Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když tak tady čtu ty reakce, cítím mráz z východu. Byly časy, kdy "všechno patřilo všem" a lid byl spravedlivě rozhořčen chováním buržoustů, kteří si chtěli se svým majetkem dělat co jim libo a tak o něj přicházeli.
    Kde je zákon, podle něhož mám neupíratelné právo recenzovat na cizím webu hru? Mám právo vyjádřit svůj názor, ale nemám automaticky právo to dělat v cizím prostoru. Recenze jsou něco navíc, u čehož se teď mění podmínky. A existuje spousta osvědčených herních webů, kterým věřím/nevěřím. Existuje velké množství hráčských fór, kde se mele dokola o hrách. Pokud už recenzím na Steamu nevěřím, mám stovky možností si získat názor.
    Hru když si koupím (tedy pokud se nepletu, stále jen licenci k jejímu používání a ne hru jako takovou), tak počítám s tím, že si jí můžu za předem deklarovaných podmínek zahrát a má fungovat. Až ( jestli )vyjdou ty konspirační teorie a Steam bude chtít něco navíc k ceně her, tak pochopím, že je čas se bouřit.
  • Nezájem, Steam je stejně sračkoidní platforma, která ani nemá pecky jako Battlefield, Battlefront atd. Neznam hru, kterou na kterou bych potřeboval Steam. A ani tam nemají Richard Burns Rally, takže mainstream trash ;)
    • Nezájem, kadit se chodí na záchod.
  • Hold socky co si kupiji hry mimo steam maji smulu, no co se da delat
    • Bargud
      "Majitelé her, kteří si je zakoupili například v Humble Bundle, v jiném online či kamenném obchodě, nebo získali hru skrze crowdfundingovou kampaň, samozřejmě budou moct recenzi na Steamu napsat i nadále."
      Citace ze článku.
      • "Majitelé her, kteří si je zakoupili například v Humble Bundle, v jiném online či kamenném obchodě, nebo získali hru skrze crowdfundingovou kampaň, samozřejmě budou moct recenzi na Steamu napsat i nadále."

        ta citace je zavádějící. Všichni hráči můžou psát recenze!
        Rozdíl je v tom,že jenom recenze od lidí, co nakoupili na Steamu, se promítnou do celkového hodnocení!
      • To je mozne, clanky nectu
        • To je u socek módní?
  • Takže podle statistik to ovlivnilo jen pár spíše neznámých her, takže výsledek je, že se vlastně nic neděje. O to víc se dá říct, proč to vlastně dělat?
  • Začínám za tím čuchat likvidaci recenzí, které upozorňují, že hra po instalaci neběží na novějších strojích, či grafikách. Pokud nainstaluji a spustím a hra "nejede", tak napíši negativní recenzi za pět, deset minut a není co řešit....
    • No jo , ale problém dnešní doby je, že detičkám to nejde, tak chytnou rage a jdou napsat negativní slátaninu na problém, který je dost možná na jejich straně přímače. Nebylo to jen jednou, co jsem se s podobným uvažováním potkal
  • To si jistě zaplatili tvůrci Deus Ex.
  • JAko změna celkem o ničem. Ne že by mi vyloženě vadila. Někoho může mrzet že jeho konkrétní recenze se nepočítá do průměru, ale v celkovém průměru se to nezmění a imho to s hodnoceními nějak nehne.
    Co se falešných recenzí týče, ničemu to nepomůže. Pokud je firma ochotná narvat desítky milionů do marketingu a případně si kaldné recenze paltit... no tak si prostě těch 200 kopií své hry na Steamu koupí (část peněz se jim vrátí za prodeje) a napíší si recenzi z koupené verze. Jediná změna v celém systému je ta, že Valve už podplacených recenzí bude mít taky příjem.
  • je smutné že Valve nemá vůbec žádný problém s tím když se hry prezentují vylhaným popisem funkcí/věcí které ve hře vůbec nejsou, nebo s tím že spousta her (zvlášť greenlight hry) je prostě copy&paste asset flipping v Unity enginu, atd ... těch problémů má Steam/Valve spousty, ale dokud z toho tečou peníze tak nevadí. Ale hráčům kteří si legálně koupí (jinde než na Steamu) se budou odfiltrovávat recenze. Řekl bych že by Valve mělo řešit jiné a vážnější problémy, tohle je opravdu šaškárna.
    • Valve je velká firma a prakticky se dá říct, že jednotlivá oddělení spolu moc nesouvisí.
      Třeba ulhané Marketingové oddělení má úplně jiné zaměstnance a management než třeba zákaznická podpora, atd.
    • Závažnější problémy,lol, ty jsi taky dobrej šašek
  • No, já osobně mám spoustu her koupeno přímo ze steamu, ale velkou část u mě tvoří hry i z humble bumblu. Trochu mě mrzí, že se nebudou počítat do procent.
    • nečti jen titulky, ale i samotné články a nic tě mrzet nebude
      • to vy jste to špatně přečetl.

        i hry z Humble Bumble se nebudou počítat do celkového hodnocení.
  • Ok, proč ne, ale je to jedno. Trh se imho stejně bude řídit primárně Metacriticem.
    • hahaha, to byl dobrý sarkasmus

      Metacritic patří snad mezi nejhorší lháře na webu, kde "recenzenti" dávaji vynikající hodnocení naprosto špatným hrám.
      Asi berou nějaký plat od herních studií nebo jiné bonusy...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit