Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor

    The Division

    Blázen! Level 30 a Dark zone rank 99 za týden.
    http://www.pcgamer.com/the-divisions-level-cap-has-already-been-hit/
    • FansLunacy
      Proč blázen? Ta hra je navrhnutá tak, aby to nebylo soustředěné na blbej level grind, aby se to svižně s příběhem dalo pěkně dohrát třeba za 14 dní či 3 neděle, pokud má člověk práci, život, koníčky a kamarády. Tohle na tý hře miluju ... že to neni založený na levelu, ale na end-game contentu, itemech co si zasloužíš a na skillu co dostaneš časem. Pokud je někdo zažranej do hry a udělá si gaming týden třeba jen s přestávkou na párhodinovej spánek, pak je tohle úplně v pohodě reálný :)
      • Jack1947
        Spíš to byl magor no... 6dní v kuse heh. Njn ale ted nemá co hrát... možná dobře mu tak.
    • Veskoslav
      19 hodin denně.
  • Veskoslav

    Mount & Blade II: Bannerlord presentation with gameplay

    https://www.youtube.com/watch?v=bbrnPtybNd4
  • Veskoslav

    Až si zase budeme stěžovat na úroveň článků

    Člověk ani nevěří z jaké blbosti se dá "uvařit" článek. Fakt se divím, že to redaktor poslal a někdo to dokonce i schválil.
    http://www.pcgamer.com/lol-player-gets-pentakill-and-baron-steal-while-dead/?utm_content=buffer5bae9&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamer
    • Tilwaen
      Famózní je především to, že z toho autor vykřesal celé čtyři odstavce.
  • Veskoslav

    Elite: Dangerous Imperial vs Federation Capital Ship

    https://www.youtube.com/watch?v=de78Odrw6KE
    • To vypada tak blbe jak tam ty dve obrovsky veci stoji 2 metry od sebe a strilej se...
      • Veskoslav
        A jak si to představuješ? Nejspíš je asi pro tebe většina sci-fi, kde je nějaká bitva, brak, co?
      • Eso_Rimmer
        Tak jsou to 2 obrovské bitevní křižníky, to si fakt myslíš, že tam budou manévrovat jak F16 v top gunu? *15*
        • No muzu rict ze si rozhodne nepredstavuju bitvu dvou obrovskych bitevnich lodi takhle https://www.youtube.com/watch?v=nr2GeWiDrdY
          • Lukyz
            Jelikož jde o sci-fi, tak tohle půjde těžko nějak rozseknout, ale je fakt, že tady to vypadá spíš jako že se ty lodě chtějí spolu pářit jak jsou blízko *1*

            Jinak hezky zpracovaný to bylo v Battlestar Galactica, kde byly od sebe na "rozumnou" vzdálenost a mezi nimi probíhal dogfight stíhačů.
            Video jsme vybral nahodile, ale BSG měla snad "nejlíp" zpracovaný vesmírný bitvy co jsem kdy viděl.
            • No ja jenom ze bys mozna pochopil jak funguje pohyb vesmirem a proc je dogfight uplnej nesmysl ale delej jak uznas za vhodne :D

              A jenom bych dodal ze to o cem mluvim se rozhodne netyka technologii ale fyziky kterou proste nezmenis ani kdyby ses na hlavu stavel...

              Fyzikalni zakony nezmenis a nikdo nikdy je nezmenil ale muzes se jim prizpusobit a vyuzit je. Fakt doporucuju si neco precist o tom jak funguje treba takovej let slunecni soustavou a trosku se nad tim zamyslet. Bude snazsi pak pochopit proc se pri letu slunecni soustavou okolo sebe nemuzou otacet dve "stihacky" v klasickem dogfightu.
              Vzdelej se nez zacnes placat blbosti.
              Je to opravdu takovy legracny kdyz o absenci argumentu pise nekdo komu unikaji ty nejzakladnejsi fakta a snazi se nekoho srazet hlaskama o detskych nazorech a pohadkach a pritom ocividne moc zere pohadky pro deti a dospele.
              Teoreticky totiz neni nemozne ohnout prostor, vytvorit cervi diru nebo udelat silove pole) ale dogfight ve vesmiru je proste nesmysl. Neni spatne si na to hrat a ukazovat to ve filmech a hrach protoze je to neco co nas bavi ale je to proste nesmysl.
              Ja myslim ze tu mozna trochu narazime na fakt ze uplne neznas vyznam slova dogfight nebo nevis jake mechanismy takovy dogfight ma. Rakety po sobe ve vesmiru strilet muzou ale nebude to vypadat jako ve scifi hrach a filmech ani kdyby ses na hlavu stavel. Anglictina me v podstate zivi....
            • Sry, já pohádky nehraju.
              Drastíku, vzhledem k tvým dětským názorům, kterými se tu často prezentuješ, je tvoje amatérská vědecká dedukce opravdu zcela nepodstatná. *1* Jen připomenu, že podobné nesmyslné argumenty typu, že fyziku nezměníš (no sh*t Sherlock!) dávali před těma 1300 rokama někteří taky. Asi si těžko dokázali v té době představit (v době kdy se teprve vynalezl střelnej prach nebo hajzlpapír), že budeme lítat po planetě letadlama a prozkoumávat vesmír.

              Nemáš pravdu Drastíku a na internetu se o tom debaty už vedly mnohokrát a to klidně i v souvislosti s KSP. Např. https://www.reddit.com/r/askscience/comments/2me2f0/do_orbital_physics_mean_that_dog_fights_in_space/
              Sám jsem ale psal v předchozích příspěvcích, že nějaké dogfighty jsou velmi nepravděpodobné. Má pointa byla ale v tom, že nikdo z vás na tu otázku nedokáže odpovědět, protože nevidíme 1300 let dopředu a nemáme absolutně žádnou představu o tom, jaké technologie budou v té době objeveny.

              Nj tak pokud neumíš anglicky, tak to je pak těžký. Už to nech být Drastíku, ani tvoje křečovité smajlíky nezmění fakt, že jsi mimoň. Máma ti dá Lipánka a bude zase dobře.
            • Dogfight ve vesmiru tak jak ho vidis ve vetsine her a scifi filmu je priserna blbost! Zahraj si Kerbal Space Program a mozna pochopis proc ty argumente...
            • Jack1947
              Ona je kravina víceméně celá diskuze, mimochodem to je náhodou že se vynořil prehistorik který píše ... podobně jako jeden nejmemnovaný co v té diskuzi taky byl.. maybe a coincidence... co když ne co... co když ne. *7* *12* *8*
            • ucho
              prehistorik: plácáš neuvěřitelný kraviny, ale jo, drž se jich ;)
            • Stačí pohled na současnost? Wtf koukám teď do nebe a žádnou vesmírnou bitvu se mi momentálně nedaří zahlídnout. A porovnávání manévrování stávajících stíhaček a pohybu ve "vakuu" ? Zkus pochopit, že ty nemáš nejmenší ponětí jaké technologie budou dostupné za 1300 let. Co když technologie štítů na tom bude lépe než technologie boje na dálku a zneškodní ti jakoukoliv střelu z dálky? Fantasie je evidentně to co ti chybí. Dívat se na 1300 let vzdálenou budoucnost nynějším pohledem prostě není možné. Netvrdím, že to tak bude, spíš je pravděpodobné že ne, ale nechápu jak si troufáš něco zcela vyloučit, to je strašně krátkozraké. A ta civilizace po Falloutu... velmi jednoduché. I když by začala odznova, jistě by se některé technologie zachovaly a pokrok by proto byl poměrně rychlý. 1300 let je celkem dlouhá doba, když si uvědomíš co lidstvo stihlo jen za 20. století. Navíc pokud se domníváš, že kdybyby lidská civilizace začala zcela od začátku, že by se vyvíjela stejně rychle jako nyní a se stejným technologickým pokrokem, tak jsi na omylu. Ten průběh by mohl být diametrálně odlišný.
            • ucho
              prehistorik: aby sis nesmyslnost dogfightů ve vesmíru uvědomil, nepotřebuješ vidět 1300 let do budoucnosti, stačí ti pohledět na současnost ;)
              proč se dogfighty nepraktikují při leteckých soubojích současnosti? protože stíhačka se nedokáže zavěsit za jinou stíhačku a přesně kopírovat její dráhu letu, pokud o ní ta druhá stíhačka ví (a teď neřeším, že má munici jen na pár sekund střelby). naváděcí střely je logický krok modernizace, protože obyčejnou tupou střelbou dopředu nebo ručním zaměřováním odzvonilo už v současnosti.
              je tedy hezké, že obhajuješ takové prehistorické boje ve vesmíru, ale i selský rozum by ti měl napovědět, jaká je to kravina. a jestli začne civilizace nanovo, potom mi opravdu uniká, proč by se někdo měl řezat ve vesmíru. jako WTF? :D
            • Ucho jestli ti Veskoslav připomíná Jacka, tak ok. Musím říct, že ty mi zase připomínáš mistra LV, ten taky prohlásí nějaké moudro a to stylem já jsem Bůh a jediný mám pravdu a vy ovce jen poslouchejte a učte se. Víš, ony ty dogfighty klidně možné jsou, ale protože nikdo z nás nevidí 1300 let dopředu, tak to těžko rozlouskneme. Co je dnes není vůbec důležité, za pár desítek let může být atomová válka horší než ve Falloutu a většina technologií může být klidně ztracena a civilizace začne nanovo. Navíc ignoruješ něco jako štíty, které můžou zabránit proniknutí dalekonosných střel k lodi a přiblížení bude jediná možnost. Podobných teoretických možností jsou mraky, ale to bys musel zapojit trochu fantasie a nevycházet jen ze stávajích reálií.
            • ucho
              apropo ty dogfighty ve vesmíru už někdo někde rozebíral, ale odmítám ti to hledat. mimochodem ani ti nestálo za to mi odepsat na ty mé připomínky k tomu tvému literárnímu dílu.
            • ucho
              Veskoslave, dogfighty frčely za dob pomalých letadel, kdy se letadla naháněla s primitivními kulomety. myslíš si, že současné stíhačky něco takového provozují? zamysli se nad tím, nebo si o tom něco přečti. ta rychlost je tam taková, že nějaké nahánění (udržování stále podobné rychlosti protivníků) je nesmysl. schválně si to představ na těch stíhačkách. a teď se přenes do vesmíru, kde by měly být logicky ještě vyšší rychlosti, navíc je tu trochu zajímavější manévrování v prostoru.
              opravdu tady nebude potřeba žádný prehistorický dogfight, když bude možné protivníka zaměřit a vystřelit.
              dogfighty ve vesmíru jsou možná zajímavé pro tu televizi a na efekt, ale je to prostě kravina. to, že ti něco takového musím vysvětlovat a že si to nedokážeš uvědomit sám, jen ukazuje, jaký jsi tupoun.
            • Veskoslav
              Ano Ucho, ty se chováš jako Jack. Nahodíš něco, že je blbost a prostě je to blbost, protože jsi to řekl. Řekni mi, proč nemůžou být letadlové lodě. Velké lodě nemají takovou palebnou síť, aby prostě sestřelili ty malé zmetky. Nebo mi chceš tvrdit, že prostě všechno dáme do velikosti? Co pak budeš dělat, když jeden proti Tobě vyšle jenom stíhače a ty proti tomu nebudeš mít obranu?:) Bavíme se sice v teroretické rovině, ale ty vezmeš svůj názor a všem vmeteš do tváře, že to je tvoje pravda a všichni ostatní jste tupci, protože je to irelevantní řešit dle tvého názoru blbost. Prostě boj na "blízko" blbost, boj s podporou "stíhačů" blbost. Ty by jsi to asi všechno valil na dálku. Ale co dělat, když skočí loď vedle tebe? Ty jsi prostě naprosto úzce profilovaný člověk, co vidí jenom jednu možnost. Asi si radil Impériu při stavbě první i druhé Hvězdy smrti*1*

              Si stejný jako jeden nejmenovaný generál, co tvrdil, že po roce 2010 už se nebude vést klasický pozemní boj, ale vše pojede přes drony a cyberprostor.
            • Chlapci hodnotíte pohádku co se odehrává v roce 3300. Jste asi upadli, že to celé hodnotíte dnešním pohledem ne?? Pokud se teda náhodou někdo z vás nevrátil z budoucnosti 1300 let zpět, tak vedete naprosto zbytečnou debatu.
            • ucho
              Veskoslav: nevím proč, ale tvé reakce mi připomínají reakce Jacka. prostě jako kdybych se měl bavit s mimoněm. psal jsem pouze to, že dogfight ve vesmíru je solidní blbost, což samozřejmě je, a není to nic, co by se mohlo zakládat na realitě. je to prostě jen něco, na co se dobře kouká v televizi a dejme tomu je to i zábava hrát. to ale nic nemění na tom, že z pohledu reality to blbost je. tedy tvou otázku "jak bych to řešil já" nechápu a v kontextu nedává smysl. blbost zůstane blbostí a je irelevantní, jak bych to řešil já. a samozřejmě ty dvě velké lodě vedle sebe, jak na sebe pálí, to je taky blbost.
            • Veskoslav
              Jako nevím, bitvy máš jak na dálku, tak na blízku. Bylo to už v dobách námořních bitev, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo být i ve vesmíru. Prostě narveš všechno do bočních štítů a jede se *1*
            • To je chytry protoze takhle na sebe alespon nedoplivnou... i kdyz ve vesmiru....
            • Veskoslav
              No ono se to zdá, ale ty lodě jsou od sebe minimálně cca 500 metrů, když tam letíš, takže ono to taky není blízko, jak se zdá.
            • Nikdo nerika ze desitky tisic kilometru ale to co ukazuje elite rozhodne nepusobi jako dechberouci bitva dvou bitevnich lodi. Tohle spis vypada ze zastavili blizko vedle sebe aby mohli stahnout okynka a kricet na sebe nadavky.
            • Veskoslav
              A jak by jsi to řešil ty Ucho? Pálí na desítky tisíc km a pak si přijít podívat, co jsme to vlastně rozstříleli?:)
            • ucho
              dogfight stíhačů ve vesmíru je taky solidní blbost.
          • Veskoslav
            Tak dej nějaký příklad/video, kde takto křižníky nebojují. Nebo i knižní sérii. Ale rovnou zapomeň na Star Wars, Star Trek, Warhammer 40k atd.
            • Veskoslav
              No všechny ty lodě mají dalekonosné zbraně i ty ve Warhammeru, kdy to střílí na desítky tisíc kilometrů. Ale když tu loď roztřílíš, jak ji pak obsadíš?:)
            • Ja bych proste cekal ze takova velka lod bude mit velky zbrane s velkym dostrelem a ze toho bude chtit nejak takticky vyuzit ale co ja vim... asi posledni dobou moc koukam na namorni bitvy a ocekaval bych ze to bude trochu podobne.
              Dulezity je ze se to libi fanouskum jako jste vy a ze jste s tim tak spokojeny. Na muj nazor nehledte obcas byvam hnidopich.
            • Veskoslav
              Takže Star Wars a ani Star Trek si neviděl, když tam podle tebe takto neútočí (už jenom scéna vlajkové lodě Grievousu a Jedijský křižník, kdy do sebe valí na plné koule) a Warhammer jsi asi ani nečetl předpokládám, protože tam do sebe valí dost často na blízko.

              A takový Wing Commander či SW hry taktéž, nablízko a pálí vším, co mají.
            • V zadny knizce ani filmu jsem necetl ani nevidel ze vedle sebe na delku paze zaparkujou dve obrovsky bitevni lode a zacnou se strilet...
  • MickeyMutant

    Na Ebay lze vydražit limitovanou edici PlayStationu... Z výtěžku budou financována specializovaná onkologická centra a služby v okolí Austrálie.

    "Around Australia" v tomhle případě není "v okolí Austrálie", ale "v Austrálii" nebo "po celé Austrálii".

    A pokud tě, bleskaři, snad napadlo, že schválně skenuju tvoje bleskovky a pídím se po chybách, tak je to jinak*3*Kliknu na tu, která mě zrovna něčím zaujme a pak píšu, když třeba něco nesedí.
    • braveman
      Díky za upozornění - musím se přiznat, že na tohle jsem ve škole asi vážně chyběl :)
      Pro příště už si to budu pamatovat...
    • Taky mi prislo divne "okoli" Australie... obzvlast kdyz je vsude kolem more *1* *1*
      • MikeR
        No jak se tak dívám na tu aukci (momentálně 2225 AUD a konec za tři dny), tak mám pocit, že ze z toho zafinancují právěže maximálně onkologický centra v okolí Austrálie. *13*
    • ucho
      taky jsem včera na jednu bleskovku upozornil, ale smazali mi to. no aspoň i opravili :)
    • Veskoslav
      Manager kvality. Vybere určitý vzorek a pak jej otestuje *1*
  • Vogon

    IGN stream PC verze Dark Souls 3

    https://www.youtube.com/watch?v=SqJPZbizlfs
    Stream je sice ve 30 fps, ale v blízké budoucnosti budou mít videa z PC verze v 60 fps.
  • Veskoslav

    Rise of the Tomb Raider – DX11 vs. DX12 @ GTX 980 Ti Benchmark & Performance Comparison

    https://www.youtube.com/watch?v=7HBQ2SMNKRQ
    • No je potreba si hru zahrat nez zcne clovek delat soudy a placat nesmysly.V benchmarku mam narust oproti DX11 4 FPS. Ale v nejnarocnejsich oblastech jako Soviet Instantion a hlavne Geothermal Valley je framerate mnohem stabilnejsi nekonaji se dropy pod 30FPS a hra jede kolem 45 FPS na DX dvanact (na mobilu me nejde psat dvojka )pritom hra ve stejne oblasti jela kolem 33-37 FPS. Poradne sem to testoval a u me narust vykonu funguje a to dobre.
      Von to clovek nesmi testovat v prvnich lokacich v Syrii a nebo v uzavrenech lokacich tam jela hra 60FPS i na DX11, ale v tech narocnech lokacich je fakt rozdil v plynulosti a dropech jasne rozeznatelne. Tod muj postreh a to jak hra slape po upgradu me.
      • Testujou i Geothermal Valley - https://youtu.be/7HBQ2SMNKRQ?t=1m30s
        • Divej Drasto ja se na to divat nebudu , me to nezajima. Ja pisu jak hra jede me a ja mam hru daleko plynujesi. To je pro me dulezity, narky ostatnich a lidi co hru ani nemaji me nezajimaji.

          Edit: Tak sem nato mrkl a to je klasicke benchmark, pisu ze v tom mam narust 4 FPS. Je potreba si tu oblast zahrat ve hre, ten bechmark neni vubec narocne a vubec nevyuzije moznosti systemu, ja sem v nem mel 57 FPS prumer.
          Proc hru komentujou lidi co ju evidentne nehraji a vi prd to fakt nechapu.
          • Nedivej ja jen ze nenajdes jediny video nebo clanek ktery by potrvdilo to co pises protoze vsichni vsude pisou a akorat o tom ze DX12 par framu za sekundu vzalo tak by me zajimalo jestli u tebe zabral placebo efekt nebo jestli mas opravdu tak vyjimecny PC.
            • Spades
              V tom benchmarku ale mají zapnuté HBAO+
    • Spades
      Lidi furt nechápou, že aby se využilo DX12, nestačí jenom přepnout framewor.
      To taky můžu svou OpenGL 4.3 aplikaci předělat na OpenGL 4.6 tak, že při inicializaci tam dám jiné číslo, ale změna žádná nebude.
      DX12 nepřináší žádné výhody oproti DX11 samo o sobě, ale jen, když vývojáři začnou dělat engine na více threadů, což v DX11 samozřejmě nejde. Proto musíme počkat na čistě Vulcan/DX12 hru, jenže tam zase nepude porovnávat, protože to nepojede na DX11 že? :)
      Já osobně čekám na to, s čím příjde Ashes of Singularity, protože tam jde vidět, že výhody DX12 opravdu používají.
    • ucho
      ty DX12 to pěkně nakoply
  • SalemCZ
    Znáte někdo nějaký podobný věci jako Konami Code a Dopefish, prostě něco co se objevuje ve více hrách a nezáleží na studiu?
    • Lukyz
      Teď si fakt nevzpomenu, zda to nebylo jen jednoho studia, ale přišel mi na mysl kód 451 (0451)
      • solomon.short
        to byla specialita Looking Glass Studios pokud se nepletu...
    • Spades
      Willhelm Scream
  • Veskoslav

    Pacific Rim - Gipsy Danger Fly Over the Sea | BESIEGE v 0.25 | Theater of Flights #29

    https://www.youtube.com/watch?v=wiEver7cEF0
    • ucho
      ou jé, Cikánské nebezpečí opět v akci
  • Spades

    Capcom vyrobil parfém na motivy herní série Resident Evil nazvaný T-Virus.

    Proboha, to by jim měl někdo zakázat.
    Co bude příště? Dilda Licker?
    • ZvacA
      Není důvod, proč by nemohlo být. Capcom stejně jako v Japonsku jiní jen marketingově posvětil síť obchůdků, restaurací a kaváren stylizující se prostě jen do portfolia firmy. A tyhle krámky a kavárny se pochopitelně nevěnují jen Resident evil značce, ale obecně i dalším hrám od této firmy. Návštěvníci a fanoušci mají možnost si třeba koupit hračky, hrnky a plno dalších blbůstek s motivem capcom videoherních postaviček nebo se jen nažrat z jaksi poskládaných jídel s prapodivnými názvy z daného univerza. A teď k tomu akorát přidali trochu víc světem zaregistrovaný nějaký parférmy s motivem RE. Nic však, co by nebylo běžnou záležitostí...

      Divize, co se pohybují kolem projektu RE jako tvůrci a producenti hry samotné určitě na porádách nemíchají lektvary, nepřilepují na lahvičky loga hry a neprodávají to jako intermezzo než se vydá nová hra.
      • Spades
        No aby to neskončilo jako KONAMI...
    • Lukyz
      O dildech nic nevím, ale včera jsem četl, že se v Japonsku připravuje RE Muzikál *1*

      Hlavní roli získala "herečka" Reon Yuzuki *1*
      Ty Japonci jsou fakt totálně někde jinde...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit