Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • najnovsie nvidia drivery obsahuju nevyziadanu telemetriu

    http://wccftech.com/nvidia-latest-drivers-telemetry/
    • Hanzales
      Tak je to buď až v těch "hotfix" driverech, nebo s Experience (ten neinstaluju) a u 375.70 tu telemetrii ještě nemám. Nicméně ten Autoruns (https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx) jsem neznal, škovná utilitka :) Zjistil jsem, že mi neběží ani bajt navíc, o kterém bych nevěděl.
      PS: Ta telemetrie, pokud monitoruje co se stalo v případě pádu/problému, pak asi o.k. ale jen za předpokladu, že se může uživatel opt-outnout pokud chce.
      • keby som chcel podpichnut, tak napisem: ake pady? podla takeho LV a jemu podobnych su nvidia drivery etalon bozskosti
        ale k veci
        http://www.cnews.cz/comment/161958#comment-161958

        podla tohoto clanku telemetria posiela udaje o hw,OS, aplikaciach, a nainstalovanych hrach(a dalsich veciach)
        takze LV bacha, kedze stahujes nelegalne hry :)
      • Jack1947
        Já jsem si dal to ShutupW10 a rozbilo mi to start - což by nebylo tak hrozné ten start byl humus a chaos stejnak. Instnul jsem nejprve W10style potom Classic start menu a je to paráda až teda na odezvu ta je nic moc.
        • Hanzales
          U Classic shell je divné, jestli ti to nereaguje absolutně okamžitě i po staru windows...
          Minimálně si ve windows i v nastavení Classic shell vypni co nejvíce animovacích a vysouvacích "okrašlovátek". Pokud máš SSD, což počítám dneska už máš, tak by ti pak měly veškerá okna ve win reagovat v milisekundách...
          PS: V tom ShutUpu jsi odškrtal vše co šlo, nebo jsi si dal záležet a četl si co kde a proč vypínáš/upravuješ?
          • Jack1947
            Dal jsem recommended - ne vše co šlo lol hlavně jsem se chtěl zbavit telemetrie a nějakém tom sledování o stavu a určení polohy.

            JJ to udělám díky za info ta animace je i bez těch Win10 blbostí otravná a ne nemám SSD mám starý disk nicméně si ji vypnu.

            Reaguje to jen občas prostě projíždění těma nabídkama je pomalejší.
            • Draken69CZ
              V ideálním případě tě ten HW přežije, v nejhorším ti to pojde dva dny po záruce/nákupu tohle nemůžeš řešit to by jsi si nemohl koupit nic. Důležitý data zálohuj na 3 nezávislá místa a zbytek se dá vždycky znova stáhnout.
            • Jack1947
              Třeba tohle? https://photographylife.com/nvme-vs-ssd-vs-hdd-performance

              Ne já nemyslel nic náročého já myslkel provoz na Woknech + nějaké nezbytné blbinky na okraj.
              Nicméně - Jestli SSD při plném provozu vydrží 1 tak málo co HDD tak to je o ničem a je jedno kolik by stálo. I kdyby bylo jen na systém s jakoukoli kapacitou.

              To se zase vynoří LV aby mi vymluvil že přece už za 3-5 roků budu měnit pomalu celé PC no aha , tak já zapoměl já myslel že věci dneska vydrží že TV nemá dobu po záruce a šmitec. HDD které by mělo vydržet je jen sotva na 2roky - Njn nová doba jsme honěni do všeho aby frr frr všechno se hned měnilo i když není potřeba a komu se nelíbí má smůlu.
            • Draken69CZ
              Je někde srovnání sata 6 vs nvme SSD v praktickém použití ne benchmarky? Podle mě to na systém a hry už má minimální vliv tohle se projeví u náročnějších operací, ale tady v tom už bude rozdíl minimální.
            • Jack1947
              Divněj ( i když v poslední době už zatím tolik ne) si ty ale, SSD prostě mi to nesedí - Normální HDD mám kolik let a v poho zatím nějaký odešli zbytek zůstal. SSD vydrří kolik let plnéjo provozu méně?
            • Jack1947
              Hry tam rozhodně nehodlám provozovat na ně mám dneska už bohužel jen 1,5tb.

              Nicméně já ti nevím ono to je takové divné - nebylo by lepší počkat na nějaké splehlivější SSD nebo jinou generaci HDD? nějak se mi to stále nezdá a 128 je fakt asi mimminimum mám Win10 na 240 disku a už mám zabráno docela dost i když je pravfda že se tam toho ukládá víc.
            • Hanzales
              Proto jsem mu radil aspon byť 128Gb na systém, což ti Jacku pomůže mnohem více než ramky. A proto cenu ideálně pod 2k. Připlatit můžeš vždycky a máš něco lepšího. Pokud nemá SSD žádné, tak i malý na systém a nějakou jednu dvě hry bohatě stačí. Jde o běh systému jako takového.
              PS: Crucial byl dobrý dříve, ty poslední řady se jim trovna nepovedly a vyplatí se počíst vícero recenzí. Taky jsem měl v košíku osvědčený Crucial, ale pak dopátral, že dneska už je lepší vzít i něco, co má odpudivý název, ale vynikající výsledky a spolehlivost.
            • Jack1947
              No právě ještě to stojí stále dost peněz...čak počkám času dost.

              Ted potřebuju vyřešit něco jiného, hezky postupně - Wokna i tak běhaj svižně což se i já sám divím.
              Možná předtím Win7 neběželi moc dobře protože ( co se týče restartu) Že disk rozdělený tehdy na 2oddíly byl malý a pak asi se nák posraal úplně.

              Nejprve je třeba vyřešit aspon Monitor posléze někdy v dohledné době myš - možná Ramky a někdy časem to SSD.
            • Draken69CZ
              Já mám cuky si udělat na Vánoce radost a pořídit 1TB na hry, ale... taky bych se chtěl zbavit 1TB HDD mám tu 4x WD black a nějak nemají využití.
            • Hanzales
              SSD si vážně pořiď, ať už máš jakýkoliv komp. Ber to hned jako další upgrade. Já už pořídil druhý... jak je cena kolem 2k tak už je to hodně pěkné vzhledem k tomu, co ti to nabídne. Dříve jsem pořídil Crucial M4 128GB, nedávno jsem koukal a nejlépe vycházel Samsung Evo 850 (256GB), tak jsem ho dal jako hlavní, na původní hodil W7 na dualboot a samo k tomu všemu točí 1TB plotňák na data.
              Ušetří ti to spoustu času, na druhou stranu pak asi budeš více přispívat, což? :)
    • Jack1947
      Ta telemtria je už ve Win10 - takže žádnej problém.
      • *7*
        telemetria uz bola na W7, ked sme pri tom, a tiez je pravda, ze to, ze si nevazis svoje sukromie, je tiez tvoja vec
        • Jack1947
          Dá se přece vypnout a pochybuji že by někoho fakt moc zajímalo co nácí usmrkámnci v čechách nebo na slovwensku maj na pc.

          Chápu proč si to sem dal jako správný Anti-Nvidia troll si potřeboval přilít trochu do ohníčku aby si dal záminku lidem jako LV se čertit nad tím.
          • presne LV, zavidim ti ze ta tvoja milovana nvidia spehuje
            *7*

            a ad Jack
            by si sa divil, co vsetko firmy zaujima
            su im dobre aj informacie o priposratych cechoch a slovakoch

            alebo si myslis, ze ten soft vytvorili len tak? lebo uz nemaju kde sypat peniaze?
            • mobil mam bez dat(pripojenia na net) - nemam potrebu byt pripojeny - som online v praci, aj doma
              cez google nefungujem, doma sa pripajam cez VPN ...a mam radeona (pripad pre psychiatra co)

              a korporacie je h. do toho, kde chodim, co kupujem. a co mam vo svojom PC. a chcem aby to tak zostalo

              http://hnonline.sk/svet/848767-cina-chysta-revolucny-system-ludi-bude-bodovat-pri-nizkom-kredite-pridu-tvrde-sankcie

              myslis ze toto u nas na osvietenom zapade nehrozi?
            • Draken69CZ
              Rychle alobalovou čepičku, vytrhni lanku ze zdí a spláchni mobil do záchoda, nakup zásoby a zavři se do sklepa protože ONI TĚ SLEDUJÍ!
  • ps4

    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hry-a-herni-systemy/419855-vysoky-vykon-nove-televizni-konzole-od-sony-vyuziji-desitky-her.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  • hetmik

    Kde je RETRO?

    Co se stalo s pátečním Retrem? tuším že už druhej týden ani prd.
    • Dominator666
      Minulý týden byl státní svátek a teď bylo GDSko.
  • WIN10 Anniversary Update

    Čau lidi. Vím , že to není žádná novinka, ale po nainstalování Anniversary Update pro widle mi začal komp stabilně zamrzat cca do 5minut. Po přechodu na předchozí build zase vše běží jak má. Někteří na netu psali, že to parkrát museli přeinstalovat dokud to neběželo v pohodě, ale já ještě neměl čas se k tomu dostat. Měl někdo podobný problém a vyřešil ho? Chtěl bych si koupit Forzu a ta bez toho updatu nepůjde. Jinak se mi ten update líbí a bylo by super kdyby vše šlo jak má. Díky za odpověďi.
    • Draken69CZ
      U mě to teda proběhlo bez problému, ale zas mám problém že mi Store nechce nainstalovat hru jinam než na systémové SSD *9* Ještě to má svoje mouchy.
      • Hanzales
        Jak to? Mně to dává vybrat třeba u Apexu všechny oddíly... Možná to nejde jen u FH3?
        • Draken69CZ
          Tak na výběr mi to dává taky, jde to změnit i v nastavení na jaký disk se to má instalovat, ale pokud vyberu jiný než SSD s Win 10 stáhne to 13MB a pak to vyhodí chybu a už nejde stahovat, na C: to stáhne v poho, ale to je 120 GB SSD pouze na system ani to pak nejde dodatečně přesunou. Paradoxně všude píšou že disk musí být naformátované v NTFS, ale na flashku mi to jde nahrát pouze když je ve FAT tak netuším podle čeho to kontroluje. Už jsem zkusil snad každý návod na netu, krom re-instalace do té se mi kvůli free hře a demu fakt nechce.
          • Jack1947
            No vidíš a mně se ten jejich slavnej STORE dávno rozbil - takže aspon já mám po problému ( kdyby nějakej byl jako že není hehe) *3*
            • Hanzales
              Sám se ti nerozbil, rozbil jsi si ho sám neuváženým použitím tweakeru s důvěrou v recomended nastavení ;o) Mám chuť tě navštívit a to PC ti přeinstalovat. Vždycky když vidím, jak nějaké komputer takhle trpí, tak mi to trhá žíly :)
      • Jack1947
        Its not bug its feature Mrkvosoft 2017 *1*
      • Mouchy

        Ok díky. Zkusím ještě nějakou chvíli počkat a pak provedu update.
        • Mouchy

          Přeinstalováno a chlapi divte se nebo ne ted je vsechno jak má bejt. Fakt divný.
  • VaZqeZ_EU

    Total War: Warhammer (Lesní elfové)

    Pokud se nemůžete dočkat jak budou pravděpodobně vypadat jednotky v nové frakci "Wood Elves".
    https://www.youtube.com/watch?v=ZUsWv9SjJ7Q
    • Morraw
      Heh :) Tohle video se dá aplikovat na jakoukoliv budoucí armádu. Artworky z armybooku a modely z netu.
      • VaZqeZ_EU
        To si nemyslím.
        Creative Assembly právě vycházejí při tvorbě modelů právě z těchto artworků a modelů. Například mě jako grafika, zajímá jak budou vypadat jednotky ve hře. Což je ve videu podle mě znázorněno dobře. Mám představu o jejich kouzlech, vzhledu jak standardní, tak unikátní pěchoty a hrdinech.
        Například místo obra, budou mít "stromovouse" a pod. *4*
        • Morraw
          Já to myslel tak, že ten člověk jen sesbíral obrázky modelů elfů napříč všemi edicemi a spekuluje, co by tam mohli mít. Samozřejmě jestli warhammer moc neznáš, tak je to dobrý přehled, co lze očekávat. To pak jo :)
  • Lukyz

    Command & Conquer: Red Alert

    Úplně mi uniklo, že už je to 20 let co vyšel C&C: Red Alert *8*
    A přesto je soundtrack pořád neuvěřitelnej nářez *14*
    • N0isy
      Díky. Rovnou potom jsem si nainstaloval Tiberian Sun. *14*
  • ucho

    Lumino City

    Lumino City: 9MK5C-G23JH-VX893
    • Děkuji!
  • Jack1947

    COD IW

    Sice jsem asi u půlky hry ale už ted můžu říct že to je lepší jak Bo3

    Nělkteré momenty přednaskriptovanejch efektů - situací jsou psarádní a pomalu ( to jsem nevěřil že bych u COD někdy řekl) berou dech - To doslova třeba když na vás vyletí lod z vody na pořádné vlně.Výbuch celé lodní flotily a jejicch úlomky letící vščude kolem vás.

    Jinak je to klasickej COD a Q3 engine má občas hroozně vyblité textury až to není hezký -
    Na druhou stranu je to ve vesmíru tak je to spíše jak takový tak trochu Star trek a SW hybrid ( bez Jar jar Bobba fetta atpp¨)
    Tase ti roboti a tentokrát se dokázžou i doplazit a chytit vás zajímavej je i arzenál třeba hackování robotů a sebedestrukce u jejich kolegů Nebo přísavné robotí gramáty. Pochvala směřuje i k optimiolizaci dokonce si to hra sama nastavila na max a až na pár otravných kousanců - to jede pomalu jak víno. Příběh klasika bla bla pomsta a záchrana světu tentokráte ( překvapivě) před zlým Rusem.
    • MickeyMutant
      Skvělé shrnutí, člověk tak získá aspoň základní přehled. Měl bys ty minirecenze plodit častěji, Jacku. Třeba do sekce čtenářských opusů, aby to bylo možné zpětně dohledat, případně archivovat.
      • Jack1947
        Díky ne na čtenářské recenze už jsem se vykašlal.

        Jinak jsem zapoměl dodat že tam ještě jsou takzvané Ship assault a Jackal ( zjevně ve stíhaččce postranní mise)

        Ship assault jsou jjiné postranní mise spojené s infiltrací to je celkem velká změna od minla. Krom výběru misích samotných se dá vybrat i postranní. Takže se zvyší životnost u tak krátké hry -

        Zajímavá je i možnost obléct jak uniformu rusáků tak hrát chvíly stealth jen s nožem.
  • Veskoslav

    The Edge: Dawnfall

    https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/the-edge-dawnfall
  • Veskoslav

    Overwatch Animated Short | "Infiltration"

    https://www.youtube.com/watch?v=Og5-Pm4HNlI
    • Erendiel
      Boop
      • Veskoslav
        Podle mě jedno z videí, co budeš mít při nejlepší hráč hry *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit