Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Teď bych poprosil všechny redaktory aby se vrátili k DA: Inquisition a zamysleli se nad svým hodnocením. Inquisition tady byl vynášen do nebes a lepili se tady na něj nálepky: nejlepší hra roku, nejlepší rpg vůbec atp. Inquisition je hodnocen 9 z 10 což je (a ruku na srdce) vůči Zaklínači hodně nefér. Tak doufám, že mi to tady zas nějaký ukřivděný cenzor nesmaže.
    • DA:I jsem jako pitomec koupil za plnou cenu, bavil mě první díl a třetí všichni chválili, tak jsem to risknul a výsledek je, že jsem v tom nudným nesmyslu strávil maximálně 5 hodin a nikdy to už nezapnu.
      • Naprosto souhlasím, Origins je pro mě stále jedno z nejlepších RPG a DA 2 a Inquisition byly oproti Origins naprosté zklamání. Já jsem dal Inquisition asi 3 šance a zhruba po 12 hodinách už se to vážně nedalo vydržet, víc infantilní slátaninu jsem nehrál. A Poslední rána byla když jsem zjistil, že každá druhá postava je buzík nebo lesba, to už me odradilo úplně a okamžitě to šlo z disku.
      • nezlob, ale to je trochu hloupé, nehledě na vyhozené peníze. Všude v recenzích píšou, že nezvládnutý je ten začátek, protože ty uvodní lokace jsou moc rozsáhlé a vyplněné spoustou fetch questů. Hra se udajně pořádně rozjede až po třeba 30-ti hodinách, kdy se začne hýbat příběh.
        Kdybych za něco dal 1500, tak se alespoň budu pokoušet do toho proniknout.
    • Vsechno je realtivni a subjektivni. Na Metacrytic dosahl Dragon tusim 85. Kdyby tyto dve hry vysly zaroven asi by hodnoceni vypadalo jinak.
      • Kdyby vyšly zároveň tak Inquisition prodávají za 200 Kč a ktomu pytlík trávy aby to nebyla taková laciná nuda.
    • totální fail zdejší redakce bylo dát Skyrim 10/10
      • Tak na desítku asi není ale pořád je to oproti Inquisitionu skvělá hra, ve které jsem strávil stovky hodin.
  • Hmm, ja nehrál ani jeden díl, čas to asi napravit, začnu hezky od jedničky *7*
    • Morraw
      Já se taky přimlouvám k přečtení knih nebo alespoň pár povídek. V prvním díle jsem měl velký problém se sžít s Geraltem, neboť jsem neznal jeho charakter. Navíc trpíš ztrátou paměti a jsi nucen dělat rozhodnutí poslepu. Kdybych znal Geralta z knih, tak by to pro mě nebyl takový problém dostat se do hry. Ona jednička dokáže být zezačátku hodně nezáživná, ale třeba teď bych si ji s chutí zahrál nova.
    • pokud chceš mít ten zážitek ještě mnohem hlubší, začni knihama - nejprve povídky o Zaklínači, jsou krátké, ale chytnou tě (přirovnal bych to asi k povídkám o Connanovi co do délky i chytlavosti), pak si dej románovou pentalogii a pak Witcher 1 2 3.
      • To pak může rovnou rozehrát Cyberpunk, ne? *1*
  • Chvaly vsude plno a zaslouzene. Stejne jako GTA5 si to desitku urcite zaslouzi.
    Za sebe mam radost i z jineho duvodu. Mame tady dve hry s otevrenym svetem tesne za sebou, ktere ukazuji ze jej lze udelat plynuly, pestry, detailni a funkcni, kde se verohodne pohybuji verohodne vypadajici tvorove. Jiste k dokonalosti porad daleko, ale jasam, protoze uz uz to zacinalo vypadat ze neco takoveho je beh na hodne dlouhou trat. Tak jsem zvedavy jak se s timto faktem popasuji ostatni vyvojari. Mozna se znacna cast zacne presouvat na mobilni platformy s prohlasenimi ze v nich vidi budoucnost. *1*
    • firmy zvazujuce taketo riesenia asi nemaju cas a prostriedky na vytvorenie hernej znacky ktora moze byt o 10 rokov uspesna.
  • Švejk v Zaklínači ^_^
  • Tak jsem vymekl a objednal PS4ku. Bloodborne me hodne nalomilo a Witcher 3 me dotuknul. :)
  • Zaklínač 3 je fakt pecka, jak již zaznělo mnohokrát přede mnou, je neskutečná. Zase budu hodiny hrát minihru (karty), budu chodit skoro až bezcílně krajinou resp. městem a číst každý dialog. Prostě takové hraní knížky:)
  • Mám odehráno teprve asi 6 hodin a rozhodně je to výborná a zábavná hra, čili na desítku má pro mě určitě "zaděláno". A jestli je lepší nebo horší než Skyrim, to si povíme za 100 - 150 hodin hraní. Zatím se to spíš učím hrát a spoustu věcí pořád nevím.
    • z mého pohledu to bude zcela jistě lepší než Skyrim. Skyrim měl extrémě nudné vedlejší questy i hlavní quest. Skyrim neměl žádný challange, protože potvory levelují spolu s hrdinou, což umožňuje udělat jakýkoliv quest kdykoliv a navíc je to extrémně nepřirozené a nelogické. Levelování ve Skyrimu bylo o ničem. Skyrim z mého pohledu je 7-8/10. Snažím se být objektivní a uznávám, že ten svět byl velký a krásný, leč nudný, pokažený absencí pořádného příběhu.
      • Obtížnost Skyrimu byla podle mě dána tím, jakou sis nastavil obtížnost (překvapivě). Já jsem to hrál po vyjití na tu úplně nejvyšší a celou hru jsem narážel na situace, na které jsem neměl, musel jsem se různě schovávat, plížit, střílet ze zálohy - a výborně jsem se bavil. Měl jsem Skyrim těžkej od začátku do konce - což podle mě rozhodně je challenge.

        Hlavní dějová linie Skyrimu se mi taky moc nelíbila, ale je to asi věc názoru. Na druhou stranu třeba Dark Brotherhood bylo ve Skyrimu podle mě super. Samozřejmě, že Elder Scrolls utrpěly tím, že je z nich komerční blockbuster a už to není tak inteligentní příběh/svět, jako v dobách Morrowindu. Ale to platí podle mě i o Zaklínači 1 a Zaklínači 2 - tam se ty komerční vlivy také projevily a dvojka už mi přijde o dost míň zajímavá a originální, než jednička.
  • až budu mít hotové restíky nedohraných her minulých, koupím....takže tak za půl roku :)
    • taky většinou moc nestíhám hrát. Chodím do práce + jiné povinnosti. Takže se dnes už snažím hrát jen 2-3 hry do roka a vybírám si kvalitní. Problém je, že v poslední době těch kvalitních vyšlo nějak moc.

      DA:I - 150 hodin
      Withcer 3 - 150 hodin
      Pillars of Eternity - 80 hodin

      Na jednu stranu mne mrzí, že teď nehraju, na druhou později je výhoda v tom, že hru lze sehnat zapatchovanou a se všema DLC za levno.
  • Magister_Peditum
    Dobrý je, jak tam jsou propojené questy. A že nejsou v žádném případě černobílé. Zrovna jsem dokončil jednání s ježibabama v močále. Ducha v Šeptajícím stromě se mi zželelo, tak jsem ho osvobodil, a on za to osvobodil sirotky ze spárů ježibab. No, ale to jsem netušil, že pak ježibaby jejich opatrovatelku potrestají tak, že jeden z pozdějších úkolů pro Krvavého Barona skončí jeho sebevraždou. *15*
    • milos.bohonek
      Znáš to: každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. ;)
    • Krescz
      PŘESNĚ!!!...zrovna dneska ráno se mi stalo to samé *15*
  • Sithard
    Me to proste ne a ne chytnout.. hrozne rad bych se vezl na hype vlne ale do dalsiho hrani se musim vic a vic nutit :-/ Herni Geralt je mi strasne nesympatickej + ten combat je peklo
    • upřímnou soustrast, máš to prostě blbé
    • Lukass
      Tak ono to moc neni vlnou hypu ale tim ze je to fakt zabavna hra, me hlavne bavi ten svet.
      Combat je vyladenejsi nez ve dvojce, je potreba uskakovat, delat kotouly i pouzivat znameni. Navic co nepritel to jina taktika.
      Me jenom stvou zpomaleny reakce Geralta a to ze NPC delaji furt stejny veci dokola.
      Jinak po herni strance nemam vytku, hlavne questy a dialogy sou bozi, ale to sem ocekaval.
      Mam uroven 5 a nejakech 16 hodin.
      Dneska sem paril do jedne v noci, a zachvilu du uz zas parit :-)
      • Sithard
        mozna to neni jen hype a modla pro fanousky knizek ale vetsina pratel z toho uchcava blahem a internety vlhnou a me to nebavi.. si pripadam jak vyvrhel :-D
        • Lukass
          Takhle ja to mam z 90% AAA her. Ale tenhle mesic je brutalni Project Cars a Zaklinac, jak rikam do vanoc mam co hrat a o vanocich si koupim GTA 5 :-)
        • A na cem to hrajes? Neni problem v tom, ze se ti to na PC moc nehybe?
          • Sithard
            Hraju na pc ale gtx 660 to bez heirworks rozbeha plynule na vyssi nastaveni. Zkusil jsem i x360 ovladac ale to jsem byl v combatu ztracenej jeste vic :-D
        • tak si přečti knížky, to tě namotivuje
          • Sithard
            videl jsem jen serial a ten se mi libil ke knizkam se chystam uz dlouho tak treba jednou :)
            • Seriál je postavený na povídkách. Povídky jsou výborné, půvabně po takových jednohubkách vykreslují svět a postavu Zaklínače. Navíc některé jsou solidně vypointované a obstojí i literárně.

              Sága je pro mně problematičtější, nechytla mne ani jako žánrovka. Ale to neznamená, že se ti nemůže líbit.

              Když tě hra nebaví, tak to neřeš. *4* Nemůže chytnout každého.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit