Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kedaro
    Ze strany Microsoftu mi to přijde jako hloupost, takové peníze za mini firmičku, která náhodou udělala úspěšnou hru. Myslím, že Minecraft už tady moc dlouho nebude a další hry pochybuji, že budou mít takový úspěch. Rozjíždí se Everquest Landmark, později Everquest Next a to bude úplně jiná liga tvořivosti, teda pokud to nezvořou.
    • minecraft ze tu dlouho nebude? minecraft tu uz bude navzdy,stejne jako doom,quake,wolfenstein a dalsi hitovky minulyho tisicileti
      • Jop, ale kdyz si budes chtit zahrat novsi verzi, budes si muset zridit M$ ucet ... a poslat jim svy trenky, aby meli tvoje DNA ...
    • Oni ale nekupujou minecraft ani lidi ani firmu ... oni kupujou miliony uzivatelu ... nejvyssi cast jit zrusit ucet.
  • Mato1987
    Z biznisového hľadiska to je ponuka pre tvorcu minecraftu, aká sa neodmieta, 2 miliardy? to bude zahojená ešte aj jeho 3 generácia.
    • No, tak si vezmi, kolik si zatím Notch vydělal... Přes 50 milionů prodaných kopií, i když budu počítat průměr pouze 300 Kč za jednu (mobilní jsou levnější), tak to máme hezkých 15 miliard korun. Ten už dávno peníze řešit nemusí.
      • máš nějaký bordel v tom průměrování. Zaprvé hry na PC v betě stály deset doláčů, ty mobilní verze snad šest, pak různý slevy atd. Tolik peněz by to tedy nebylo a i kdyby, patnáct miliard furt není čtyřicet miliard, nemluvě o tom, že to by byly tržby, z nichž se platí daně atd, takže i z patnácti (jako že je ani náhodou nemá) by mu zbyla sotva půlka
      • Mato1987
        No tak pozor, tu sa jedná o dve miliardy amerických dolárov nie korún :D
        Ale je pravda, že ten si veľkú hlavu z peňazí robiť nemusí, no ak myslí na budúcnosť a na jeho ďalšie dve či tri pokolenia tak túto lákavú ponuku určite príjme :)
  • walltar
    No jo ... Notchovi došli nápady a Microsoft vidí ty možnosti mikrotransakcí.

    Pokud to projde, tak asi nic dobrého lidi, kteří rádi hrajou MC nečeká.
  • Do čeho poslední dobou šel MS, to se moc nepodařilo. Věřím, že tady to bude dost podobné.
  • No, být šéfem MS, tak Mojang je rozhodně firma, kterou bych nekoupil...
  • Ty vole 2 mld na píoviny radši ať Mrkvosoft přispěje na vedu nebo na zdravotní péči Usa občanúm
    • Tilwaen
      Víš, kdo je to Bill Gates? A kam převážná většina jeho financí putuje? Zjevně ne.
      • Poděl se o to se mnou, prosím. Nechce se mi to hledat na Wiki.
  • Cocra
    Udelaji z toho promakaneho tetrisu dalsi windows gamesu po boku takovych velikanu, jako Minesweeper, nebo Solitaire :-)
    • hele pokud by byl minecraft v základní instalaci win 9 proč ne, ale nevím jestli to sekretářky ocení(i když solitaire taky pařím, ale na mobilu je to pohodlnější) ale na minesweeper nedám dopustit, podle mě je to hlavní důvod proč se win prodávají *3*
  • A pujde to na Steam!

    Just kidding.
  • korok
    Na co mrkvosoft šáhne to zmrví. Ať nechají Minecraft na pokoji a vychrlí další konzoli. To jim jde...
    • Náhodou, Microsoft vydával vždycky špičkové hry.

      Age of Empires, Rise of Nations, Halo, Close Combat, Dungeon Siege, MechWarrior 4

      A navíc uvědom si, že herní bussines je v koroporaci jako je microsoft pouhá kapka v moři. Jejich porfolio služeb zameřených na firmy (např Exchange a podobný...) + zaměření se na serverovny firem je pro mrkev stokrát výnosnější než celý herní průmysl dohromady.

      2 miliardy jsou pro ně ablsolutně nic. Ale stejně nechápu, že místo toho, aby obnovili Ensemble Studios a udělali nějaký pořádný RST, tak vymýšlí takovéhle pí*oviny.
      • Upřímně, vyjmenoval si sice špičkové hry, ovšem fakt, že snad kromě Halo se snad o žádné nedá říct, že by reprezentovala současný stav, jelikož jejich sláva už je zašlá pod prachem a bohužel v případě nejnovějších počinů se o špičkových hrách mluvit nedá, bohužel. Nebo který z posledních AoE považuješ za špičkovou hru? :O
    • zrovna tak hoďku zpátky jsem potřeboval otevřít soubor .sln, což je formát pro MS Visual Studio, neměl jsem to čim otevřít, tak jsem kliknul na "vyhledat program pomocí webové služby" načež mi bylo oznámeno, že se jedná o zcela neznámý formát (jedu na Win7), následovalo zařvání do monitoru "VŽDYŤ JE TO VÁŠ VLASTNÍ FORMÁT VY P*JEBANÝ KOK*TI" *1*
      • Me se nejvic libi, ze sis zcenzuroval predponu "PO", a "JEBANY" jsi nechal v ciste podobe :-)
      • Taky se mi jendou stalo, že jsem se potřebval podívat do projekt na stroji, kde nebylo VS.
        Je šikovný jít do bin a tam třeba v notepadu otevřít jednotlivý třídy. Teda jestli je to tvůj případ... :)
  • XorxoxTalarius
    Takhle to dopada kdyz ma nekdo penize a nevi s nima, je sice pekne ze Mojang udelal Minecraft, ale co udelal dalsiho? Respektive si moc nedovedu predstavit onen zisk za touto transakci. Skoro mi to pripomina trpaslicky ze Souht Parku, kteri se ridi heslem 1. krok: Pozbirat spodni pradlo 2. krok: 3. krok: Profit

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit