Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TESO je dobrá hra alespon z mého úhlu pohledu pravda má nějaký ty mušky třeba mizejcí healovací fllašky z Q invuu tam sou daný během hraní je na Q nevidim :), ale je to jen muj nazo co by ovšem mohly vylepšit či překopat je system skillů ja řebapoužívam duály a nebo luk jenže sada skillů je během duálů a luku stejná mohly by zkusit udělat že by pro danou třídu zbraní šlo udělat vlastnísadu skillů
  • tonnymontana
    tak jsem byl v obchode a nedalo mi to nekoupit to:) cekal jsem opravdu to nejhorsi a ze nedohraju ani mesic ale musim rioct ze me to sakra prekvapilo. grafika je oproti wow ktere mam take rad strasne prijemne osvezeni a vubec pohyb po svete je prijemnej. zatim nemuzu hodnotit nejsme na endgame u tehle hry si opravdu vychutnavam a ctu vsechny questy. Boj ktereho jsem se tak bal je nakonec hodne zajimavej a trosku odlehcenej styl z agew of conan coz tak nevadi. jedine vetsi zklamani na ktere jsem narazil je pohled z prvni osoby. spatne se v nem orientuje a pokud nemate stit je to strasne divne. Schvalne jsem spustil skyrim a je to tam proste jinak.

    ale sklidem muzu hru vsem doporucit ten mesic si urcite uzijete a jestli budou pridavat prubezne end game jako ze po posledni newsce asi ano tak by to mohlo u vydrzet:)

    jo a malej bonus koupil jsem to v obchodaku a svete div se uvnitr krabicovky byl nejaky pridavny pack s Petem,mapkou a jeste necim coz me mile prekvapilo:) ale kdybych si nesel rozmenit kolem toho herniho obchodu asi to fakt nemam:)
  • Chtělo by to quest Bruma rebuild. :-D
  • Zatím to ujde jen rychlost opotřebení předmětu je tragická po 20 minutách boje můžu začít opravovat za nekrestanske peníze
    • Pokud během 20ti minut zemřeš tolikrát, aby oprava stála nekřesťanské peníze, tak hledej chybu jen a jen u sebe.
      • Pravě že skoro neumírám stačí dostat 20 ran a 15% zbroje je v tahu *13*
        • Tak já nevím, hraji od začátku a tohle se mi nestává. Opravuji výbavu po smrti a když to dělám po každé smrti (stejně jdu město) tak to stojí pár šlupek. Ale nepostřehl jsem, že by se mi zbroj opotřebovávala užíváním a pokud ano, určitě ne takovou rychlostí.
  • Tuhle hru jsem koupil v preorderu v den vydání za 800,- kaček i s měsíčním předplatným a musím uznat, že to za to stálo. Na officiálních stránkách má hra neskutečně vysokou cenu. Mám level 18 a pořád to má ten správný motor, který vás nutí hrát. Myslím že mi herní obsah vydrží mnohem déle, než celé diablo 3 i s datadiskem. Na 14 levelu jsem si koupil prvního koně a na 15 prošel první 3 dungeony. Zatím spokojenost *3*
    • Jo jo není nad to hodnotit MMORPG hru po par odehraných hodinách na 18lvl wtf !!! ... až budeš mít ve hře odehráno stovky hodin a hru budeš hrát minimálně 1/2 roku, tak se vrať a napiš to znova a lépe, do té doby si budu myslet, že jsi naprostý de..l.

      P.S. Není nad to srovnávat online hru s úplně, ale úplně odlišným žánrem, to vymyslet muselo dát opravdu excelentní výkon z tvé strany.
    • Mam level 33. Played skoro 3 dny cisteho casu - ano za tu dobu se da dat 50level pri powerlevelingu, ale radsi si vse projdu :D. Ale jak rikas no, je tam furt ten spravny hnaci motor :) A to kdyz clovek da 50 lvl, ma dalsich 10 veteran ranku, ktere potrvaji mesic(e) a prave na tom veteran ranku 10 se zpristupni tahle nova zona s raidy, parada. Questy jsou celkem napadite, ale lokace vas vede za rucicku, takze volnost je tu trosku omezena, ale porad vetsi nez v nekterych jinych MMO.
  • Hned co to daji free to play, tak vsichni hateri odsud si to nainstaluji :D
    • A proč ne, třeba si to chtějí vyzkoušet. A třeba za to nechtějí vysolit tolik prachů.
      • Je rozdil mezi lidma kteri si hru nekoupili,protoze nechteli utracet a mezi hatery.
        I kdyz tady vlastne zadni hateri nejsou. Jen par deti co porad dokola omilaji jednu dve vety na urovni zakladni skoly.
  • Koukám, že můj velkolepý odkaz převzal pan "x". *1* *3*

    No jo, TESO jako tradiční MMO bez větších vylepšení se dostane a dostává se do spirály nedostatku obsahu, kdy hráči "překvapivě" dohrajou obsah plánovaný na měsíce za pár dnů až týdnů a vývojáři nemají co dále nabídnout. Je mi vývojářů docela líto, protože tohle čeká každé takto pojaté MMO. Vývojáři si měli dát pohov, chvilku se zastavit a zamyslet se, proč je TES tak oblíbenou sérií. Možná by jim po čase došlo, že ta oblíbenost je dána z velké části modifikovatelností hry počínaje 3. dílem. Kdyby bylo TESO nakloněno modderské komunitě, já nemám pochyb, že by to bylo nakonec velmi úspěšné MMO. Jenže finanční tlak, možná i lenost a nechuť přijít s něčím skutečně novým je vedla k takovému MMO, kterým je TESO. Je to fakt velká škoda. Je to špatně pojaté MMO a díky tomu není a nebude nikdy ani revoluční ani evoluční. Promarněná šance chytit se tradice série a vytěžit z ní maximum.

    Neustálý obsah nepotřebují z tradičních MMO her jen takové kousky, které jsou spíše sociální sítí než hrou - např. WoW. Já mám ale obavy, že se TESO takovou "sociální sítí" nestane.

    Nechť se daří ve hře. Já opět hraju Skyrim a jsem spokojen. *3*
  • uz mam level 50 a potvrzuji ze ted teprve hra opravdu zacina. narozdil od mnoha jinejch mmo je na max levelu porad co delat...
    • To jsi to teď doexpil a napsal jsi, že je pořád co dělat, ne? Ale rozveď to, co děláš? PvP?
  • to ještě někdo hraje? *8*
    • To už vám došla studnice nápadů ?
  • maros.goc
    Andrej Anastasov (Andrew) túto hru pasoval za najlepšiu hru všetkých čias, pričom dodal, že podobný názor má ďalšia kultová osobnost Jan Eisler (Ice). ....myslím si, že o kvalitách tejto hry to hovorí veľa :)
    • To je akože smerodajné, čo povie nejaký Andrew? Neviem kto to je a je mi to popravde jedno. Nech som diletant v tomto smere, ale čo je to s vami ľudia, nemáte vlastný názor? Viete propagovať iba to čo sa vám vtlačí do hlavičky? Veď si to vyskúšaj sám a napíš aké si mal dojmy a nie, že tu robíš veľvyslanca pánovi veľkému Andrewovi a jeho názorom, či už sú správne, alebo nie.
    • Viktor_H
      "....myslím si, že o kvalitách tejto hry to hovorí veľa :)" - *1* Tak to fakt ne...
    • vo tech šašcich sem nikdy neslyšel
    • Andrejův názor mě vždycky zajímá. Kde jsi to četl? Dá se to najít někde na netu?
      • maros.goc
        pozri si jeho účet na facebooku :)
    • a kdes to čet?
      • maros.goc
        facebook :)
    • Jestli to spis nevypovida o kvalite toho matrose co hulej ... ;D
      • martin.mares.984
        Kazdymu se libi neco jineho... ale Andrej at je jakej chce, tak je to clovek co hral uz do osmibytu, takze uz toho docela dost nahral, trocha ucty a respektu by neskodila.
        • eStar
          Kdyby napsal že je to dobrá hra a že ho baví tak bych ani nepípnul, ale "najlepšiu hru všetkých čias"? To opravdu spíš vypadá na ten kvalitní matroš.
          • 2X and others: podle me nejbliz ktomu mela L2 diky otevernosti sveta a vlivu hracu nanej, ano combat a lvl byl grind na druhou stranu diky tomu byli top hraci a remeslnici znamy a vyhledavani, PvP system byl dokonali, ano mohl vas vyndat nejaky ego booster o x lvl vejs a lepsi vybavou, ale dostal PK a udelal to jeste parkrat a byla velka pravdepodobnost ze se nanej sebehne hromada lid a navic diky promakanemu PK mohl klidne dropnout svuj top gear, jak rikam ta sila byla vtom ze vte hre byli opravdovi hrdinove a ne ze dneska jsou na max lvl vsichni stejni jako vejce vejci
        • Hmm ... muj prvni stroj bylo Atari 130XE se 128kB RAM (dvojnasobek toho co mel trebas Comodore 64, pripadne ZX (a jine) spectrum), k tomu byl kazetacek v "turbo" uprave .. a 2x joy aby mohli hrat dva. Jako bonus byly pribaleny dve (!originalni!) kazety se 4ma hrama (samo nahrane default rychlosti - coz bylo pokud mi skleroza slouzi nejakych 600baud => nahravalo se to 15+minut).

          Z dalsi vybavy bych mohl zminit podomacku vyrobene svetelne pero, kterym se dalo kreslit po obrazovce televize, pripadne jednojehlickovou tiskarnu BT100.

          Ale utrinosove samo nemuzou ani tusit o cem je rec. Nejsem starsi nez on, ale moh by mi tak maximalne rikat bracho.

          A stojim si za tim, ze prohlasit totok nejlepsi hrou vsech dob muze clovek jedine poradne sjetej.
          • martin.mares.984
            Tady nejde o to jestli a o kolik jsi starsi, ale o to, ze pokud ma Andrej takovy nazor tak si to jiste nevycucal z prstu a ma moznost za svou "herni" karieru s cim srovnavat, takze neni duvod tvrdit, ze je zhulenej nebo tak. Ma proste jiny nazor na TESO nez Ty a konec. Nelibi se Ti TESO, ok... Nekupuj, neplat poplatky, hraj neco jineho, napis na to nazor, ale nesnaz se lidem brat jejich nazory stylem, ze jediny Tvuj nazor na hru je ten jediny pravdivy. Beztak to bude vzdycky subjektivni souboj argumentu dvou stran...
            • 2martin.mares.984

              Rec je o "nejlepsi hre vsech dob" a v tomhle ohledu, vsechny mnou zminene aspekty v ruznych hrach realizovany jsou. Zato TESO je jen genericky MMO, s mizivym obsahem, a tragickym technickym provedenim (ostatne v souladu s celou serii). Za tech 7let od oblivionu se nezmenilo vubec nic na tom, ze zbroje jsou jen elasticke oblecky, ze se kazda chatrc loaduje, ze vnitrni usporadani budov nerespektuje jejich exterier ... a udelat MMO ze sveta, kde mas jestery ... jejiz prirozenym zivlem je voda ...a neumoznit se potapet ... lol.
            • Naopak herní novináři díky svému povolání hrajou hry velmi povrchně a jen tak tak dostatečně a většina z nich vůbec nehraje MMO. Mám tedy obavy, že ten zmíněný pán, který byl (možná ještě je, nevím, už nesleduji) herní novinář, bude též poznamenán tímto "stigmatem herního novináře". Tímto bych si tedy dovolil zpochybnit jakýkoli názor takto "zkušených" hráčů. Tím netvrdím, že své názory nemá říkat, jen pro mě osobně je to jen názor stejně vážený jako názor kohokoli - třeba jakéhokoli člena tohoto fora (vyjma zjevných trolů). *3*
            • martin.mares.984
              Pro "x": Co jsi napsal je vsechno hrozne hezky, ale takova hra zatim neexistuje a zadna se tomu ani vzdalene nepriblizila, takze nema cenu TESO kritizovat ze nedosahuje jakehosi idealu, ktery je zatim leda tak v neci hlave nebo jako navrh na papire a neni vubec jasne jak a zda li vubec by to cele mohlo takhle fungovat. Hodnotis TESO ze neni tak dokonale jako Tebou popsana hra, ktera ovsem neexistuje. Nemuzes hodnotit na zaklade kriteria nebo pouzivat meritko, ktere neexistuje. To je stejne jako rict, ze Bugatti Veyron vlastne neni nic moc auto, protoze neumi letat, vyvinout nadzvukovou rychlost a plavat pod vodou.
            • A ted co bych cekal od "nejlepsi hry historie"
              1) grafika by mela vypada velmi dobre, samozrejmosti je dobre vypadajici ohen, moznost mesto klidne vypalit ...
              2) ovladani ... tady bych sel (trebas) do kombinovani ... proste namackas neco jako utok na nohy, otocka, utok na hlavu ... a v zavislosti na tom co udela protivnik se neco stane. U kouzleni trebas namackas ohen a kouli = fireball nebo vodu a mraz ... a samo ... na postave bude videt co kouzli, pripadne jak si pripravuje mec => protivnik muze reagovat.
              3) svet ... mel by se drzet sveta o kterym je,jeho historie, ale klidne lze samo stvorit zcela novy svet ... jen je treba se nesnazit rejzovat na zavedeny znacce, ocekavam samozrejme zcela otevreny svet, kde muzes zcela volne cestovat, svet, kde neni zadny rozdeleni na levely, kde ma smysl se vracet. Za zcela samozrejme povazuju u MMO bydleni (samo idealne neinstancovane, v domku ktery si postavis a ostatni hraci ho vidi). Predpokladam, ze si jednotliva mista zapamatujes, stejne jako NPC - podle ksichtu, hlasu ... ne ze je tam 10000 stejnych generickych postav.
              4) boj ... ocekavam zcela samozrejme implementovane kolize, uvidis jak mec narazi na stit, jak jej protivnikuv mec odrazil. Budes mit moznost reagovat na to co proivnik dela (samo v zavislosti na svych shopnostech), muzes se klidne od protivnika neco naucit... ocekavam ze hmotnost ruznych zbrani a vyzbroje bude znat, stejne jako jejich konstrukce
              5) rozsah - od takove hry ocekavam, ze bude zcela prirozene od hracu vyzadovat zapojeni se do deni => ruzna vevodstvi/kralovstvi/... svadi mezi sebou boje, lze se zapojit jako vojak/zoldak/slechtic ... pripadne trebas jako remeslnik a dodavat zbrane ... lze takto ziskat mesto/hrad/.. a taky o nej prijit ... pak maji hraci stale motivaci hrat (viz trebas posledni velka bitka v eve).
              6) pvp ... opravdu nepovazuju za uzasny system aren ... pvp v mmo ma byt soucasti otevrenyho sveta, zcela prirozenou soucasti => bezduvodne napadani samozrejme ma nasledky, na druhou stranu, zautocit od pohledu i na dalako silnejsiho protivnika z nepratelskych rad by melo byt hodnoceno velmi kladne (v ramci herni mechaniky). Musi se bojovat o hracska mesta/opevneni/tvrze ... a samo idealne s jejich demolici.

              Neco takoveho bych dokazal prohlasit nejlepsi hrou historie, zcela bez pochyb. Ale nikoli TESO.
            • Ne, vubec nejde o to co se komu libi (a samo jeste min o to, kdo je jak starej - to jen aby nekdo nemel blby pindy). Jde o to, ze toto proste NENI a nemuze byt nejlepsi hra historie. Mozna je v necem lepsi nez nektery jiny hry, ale v mnoha jinych vecech je zase podstatne horsi. A neni to ani nejlepsi MMO (a opet, je mi uprdele kolik mega hracu hraje wow - nepovazuju wow za nejlepsi MMO).

              Pokud bych o nejaky hre chtel prohlasit, ze je to nejlepsi hra historie, tak by musela v naprosto vsech ohledech byt necim, co tu jeste nikdy nebylo.

              1) grafika ... ano, nejsou to omalovanky jako wow a spol, ale na druhou stranu, zadnej zazrak to teda neni. Je to mozna slusne odvedeny remeslo ovsem s mnoha ale ...
              2) ovladani ... typicka konzolovka ocesana na minimum, aby se packarum vesla na cudliky. To by samo o sobe nemusel byt problem ... kdyby to melo nejakej smysl a fungovalo to. Jenze ono to v realu tak maximalne hrace omezuje.
              3) svet jako takovej ... nedrzi se lore, neexistuje open world, rozdeleni po levelech, jakykoli vraceni se postrada smysl ... kazdou lokaci proste probehnes, naberes v zcela klasickym hubu qsty, splnis ... a des dal. Naprosto neuveritelne z toho na kazdym rohu kouka cpy&paste. Vlezes do baraku ...pak do dalsiho ... a dalsiho ... a najednou uz netusis, jestli si tu 3x nebyl. Zase vsude stojej NPC a cumej s vykricnikem nad hlavou ...
              4) boj ... luk je zcela nevyuzitelnej, po prvnim vystrelu mob dobehne k hraci a pak celej souboj probiha tak, ze hrac beha kolem moba a snazi se ho usutovat ... a neschytat pritom moc zasahu. Magie je na tom podobne, jen s tim, ze se da pouzivat zaroven se zbrani nablizko => povede ke zcela jednoznacne monotonosti, vsichni budou mit mec a k tomu nejaky ty kouzla. Zbroj se vubec neprojevuje, lehka nebo tezka, vsechno jedno. Proc bych teda mel nosit lehkou zbroj, ktera ma vyrazne horsi obranu, kdyz muzu klidne kouzlit/behat jako kamzik/plizit se ... i v platovy?
              5) rozsah ... u MMO, kde se predpoklada, ze budes hrat mesice a mozna roky, je jaksi treba zaroven zajistit to, ze hraci budou mit mesice a roky co delat, budou mit nejaky cil ... v TESO probehnes jednu zonu za vikend pohodovyho hrani. Nevim ted zhlavy kolik jich tam je, ale moc ne. Ano, muzes si to dat jeste 2x dokola ... v trochu jinejch kulisach (uzasna "zabava") ... a pak uz muzes jen hrat porad dokola na jedny pvp mape.
              6) pvp ... ano, ta mapa je pomerne rozsahla, a jiste by se s tim dalo lecos ... kdyby... to co sem ja mel tu cest videt vypadalo tak, ze houf hracu nekam 10 minut bezi, aby potkal jinej houf hracu, pak se to na sebe zcela neorganizovane vrhne, a behem 10s vsichni pochcipaj. Nasleduje dalsich 10 minut behu kamsi ...
          • Jsem starej + - jako ty a podle meho je TESO singleplayer vyborny az fantasticky. Zadny grind promyslene questy, atmosfera jako nikde jinde. Mmo prvky zatim odpovedne pooudit nemohu. Takze nejlepsi hra? To nejspis ne, ale nejzabavnejsi leveleni postavy v mmo? Za me urcite ano...
      • maros.goc
        ani ako nepodarený vtip to nebolo dobré ....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit