Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant

    Studio Xaviant se rozhodlo zrušit The Culling 2 a navrátit se k původní verzi prvního dílu, která přejde pod free-to-play model.

    Stalo se minulou středu. Tak tomu říkejte třeba "Trias dnes" nebo tak něco a nemaťte čtenáře názvem "Bleskovky", když chcete přinášet zprávy přečtené, zapomenuté a zkamenělé obrostlé mechem a kapradím.

  • TANKFEST 2018 by QuickyBaby

    ..pokud to někoho zajímá: Odkaz na Video (ENG)

  • Veskoslav

    Děkuji mocným bohům Chaosu za to, že vyslyšeli mé modlitby. Sice jsem díky tomu zaprodal duši a kdo ví co ještě, ale myslím, že to bude stát za to.


    Star Wars: The Clone Wars Official Trailer

    • Lukyz

      No, to teda nevím za co, tenhle séroš byl krom poslední série totální slaďárna pro dětičky. 😠

      • Veskoslav

        Cože? Jasně, protože vraždění, popravy, mučení, zabíjení padawanů v rámci zábavy, pokusy na Klonech, 501 legie a její "vraždění", Mandalor a události okolo Obiwana, otroctví atd. jsou klasickou součástí dětské slaďárny. Zeptal bych se, zdali si to vůbec viděl, ale nejspíš to smysl nemá, co? Ano, první a druhá séria byla ještě dětská, to nepopírám. Ale čím pozdější série, tím méně to pro děti bylo vhodné. 

    • SalemCZ

      tak v tom případě děkujeme za tvoji duši, snad ti nebude chybět

      • Veskoslav

        Strýček Nurgle se postará:)

    • drasta

      lol

  • MickeyMutant

    Gearbox Software, v návaznosti na zjištění příčiny špatné umělé inteligence v Aliens: Colonial Marines, publikoval pracovní nabídku na pozici kontrolora veškerého kódu.

    Jako kontrolní otázku ověřující kvalifikaci uchazeče tam mají: Vyberte prosím slovo se správným hláskováním - tether, nebo teather🙂

    • Draken69CZ

      Veškerého kódu? Kolik taková hra může mít řádků kódu?

      p.s. mi neříkejte že na to nejde naprogramovat nějaká AI, když google dokáže opravovat pravopis češtiny...

      • radim.zaty

        Sémantika kódu a návratové hodnoty se pomocí algoritmu blbě kontrolují. Problém je, že program nepadá, jen v jistých situacích dává špatné výsledky.

        • Draken69CZ

          Ok já jako někdo kdo tomu absolutně nerozumí prostě vidím tu analogii s kontrolou pravopisu, word ti podtrhne slovo ve kterém je hrubka/překlep a dokáže ti zvýrazní i celou větu když divně poskládáš slova k sobě a vyhodnotí že by u sebe takhle úplně být neměla. 

          Na takovou základní kontrolu by to snad mohlo fungovat ne? Ale třeba je to úplně něco jiného a představuji si to jako Hurvínek válku, prostě jen nápad. Nedokážu si představit, že by se tohle dalo kontrolovat ručně a s nějakou úspěšností.

          • radim.zaty

            Představuješ si to logicky, ale to co popisuješ, je syntaxe, tedy že jsou příkazy správně zapsány. Tahle kontrola probíhá defakto u všech programů při kompilaci (převod do binární podoby, např .exe ) nebo spuštění. A umí to i editory, takže ta kontrola probíha při psaní programu, podobně jako ve Wordu kontrola pravopisu. Bohužel, stejně tak jako ti kontrola pravopisu nedokáže vyhodnotit, že ta věta dává smysl (sémantika), nebo obsahuje správné informace, nedokáže tohle ani kompilátor. 

            Je to něco jako když napíšeš: "Kelímek jogurtu řídil auto." Syntakticky je ta věta správně, je tam podmět, přísudek, předmět, má správný slovosled. Ale je to blbost :)

            Nebo když ti žena napíše sms "Kup cestou z práce 6 rohlíků", ale překlepla se v textu a chtěla 9 rohlíků. Věta je správně syntakticky i sémanticky, ale obsahuje nesprávnou hodnotu, protože uživatel/programátor se překlepl, ale tak, že to nemělo vliv na běh programu, ale funkcionalita je chybná. 

            Tyhle věci se testují, je na to přímo určitý způsob programování, TDD (Test driven development), kdy přímo s programem, nebo jeho částí (to většinou) píše programátor i test, kde si nadefinuje, jak to nad testovacími daty má dávat výsledky a při každé změně v programu tyto testy spustí. Když neprojdou, provede opravy v programu a zase spustí ty testy a tak pořád dokola, než to projde všemi testy. Pak se testují jednotlivé celky, těch metodik je spousta a testování SW je podobor IT sám o sobě. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Testov%C3%A1n%C3%AD_softwaru


            • Draken69CZ

              Díky za info

      • MickeyMutant

        Je to jen vtip z jejich strany. Šibeniční humor.

  • Lukyz

    Two Point Hospital vychází už 30. srpna 😍

    Pre-order za sympatických 31,49€, plná cena pořád za super 35€ -> jen doufám, že nízká cena při vydání neznamená blížící se záplavu placených DLC 😬

    • Mart9

      Nízká cena? Při vší úctě, osobně vidím hodnotu této hry kolem 10€

      • drasta

        Muzu se zeptat proc?

        • Mart9

          Protože ta hra pro mě není žánrově atraktivní, takže mi nemůže nabídnout pořádný herní zážitek. Tím pádem její hodnota výrazně klesá.

      • Lukyz

        Sto lidí... já bych vývojářům za splnění mého dlouholetého snu klidně céódéčkový full price  60€. Ty si raději počkej na slevu 😉

      • Draken69CZ

        A z čeho jsi to vypočítal? Miluju tyhle odhady 😂

        • Mart9

          Jaké odhady? Toto je můj fakt. Řekni, já ti ocením jakoukoliv hru.

          • Hanzales

            Tak nesmíš psát:

            "osobně vidím hodnotu této hry..."

             ale

            "pro mne má tato hra hodnotu..."

             a předejdeš mejlkám ;o)

            • Mart9

              Nevidím rozdíl.

          • Pethulla

            Tak třeba...Tennis World Tour?

            • Mart9

              Díky za návrh hry k ocenění. Pro mě má hodnotu 350 Kč.


              Bohužel jsem koupil 5x dráž. Svou chybu jsem si uvědomil už během první hodiny hraní, ale ten hlad po tenisové hře byl prostě obrovský. Nicméně je potřeba uznat, že už tu hru přece jen trochu vylepšili a stále na ní pracují. V mých očích tak hodnota oproti vydání spíše vzrostla, ale zklamání je pořád velké.

              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                No snad lepší jak AO které záměrně nadržuje AI , navíc ty postavy jsou hnusné ksichty.

                • Mart9

                  Reakce na příspěvek:

                  Ksichty by nevadily, o nadržování AI nevim, tolik tu hru nesleduju. Ale ve videích na youtube vidím naprosto příšernou fyziku míčku, kvůli které pro mě nemá smysl to hrát.

                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Vždyt to vypadá hnusně, noname hráči... fyzika míčku bude taky jádro problému lítá si kam chce, prostě na amtéra se nedá ai obehrát tím u mě končí všechno krásně vykryje nesmysl.

  • SalemCZ

    Nový Humble bundle

    1dolar - Sniper: Ghost Warrior, Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual, Combat Wings: Battle of Britain

    průměrná cena (aktuální $7.50) -  Lords of the Fallen, Sniper: Ghost Warrior 2 Collector's Edition + World Hunter Pack

    15dolarů - Sniper Ghost Warrior 3 + multiplayer mapy

  • Jack1948

    Pre všetý tycoon hráčov stojí za pozornosť hra Sky Heaven

    https://store.steampowered.com/app/674090/Sky_Haven/

    http://realwelders.com/devblog/

    • Lukyz

      GUI obšlehnutý z Cities Skylines a mizerná grafika, zatím toho teda moc neukázali 😅

      • Jack1948

        No tá grafika je taká maková. GUI je v pohode aj keď je okopírovaný... 

  • froztik

    No Man's Sky: Next trailer


    https://www.youtube.com/watch?v=h3HphgSn0o4

  • SalemCZ

    Po úmrtí dvou dětí, které se zabily při hraní tzv. Modré velryby, se Saudská Arábie rozhodla zakázat prodej 47 her (např. Grand Theft Auto V, Assassin's Creed 2, Zaklínač).

    takže za modrou velrybu nemůže ruská mládež, ale GTA,AC a Zaklínač. 

    • i586

      Jaký bude trest za porušení zákazu? Useknutí prstu nebo celý ruky?

  • x_ander

    Video: Nathan Fillion a jeho tým natočili 15 minutový film na motivy hry Uncharted.

    Je to pecka a ta scéna, kdy dění přejde "do hry" a zmizí o černé okraje, mi vykouzlila takový úsměv, jako už dlouho nic. Kéž by se u Sony chytili za nos, Hollanda poslali do háje natočili to v téhle sestavě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit