Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Hezké dát ochutnat zdarma klasiku, i ostatním. Nicméně jestli to bude vůbec bavit když je to ten "typ strategie"
  • Nebylo by lepší zremasterovat všechny warcrafty? Jelikož Starcraft má remaster v podobě modu(Mass recall). Tudíž tenhle remaster jako takovej je vlastně zbytečnej.
    • Cav,taky o nem vím,hrál sem,je supr,ale byl co pamatuju na datadisk S2 HOTS,a i když sem nekoupil S2 LOV,tak při jeho spuštění se mi nainstalovali zřejmě nějaké soubory do hry a nefunguje mi. *9*
    • Jo, taky bych byl radši za Warcraft 3 s datadiskem, ale buďme rádi za Starcraft a na Earcraft se můžeme těšit za pár let.
      • Spíš než trojku, tak třeba první a druhý díl. Trojka ještě jakž vypadá dobře na strategii, a vzniká pro ní taky mod
  • Hustý, ale dneska už to asi dost lidí nepřekousne, já hrál SC1 naposled tak půl roku zpátky a z toho ručního posílání SCV na krystaly jsem byl dobře rozhozenej, každou chvíli se mi tam nějaký flákaly *1*
  • Půjde označit více než 12 jednotek? Budou scv/drony/... automaticky težit volné minerály nebo bude člověk muset jako v originále každé jednotlivé jednotce říct který patch minerálů má těžit?

    Toto jsou v podstatě jediné věci co čekám od remasteru SC.
    • Automaticky těžit volné minerály u kompetetivní hry závislé na apm? Sorry jako!
    • Gameplay je komplet identicky s 1.16, replaye su kompatibilne, hraci s bw budu moct hrat proti hracom s remastrom.
      • tak to nedík
        • by newb
  • To je dobrá zpráva, ale uvítal bych i Brood Wars.
    • Neumím číst, zřejmě bude taky. Takže celkově super.
  • Já bych bral spíš remake, ale je zas fajn takhle zavzpomínat na starší věci a ofouknout z nich nánosy prachu a přejet je párkrát lestenkou. Ikdyz jsem si téměř jistý že nejakej ten HD mód už se někde na internetech povaluje....
  • Toto jako vážně chtěj prodávat? v custom hrách SC2 je SC1 od hráčů v mnohem lepší grafice a že tam dají matchmaking ze SC2 tím bych se moc nechlubil *11* , páč je mi jasné že tam daj ten současnej ne ten z doby,když SC2 wol vyšlo ten byl super
    • je tam jako kampan? pod cim to najdu?
  • na posledních RTS od Blizzardu mi vadí prilišne zazoomovaní kamery, tady v prvním dílu to vypadá že kamera byla primerene vysoko. Pak mi vadí ješte nároky na vysoke APM. V posledním datadisku Blizzard nekteré veci ohledne správy ekonomiky zautomatizoval. Jenže profi komunita začala zurit a bát se konkurence, tak to vrátili nazpátek.
    Lowko (známý youtuber) ale správne podotknul, že když snížíte nároky na APM, které vynakládáte na správu základny, tak se muže vaše APM presunout do boje, a že nejlepší bitvy zažil práve v posledním datadisku.

    Shrnuto a podtrženo: není duvod aby jste ve Starcraftu museli manuálne delat veci jako shazování MUL, inject pomocí královny, stavení delníku, rozširování creepu za zergy atd.
    • Nároky na APM nejsou vůbec velké... Protosové a Terranové se dají celkem v pohodě hrát kolem 50ti APM... Zergové kolem 100 APM... (až do diamantové ligy)

      Spousta lidí používá APM jako nějaké zaklínadlo, kterým se poměřuje jak je kdo dobrej, ale opak je pravdou... Dost často porážím lidi, který mají podstatně větší APM než já... Já dělam pouze akce které potřebuji, tím je při svém maximu dostávám na cca 130 APM... Vetší APM už z pravidla znamená, že hráč provadí zbytečné akce jen aby měl větší APM... U nezkušených hráču tohle naopak zhoršuje jejich výkon, protože je se nedokážou soustředit na to, co je opravdu důležité - STRATEGIE...

      Co se týká shazování mul/radaru, tak to tolik APM nežere, protože se energie v command centerech nabijí celkem pomalu... u injectování, tak je to teď mnohem snazší než to bylo, protože lze se shiftem provést několik injectů najednou, když má královna energii...
      A šíření creepu je jedna ze specifických činností, které zerg děla, a zautomatizovat to by byla sakra nuda... :)
      • No, ale na druhou stranu ten progres směrem do vyšších lig je vždy hlavně o makru a hlavně o tom neprohrát, když člověka někdo zkouší "cheesnout" či se přihrne s armádou, kterou člověk nezascoutuje, což je samozřejmě deviza nižších lig, čím výše, tím je lepší i scouting... já hraju t.č. úroveň high plat/low diamond zerg a mám APM kolem 160-170, tím neříkám, že vše, co dělám je účinné, na druhou stranu porazí mě sem tam protos či terran s APM kolem 80-100, ale zerga s APM kolem 100 jsem na mojí úrovni za poslední měsíce nepotkal, vesmě se to pohybuje 150-200, průměrný diamond zerg 100 APM opravdu nemá.. Na strategii dochází, když se sejdou 2 hráči podobné úrovně, jinak vesměs vyhrává ten s lepším makrem, kdo scoutuje.. Jinak souhlasím se vším..
      • Ty udaje co uvadis se mi zdaji dost nizke. Nevim jestli pri 50 apm zvladnes delat mikro, pouzivat schopnosti jednotek, delat dva utoky najednou a pod. I kdyz mozna se tyhle veci v nizsich ligach nedelaji.
        Ale stejne muj nejvetsi problem se starcraftem je zoom a ze se mi nelibi grafika. Mam pocit ze kdyz davaji prenosy ze zapasu tak je tam vetsi zoom nez kdyz hrajes. A ted vysel mod, ktery upravuje proporce jednotek, to hned vypada lip, jak kdyz je battlecruiser skoro stejne velikej jako tank...
        • Jako spectator, můžeš odzoomovat dále, to je pravda...
          Co se týká blízkého zazoomovaní, tak zhruba odpovídá tomu co bylo právě v prvním SC a je to prostě záměr... Chápu že každému to nesedí, ale větší odzoomovaní, by mělo velký vliv na způsob jak se hra hraje...
          Grafika by dneska asi už snesla trochu přeleštit, ale pro mě stejně není grafika důvod proč hraju SC :)
          • snorgrind
            Idealni zoom je v supreme commanderovi, ale i ten co je v rise of nations se da prezit. Kazdopadne to co je ve starcraftu je naprosto zoufaly.
            • až tak bych to nehrotil. mne by stačilo jak to ma starcraft 2 v spectator modu
          • co myslíš tím velký vliv na zpusob jak se to hraje? jakože by si mel vetší prehled o bojišti a bylo by treba méne klikat?
            • v podstatě, nemusel by si tolik kontrolovat mapu, nebo používat zkratky pro přepínaní kamer... Odvádění hráčovi pozornosti, aby neviděl co se děje jinde, je taky jedna z taktik co se používá, s větším zoomem, by pak bylo snaží uhlídat víc věcí...
    • Tak v původním SC byl nárok na APM mnohem větší než je v SC2.
      • ja myslím že lidé furt budou podávat sve maximum v profi hraní, takže rekneme že profící dávají tech 300 apm ted, jako to dávali i kdysi. Jen je rozdíl jak ty akce distribuuješ: na nudnou správu základny, nebo na boj, který je i pro diváky atraktivnejší.
        Jinak samozrejme nejsem za to aby se v RTS hrách odstranila starost o základnu, jen je treba najít jistou rovnováhu a podle mne je to v Starcraftu špatne když musíš, obrazne receno, hlídat zadek každému delníkovi.
        • V SC2 se stačí dostat tak na 60 apm a už si člověk dobře zahraje. Možná nebude stíhat perfektně šířit creep za zerga, ale to na téhle úrovni není moc podstatné. Já se s tímhle v pohodě kdysi dostal do Gold a hrál i proti hráčů z vyšších úrovní. Jinak 60 je jedna akce za sekundu, což je fakt hodně pomalý.
  • Robotron3
    Tak píšou, že při příležitosti remaku Blizzard vydá původní StarCraft zcela zdarma. Což je hezkej krok.
    • Ty idiote to není remake ale REMASTER!!!
      • po*er se *1*
      • Robotron3
        Komu nadáváš blbe?
        • Máš tam všude X krát napsáno remaster a stejně napíšeš remake... To slovo od "i" není tudíž z mé strany nadavani ale určování holého faktu, to ty nadavas...
          • Robotron3
            Takže ses z toho jako po*ral? Že jsem napsal trochu jiný slovo, i když každej s aspoň IQ víc jako 50 chápe o co jde?
            • Trochu jiný slovo asi s uplně jiným významem asi jako paprika a papouček (oboje začíná na PA ale přesto jsou to významově uplně jiné věci)... Můj uděl je učit lidi jako ty, že mezi Remake a Remaster je rozdíll, jako mezi louží a rybníkem. Bohužel se nad svojí neznalostí mnozí jako ty rozčilují... ale to každý učitel musí snést a nevzdát se úkolu svého.
  • Ono to není lokalizované do češtiny? Ty bláho takže mi mariňák místo rokenrol řekne rocknroll? Trága...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit