ty ucho...
            • Spades
              Protože se mi zpomalila karta, nebo se zvýšil nárok Crysis 2...
            • Něco si nastuduj. A rozhodně se neoháněj dva roky starym testem.
            • ucho
              sháněl mě někdo?
          • Sice nejsem zadnej programator, ale input lag muze mit na vine i spatne napsany engine ne? Coz ale neni pripad CE3.
            • Ale tak samozřejmě, pokud se bude můj požadavek někde nesmyslně zadržovat a přeposílat, ale celou dobu se bavíme o CE. Tam prostě taková chyba není.
      • Co věta to nesmysl, ale klidně troluj dál, někteří se pobaví.
      • Ty jsi ale komik *1*
  • Keyz

    z WH facebooku

    "Pope pledges are all sold out. Emperor pledges sold out. Only four Wenzels left. Wow! We just sold 106 swords! Our blacksmith will be happy"

    *1* takový zájem o meče jsem nečekal.

    Odkaz na nový rozhovor:
    http://www.gameswelt.tv/kingdom-come-deliverance/studio-talk-mit-daniel-vavra,38215?mode=2
  • ucho

    Spekulace: PS4 nabídne zpětnou "lokální" emulace PS1 a PS2 titulů.

    nešlo by ty "spekulace" psát česky? nebo to zase vypadlo z nějakého generátoru bleskovek?
    • Jack1947
      Tentokrat se treba bleskare zastat, sak on udelal jen jednu hrubku. ( pro ostatni).
  • Gojira
    Jelikož bleskař asi spí, tak to sem dám já.
    Bylo otevřené nové forum CDPR a ti k této příležitosti vypustili tři nové screeny z W3
    https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q85/s720x720/156208_457181871074649_1243379841_n.jpg
    https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/q83/s720x720/1013846_457182427741260_30552844_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/q83/s720x720/12332_457182741074562_1184407736_n.jpg
    • Pěkný, vypadá to, že by se mohla vrátit atmosféra z prvního dílu. :)
    • Keyz
      Smazalo to podpisy uživatelů co jsem koukal.

      V tématu The Politics of The Witcher 2 ten borec nemá podpis s odkazem na díly 3+ které byly na jeho webu :'
    • Vyšší rozlišení

      https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31/1511527_457182427741260_30552844_o.jpg

      https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/1669943_457182741074562_1184407736_o.jpg

      https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1096951_457181871074649_1243379841_o.jpg
      • michelangelocz
        Kouzlej nam tam hosi z CD Projektu velmi vymazlenej svet. A s nim usmev na my tvari :)

        A kdyby se nepovedlo druhy Dark Souls, mam te v zaloze Wiedzmine!
  • Jack1947

    Fanouškovské studio InvaderGame vyvíjí remake Resident Evil 2 Reborn HD.

    Velmi dobre, pred par dny jsme si tak trochu posteskly a nakonec se dockame aspon (2dilu)... nutno rict ze graficky to nevypada zrovna spatne. Hratelnost muze byt jako treba Resi4,5 ... me by to tedy nevadilo. *4*
  • Obrazem: Rozdíl mezi Source Engine 1.0 a 2.0.

    Source 1.0: 2004 (Half-life 2)
    Source 2.0: 2014

    CryEngine 1: 2004
    CryEngine 2: 2007
    Srovnání: http://www.youtube.com/watch?v=_KKILkzKtFg
    Se poslední generací CryEnginu bych to raději ani nesrovnával, Němci jim docela utekli.
    • Spades
      CryEngine 3 je horší, jak CryEngine 2. Je náročnější a hnusnější...
      Všude kde sem to hrál je tam nehoráznej input lag, hnusnej motion blur, kterého se pořádně nedá zbavit, je to přeblurované a přesaturované a nemá to ani zdaleka takovej polycount a particle count jako zmodovaný Crysis.

      Já nechcu další hypermega nadupaný engine alá CryEngine 3, já chcu engine, kterej utáhne MP hry na 60 FPS při FullHD na mé 650m na střední detaily. Tak jako to udělal Source v 2004 na mé 6600GT a 1280x1024.

      A je spousta lidí, co chcou to samé. Source nikdy nebyl o grafice, ale o co nejlepší MP zážitku, s co nejmenším input lagem. A taky to byl pionýr fyziky. CryEngine měl kvalitní fyziku, ale na Source to tehdy zdaleka nemělo. Navíc s CryEngine 3 šla super fyzika z Crysis do kytek.
      • Je to opravdu chyba CryEnginu, nebo přístup konkrétních herních vývojářů?
        • Spades
          Jako hrál sem jen hry od Cryteku, takže to může prostě být jejich chyba. Na druhou stranu zkoušel sem Star Citizen hangar demo, a to taky nebyla žádná sláva.
    • Na tom foru, odkud je ten obrazek Source 2 psali, ze ta prezentace, kde ten obrazek byl, byla z roku 2011. Za ty roky se jeste mohl zmenit.
      • Obrazem: Rozdíl mezi Source Engine 1.0 a 2.0.

        Aha, to by hodně vysvětlovalo, protože podle toho obrázku to nevypadá na rozdíl 10 let. Asi jsem se blbě vyjádřil, nechci se nějak obouvat do Valve - mám je rád. Ten obrázek mi prostě nepřišel adekvátní k vývoji, kterým prošel např. ten CryEngine.

        Například Titanfall (Source 2.0) vypadá dle videí lépen než uvedený screenshot (otázka, jestli to není způsobeno rychlým pohybem a masívním postprocesingem, kvůli kterému vlastně nění nic pořádně vidět.)
    • Já si na ten jejich útěk vzpomenu, až se zaseknu s transportérem o lampu
  • Sly Cooper film

    http://www.ign.com/videos/2014/01/28/sly-cooper-movie-trailer

    Jak je vidět, ještě neřekl poslední slovo *3*
    • ringmancz
      Sony to s těma animákama rozjíždí, tak snad se povedou
    • Malleth
      Murray vypadá divně, ale Slye se jim povedlo převýst dost dobře. Taky je dobrý že mu dali kalhoty *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit