Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obrazem: PC zabudované ve Hvězdném destruktoru.

    Hvězdný destruktor? Novinkáři nemusí umět česky?
    • Veskoslav
      Nechci Vám dvěma kazit nějak zábavu, ale označení třídy lodí Impéria hvězdný destruktor se používá už nějaký ten pátek a to včetně knížek, Lega atd.
      • Lukyz
        U toho Lega bych to možná pochopil, ale některý věci se prostě překládat nemají...
        Už Hvězda Smrti byla dost na hraně, Malý Sokol nebo Žvejkal nepoužívá snad nikdo, navíc to opravdu překládají všechno? Např. Boba Fett pilotuje Otroka nebo snad A-Křídlo popř. sněhovýho rychlíka? *1*

        Problematiku chápu, jen mi to přijde vtipný a opravdu jsem se ještě nesetkal s tím, že by to někdo v reálu překládal.

        Trochu OT, ale vzpomněl jsem si na tohle *1*
        • co sa tyka prekladov tak na slovensko nemate este :D...ja sa niekedy musim hambit co vsetko v tej TV je preloze a foneticky zapisane :D. Preto radsej pozeram filmy a citam clanky v CZ.
          • Tilwaen
            Nemusíš sa hanbit. V SW knížce ze čtvrté epizody, kterou mám doma, se dočteš perly jako Artoo-Detoo a See-Threepio, ale to zřejmě nebude česká specialita. Pokladem jsou třeba české překlady Game of Thrones od Březákové, která se v půlce série rozhodne, že začne překládat i jména, která do té doby nepřekládala. Při počtu postav, které se v knize objeví a ty máš už v původní verzi občas problémy sledovat, kdo je kdo, je to naprosto nedocenitelné. Jaime, v seriálu nadabovaný jako [chajme], už je jen třešničkou na dortu.

            Ale stejně za největší překladatelskou bombu považuji Reapery z Mass Effectu.
            "Ale ne, Smrťáci útočí!"
          • ja sa hanbim za tvoje hambenie *16*
            • Áno troška som sa preklepol... Pohoda stane sa.
        • Veskoslav
          Tady něco se překládá a něco ne. Pusť si původní "VHS" dabing Star Wars a tam je slušný překlad. Žvejkal se používá naprosto normálně, Hvězda Smrti také. Nevím, kde žiješ, ale nikdo neříká Death Star v mém okolí a stačí si pročíst diskuze. A Hvězdný destruktor je to samé. Slave I a II atd. se nepřekládají a nejsou například ani v titulkách ke Clone Wars. Milenium Falcon snad překládají jenom blázni. Ale neříkej mi že říkáš Jedi Cruser místo Jedijský křižník, což je ten, co je na obrázku a z něho vychází Hvězdný destruktor. Nikdo ti neřekne Star Destroyer, Gravity Destroyer atd. zase nepřeháněj. Tohle mi pro změnu zavání tou hispeřinou, kdy za každou cenu nepřekládat a pak vznikají patvary. Nepodepsal si i petici, aby Bradavice nebyly Bradavice ale Hogwarts Tenkrát nasbíraly závratných 315 podpisů:-D Některé překlady trhají uši jako genolupiči například, ale zrovna divit se Hvězdnému destruktoru, kdy se výraz používá více jak 30 let i Hvězda smrti, to je dost na palici:)

          A fakt ti nepřijde směšné toto: Death Star se k nám přiblížila na dostřel a Imperial Crusaders s celou flotilu TIE fighters zaujaly pozice.
          • Veskoslave jebe ti? Malý sokol FOREVER jak by řekl klasik :D Millenium Falcon jsem tu v Čr snad ještě neslyšel nikoho říct, každý ví, že to je Malý sokol.
          • http://www.fffilm.name/2015/12/star-wars-filmy-ceske-preklady.html
          • Lukyz
            Vždyť jsem psal, že Hvězda Smrti je podle mě na hraně, ale používá se, ale je zajímavý, že podle tebe Milenium Falcon překládají jenom blázni, ale na stejné vychvalované VHSce to byl Malý Sokol *1*

            Bradavice jsou přeloženy, jelikož šlo o četbu 7+ let a musím uznat, že ač nejsem fanda HP, tak překlad do Čj je opravdu krásnej. Ale nikdo nejezdí do novýho Yorku nebo města Andělů *1*

            Nemá to cenu rozebírat, každý na to máme svůj názor a v čem ty vidíš hipsteřinu, já vidím normální výraz *3*

            EDIT: Spíš by mi přišlo vtipné, kdyby mi někdo oznámil, že na nás útočí Hvězdný Destruktor, to bych šel vyloženě do kolen *1*
        • Zvejkal je uplne skvelej a pouzivam ho dnes a denne.
    • Lukyz
      Doslovně je to sice správně, ale nikdy bych nevěřil, že to fakt někdo použije *8*

      EDIT: Nevím proč, ale najednou jsem si vzpomněl na tohle *1*
  • Společnost PDP plánuje vydat zařízení, které dokáže zcela nabít Xbox One ovladač do 60 vteřin.

    To by bylo vtipné, kdyby to stálo více než druhý ovladač...
    • jelikoz xone gamepad ma 2 AAcka a jeden z nich ma zhruba 2000mAh tak aby se dal nabit za 60 sec tak to bude potrebovat 3.2V a 120A ! coz je kravina
      tzn. tam bude tipuju 10x 3.2V lipol s menicem nasazena do slotu pro 2 AA a k tomu 400W nabijecka s chlazenim
      cena jednoho gamepadu ? to pridej :P
      • Draken69CZ
        Probůh jak jsi přišel na ty čísla? *8*
        • PreidaQ
          Baterie 2000 mAh ~ 120 Amin, což znamená pro jednu minutu 120 A. Dále ze vzorce pro výkon (P = U*I) spočítal, že pro 3 V a 120 A vychází výkon 360 W. Přidávám nepatrnou poznámku, že se jedná o učivo základní školy.
          • to se mozna učí, a taky teorie relativity ale kdo tomu rozumí. deti se možna nabifli vzorec a pak to rychle zapomenou
        • Tilwaen
    • Heh, anebo jednoduše koupit druhý nabíjecí baterky.
  • Windows 10 používá již třetina uživatelů STEAMu.

    Já to beru teda jako dobrou věc, měl jsem starosti kvůli kompatibilitě, ale na žádny problém jsem od přechodu na win 10 nenarazil.

    Mohu ještě poprosit o vyplňení dotazníku týkajícího se preferencí na trhu PC her: https://52071.vyplnto.cz/

    Jsem si vědom, že dotazník není dokonalý, ale musel jsem ho vypustit v této formě. Také doufám, že tímto neporušuji pravidla diskuzí, alespoň dle pročtení pravidel bych neměl.
    • solomon.short
      tak jsem ti to vyplnil taky, at mas radost :)
      • Děkuji.
    • Jazz
      Otázka ohledně rychlosti internetu mě přinejmenším rozesmála, opravdu mě zajímá, co z toho chceš vyvodit za závěry. *15*
    • - zaprvé, měl to po tobě někdo přečíst, je tam plno překlepů a občas i hrubky
      - zadruhé, snad to máš nějak provázaný, např. když se někdo věnuje hraní 20+ let, ve většině případů ho ratingy nezajímají (leda by kupoval pro děcka, ale to už by se zase řešily např. jejich herní preference)
      - zatřetí, v jedný otázce se ptáš, jestli lidi nakupujou radši v oficiálních obchodech nebo v jinejch, není tu možnost, že jen digitálně... a tahle možnost je až v následující otázce týkající se přístupu prodavačů, což nedává smysl
      - začtvrtý, bylo tak těžký udělat i na ty kraje klikací pole místo nutnosti to psát? :)

      vyplněno teda, good luck
      • Mnohokrát děkuji za připomínky a vyplnění. Vezmu je v potaz a projdu dotazník hlavně kvůli těm hrubkám, ohledně krajů jsem to tak měl původně, ale bylo mi doporučeno udělat to touto formou vedoucím práce
        • zvláštní požadavek... :) možná se chce vedoucí zasmát, co tam některý lidi napíšou :D
    • Gorilla

      imho dost dobrej dotaznik, vyplnil jsem

      otazka na pristup prodejcu her je dost na miste, obcas cumim jak puk, co od nich slychavam
      • Mockrát děkuji za vyplnění.
        Upřímně jsem chtěl jít ještě víc do podrobna, ale ten dotazník by potom byl až příliš dlouhý.
  • PC Gamer

    Docela sranda že na PC Gameru vyhraje hru roku MGSV.... Ale Zaslouženě, Bloodborne na PC nevyšel *3*
  • Windows 10 používá již třetina uživatelů STEAMu.

    No za mna dobra volba prejst ci z win7 alebo 8.1 na win10. Pracuje sa s nim o nieco lepsie ako s win8 a ide aj lepsie a hladsie. Ale to moj nazor.
    • Co do práce možná, jako hráč však považuji Win7 za maximum momentálně. 8 vypadají s těma svýma "vymoženostma" celkově vyblitě a abych si na 10 nemohl údajně pořádně zahrát ani commandos, tak to ať si políbí prd*l. Ale to je taky jen můj pohled.
      • Zatiaľ som spustil na win10 všetko... Ale je fakt ze tie staršie hry nejak nehrám :-) Ale tak každý podľa svojho.
      • Teď přes svátky jsem dohrál všechny čtyři díly a to mám W10.
        • Tak asi to tak horký nebude. Nemluvím z vlastní zkušenosti, jen vím, že když nahodím hned první BEL na Steamu, tak tam ze srpna zprávička o tom, jak to na Win 10 jde na h*vno, respektive vůbec. Já jakožto sedmičkový uživatel jsem... klepu.... v pohodě. No a co se tak dočítám občas z fóra Steamu tak je to kolem těch her na 10 i docela držkovaná kolem dalších jednotlivých her.

          Ale žádný problém. Mě osobně 10 nelákají obecně, považuji je za výblitek a pro mě zbytečnost. Pokud má však někdo dobré zkušenosti i co do her, tak jen ať funguje.
          • Já vím, že nemluvíš, já myslel lidi, co hejtujou Win kvůli nekompatibilitě.
        • Jo no, problém není ve Win 10, ale je mezi klávesnicí a židlí, protože mně všechny hry na Windows 10 fungují, jak nové, tak staré včetně GTA 3, Max Payne 1 - 2 či první Mafie. Dokonce na tom funguje i původní Tomb Raider. *2*
    • Já jedu furt W7 a jsem naprosto spokojen na W10 ani nemyslím.
      • Tak aspoň nainstaluj 8.1. Potom, co jsem na ně upgradnul bych se zpátky rozhodně nevracel.
        • Tilwaen
          Než objevíš užitečné zkratky jako Win+X, tak jsou osmičky po přechodu ze sedmiček celkem peklo - zvlášť, když v systému potřebuješ něco najít. Třeba něco tak esenciálního jako jsou Ovládací panely. Je totiž celkem fail, když i oficiální nápověda na stránkách Microsoftu radí, že se k nim konvenčně neproklikáš, ale máš je hledat přes vyhledávací řádek ze startovní obrazovky "Metra".

          Počáteční útrapy stranou, teď už bych z 8.1 zpět na sedmičky nešla. Rychlé, elegantní, odladěné... jak si na ně člověk zvykne, tak jsou skvělé.
  • Fallout logic

    Freezing Flamer

    *15* *7* *15*
    • Bethesda, myšlení zakázáno *15*

      Ten popis asi vytvořila krysa která šla v noci hledat něco k jídlu a u zbytku jídla na stole našla otevřené PC s kódem. No a tak to tam naťukala a hotovo. *3*
      • jakubc
        Děláte, jako kdybyste se nikdy neklepali zimou, když jste se v létě spálili! :-D
  • ringmancz
    ta 90% sleva na steamu na první epizodu King's Quest není chyba? chápu, že tím chtějí nalákat co nejvíc lidí, ale není potom ta původní cena přestřelená?
    • Není, sám jsem to před pár dny kupoval, protože mě zajímalo, jaké to bude. Podle té první epizody soudím na průměrnou hru, kterou možná v budoucnu ve velké slevě koupím komplet. I když je to místy docela vtipné, tak jsem se chvílemi spíš nudil.
    • neni, podoji si ovecky na dalsich epizodach (smecko s epizodama jim dava moznosti davat ty uvodni skoro zadarmo, takovy placeny dema, neco jako mgs ground zero)
  • 100% Virtuální realita

    Pro simulátor sovy nebo racka výborný. Jediná akce by byla přidat tlačítko na hovínka...
    http://i.imgur.com/Th9VDCV.gifv
    *1*
    • Tilwaen
      Tlačítko je pro sraby. Když už VR, tak se vším všudy!
  • Octodad - Dadliest Catch

    Ta hra mi padla do oka hned od začátku, když jsem ji tu poprvé na games viděl jako její recenzi. Ale až teď jsem si ji zkusil i já.

    A je to luxusní hra, i když jednohubka... délka hry je velice krátká. Dohrál jsem to za 2 dny, ale stálo to za to dát do toho čas.

    Hra je založena na katastrofálním ovládání, kde ovládáte chodící oliheň, která nemá kosti a většinu života tráví na souši. Má spoustu nepřátel, hlavně jednoho. Možná proto že tato oliheň má bouřlivý sexuální vztah se svou ženou, ze kterého vzešli už dvě děti. A to není ani v dnešní době úplně NORMAL.

    Vše dokresluje výborný humor, který je tu základním kamenem celé hry.
    Soundtrack je také povedený.
    • Fakt jo?! WOW!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit