Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Opravdu to chce procesor s minimálně 3 GHz? Můj notebook vyhovuje všem požadavkům kromě procesoru (normálně 2.16, na boost 2.66) Mělo by to vliv popř. šlo by to vůbec spustit?
  • Schválně jsem se koukl na požadavky na PC s Linuxem a jsem rád, že HW to chce stejnej :D
    Nicméně hra z videí na YT vypadala dobře ... hodně inspirovaná SimsCity 4 (hlavně co se UI týče) ale přináší i plno nových (reálných !) prvků.
    Větší propadák jak Cities XXL (aneb Cities XL v. 2.0) to být nemůže :-)
  • Po posledním simcity a dalších velkohubých slibech se bojím jakékoliv předobjednávky
    • Ghost47
      Po shlédnutí téhle série videí https://www.youtube.com/watch?v=0-JAcHHCIIA mi přijde, že by to tentokrát mohlo klapnout... už jenom ta 9x větší mapa (půjde nastavit i 25x, ale to je zatím asi mimo možnosti většiny HW, agent-based simulace holt žere o dost víc výkonu, než statistika jako v SC4).
  • Ellendway
    Po dlouhé době jsem si koupil nějakou stavitelskou hru - Cities XXL a byl jsem znechucen. V podstatě se jedná o přejmenovaný předchozí díl, který prošel minimální úpravou prostředí, grafiky a vývojáři do hry přidali několik novinek, které nestojí za řeč.

    Tak nějak doufám, že se Cities: Skylines budou lišit a bude to solidnější a lepší... *9*
    • Však to bylo všeobecně známo, tak proč si byl znechucen? Cities XXL jen pro ty, co nemají předchozí díl... Měl ses lépe informovat.
      • Ellendway
        Jsem znechucen maximálně tím, jak to všechno zfušovali. Hrát se to ale dá a pořád je to o něco málo lepší, než nové SimCity, ve kterém jdou dělat města o velikosti jedné lego kostičky.
    • Bohužel to je u Focusu pomalu pravidlo. Jen si vzpomenme na Cities XL a Cities Online
      • Ellendway
        Očekával jsem, že alespoň bude solidní podpora více jader procesoru. Bohužel se tak nestalo, ale co... alespoň jsem si zase jednou zvětšil knihovnu Steamu. *15*
  • Nechci být hnidopich, ale od kdy má GTX260 Directx 11? :D
    • To fakt netušim, ještě se mi válí na stole asi se jí zeptám :D
  • Nezajímá mě moc ekonomika města jako spíše samotné stavění města. Jakou hru byste doporučili? Cities XXL třeba? Díky za případný tip.
    • jakoukoliv se zapnutými cheatmi
    • Chim
      Lego
  • Je to moc náročný, sice mám GTX260 s win XP a C2D E8400 na 3.00GHz, ale jen 2GB ram.
    • Myslím, že tvůj největší problém nebudou RAMky, ale chybějící DX11 u GTX260 a pod WinXP.
    • staci win XP ale 64-bit! a to vim temer jiste ze taky nemas *1*
  • nevim, co jsem pochopil maji ve vedeni ženy a ženy jak vime by nedokazali postavit ani kadibudku ze dreva ne to ješte mesto, ale nechame se prekvapit. zatim to vypada jako kombinace simcity 2013 a ciites in motion
    • http://www.lifeofanarchitect.com/women-in-architecture/
    • Ani kdyby ty zeny byli predskolniho veku, tak jsou pro hrace prijatelnejsi nez ty prasata co vedou EA.
      • tak hlavne že je to kopirka posledniho simcity akorat na enginu cities in motion
        • Pokud to bude kopirka kde muzes stavet velka mesta, doprava v nich bude fungovat a nikdo ti nebude nutit nejaky super online ficury ktery nechces tak to nevidim az jako takovej problem.
          • ty bys nepostavil ani cikanskou vesnici
            • drasta
              To mozna ne ale zborit bych ji dokazal!
          • walltar
            Taky to tak vidím... Pokud to opraví problémy posledního Sim City, tak sem s tím, ať sou to klidně dvě kopírky. *1*
    • vygoogli si Zaha Hadid, pro začátek
      • jenže to je babochlap že...
      • Dobrý stěr.
  • walltar
    Po zklamaní se Sim City se na tohle celkem těším...
    • XXDarthVaderXX
      Ja ani ne. Je to blbe... Ale naposled jsem hral Pharaoha(paradni hra, nebyt te debilni, herni ekonomiky a silenych boju. Tech neduhu ma hra vice, ale stale lepsi nez Cities XL XXL ) a z tech novejsich nejake to ANNO, jinak je to bida. Vynechavam ty vesmirne...neni to muj salek. Sins of Solar ci co to je ??? Bych nekdy rad zkusil, ale to je spis v rozmezi let. Jo, Tropico 4 celkem fajn...nevim jak 5ka, ale chtelo by to trosku posun vpred, nez salsi sequel. Ja budu rad, kdyz se hra povede, ale zatim tahle serie dostaca na frak diky "talentu" vyvojaru...zdravim hlavne designera. Nesmyslnych rozhodnuti v podobe neprehlednych a archaickych menu. Neni to hra, ale spis LEGO...stavis, ale to je asi tak vse. Nekomu to staci, me bohuzel ne. Budgetovy vyvoj, ale nestydi se pozadovat poradnou palku za kopii kopie, ktera je kopii kopie a ta ma jeste kopii...takhle fakt ne ! Zenske ? No a co, zatim a znova se budu opakovat, dostala tato serie na frak diky neschoonosti autoru udrlat alespon trochu zabavnou hru.
      • PreidaQ
        Pharaoh a debilní ekonomika? To jsme asi oba hráli jiné hry...
        • XXDarthVaderXX
          Opravím...žádná ekonomika.
          Daňová politika reaguje na změny pomalu. Nebudu narážet na to, že se dá pouze ovlivnit celkový stav(což je u hry, kde se ta či ona vrstva hned bouří docela problém).
          Vnitřní ekonomika bez obchodu nefunguje(ze začátku, ale pak to nejde...pokud si člověk nehodlá pomoci nějakým tím cheatem).
          Tak že hurá k obchodu a? To není také žádná sláva. Za prvé není příliš jasné, co kdo koupí a v jakou chvíli(divné v době, kdy obchodníci potřebovali, aby zákazník o nich věděl). Teoreticky je to ve hře správně, prakticky je to celé k ničemu a závisí to na odhadu. Tohle od Caesara III mohli opravit.
          Jak už se slavný obchod rozjede...
          Nedá se po ekonomické stránce prohrát. Hra která buzeruje za kdejakou kravinu(máme málo jídla, ale všeho je dostatek a market máme hned vedle...) se nedá po pár kliknutích na mapu světa prohrát. Pokud se to někomu podařilo, tak všechna čest.

          Informace jsou potřeba hned, ne ve chvíli, kdy jsou už dávno irelevantní. Při napjatém rozpočtu bych rád věděl, kolik mohu očekávat v danou chvíli...ne čekat až si hra všimne, že došlo k té či oné změně.

          Vystěhování obyvatel? Horda se rozhodne, že odejde, protože jsou o 1% vyšší daně. To opravdu ne-e *7* Ať mi nikdo netvrdí, že tohle je reálné. V první řadě si musí každý uvědomit, že mají ve městě majetek, práci(vystěhování při 0% nezaměstnanosti...ehm ehm)., děti ve školách a je to Egypt, tak že další, normální město je někde na hony daleko a tam je nikdo vítat s otevřenou náručí nebude.
          • XXDarthVaderXX
            Jsou to prkotiny, ale pokud ti mám odpovědět na tu ekonomickou část, je potřeba si uvědomit i souvislosti. Pokud nefunguje A nemůže fungovat i B.

            Pravda je však taková, že jsem nezažil budovatelskou strategii, která by tohle zvládla. Pokud někdo nadhodí třeba SimCity 4, tak ok, je tam dost tabulek, čudlíků atd. Bohužel nebo bohu dík je daňová politika úplně mimo(chudina na maximum, střední vrstva tak akorát a smetánka na minimu)...světe div se? Ono to funguje a nikdo si nestěžuje(přitom 70 - 80% města je spíše chudina). Dává to smysl? Ne, nedává.
            • XXDarthVaderXX
              Hmmm díky, zkusím.
            • walltar
              Pokud chceš builder stategii se silnou ekonomikou, tak doporučím Dwarf Fortress... Dodnes se k němu občas vrátím a totálně se do toho zažeru.
      • walltar
        Tak podobně jako Sim City... Tam si taky stavěl a z ekonomiky tam bylo spíš jen udržování cashflow. Nikdo asi od city builderu nečeká víc. Sim City mělo hlavně problém s omezenou velikostí, což už tady takový problém není.

        Ale zatím co jsem viděl, tak to vypadá líp, než poslední Sim City. Takže nevidím žádnou neschopnost vývojářů.

        Mě by osobně stačila jen hra co by dělala to co dělávalo Sim City 4 s datadiskama, ale bylo to v nějakém pěknějším 3D. A tohle vypadá, že tak funguje.
        • XXDarthVaderXX
          Pokud myslíš očekávanou hru, tak možná. Jestli XXL, tak brát za úspěch něco co je staré několik let, akorát to mění název a stále je to zabugované... Hele to na pochvalu fakt není.Ta hra je zpracovaná špatně a divím se, že vývojářské studio nezkrachovalo(třeba už jo????).
          • walltar
            Mluvím o Cities: Skylines. XXL sem nikdy nehrál, takže nemůžu hodnotit.
            • Ellendway
              To buď rád. Cities XXL nestojí ani za stažení hry z TPB...
        • XXDarthVaderXX
          Poslední SimCity, pokud jde o kvalitu textur atd. Je o několik řádů výše. Bohužel tam nějak není to procházení městem a další blbiny. Říct, ale o hře, která má těžce průměrnou grafiku, že vypadá lépe než SimCity i když si o té hře myslím své. To bych SimCity křivdil...
          • walltar
            Já nemluvil o grafice. Mluvil sem o gameplayi. Hlavně o tom, že máš město asi 10x tak větší, než v posledním SC.

            A celkově věci jako zemědelství, které v posledním Sim City úplně chybí.

            Jsou tam i nějaké další věci navíc.

            Ale zatím to nevyšlo, takže těžkou soudit. Udělám si obrázek po vydání.
      • Jacku?
        • XXDarthVaderXX
          Jestli říkáš pindíkovi Jacku, tak prosím, ale já Jack opravdu nejsem. Zopakuji to znova...Cities je průměrná série a několik let je to jedno a to samé.
          • drasta
            Cities neni prumerna ale tezce podprumerna serie. Vim to protoze jsem si koupil prvni dva dily a jedinej rozdil mezi prvnim a druhym dilem bylo 5 domecku co si clovek mohl odemknout modem protoze byli v puvodni hre a nefunkcni metro.
            Abych byl ale fer tak me prvni dil docela bavil i kdyz byl strasne zabugovanej.
            Jeste ze Cities Skyline je od nekoho uplne jineho.
        • To bylo prvni co me napadlo. Jaka je sance ze potkas na diskuzi dva stejne jedince se stejne retardovanym vyjadrovanim? *1*
          • Chim
            Tohle nemá s Jackem vůbec nic společného. Jack je schopný dávat své příspěvky do odstavců a používá diakritiku. Navíc dokáže v jedné větě vyjádřit názor a zároveň ho ještě v té samé větě i popřít.

            Nic takového u tohoto uživatele nepozoruji. Usuzuji tedy, že se jedná o podobný živočišný druh ale jinou vývojovou větev.
            • XXDarthVaderXX
              Všimni si, že odpovídám všeobecně *7* *3*
            • XXDarthVaderXX
              Na mobilu ti na diaktriku opravdu se*u .-) Retardované názory? Ano? Pravda se neříká, ale tak co chtít od místní diskuse.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                To by mě tedy zajímalo, kde já píšu něco o tom, že máš retardované názory.

                No i když po tomto tvém příspěvku... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit