Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja si ju planujem kupit, ale k tomu nie 4 k monitor , ale 1440p g sync 144 hz plus VR a to bude nářez !
  • Cena je velmi slusna, vykon parada, ale co na tom hrat? Na cem to smysluplne vyuzit?
    • Na pixelart
    • .
    • nightborne
      Jak už jsme se víceméně shodli dole - hraní ve 4K/jiných vysokých rozlišeních. Nic jinýho koupi neospravedlní, momentálně.
  • Mít barák,nový auto,dostatek rezerv na kontě a nevědět co s penězma, tak bych si to i pořídil. Ruku na srdce za 30 000,- si můžu pořídit slušnou 4K tv ve slevě s úhlopříčkou 140-150cm a p
    Ps4-Pro k tomu. Ano, nebudu mít ve hrách stabilních 100 FPS, true 4K rozlišení a nejvyšší možné detaily, ale z gauče, který je 3,5 metru od TV to stejně nepoznám :-)
    Hrbit se někde u stolu u monitoru? Z toho už jsem tak nějak vyrost a v práci toho mám dost a dost.
    • My jsme hlavně rádi, žes nám jasně a nahlas přišel říct, že tě věci jako pokrok v GPU nezajímají :)
    • a) Jestli se u monitoru hrbíš, tak to nedělej, není to zdravý
      b) Mít 30K jen na TV, tak do ní rovnou narvu nabušený PC, nebo vezmu 4K kvalitní monitor
      c) doporučuju 15 palcovou CRT TV, stačí 480p, z dálky to nepoznáš
    • uvedom si, ze to co ti pojede na te televizi ve 30fps, bude prinejlepsim grafika nastavena na stredni detaily oproti PC a navic bez vsech moznych dalsich vylepseni typu hairworks...cimz netvrdim, ze to je spatny pomer cena/vykon
    • Kdyby sis doma koupil k pocitaci poradnou zidli tak se hrbit nemusis :P ja si teda osobne zahraju pohodlneji nez z gauce prave u desktopu... jenom kdyz jsem lenora lina tak parim v leze v posteli coz je jeste pohodlnejsi... :D ale tam je clove zase omezenej na gamepad
  • Začíná mi být asi víc sympaticke AMD, jejich nove ryzeny drtí intel kterej je ted neprodejnej a i AMD grafiky jsou levnější a výkonější než nvidia hlavne v DX12 hrach na které nvidie nejsou vubec dělané ale her už je docela dost. (a to ma ted intel+nvidia)
    • Částečně nesouhlasím, je sice pravda, že ryzen má excelentní výkon za danou cenu, ale hry jej nedokáží využít. Jediné herní teritorium, kde je ryzen lepší než i7 je pokud zároveň streamujete. Tam se totiž využije všech 8 jader a FPS neklesnou o tolik jako na i7. Konkrétně r7 1700 vs 7700k.
    • madPav3L
      No ve hrách drtí Intel Ryzeny.
    • Pod pojmem drtit bych si představil, že všude bude mít první místo s přehledem...

      To nemá. Na práci je jak drahý 6900k za polovic a dokonce často o něco lepší. Na hry které jdou stále po frekvenci je dobrý ale intel tam vede i jeho i7 které mají 4 jádra. Hry to bohužel moc nevyužívají (chyba a lenost programátorů).

      Nicméně za ty prachy supr. Máš univerzální cpu a ještě ušetříš. Uvidíme co ty 4 jádra které dorazí později.
  • nightborne
    Co do výkonu bych se nebál, prostě si toho Titana taktnu o trochu víc... ale ty prachy mě teda slušně řečeno iritujou, moh sem měsíc počkat a zásadně ušetřit. No co už, stejně bych to prochlastal, že.
    • V chlastu se to navíc neztratí. To jde přímo do těla! *3*
      • nightborne
        A vzhledem k tomu, že jsem díky týhle fenomenální novince vyhodil asi tak dvanáct kolíků v podstatě do kanálu... zase - kdybych je prochlastal a prokouřil, poškodil bych si o to víc zdraví, takže poselství je jasný. Kupujte si dál Titany, budete žít dýl.
        • To je ten hloupý postup Nvdie. Vždy prvně vydá top kartu. Pak je ten titan který je drahý jako prase, má hodně paměti atd a má to být ten vrchol. Poté vydá Ti verze top modelu a ten stojí méně jak titan a na hry je stejný nebo lepší.

          Tady to ještě vylepšila tou cenu a snížením ceny 1080. To se ale dalo čekat, když AMD bude vydávat svoje karty.
          • nightborne
            No hele, upřímně, já (asi jako každej) čekal zkopírování postupu devítkový řady. Tam sem kupoval 980Ti, byla o trochu levnější a o něco horší než minulej Titan. A jelikož sem technofetišista, tentokrát sem se odhodlal koupit vlajkovou loď - s tím, že 1080Ti bude opět levnější, ale o něco horší.

            To sem ovšem poněkud neodhadl, že si svoji vlajkovou loď nVidie sama po půlroce existence potopí, žejo.

            Musíme počkat na nějaký skutečný testy a ne PR údaje, Titan se dělá jenom ve founders edici a velice, velice dobře se taktuje, takže pokud ho naženu na 2Ghz boost clock na jádře, neřek bych, že bude nová 1080Ti rychlejší... ale ta cena. Ach, ta cena. Moh sem si trochu připlatit a mít 1080Ti SLI, a TO mě lehce rozčiluje.
            • nightborne
              Je slyšet hodně. Jakože fakt hodně. On ten FE větrák fakt za moc nestojí, musel sem zvednout teplotní limit na 90 stupňů, aby to nezpomalovalo, a to to ani netlačim k taktovacímu limitu, cca 100-150 mhz bych tomu moh ještě napálit, ale to už by to fakt znělo jak tryskovej motor. Srovnávat můžu s třívětrákovou 980Ti, co jsem měl předtim, a Titan je hlučnější - a to už ta Windforce nebyla zrovna tichošlápek, když se roztočila naplno.

              Kdybych tim nepřicházel o záruku, okamžitě bych nasadil vodu, ale... bojim bojim, no =)).

              Jinak, bejt tebou, moc bych obavy asi neměl, karty už nějakej pátek topěj stejně, jenom grafickej výkon jde nahoru =).
            • Hanzales
              Ach tak, já popleta. A ten Titan tvůj při zátěži v létě jak moc jde slyšet? Teda jestli máš srovnání třeba s dvouvětrákovýma 560/760kama...
              Docela bych na tu vodu zase šel, jen nevím když ten Reserator tehdy uchladil pečící P4ku taktlou a tu 8800gtx, jestli by stačil na tu 1070ku a I7ku, podle tdp snad i jo :)
            • nightborne
              Nene, 1080Ti budou normálně od výrobců, Titan je jenom FE. Z neznámýho důvodu - starej Titan normálně nechali prodávat i ostatním, moh sis koupit třeba vodního hybrida od EVGA... něco takovýho bych fakt bral na novej Titan, ale bohužel.
            • Hanzales
              No já měl tehdy na vodě i GPU (8800GTX) s full cover blokem a s Reseratorem to ticho i při zátěži bylo něco úžasného, hlavně v noci. Teď jsem koukal kdybych zase chtěl chladit i GPU, tak buď dám za verzi s blokem částku x, nebo koupím kartu a pak blok, což vyjde zase na tu částku x :) Ty TI-čka budou teda jen ty FE verze?
              No Tičko na vodě by byl luxus, ale já budu velešťastný i za 1070 na vzduchu :)
            • nightborne
              Nezapomínám, a štve mě to, protože Titan bych taky radši koupil od někoho, protože founders chladič je docela shit, co si budem. Pokud si nicméně budu chtít udržet dominanci (zásadně důležitý problém, ano), a dotlačit toho Titana až k limitu (2-2.1ghz boost by měl udržet při dobrym chlazení), budu muset sundat větrák a použít vodu... čímž přijdu o záruku. A to se mi u karty za bratru čtyřicet táců moc nechce.

              No zkrátka, ssérete mě, džentlmeni z nvidie.
            • madPav3L
              No v tom představení ukazovali 1080 Ti na 2038/11206 MHz s tím základním chladičem, takže to vypadá, že taktovat by měla jít dobře, uvidíme.
            • nezapomen, ze az prijdou nereference od dalsich firem s lepsima chladicema, tak se 1080ti bude dat urcite taktovat velice dobre i bez vody *9*
            • nightborne
              1080Ti má bejt znatelně lepší než 1080, což zřejmě opravdu bude, vůči Titanu bych řek, že rozdíl nejspíš moc nenajdeš. Founders 1080Ti, o který se bavíme, by teoreticky mohla bejt o procento výkonnější než founders Titan, ale pak se začnou řešit takty.

              Jak jsem psal, Titan se (zejména pokud chladíš vodou) taktuje skvěle, jak na tom bude 1080Ti, to teprve uvidíme.

              S tou cenou mě štvou... kdybych měl cokoliv jinýho než Titana, tak se raduju a plánuju upgrade, ale takhle... hněv =D.
            • Je to divné. Když již vydají TOP model Titan, tak čekáš, že to bude Titán.... Navíc kdyby to dělali i další výrobci, tak to máš již přetaktováno a navíc s dobrým chladičem.

              Opravdu zvláštní tento postup. I minule to nebyl Titan. Byl dost podobný 980ti... A jestli bude 1080ti tak znatelně lepší...Tak to pak nevím kdo bude ty Titány kupovat. Snad někdo kdo to nějak využije na práci.

              Což je škoda. Jak je vidět tak rezervu mají, když 1080ti má být tak dobrá. To mělo rovnou nacpat maximum do Titánu a pak by to byla karta jak se patří.
  • tohle je paradni karta a ta cena opravdu kopiruje predchozi generaci a nastup 980ti coz je super a asi to nikdo necekal a pokud jeste za par mesicu posili koruna, tak ta cena muze jit jeste dolu....

    navic AMD prislo s novym CPU Ryzenem, ktery podle prvnich vysledku dopadl tak nejak rozumne uspokojive coz znamena ze Intel nepochybne slevni...zavidim lidem co potrebuji upgrade
    • Hanzales
      No já přežívám na q9550 @3.4GHz a GTX760SC (2GB) a na upgrade čekám v podstatě co se začaly objevovat první hry využívající na plné detaily 4GB i více VRAM. I tak to PC ale na většinu věcí zatím stačí, ale dát si DCS na ultra suprplynule, nebo Assetto Corsa na Vive, či třímonitorovou pařbu, to bude chtít už změnu no :)
      Plán od předvánoc je i7 (momentálně 7700k) a GTX1070 FTW (8GB), ale jak tak koukám, čekat se nedá věčně, nicméně teď to vypadá, že ještě ten měsíc dva počkám na tu vhodnou chvíli.
      • Ja v lete obmenil q6600 + GTX 660 OC + 4 GB DDR2 na novy HW a do nedavna jsem jel porad jeste na te same grafice (dokud jsem z 1050p nepresel na 1440p pak uz to fakt drelo)... a slo to.. ani jsem to netaktoval, ale ted mne fakt mrzi, ze s tema Ryzenama nevylezly pred rokem... usetril bych tak trojku na procesoru a nebo za ty prachy dostal dvakrat takovej vykon, takze doporucuju pockat jeste chvilku na vysledky testu a odpoved intelu :)
  • Tohle + Ryzen? Nebo možná počkat na Vegu.... *5*
  • To zas bude v aukcích titánů a gtx 1080 *15*
    Alespoň dnes vyšli recenze na AMD procesory: http://www.techspot.com/review/1345-amd-ryzen-7-1800x-1700x/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit