Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Thief

    5 tá mise v tom opuštěném sanatoriu na ostrově, masakr ! Takhle jsem se dlouho nebál, naposled asi u Outlastu. Luxusní atmosféra.
    • Veskoslav
      Souhlasím. U mě byl problém ještě to, že jsem to hrál v noci. A přiznám se, že jsem misi raději proletěl a nemám ani 1/3 věcí z ní. Navíc ty cely a Přeměnení, no masakr, celé sanatorium jsem proplazil na "nejpomalejší" rychlost
      • Tak v noci se sluchátkama kvalitníma to je samozřejmost, jinak se snad ani hry jako je Thief nehrají :)
        • odkdy je Thief horor?
          • faitheater
            Thief samozrejme nie je horor, ale napriklad misia v sirotcinci v Thief: Deadly Shadows ma pekne hrozostrasny nadych a dokazala s clovekom pekne zatocit.
            Zvysok bola uz "len" stealth hra :)
          • Temná plíživá hra jako Thief se hraje blběji za ruchu dne když svítí sluníčko :) s hororem to nemá co dělat.
            Osobně se mi každá hra hraje líp v klidu v noci, ten klid, tma, nic tě neruší, můžeš se do toho víc ponořit.
            • No v Outlastu je taky sanatorium nebo něco takového, taky je tam tma, taky tam chodíš sám (ale nejsi tam sám) a taky se bojíš .. až si zahraješ tu kapitolu v Thiefovi, tak pochopíš.
            • to jo, tomu rozumím, jen mě zaskočilo to přirovnání k Outlastu...
  • koupil jsem si nové trenky, tentokrát trochu volnější, abych s nima mohl hrát amnesii :D
    • To je tak "humorné". Je ti 10? A pak si to ještě s druhým nickem pochválit ihned po napsaní *1*
      • s frantou nemám nic společnýho, chtěl jsem ho jen provokovat
    • Tvůj příspěvek je ve dvou věcech o mnoho lepší než mistra co psal o joysticku.

      1. Opravu jsi si to koupil a nepíše o tom jak si viděl, že si někdo koupil volnější trenky!
      2. Napsal i nějaký dojem (i když velice krátký).
      3. Lze z toho vyvodit praktický závěr, že trenky jsou tedy vhodné jako kamuflážní zásobník (jestliže jsou hnědé) pro hraní hororových her, kde reálně hrozí hnědé nehody!
  • Veskoslav

    Druhé Vánoce

    Thrustmaster HOTAS Warthrog Flight Stick

    Včera přišel do práce na testování:-D Poprvé jsem viděl, jak se o to dva chlapi věku mého otce pomlátili, aby to mohli odzkoušet na poslední generaci her a simulátorů. Kdyby to nestálo takové nekřesťanské peníze, tak bych si to i pořídil.
    • Miserius
      Co vam hrabe lidi? Pokud se to tyka her nebo cehokoliv okolo vypocetni techniky tak at si sem kazdej pise co chce, cist vas to nenuti...
    • To jsme opravu potřebovali vědět, že to je v bleskovce. Příště zde bude "koupil jsem si nové trenky"


      Když už, tak Saitek X65F
      • Veskoslav
        Pokud vím, tak je to herní periférie a možná by ses divil, ale možná někoho bude zajímat, jak to funguje či jestli to odpovídá ceně. A to, co jsi sem dával je sice moc pěkné, ale za to mám dva Thrustmastery.

        A pokud nevidíš rozdíl mezi "trenkami" a koupí jednoho z nejlepších josticků na trhu, tak je mi Tě upřímně líto.
        • Někoho bude určitě zajímat, že si někdo koupil joystick. Anebo vlastně ani nekoupil, tedy ta zpráva je na nic.

          Kdyby to bylo nějaké novince a napsal jsi dojmy, tak by to mělo alespoň informační hodnotu i když nevím, zda by to patřilo do bleskovek. Spíše do HW fóra, kterých je dost.
          Chápu, že chceš neustále sdílet dojmy ze všeho co tě v herní branži potkalo a nutnost vykřičet se je tak velká, že je problém to zvládnout ale zde na to není vhodné místo. Doporučují armádu spásy, kde lze potěšit slovem lidi ve špatné situaci....
          • Veskoslav
            Jelikož to včera přišlo a s tím, že jsem defacto "děcko" oproti ostatním, tak těžko popíšu hned jaké to je. A do Bleskovek? Možná sis nevšiml k čemu slouží Bleskovky a co je bleskař za "zvíře". A Armáda Spásy? Vážně? No myslím, že ty máš pro změnu potřebu všechny okolo poučovat.
            • Poučování má smysl a lze se z toho poučit.

              Sdělování toho, že jsem něco viděl co již bylo mnohokrát viděno smysl nemá, protože to není ani nic vzácného a ani zde není pouze komunita virtuálních pilotů aby ti to v mnoha stránkovém tématu ocenila a poděla se s dojmy jak oni viděl něco podobného!

              - Bleskař je možná zvíře ale dodržuje smysl bleskovek. Krátké novinky i když někdy vtipně zkomolené. Ano lidé jsem dávají například klíče na hry ale to je prospěšné, někomu to udělá radost a není to psáno jako podmět k dlouhým reakcím.
  • Veskoslav

    Netypický Mario:)

    http://vader.joemonster.org/upload/qdh/1031657fea7ad6f5745_e624.gif
    • se zvukem jeste lepsi ;)
  • South Park - Stick of Thruth

    Ahoj, chtěl bych se zeptat, jsou k dostání i CZ titulky ? Děkuji za odpověď *3*
    • Inquisitor
      Nejsou a zatim to vypadá, že ještě dlouho nebudou. Nebo info tady v článku:
      http://www.hrej.cz/novinky/2014/03/07/detaily-o-cestine-pro-south-park-32396/
      • PC verze Dark Souls II vyjde 25. dubna.

        Dobře, díky.
  • DirectX 12

    Tak díky AMD Mantle začala Microsoftu hořet koudel pod zadnicí, takže nám DX12 představí už koncem měsíce. http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-chce-posunout-hry-vpred-predstavi-directx-12/sc-4-a-172765/default.aspx
    • A opět tu bufou minimální požadavky , které moje zánovní grafika ani operační systém splňovat nebude...
      Jestli se mi po něčem z devadesátek nestýskalo , tak právě po tomhle .
  • CoD Ghosts + nVidia

    Tak se Ghosts dočkalo onoho slibovaného patche, který měl vylepšit jeho vzhled. Vypadá to lépe, ale pořád to působí odpudivě. Všechny CoD jsou naskriptované, ale toto video navíc ukazuje, že Ghosts jsou naskriptované blbě. Bylo by pro IW tak těžké vytvořit modely, kterým lze uvěřit, že stojí na zemi a interagují s ní? http://www.youtube.com/watch?v=Kdeo1gBLO_U
    • Cože ? On už i pohyb paňáců v COD má odpovídat realitě a fyzice ? No tak z toho v Bohemce s kompletně chybějícími pasážemi nástupu do vozidel vážně neusnou ;)
  • Deus Ex The Fall

    Pokud se někdo poohlížíte po mobilní odbočce serie Deus Ex (teď v březnu bude i na PC), do pondělí je na google play v akci za 33 kč (původně nějakých 170 kč).
    • BookerDeWitt
      Moc děkuji za tip. Rozhodně koupím. *2*
  • Watch Dogs Graphic Comparison

    http://www.youtube.com/watch?v=wBGIi9VA_AI

    Je to opravu hnus. Jestli ten port bude jako na videu z konzole tak to je teda krok z5. Pak, že konzole nebrzdí vývoj.
    • Já teda nevim, ale nepřijde mi, že by se ty verze mezi sebou nějak výrazně kvalitativně lišily (kromě toho žlutého auta, ale pochybuju, že to bude ve hře nebo že to je finální podoba)...
      • frag.ment
        Jako ve dne to fakt nevypadá nic moc, ale snad je to opravdu daný tou denní dobou.. Protože když si vezmu takové GTA V, tak to v noci a za deště vypadá taky o dost lépe než ve dne.
        • Denní doba a počasí. To ostatní se celkem těžko porovnává vzhledem k tomu, že nejde o stejné scény. Samozřejmě místní dav bystrozrakých hochů na svých OLED monitorech vidí spoustu konkrétních a porovnatelných rozdílů a chápou, co je to "dev kit" *15*
      • Ja na to taky koukam a porad si rikam kde je ten zasadni rozdil v kvalite grafiky. U toho prvniho zaberu mozna ale za rozmazani spis muze komprese videa a u zbytku zaberu se proste porovnava jina denni doba a za denniho svetla v kombinaci s kompresi se proste nektere detaily ztraci ale co ja vim... treba jak rad hraju ty pixelaty hry tak uz nepoznam rozdily v grafice u AAA titulu.
        • Jak říkám, ten první záběr pro jistotu ignoruju, vypadá to spíš jak nějaká mobilní hra. Ale docela mě pobavil ten komentář, že tam někdo úplně mohl spočítat těch 30 FPS *15*
    • Veskoslav
      Jsem rád, že jsem zrušil předobjednávku na PS4 jako dárek. Teď mi zůstává ještě Division. A jestli i to podělají, tak smůla no. Přijde mi, že ty hry na PS4 vypadají fakt o třídu hůř než na pc.
    • ringmancz
      E3 prezentace her vždycky vypadají líp, než ta hra po vydání
      • Keyz
        Tady je vidět debilita zákonů. Jedno odvětví si dovolí lhát a jinde je zase vše nelogicky přísné.
        Zde lžou když ukážou jak to bude vypadat a tak to nebude vypadat (i když na PC možná ano).
        A je to jedno. Pak máš poprask ohledně smluv, kde musíš mít vše přesně a lehce se lze bránit i když jsi byl blbec a udělal jsi chybu.

        A vrchol všeho je nakupovaní TV vs nakupování monitoru.
        U monitoru ihned vidím reálné údaje o frekvenci apod a u TV vidíš kecy. 2000 Hz apod perly. A nevidíš kolik to má reálně často se to nepíše. Jaké to podporuje přesně formáty? Nevíš.
        Komedie zvaná právo.
        + možnost vydat hru která nefunguje a nelze jí vrátit.

        Tedy jak se vidět, měří se různě jako vždy. Bohužel.
        • ucho
          no ale oni zároveň ukázali, jak to vypadá teď. hra ještě vydaná není. takže to zase klamání zákazníka není.
          • Keyz
            To máš pravdu. Ale již byly případy, kdy to vypadalo jinak a pak zpětně říkali, že to ukazovaly na jiné platformě apod.

            Prostě to často ukáží super, dělají reklamu na to jak to bude super vypadat a bez upřesnění jak to opravdu bude.
    • ucho
      u tý scény s vodou musí mít prohozený popisky, protože jinak by to znamenalo, že hezčí verze je z roku 2014, kdy o chvilku dál je to prohozeno...
    • Vývojáři by rádi chtěli dělat na PC, kde by se nemuseli omezovat, udělali by všechno 4K nebo klidně i 8K (textury, rozlišení obrazovky, modely, dialogy, dabing, game design, scripty, slepice...všechno ve 4/8K atd.), ale je třeba vývojáře platit...bohužel, dokud konzole vydělávají víc než PC, hádej, na jakou plaformu se budou zaměřovat?
      Tedy, PC platforma se brzdí sama...
      • O to tady ale prece vubec nejde. Pokud by od zacatku prezentovali hru na takove vizualni urovni, jakou nam prezentuji ted, tak by nikdo nic nerikal, az na vyjimky, kteri kafraji na vse, co vypada hur nez ty nejhezci hry.
        Jenze oni tu hru prvne prezentovali vizualem, ze ktereho plno lidem spadly brady, aby pak nasledne hra vypadala o tridu hur a jeste budou drze zatloukat, ze ta hra vypada porad stejne.
        Jde o princip. To ze si zvoli jako hlavni platformu konzole jim nikdo zazlivat nemuze, ale ze klamou lidi, tak jako to kdysi predvedla Sony s Killzone, to uz je jina.
        • risa2000
          Mrkni se na přednášku Romana Zawady z Warhorse z předloňské GDS, kde (mimo jiné) vysvětluje, jak se to většinou stane, že výsledná grafická kvalita je o poznání horší, než ta, co vychází na PR artworkách. Je to celkem zajímavá přednáška.

          (A tenhle můj příspěvek není myšlen jako obhajoba, nebo kritika, jen poznámka na okraj.)
          • Dik za tip, mrknu. Jinak obecne hry vetsinou vzdy vypadaji malinko hur, nez jak je prezentuji ze zacatku, ale v pripade Watch Dogs to je uz torchu extrem.
            Proto taky ten poprask na internetech.
      • Ale ani to PC u normálního člověka, není o tolik moc výkonější aby hrál hry ve 4K rozlišení a s ultra mega hyper grafikou, takže by to stejně dělali pro pár vyvolených a zbytek by si to v té kvalitě zahrál až za několik let (jako tomu bylo třeba u prvního Crysis). Je třeba tomu dát čas než všechny ty užásný technologie, co teď na novej hardware navymýšleli nejak optimalizovali. (stejně jako je tomu každou generaci)
      • Zvláštní jak pak modeři udělají lepší UI, přidají efekty, vylepší textury, případně vytvoří úplně nový obsah. ASi berou hodně velkou výplatu když tohle všechno zvládnou....
      • Zrovna textury jsou naprosto jednoduchá věc a nestojí skoro nic navíc.
        Prostě to vyfotíš ve velkém rozlišení anebo to seženeš ve velkém rozlišení. Tak se to dělá jen na konzole to musí zmenšovat aby to ten křáp rozjel.

        Efekty podporují eginy a není pro borce co v tom pracuje problém je implementovat. Tedy je to lenost. Extra náklady navíc zde nehrají zásadní roly.
        + Tupost některých recenzentů, kteří recenzují konzolovou verzi a dají tomu nějaké hodnocení a to se podle nich vztahuje i na verzi pro PC. To je blbost. Jiná platforma, jiné standarty apod.

        Jak bylo v minulé době v módě důraz na technickou stránku a to bylo blbě. Tak dnes to je zase blbe ale opačně. Technická stránka se dává na pozadí. Přitom co je hra? Technická stránka (zvuk, grafika..) a pak příběh.

        Navíc i her stále není alternativa jako u dalších produktů. Masa kupuje běžná auta, máš prachy koupíš si lepší auto. To samé film. Masa hodnotí avata jako nejlepší dílo stolení ale chceš něco jiného a přitom technicky dobrého, tak máš zde skvělé dokumenty a některé filmy. U hudby to samé a u her jsi v koncích. Máš indie hry, kterou jsou často malé a borci na KS neumí většinou hospodařit a pak to dopadá jak to dopadá. Jedině KC a Star Citizen vypadá nějak dobře. Bohužel
  • Humble

    Jelikož to není k vidění přes hlavní humble stránku tak, aby to případným zájemcům neuniklo.
    https://www.humblebundle.com/devolver?source=indiekings.com

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit