Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Carnage666

    8 je furt dobrý a dokonce nadprůměr, nechápu místní rejpálky. Kdyby hra byla technicky líp vymazlená tak má třeba ještě o bod navíc. Už se těším a čekám jen na preload na Steamu.

    • JamesFaith

      S místními rejpálky je to jednoduché.

      Když má hra míň, než by jí dali oni sami, recenzenti ničemu nerozumí.

      Když má hra víc, než by jí dali oni sami, recenzenti jsou zaplacení.

      A když má hra stejně, jako by jí dali oni, tak se z toho zaplaceného ignoranta najednou stane odborník.

       

    • Jakoby si nevěděl jak se tady hodnotí :-) Já ti to shrnu:

      6 - podprůměr

      7- průměr 

      8 - nadprůměr  (lehký)

      9 - placená inzerce 

      10 - hra roku (kéž by)

      • MIlá redakce, proč za tento hate (bod 9) nedostane uživatel ban? Já jsem dostal za daleko mírnější komentář...?

      • Wolfcastle

        ta 10 hra roku je placená inzerce na celý rok....

      • To je nesmysl, prostě si neuvědomuješ, že recenze je názor jednotlivce a to se samozřejmě někomu líbit nemusí.

        • Nesmysl? Osobní názor? Tak to si vedle pro změnu ty. Za prvé osobní názory jsou vyjádřeny v textu a s nimi nemám většinou problém.  A nemám ho ani u Metra.  Za druhé si myslím, že kromě té devítky kterou jsem popsal s jistou nadsázkou, je to přesné. Ona i ta placená inzerce a objektivita je tu diskutabilní, ale to sem nepatří. Ten posun a zmenšení hodnotící škály potvrdila i redakce na můj dotaz ve FC.  Zjednodušeně se hodnotí jen 5-10, kde 7/8 je průměr. Nebo si prostě 2 body uber.

      • Carnage666

        Pořád je 8 nadprůměr :)  na lehký nehraju.

    • vzhledem k tomu jak se dlouhodobě hodnotí, tak bys měl vědět, že se z 1 - 10 většinou ty první čísla nepoužívají a průměr je někde u 7/10

      • species
        no takze 8 je nadprumer :D
  • dworkin

    Ten systém "neviditelných" morálních bodů mě štval už v jedničce a tady mě štve taky. Resp. štve mě, že je na tom závislý i konec hry. Já fakt nemám čas - a ani potřebu - tu hru dohrát, potom se pídit po tom, kde jsem jaké dítě nepohladil po hlavičce, čímž bych si polepšil z hlediska toho, jak hra vůbec dopadne, a potom tu hru hrát znova. Někdo namítne, že hra se chová jako skutečný život, ale ve skutečném životě mám dost jiných her, děkuju mnohokrát. Tady se chci od skutečného života odreagovat a užít si happy end, aniž bych musel rešeršovat, jak ho vlastně dosáhnout, protože je fikaně schovaný za různé náhodné kraviny, na nichž se osud světa fakt neláme a nikdy nelámal.

    • Derp_1337

      Vidím to podobně, zvysoka kašlu na to, abych hrál podle nějakého návodu, jenom aby mi vyšel určitý konec. Rozhodnutí zásadně podle nálady (třeba nepřátelé nikdy nešetřím jenom z důvodu, že to je "správné" a můžu tím získat jakousi "karmu").


      Ale zrovna ten happy end bych u Metra nehledal. Přece jenom jeho předlohou je ruská literatura a ta je prostě taková syrovější, tam si nehrajou na sluníčkový happy ending.

      A jak tady někdo napsal, hry jsou ve stylu knih: i když jste nahrál "nejlepší konec", tak to nebude "canon" a další díly budou vycházet z horšího konce.

    • ALHAZRED

      Hral sem to několikrat a vždycky sem měl špatnej konec😛

      Vubec mě to netrapi, asi sem špatnej člověk...teda ve hře, ditko pohladim, když mužu pomužu, ale jesli mě pali prst na spoušti, tak ji zmačknu a ňakej happy end si kouknu na YTB 😎

  • TheGGG

    8/10? To je hodně průšvih... no já si to v roce 2020 určitě koupín, ale toto je buď přehnaně ostrá recenze, nebo se hra moc nepovedla...., škoda, předchozí díly byly boží a toto koupím taky no... 2020 bude dobrý rok

    • species
      ban za 3....2.....
      • TheGGG

        Já již píši slušně a korektně, takže nene 

  • species

    Mno teda to dopadlo mnohem hur nez jsem cekal. A jejich marketingovy rozhodnuti jim tez moc nepomuzou. 


    Mno co nakonec se to zase vsechno svede na piraty, ti muzou za vsehcno.

  • Nastesti pro me ten pocit, ze jsem to uz hral, se me tykat nebude, zadne Metro jsem totiz zatim nehral.

    • Já bohužel ano, 100 lidí 100 chutí, ale mě Metro bohužel neoslovilo. Vlastně ani nejsem schopen vyjmenovat konkrétní aspekty, ale hra jako celek mě (bohužel stejně jako Witcher 3) prostě minul a neoslovil. 

      Můj pohled je navíc vcelku schizofrenní, protože pamatuji, že Witcher 1 a zejména Witcher 2 mě bavil opravdu hodně. To samé posta-apo tématika a hororové prostředí, kde chytáte ze všech stran Sieverty. Moddb.com byl díky velmi zdařilým módům pro trilogii Stalker svého času jeden z nejnavštěvovanějších herních serverů.....ale Metro, nějak mě holt nechytlo ☹ Počítám, že tohle by bylo stejné.

  • Mám předplacené na eshopu už od února minulého roku. Má to ale vyjít až 15tého...

  • walltar

    Nehrál jsem předchozí díly... má cenu zrovna hrát tohle, nebo je potřeba první pustit to co bylo dřív?

    • jsou to super hry všechny díly.

    • iSpirit

      Před tím toho moc nebylo. Klidně si to zahraj, obsah předchozích dílů se dá shrnout do pár vět. Ale určitě si to můžeš zahrát od prvního dílu, pořád ty hry vypadají moc dobře. Pro mě má každý díl stejné příznaky, ze začátku je to super, ke konci se do toho musím nutit.

      • Taky jsem se musel nutit, ale mí%n než u jiných her, takže Metro jednoznačně vede. Třeba do dooma 4 jsem se taky ke konci musel nutit.

        • Derp_1337

          Doom 4 ??? To asi ne, jeho vývoj byl přece zrušen.

          Nemyslel jsi náhodou restart série tzv. DOOM ?

          • Ano ten. Hezká hra, ale ke konci stereotypní, až jsem si říkal, kdy už bude konec? Ale to je asi každá střílečka.

            • Derp_1337

              True story. Čisté FPS většinou po čase začnou nudit. Vždy to chce aspoň nějaké RPG prvky, aby člověka táhl aspoň ten příběh.

              • Reakce na příspěvek:

                Mě osobně táhnou spíše RPG prvky než příběh. To je rozdíl.

  • BoB.2

    Čekal jsem aspoň 9.

    • uher

      Čekal jsi to na základě čeho?

      • BoB.2

        Na základě humbuku.

        • uher

          Asi úplně nechápu jak to myslíš.

          • hype

            • Hype ... ale na základu předešlých dílů. Je to spíš tedy očekávání hráčů než hype firmy.

              • uher

                Reakce na příspěvek:

                Vždyť i ty předchozí díly byly spíš takový 6-7/10 solidní hry, takže vlastně tento díl nijak zvlášť nevybočuje. Moje peníze mají jistý............

                .............až to vyjde na Steamu.

    • nightborne

      Na tolik to neni =). Ta hra neni technicky úplně v pohodě ani v zásadě ničim úplně přelomová. Je to super střílečka, dobrá zábava na pár večerů, pěkná na pohled, s výbornou atmosférou. Ta osmička sedí jak pozadí na kastrol =)).

    • skaven

      ja 11

  • Smrtihlav2000

    V základech je ale až příliš podobné svým předchůdcům a nezbavíte se pocitu, že tohle jste už někdy hráli.


    A to je jako špatně?!!

    • Souhlas. Všechno se už hrálo, ale když tobylo dbré, proč to nehrát znovu v trochu jiném kabátku?

    • walltar

      Někdy jo, někdy ne... Zase hrát furt to samý taky omrzí. Spíš než špatný bych to viděl jako obecnou informaci, ze které si každý může vzít co chce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit