Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz

    Warhorse připravuje nové politicky a historicky korektní trička na motivy své hry.

    https://twitter.com/DanielVavra/status/609082009097531392
    *15*
  • drasta

    GTA 5

    M-m-m-m-m-m-mikrotransakce!!! HURA!!!!

    Alespon uz vim proc se tam musi na vsechno tak umorne grindovat...
    • Jack1947
      Gz, co antihacker ochrana?
    • ringmancz
      na PC jsou až odteď?
  • Zaklínač 3 PC prodeje

    https://www.youtube.com/watch?v=9vh5mxm5Jy8

    Na GOGu 693k kopií, ostatní digitální distribuce 613k. Osobně jsem v jiném článku předpokládal, že podíl na prodejích bude opačný vzhledem k pozici Steamu, ale jsem opravdu rád, že jsem se mýlil, protože GOGu fandím a pokud je možnost GOGu, na Steam nekupuju (naštěstí tenhle rok už jen asi jednou na Steamu). Zároveň doufám, že tohle přitáhne jak hráče, tak především vývojáře a vydavatele.

    Navíc z čísel se opravdu nedivím, že šli do multiplatformního vydání hry, protože konzolové prodeje jsou nepřekvapivě ty největší a nevyužít takové možnosti, tak to by mohli manažeři rovnou podat rezignaci a jít se nechat zbičovat. Osobně jsem se ale divil, že prodeje na konzolích jsou až tak vysoké vzhledem relativní neznámosti serie na konzolích a velikostí samotné hráčské základny (něco nad 30 mega konzolí?).

    Jinak samozřejmě CDP prodeje přeju, udělali velmi dobrou hru, ale teď hlavně už očekávám ty dvě DLC a následně Cyberpunk...

    EDIT: Máte pravdu, o prodejích se v jejich oznámení vážně nepsalo, ale jedná se tedy o aktivace hry na GOG.
    • Prodeje Gogu udělaly nVidia bundly.
      • Keyz
        Jestli to do toho počítají tak to je blbě. To není prodej ale dohoda mezi CDProjekem a NVDIA.

        To se tam nemá počítat. Jako kdybych počítal do sekce "kolik jsem toho prodal" dary daného produktu. To není prodej...
    • drasta
      Nesli nahodou pres GOG vsechny aktivace kodu od grafickych karet?
      • jj šly, než jsem do odeslal jsi mě předběhl :) A to budou poměrně velký čísla, jinak by Gog tolik neměl. Steam to ale stejně nažene až trochu spadne cena.
    • jakubc
      2:1 je na AAA hru hodně dobrý poměr (konzole:PC). Navíc tam nejsou započítány fyzické kopie na PC, takže dost možná ten poměr bude ještě příznivější.

      Co se týče GoG vs Steam, tak tam jsou důvody asi dva. Jedním z nich je vysoká cena na Steamu, tím druhým pak fakt, že GoG je CD Projektu, což fanoušci vědí a rádi ocení.
      • Ve videu píši GoG vs ostatní prodeje na PC, což jsou i krabicovky a 1 mil ze 4 není 1:2.
        • jakubc
          Aha, tak to pak jo.

          Ale pořád to je 2:1 - 4M a z toho 1,3M PC= 2,7:1,3 (1,3x2=2,6), takže je to skoro přesně 2:1.
          • snorgrind
            Pokud budu vychazet z tech cisel co si napsal tak ne 2:1 ale 1:1:1 (v pripade ze xbox vs ps4 budou mit stejny prodeje) .... proc porad scitate konzole dohormady ? Je prece jasny ze prodeje na jedne platforme budou mensi nez soucet dvou platforem. *7*
            • snorgrind
              Nemuzes srovnavat kusy hw bez toho aniz bys srovnal i pocet her a pocet vsech moznych zanru ktery aktualne na novych konzolich nejsou. Hracska zakladna na pc je o hodne vic roztristena nez na novych konzolich kde vesmes koupi vsechno co vyjde. Tim padem se ti pocet lidi co si toho witchera koupi dost snizi.
            • Tak ono pokud to nesečteme, tak mi přijde celkem nic moc, že Xbox one se základnou něco nad 10 mega, osobně tipuju kolem 15 milionu kusů konzolí, neprodá o tolik méně, než na PC, které má tu základnu 10x větší.
  • Kozy
    https://www.reddit.com/r/Steam/comments/39gzqb/developers_who_raised_their_price_then_slapped/
    • Xcom tam nepatří - nic se s ním nedělalo
      War Thunder - tam je to horší ale fakticky pouze srovnali ceny které mají na jejich vlastním online shopu
      GTA V - Samostatná hra stojí pořád 60 euro (není na ní sleva) ale vydali nějaký balíček díky čemuž to vypadá podezřele
    • Keyz
      Dík. Je dobré vidět která firma jak čachruje a podvádí. Něco jako ty mega výprodeje v ČR na Alze a i jinde *15*

      O tom by měl být článek na Games. Jakmile tam dodají většinu anebo všechna data. A ne jen slepě hodit info o tom "je zde výprodej 80%! Kupujte!" *7*
      • Kozy
        Přesně, pěkná sviňárna. Tohle by mělo Valve zarazit.
        • Keyz
          Valve s tím souhlasí. Ten hon za slevami podporuje jejich prodeje...
          Navíc jejich programy určitě automaticky dopočítají, zda sleva je OK anebo tam byl podvod. Cenu znají i z cenu po slevě i případnou změnu. To je lehké zjistit...Když jsou platforma pro prodej.

          O Valve nemám žádně ideály. Klasická velká firma. Snad někdo půjde proti nim a bude lepší a morálnější. Také snad zákazníci půjdou proti. Nevím jak je obtížné domáhat se nápravy když máš důkaz o těch podvodech.
          • Kozy
            To máš pravdu, teď jsem četl že tenhle krok je ve spoustě zemí nelegální tak jsem zvědavej co se bude dít.
  • Lukyz

    Steam Summer Sale

    Tak už to začalo *1* 11-21.6

    EDIT: A Steam ten nápor samozřejmě nestíhá *1*
    • Keyz
      Šílenost...

      Kupuji jen to co chci hrát a plánuji hrát. Ve slevě beru to, co mám v plánu hrát a nedostalo se na to v době vydání. Toho je minimum. Tedy nic navíc jako hodně cvoků, kteří se neumí ovládat a mají to skutečně jako "Black Friday" v USA. Kdy vidíš chudáky jak se mačkají hodiny a poté běh zvěře aby koupil to co najdou ve slevě i když to nebylo původně v plánu ale mohlo by se to časem hodit....

      Ideálně si na to vzít úvěr. To jsou chudáci a měli by se léčit. Pak se zadluží a dělají problémy vlastní rodině i ostatním. Navíc podporují špatný směr. Kupovat zboží ve slevě = tlak na cenu = problém pro lidi kteří dělají hru. Lepší by bylo kupovat za plnou cenu, kupovat to co chci, mít možnost hru zkusit, a nemagořit pro slevy. Hnus.
    • Steam Sales

      To GTA V se škrtnutou cenovkou 74 euro. Co to jako je? To ať RS nedělá takové blbosti, když sleva tak pořádná, ne že den před slevou produkt zdražím.
      • jakubc
        Oni k tomu dávají nějaký prachy do hry navíc, asi aby to nebyl příliš očividný podvod. :-)
        • Hra jim udělá nejlepší zisky v historii, ale oni stejně budou dělat takové podvůdky. Mají to vůbec zapotřebí? Vždyť to bije do očí, mají dát když tak 15 % slevu jako třeba DayZ, když bečí, že je hra o 5 euro levnější.

          Hru prodat na staré konzole, pak za stejnou cenu na nové a pak po dlouhých dvou letech si to uráčí vydat na PC, jak oni momentálně tvrdí, za krásných 74 eur.

          Za chvíli se budou hry dělat jen pro peníze, no však jako by to už nebylo.
    • Už jsem měl dopředu rozmyšleno, jaké hry si koupím. Třičtvrtě roku jsem čekal na Wreckfest, tak jsem ho teď vzal s 50% slevou. Ještě čekám na pár slev, ale do "zásoby" zásadně nekupuju.
    • homeles8
      Jednou jsem si koupil hru ve slevě na GOGu. Ale to jenom proto, že zrovna byla ve slevě, když jsem si jí chtěl koupit, ne naopak. Nebudu kupovat hry co jsou k ničemu, protože jsou ve slevě. A dobrý hry ve slevě nejsou, nebo už jsou dohraný/ohraný. Nebo už je mám koupený bez slevy.
    • Morraw
      Díky těm slevám ne Steamu jsem konečně pochopil ženské, jak se cítí při nákupech ve slevách. Citím se úplně stejně *1*
      Letos sice už ne, ale příští rok si tam něco nahraju a nakoupím ve velkém už jen pro ten pocit a radost z účasti.
    • SORRY, WE COULDN'T ADD YOUR ITEM!

      ještě že ty první denní nabídky trvají 48h, beru Valkýru
    • Letos jenom XCom Enemy Wihin a k tomu si dám Homeworld :)
    • Jack1947
      Rychle děti, hurá slevy *14* *14* *14* *14* *5* *5*

      Nakupte hry co nikdy nebudete hrát, aby měl velký lord glaben radoost!
      šupky hupky... Steam musí jíst, no táák. I ty honzíku, nikoho nezajímá že nemáš ktreditku, prostě+ přes paypal ale rychle, na opozdilce nikdo čekat nebude. *3*
      • Pravil ten, který komentuje hry, které nikdy nehrál a jen si přečetl v lepším případě alespoň název.
    • Lukass
      Jo a kaslu jim na to, v knihovne mam tak 3-4 hry co mam dohrat, plus Project Cars a Zaklinac. Do vanoc pokoj, pak si koupim GTA 5 :-)
      • já tak 150 her co mám dohrát no
  • ringmancz

    Stewart Gilray uvedl, že jeho výroky v podcastu PS Nation týkající se The Last Guardian byly nesprávně vyloženy a nemá je oficiálně potvrzené.

    to ale neznamená, že nejsou pravdivý ;)
  • Vývoj The Witcher 3 stál 32 milionů dolarů, dalších 35 milionů dolarů šlo na marketing.

    A jde to vidět. Např. animace jsou jak z nějaké laciného budgetu před 7 lety. Podívejte se jak vypadá pořádná animace koně v MGSV...
    • Kun obecne je jedna z nejhur udelanejch veci ve Witcherovi 3. Ne ze by to byl malej problem ale az tak zasadne mi to nevadi. Vetsinou ho stejne pouzivam jenom na delsi presuny do novych lokaci kde nejde pouzit fast travel a vrasky mi z toho zatim nenarostly
      Co se mimiky tyce tak mi to neprijde jako nejakej zasadni prusvih.
      Ani jedna z tehle veci neni zadnej zasadni game breaker nebo keyboard breaker...
    • Veskoslav
      Před 7 lety? Chápu, že za každou cenu se snažíš hledat sebemenší kravinu ale fakt ti to nejde...Mimoto jsem našel přímo v polském tisku zase jiná čísla. Vývoj 50 mega, marketing 25 a pak vývoj 60 mega, marketing 40 mega, vývoj 48 mega, 52 mega marketing atd. Neznám firmu, co by zdělovala kolik toho narvala do marketingu. Ani EA. Ta vždy sdělí vývoj a zbytek je odhad.
      • tak kolik let je starý RDR? Pět let? Hmm ok. Tak ten má o několik levelů dál animace, takže na úroveň W3 budeme muset ještě dále do historie..
        • Veskoslav
          To jsou tragické bláboly. Buď jsi slepý nebo si myslím,že jsi ani Zaklínače nehrál. I když u člověka, co řekl že Baldurs či Torment mají tragickou hratelnost, nemá smysl cokoliv řešit.
          • Lukass
            No animace ksichtu maji udelany luxusne sou pekne ostry, vrasky a vlasy a vousy to je parada, ale mimika je otresna to musis uznat. Vim ze ses zaslepene fanboy, ale obcas se divej na veci trosku objektivne.

            Jinak sou animace v pohode, az na tu chybejici mimiku.
            • Jack1947
              Spíš nemoc *3*
            • kennyB
              Proč se tady tak hojně používá slovíčko fanboy??? Že by nějaká nová moda???
  • Lukyz

    Ve věku 93 let zemřel sir Christopher Lee

    Herec skonal v nemocnici, kde byl posledních několik týdnů hospitalizován kvůli selhání srdce a potížím s dýchání.

    Lee se proslavil mnoha rolemi v dnes již legendárních filmech, v pozdním věku si například zahrál Sarumana v trilogii Petera Jacksona Pán Prstenů, milovníci bondovek si jej pak pamatují jako Scaramangu z Muže se zlatou zbraní, ztvárnil také roli hraběte Duku ve Hvězdných válkách.

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Christopher_Lee

    EDIT: Pokud jde o fake tak se samozřejmě omlouvám, ale zpráva je i elegraph.co.uk, usatoday.com, dailymail.co.uk z českých E15 a dokonce i MovieZone - skočte se jich vedle do kanclu zeptat co je na tom pravdy.
    • Morraw
      Velký člověk a herec. Moje oblíbená - Treebeards's Song https://www.youtube.com/watch?v=9468-QKRoCg
    • To neni možná aby umřel Drákula je nesmrtelnej
      • Jack1947
        Jo ale nebyl to originální drákula.
    • Jack1947
      On hrál i v posledním hobitovy? Sarumana opět. . Jinak IMDB píší že, umřel takže je to asi tak no. *7* RIP ( čím dál méně a méně bude herců... to je smutné).
      • homeles8
        Všech užitečných lidí, co mají nějaký smysl, je čím dál méně. Zbytečných lidí, který jsou k ničemu je naopak čim dál víc.
      • *7* *7* *7*
    • http://en.mediamass.net/people/christopher-lee/deathhoax.html

      je možné, že je to fake(doufám)
      • ales.smutny
        Obávám se, že linkuješ nepovedený, nevtipný Onion.

        "The website “mediamass.net”
        The website mediamass.net is the medium of our satire to expose with humour, exaggeration and ridicule the contemporary mass production and mass consumption that we observe"
      • Fremencz
        Osobně taky doufám že se jedná o fake a pokud né,tak náš svět opustil další velký člověk *13*
        • homeles8
          Však mu bylo 93 let, to je krásný se dožít takovýho věku a ne smtuný. Taky bych chtěl, aby dobří lidé byli nesmrtelní a zlý umírali při porodu, ale neni to tak, tak se s tim musíme smířit. Takovej je život.
          • Jack1947
            Bohužel se musíme smířit s tím že zmetci se budou smažit v pekle ale až skončí svůj život... smutné ale to je realita. *7* 93 je krásný věk.
        • Lukyz
          Bohužel, je to tak. *9* Je to už i na telegraph.co.uk, usatoday.com, dailymail.co.uk a tyhle weby mají informace ověřený...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit