Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Parádna optimalizácia takto sa to má robit ! PC MASTER RACE ! po 6 hodinovom maratone som nepresiel ani prd len som sa kochal a zabudol som ist vyvenčit psa to je v prdeli kiež by som mal kona!
  • super už 2 hodiny marného update z gog. *16* *16* *16* rád bych si to už dneska zahrál?
    • vypněte si při update kdo má avast *7*
  • hra je zatím dobrá .. ale to ovladání .. jak já nesnáším když zmáčknu šiku dozadu tak se mi charakter postaví ksichtem ke kameře .. toto je mor z konzolí a není určený pro klávesnici a myš ... na pc se to řeší tak že charakter vždy míří tam kam ukazujete myší tím pádem když zmáčnkete šipku dozadu charakter začne couvat ... důvod je ten že ASWD (8 směrů) není dost přesné na to aby plně řídilo postavu tímto stylem.. místo toho aby jste se prostě otočili charakter začne běhat kolečka kolem přemětu který se snažíte sebrat . myš to limitaci víc než vynahrazuje ,,, bohužel tady myš ovládá jen kameru ne charakter .. naštěstí alespoň při bojích je to lepší protože kamera určuje na kterého nepřítele se koukáte = kouká tam i geralt ...
  • Jack1947
    Previously on... no tak ted už má hodně lidí dopařeno ne? a to ani nemuseli nic hrát. Zajímaví doba.
  • jakubc
    Pár postřehů z článku od Nvidie ohledně nastavení a jeho efektu na hru a na framerate:

    *nastavení počtu postav nehraje roli, protože jich nikdy není v okolí tolik, aby se tento počet nevešel i do minimálního nastavení
    *nastavení detailů jsou ve skutečnosti spíše decals a vzdálenost jejich zobrazování, nemá to moc vliv na grafiku
    *i 2GB grafická karta zvládne textury na ultra
    *všechny efekty v postprocessingu mají velmi malý vliv na výkon, ale poměrně výrazný na kvalitu obrazu, tedy až na SSAO/HBAO, které si nějaký ten výkon vezmou, ale alespoň SSAO se kvůli kvalitě obrazu vyplatí
    *kvalita vody vynikne jen při plavbě oceánem a ani tam to není nic extra úžasného
    *nejvyšší vliv na výkon i grafiku mají hairworks
    *a také nastavení foliage - v otevřených prostranstvích vás může vysoké nastavení stát desítky FPS. Pro slušný zážitek je ale doporučeno nastavit vzdálenost foliage na Medium, hustota trávy stačí na minimum
    *nastavení stínů neovlivňuje víceméně ani výkon, ani krásu hry
    • Ristoro
      S těmi hairworks naprosto souhlasím. Chtěl jsem to tu napsat. V pohodě na ultra všechno, dokud jsem nezapl hairworks, byť jen na Geraltovi. Pokles FPS byl šílený. Neměřil jsem to, ale takových 10-15 fps určitě.
    • Sr_Lobo
      Dík, pomohlo!
      Opravdu ty hariworks žerou jako *12*
      • jakubc
        Ano, beru těch 10 fps zpět, když je detail na Geraltovu hlavu, tak to vezme i 30. :-D
      • Keyz
        *15* Pak to sežereš, ty hariworks a bestie zase budou bez chlupu a tedy budou vypadat jako bez toho efektu, protože jsi to všechno sežral.
    • Keyz
      Shrnutí: Je celkem jedno jak to natavíte, protože to pojede to velice podobně. Krom několika nastavení které mají dopad *15*

      To je špatný. Má to mít vliv aby ten kdo má lepší PC to využil a ten kdo má horší to využil také. Mají to nějak divně uděláno.
      • jakubc
        To zase ne, těch nastavení s razantním dopadem není moc, ale zase se dají vylepšit i nad rámec hry, Nvidia to v tom článku taky říká - jestli máte moc výkonu, můžete jít dál tweakováním souborů. Mají tam na to i speciální článek. A to že postprocessing filtry nemají velký dopad na výkon ještě neznamená, že nemají na vzhled hry - mají, dost velký v některých případech. Super je, že kvalitní textury si užije člověk i s poměrně starou grafickou kartou.
        • Keyz
          Jj.

          Tak ty textury berou málo paměti pri FullHD jak se tam píše. Kdyby je dali ještě lepší, tak to bude zase jiné. Rozjede to teda hodně lidí. To je potěší.
          Tohle je opravdu super: http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/the-witcher-3-wild-hunt/the-witcher-3-wild-hunt-nvidia-hairworks-interactive-comparison-1-on-vs-off.html

          Snad borci vymyslí další podobné věci.
          • jakubc
            Kdyby to jen nesežralo z fleku 10 fps... Ale nádherný efekt to rozhodně je.
            • to sežere mnohem víc než 10fps i na uber kompech... gtx980 i7 a de to klidně z 60 na 30fps
  • Hraji to od dnešního rána a mohu jen doporučit. Naprosto bezkonkurenční hra. na PC verzi nechybí ani chůze, takže jak u jiného článku někdo hateoval, že Geralt jen běhá, tak teda úplně v klidu i chodí *5*
    • jo a ještě, mám skoro 4 roky starej PC s několika upgradama, takže asi tak dnešní průměr a běhá mi to na maximální detaily včetně lepší podpory vlasů a dalších serepetiček, takže PC verze je velmi dobře odladěná. mám 8 giga ram 2 giga frafiku a i7 intel procesor
      • Díky a buď v klidu. Ty mínusy ti dává nějakej troll a že jich tu je.
        • Kdyby si zjistil, jaký je současný průměrné PC, nepsal by, že má průměr a nedostal by ta mínuska. *3*
          • Myslim že je to cca průměr. Já mam slabší noťas a i tak mi to jde.
            (Bože tenhle systém komentů je dementní) Zetko: Asus X75V, koupenej cca před rokem a něco, za cca 14 000.
            • TheGGG
              slabší, ale papánek za něj vyplázl 50 000,- LoL, ty děcka nemaj představu o hodnotě peněz.
            • "Slabší" noťas za 25 tisíc? Slabší noťas stojí 10 až 15 tisíc a na takových není nárok si zahrát Zaklínače.
            • Já mam 2 roky stalý notebook a nemam šanci :-D :/ (Lenovo G580)
  • http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
  • TheGGG
    Těším se jak sviňa, ale ten Go your way trailer je teda strašnej slaďák zubobol. Uff, radši bych víc švih, bum, sek epic song trailer, než takovej doják pro slečinky. Chápu, že to hrajou i holky, ale todle tedy není nic pro borce mé kategorie.
  • Mám hru na GOGu. Jak do hry dostanu české titulky. Díky za rady.
    • Vybereš češtinu v menu hry *3*
      • Díky :) Čekal jsem to složitější, teprve to stahuji.
      • jakubc
        jj, ale pozor, jde jen ze základního menu, nelze to změnit pak až ve hře
  • Lukass
    Voda je strasna, textury pobrezi a plazi to je hnus. Stromy v dalce rozmazany a nedetailni, po graficke strance je to nejhur vypadajici hra za poslednich nekolik let. Hrozny zklamani.
    Divim se ze dneska nekdo takhle hnusnou AAA hru vubec vyda, zvlast potom jak hru prezentoval.
    FOV pri pomale jizdne na koni, nebo v mistnostech je uplne sileny, proboha koho tohle napadlo.

    Hra jako takova bude skvela to bezpochyb, ale stejne to u me nezakryje zklamani z vizualu, navic v obydlenech oblastech leti framerate zavratne dolu, a je to jednoznacne chyba optimalizace.

    Pro me je graficka stranka podstatna a tady proste selhava, takze pro me zklamani.
    • TheGGG
      tak si si pěkný ubožáček. Doufám, že se od nvidie a ostatních výrobců toho předraženého šuntu necháváš jako správna ofečka každý večer řádně na*****
      • Když tak pročítam tvoje komenty nechápu, jaktože takový exot jako ty ještě nedostal ban ...
    • si to zahraj na PC
      • Lukass
        Hraju, (spis teda hral sem, protoze cekam na mody) na PC na high.
        • Ristoro
          Kdyby sis nevymýšlel pi*oviny. Mám to na ultra a vypadá to skvěle, je asi jasné, že v tak obrovském světě bez loadingu nebude všechno vypadat dokonale a všechny textury nebudou jako v realu.
          • Nikdo snad neočekávál, že textury budou vypadat jako v reálu a vše bude dokonalé, ale řekl bych, že očekávat, že ta hra bude vypadat alespoň na úrovni dnešního standardu není tak přemrštěné.
            Když už neodpovídá tomu, co prezentovali dříve, tak ta hra mohla odpovídat alespoň úrovni openworld her v roce 2015.
            A když už nic, tak alespoň HW nároky by mohli odpovídat tomu, jak ta hra vypadá.
    • jakubc
      "nejhůř vypadající hra za posledních několik let" - bez komentáře
      Jinak, garantuju ti, že lidi chodící do diskuzí už si tenhle tvůj názor aspoň 20x přečetli, takže to nemusíš psát neustále všude - je otravné na to pořád reagovat a bez odezvy člověk zase takovou hloupost nechat nemůže.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit