Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • homeles8

    Nová PC sestava

    Chci se letos pořídit novou sestavu, kolem 30 0000,- . i7/1080 ? Nebo něco jinýho? Nebo mám ještě počkat? Chci to připojit ke 4k televizi a hrát na tom plynule hry. Stačí nějak stručně.
    • Morraw
      Stručně bych tě poslal..na nějaké hardware forum. Ale z tvého dotazů vyplývá buď to, že tomu nerozumíš nebo jsi prostě líný nebo nemáš zájem si nějaké základní informace vyhledat.
      Tenhle dotaz se řeší denně na specializovaných forech. Takže v tvém případě bych doporučoval pořídit si konzoli (na blbou otázku, blbá odpověď).
    • madPav3L
      Na 4K jedině 1080Ti a i tak se budete muset uskromňovat s detaily...
    • homeles8
      ok, díky všem, kromě Veskoslava. Změní se něco, když ještě počkám rok? Aspoň ceny toho všeho by mohli být nižší, ne? Popřípadě bych si něco připlatil a už by mi to jelo líp, než když si připlatím dnes. Ale ještě jednou děkuju aspoň za info, hlavně Drakenovi a Mickeymu ♥♥
      • MickeyMutant
        Čekat bys mohl pořád, mění se kurz koruny, vychází nové AMD procesory, v létě budou grafiky s novými čipy. I kdybys neměl o nic z novinek zájem, způsobí postupné snižování cen toho, o co zájem třeba mít budeš. Nikdo dnes neodhadne perfektní dobu pro koupi nového počítače. Rozhodni se podle sebe, je to vždycky buď, anebo.
        • homeles8
          Já jsem právě čekal na tyto karty 10xx . Počkám až bude levnější to, co jste mi tu radili a koupím si to do těch 30 000,- možná něco málo bych připlatil navíc.
    • Draken69CZ
      Kolem 30k
      1url.cz/rtkhO

      Na 4k
      1url.cz/btkh5
      • MickeyMutant
        Drahá základní deska (poloviční částka za desku je při jeho požadavcích max, tím pádem spíš něco osvědčeného pro i5 nebo i7, pokud na něm trvá), slabý zdroj (pro GTX 1080 se doporučuje 600 wattů). Druhou variantu nekomentuju - ta je úplně mimo.
      • Veskoslav
        Za 10 táců SSD? A ty mi vykládej o vyhazování peněz oknem *1* A nedat tam ani žádný obyčejný HDD disk je čiré šílenství.
        • Draken69CZ
          No ale ten 1KW zalman je zbytečný ten 1KW nepotřebuješ, je drahý a kvalitou spíš níže zato velký rychlí SSD *5*
    • Veskoslav
      4k a dejme tomu stabilně a plynule při full nastaveních má dneska problém i 1080 (Aspoň Zaklínač a Andromeda padaly i ke 35 fps). Jinak doma mám sestavu na 4K v současné době, ale že by to bylo něco extra navíc za ty peníze, to se mi nezdá. Je to dárek, takže to mám doma jenom dočasně na "odzkoušení".

      Jinak sestavy je i7-7700K, MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G, vodníkové chlazení na zakázku (5000 Kč), WD Red 4TB, MSI Z270 GAMING PRO CARBON, skříň je taky na zakázku (4500 Kč), Zalman ZM1000-GVM, 256 SSD (nevím, co tam je, až přijdu dom, tak dopíšu) Kingston 16GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series, Blueray mechanika atd. a nešlo se dostat pod 50 táců.

      A osobní pc? i5 3470 (budu měnit za i5-7600K) a ASUS STRIX GAMING GeForce GTX 1060 O6GB:) A ještě jsem nenašel hru, co by na 1080p při maximálním nastavení spadla pod 45 fps. Většina her jede stabilně 60 fps:) Ale tvůj požadavek byl 4k, takže za sebe asi neumím nic doporučit ve tvé cenové nabídce, co by plně splňovalo požadavky.
      • Draken69CZ
        Zkus Rise of the Tomb Raider s SSAA 4x a uvidíš kam ti to spadne. Jinak vodník na zakázku za 5000kč to není ani za cenu bloků, to bych bral mohl bych poprosit o nějaký kontakt.

        /jinak ten zdroj jako vážně *11* a to SSD je celkem prcek na dnešní dobu

        //mohl sis ušetřit dva zbytečné komentáře tak nevím kdo to tu zasírá *7*
        • Veskoslav
          To je po známém, jinak cena by byla okolo 15 000 za tu sestavu. Co se ti nelíbí na zdroji? A prcek? Na operační systém a 3-4 hry bohatě stačí.
          • Draken69CZ
            Tak Zalman není eurocase, ale ani Corsair a 1000w na tohle je celkem mimo za ty peníze by se dalo pořídit kvalitnější popřípadě ušetřit a cpát to jinam třeba do toho disku. Jasně stačí, ale...
        • MickeyMutant
          Jo, toho jsem se bál, že někdo začne off-topic vrtat do něčí sestavy. Tedy přesně to, co homelese absolutně nezajímá. A už to jede...
      • MickeyMutant
        To je hezký Vesko, žes to sem napsal. Jeho ale asi moc nezajímá, co máš nebo budeš mít ty, a kolik to stálo.
    • MickeyMutant
      Se sestavou i7/1080 se nevejdeš do 30 000. Počítej nejmíň 35 – 36 000. Pokud by ses spokojil s i5, tak 32 – 33 000. 4K/60 FPS bez kompromisů je ale stejně při podobném finančním limitu dnes ještě pořád dost nereálné.
    • jakubc
      Do 300 000 se asi vejdeš, ale do 30 000 těžko, když ti to sežere už jen ta grafika s procesorem, takže záleží, jestli ses přepsal, nebo ne. :-D
      • MickeyMutant
        i7 + 1080 cca 24 000.
        • Veskoslav
          Kde seženeš 1080 za 14 nebo těsně pod 15 táců a není to žádná "noname"? Pokud vím pořádnou i7 máš okolo 9 táců minimálně.
          • MickeyMutant
            • owny
              Nebo kouknout bazary, před měsícem jsem tam koupil i7-7700k za 5500 Kč. *15*
            • MickeyMutant
              LV, když už ses tu ukázal, rád bych ti poslal jeden odkaz, kterým se s tebou dnes zároveň i rozloučím.
            • Veskoslav
              Přiznám se, že tento model ani neznám, takže proto se ptám. Děkuji
            • MickeyMutant
              Není háček, jsou lepší, jsou horší. Tohle je prostě jen další trochu přetaktovaná varianta z řady podobných tisíc osmdesátek.
            • Veskoslav
              V čem je u té karty háček, jestli se můžu zeptat?:)
  • jamar28
    Někdo mi tu nevěřil, že Vávra přijde v Kingdom Come o svoje nádobíčko. Tak už jsem si vzpomněl, kde to psal.

    http://www.imgup.cz/image/LIQL
    • ucho
      mně přijde teda smutný, že plave v pasní mě/mně. to by se lidem, co píšou/čtou stávat nemělo :)
  • 0011

    Bayoneta na PC

    https://www.humblebundle.com/store/bayonetta

    nemáte zač
    • Jack1947
      Teda ta hra už je starší a ta grafika nebude na dnešní dobu působit nic moc... ale zase bude víc detailu. ( nekazil bych si zážitek - bez gamepadu).
      • 0011
        No tak mi porad kam jsem zahrabal ten BT modul *1* mám ještě jeden ne moc dobrý gamepad od trustu, ale k němu se nechci vracet. Tohle je bezvadně hratelné i na klávesnici, ale chci to pařit na gamepadu takže zítra prohrabu šuplíky, nicméně takhle dobré ovládání na k+m u portu jsem dlouho nezažil, navíc po nastavení grafiky na max a hlavně jedoucí 60fps vypovídá o tom, že si na tom portu dali fakt záležet
        • Jack1947
          Je vidět že když jsou to roky od vydání tak ten port zmáknou, i takový patlalové *3*

          Nevím já mám X360 už pár let a bez problému ( jen teda bez vibrací u některejch právě špatně portlejch her :D)
    • SalemCZ
      tak typuji že bez ovladače je to nehratelný
      • 0011
        tak to stopro, ale jestli mi nebude fungovat switch procontroller nativně, x360 emulátor to jistí *3* což zjistím sám za 14 minut až se to dotáhne na steamu, ale neslibuju, že postnu výsledek, obzvlášť jestli se ten ovladač chytne hned sám *1*
        edit: tak přece jen, nenašel jsem bluetooth adapter(procontroler jede na pc jen přes BT)ale žádné obavy, alespon ze začátku hry nemám s k+m nejmenší problém, pohyb páčkou bude lepší ale WASD funguje velmi slušně *1*
  • KOtor

    Tak to vypada ze se pracuje na novem KOTORu *14*
    http://www.pcgamer.com/rumor-a-new-kotor-game-is-in-development-at-bioware-austin/?utm_content=buffera5ea3&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb
    • MickeyMutant
      BioWare? Hlavně aby to udělali dostatečně interaktivní a hráči se mohli se všema kolem sebe vyspat. Včetně T3-M4 droida samo sebou, ať se ve svých preferencích nikdo necítí diskriminovaný.
      • Kotor

        Dela na tom Drew Karpyshyn, takze jsem docela optimista. Ale porad je ve hre varianta ze to bude jen remake a v tom pripade se neni absolutne ceho bat
        • MickeyMutant
          Ten pán dělal na obou prvních Mass Effectech. V prvním to ještě šlo; řekněme, že romance snad mohly dávat v rámci děje nějaký smysl, když přimhouřím obě oči, ale už v prvním pokračování mohl člověk zasunovat snad i do šuplíku nočního stolku, když se k němu hezky choval a večer si s ním povídal. Netvrdím, že to nutně musí být práce pana Karpyshyna, ale jeho účast tím pádem nemůže být jednoznačnou zárukou čehokoliv v téhle oblasti.
          • jamar28
            Proč ti vadí, že to vůbec šlo? Vždyť jsi toho nemusel využít.
            • MickeyMutant
              No já samozřejmě taky ne, proč si dobrovolně kazit hru.
            • jamar28
              Mickey: Se všemi to nejde, musíš si vybrat pokud vím. A ten příběh o tom vůbec není, můžeš se tomu úplně vyhnout, já jsem v ME romance nikdy nějak nevyužíval.
            • MickeyMutant
              jamar28: Jo, báječná dobrodružství hvězdného donchuána, co zachrání Galaxii a po cestě sklátí šest panen.

              Dworkin: To by měl být holý základ slušného vyprávění, ale kdo ví, když dostal Nobelovku Arafat, Al Gore nebo Obama, tak už může příště spadnout do klína třeba i Mass Effectu.
            • "Protože hry série Mass Effect jsou především příběhové hry, kde by měla mít každá postava nějakou funkci, nějaký dějový smysl, měla by podpírat dramatický oblouk a existovat pro nějaký podstatný účel." A konečně by hry začaly dostávat Nobelovu cenu za literaturu.... :P
            • jamar28
              Romanci šlo mít se členy týmu, to mi přijde logické - žijí spolu, bojují spolu. Těch romancí tam bylo dohromady 6 pro každé pohlaví. To není nijak závratné množství.
            • MickeyMutant
              Protože hry série Mass Effect jsou především příběhové hry, kde by měla mít každá postava nějakou funkci, nějaký dějový smysl, měla by podpírat dramatický oblouk a existovat pro nějaký podstatný účel. Pokud je tím účelem postel a s polovinou vesmíru se můžeš vyspat, stává se z příběhu groteska a pubertální simulátor svádění s prudérní zatmívačkou jako vyvrcholením trapnosti okamžiku.

              Hry jako Mass Effect, tak, jak je chápu, prostě nejsou bohatší každou podobnou stupidní fíčurou, kterou do nich autoři pro blaho lidu narvou. Naopak.
  • jamar28

    Video: Pokud stále váháte s objednávkou Hellblade: Senua's Sacrifice, třeba vaše rozhodnutí ovlivní nové gameplay záběry.

    Koupím to už z principu. Chci podpořit takovou aktivitu i kdyby to poprvé nevyšlo úplně nejlépe.
  • MickeyMutant

    Video: Pokud stále váháte s objednávkou Hellblade: Senua's Sacrifice, třeba vaše rozhodnutí ovlivní nové gameplay záběry.

    Pokud stále váháte s objednávkou hry, která ještě nemá stanovené ani datum vydání, svědčí to o tom, že máte rozum. Váhejte dál a nechte se ve svém rozhodnutí ovlivnit až recenzemi a názory lidí, kterým věříte, a nikoliv videem od vývojářů.
    • Lukass
      Tak me staci videt jak se chova kamera a FOV a je celkem jasny ze ja vahat urcite budu :-)
  • MickeyMutant

    Vypnutí Nvidia 381.65 telemetrie

    Vzhledem k tomu, že tu podle reakcí věnoval málokdo pozornost skavenovu upozornění na problém, který může být pro někoho důležitý, chci jen připojit praktickou radu pro případné zájemce. Pokud si stáhnete nové Nvidia 381.65 ovladače a vadí vám nevyžádaná telemetrie (posílání informací o vašem počítači), která je v nich defaultně zapnutá, jděte do Ovládacích panelů (Control Panel) → Nvidia Control Panel → záložka Help, kde zrušíte zaškrtnutí políčka s názvem "Allow Experience Improvement Program". To by snad mělo odesílání raportů zablokovat.
    • Kravicka
      rychle to smazte a kupte AMD, nebo vam nvidia ukradne email a bankovni ucet *1* *1*
  • skaven
    http://www.pcgameshardware.de/Nvidia-Geforce-Grafikkarte-255598/News/Treiber-38165-WHQL-sammelt-Telemetrie-Daten-1225270/

    Parada, to chcem: nV v tejto verzii driveru(381.65)presunula spehovanie z GeForce Experience priamo do driveru, takže teraz dokaze sledovat fapping pouzivatela aj bez nainstalovaneho GeForce Experience. LV, rychlo vymaz videjka a cracky hier *1*
    • 0011
      Prosímtě ty nemáš nainstalovaný steam, origin, uplay ani battlenet, pardon teď už vlastně blizzard? Navíc, kdyby sis ten článek přečetl, tak tam píšou, že je ve výchozím nastavení aktualizací telemetrie zapnutá = jde vypnout. Jestli chceš vyprovokovat hádku za použití falešných "faktů" či založenou na neznalosti cizího jazyka, vezmi si to prosím na jiný server patřící tvému krajanovi Burešovi prosím, děkuju.
      • skaven
        mam steam, a vyblokovanu telemetriu, nemam v nom svoju platobnu kartu, nepouzivam ako svoj login svoje meno/priezvisko(dokonca mam VPN tunel, za 4$na mesiac). a buresa si nechajte, vyzerte si ho az do dna, exSTBaka :)
        • Ronox
          *1* *1* *1* Watch out guys, we're dealing with a badass over here.
        • Draken69CZ
          Diagnóza = Alobalová čepička *15*
          • MickeyMutant
            Ty by ses měl místo humorů radši zamyslet, jaks mohl pustit ten třetí Dirt od ringmana.
            • MickeyMutant
              On to stejně nehraje, on to jenom sbírá.
            • SalemCZ
              Dirt původně jeli přes ten Windows bazmek, ted jedou přes Steama to bude mít v sobě špionážních programů.
          • SalemCZ
            pšš oni tě slyší. Doufám že po večerech radši i vypíná modem aby ho někdo nesledoval jak chrápe. Šifrovaný telefon dostal k Vánocům. Ale stejnak radši používá tu poslední telefonií budku co je asi 50 km od jeho bydliště, tak pro jistotu.
          • skaven
            nie, 5 min nastavovania *12*
    • Morraw
      To je čistě rýpnutí směrem k LV nebo tu fakt řešíš nějakou rádoby internetovou anonymitu a špehování?
      • skaven
        jedno s druhym, vedel som ze LV sa da lahko narypnut, ale ta informacia je aj pre vsetkych ostatnych nevedomych pouzivatelov
        btw, nechapem reakciu, ako ked si odmyslim to ze tam bolo rypnutie do LV, preco sa tu namiesto urazenych reakcii neriesi, ako to zablokovat, alebo vypnut? to uz master race je taka otupena, a nevazi si to posledne co stat/spolocnosti nevlastnia, tj vlastne sukromie?
        • Morraw
          Já nemám pocit, že by mi někdo lezl do soukromí. Nebo to falšuješ všude svoje osobní data (jméno, adresu, čísla atd). Ptže jestli ne, tak tyhle věci už prostě někdo dávno má, tak nevím o jakém soukromí tady mluvíš.
          U Nvidie máš nějaké podmínky. Stejně tak v bance mají tvé reálné údaje atd atd. Takže nevím co tady zkoušíš, ale nejlepší řešení bude vypnout cely internet a kontakt se světem, aby se ti někdo do toho soukromí nedostal. Jen mi to přijde paranoidní.
          • MickeyMutant
            "U Nvidie máš nějaké podmínky. Stejně tak v bance mají tvé reálné údaje atd atd."

            Opravdu jsem netušil, že po koupi grafiky musím firmě, která ji vyrobila, krom zaplacení za výrobek plnit ještě nějaké další podmínky. Jako třeba postoupit jí právo na skenování PC a odesílání hlášení bez mého vědomí. A nevím, odkud by Nvidia o mně získala reálné údaje bez mého svolení, tak jako moje banka, jak píšeš.

            Pokud by konkrétně tobě všechno tohle nevadilo, ok. Ale necpi to prosím ostatním.
            • MickeyMutant
              Vezmu to popořadě. Co stojí v EULA není podstatné, podstatný je český právní řád, který by podobnou povinnost odesílání kontrolního hlášení po zakoupení čehokoliv velmi rychle odkázal do patřičných mezí. Upřímně řečeno by si podobné faux pas žádný výrobce hardwaru ani dnes ještě nedovolil, riskoval by skandál a zesměšnění. Důkazem budiž ona možnost vypnutí, která by tam nikdy nebyla, být to jen na výrobci.

              Telemetrie je sice součástí GeForce Experience, ale GE není nutnou podmínkou pro funkci grafiky, na rozdíl od ovladačů. GE můžeš při instalaci prostě s klidem vynechat, ovladače těžko. Jako přímá součást ovladačů je to takhle poprvé, nechápu, proč se nepochlubili*4*
            • Morraw
              Co já vím jaké podmínky jsou u grafiky jako hardwaru, instalací ovladačů souhlasíš s EULA. Víme, ne? A tam to klidně může být napsáno. Vzhledem k tomu, že telemetrie je součástí GE, tak nevidím důvod, proč by měli oznamovat, že to bude i součástí normálních ovladačů. Hlášení o pádech stejně nikdo nereportuje. Jestli to budou dělat ovladače automaticky, tak to jedině pomůže.
              Jinak si prostě myslím, že od jisté doby, se kolem takových dělá velký humbuk.
              Soukromí na internetu je takové dost fantaskní a všichni dělají, jak kdyby jim někdo něco bral.
  • ringmancz

    DiRT 3 Complete

    ZMX6E-CH33C-DGZKA

    užij si to
    • Děkuju mnohokrát!
  • Doporučená nastavení

    Ahoj, nevíte a o nějakých stránkách, kde by byly optimální nastavení her dle GPU? Nebaví mě kazit si začátek hry sledováním ukazatele FPS a skákáním do menu a zpět... Dík
    • victor
      Já osobně s FPS countrem ani nepočítám . Buď je hra subjektivně plynulá , nebo jdeme s nastavením dolů (vyhlazování a stíny jdou jako první ) .Dost dobře si neumím představit , že by na těch stránkách museli uvádět kolonku nehratelné a lowest u většiny budgetových novinek ....To už by mohli rovnou říkat , jak si která grafika výkonově stojí vůči svým předchůdcům (http://www.notebookcheck.net/) ....
      Že by ti nestačila běžná a dnes všudypřítomná autodetekce ve hře ? Pak snad jen fóra zaměřená na konkrétní typy GK nebo výblitky hráčů s highendem v diskuzi u každé herní novinky ;)...
    • Nvidia experience nebo jak se ten bazmek jmenuje?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit