Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SalemCZ

    Epic prý v budoucnu plánuje přestat s agresivním sháněním exkluzivit.

    protože jim dojdou prachy

    • Cvicme_v_rytme

      O prachy tolik nejde. Je přeci jasný, proč do toho jde teď tak agresivně. Potřebuje rychle natáhnout uživatele. Když bude mít uživatele, bude to zajímavé i pro vydavatele her. Což zase přitáhne hráče. Je to takový kruh, který je potřeba roztočit. Lidi musí začít ten store brát vážně, jinak po nich neštěkne časem pes.

      • SalemCZ

        ale za rok všechny ty hry co má exkluzivně budou i na steamů a bude těm lidem muset dát stejnak důvod proč si to koupit na epicu


        • Cvicme_v_rytme

          Podstatný je, že si lidi založí na Epicu účet a nainstalujou klienta. O nic jinýho jim teď těmi exkluzivitami nejde. Sem tam nějaká hra zdarma, sem tam časová exkluzivita. Potřebují lidi, aby odrušili monopol Steamu a hráči se opravdu rozhodovali mezi tím nebo tím. V současné době si totiž lidi řeknou, proč kupovat něco jinde, když si hry shromažďuju na Steamu. Aby Epic Store mohl růst, potřebuje tuhle bariéru zrušit a zajistit, že se lidi nebudou bát koupit hru i tam.

          • triptich

            v podstate máš pravdu, najmä na konci = báť sa kúpiť tam hru. ale to sa epic nevybral najlepšou cestou, resp. vychytal zlú dobu. kupovať hru pri vydaní je dnes hlúposť. ad1. do 3 mesiacov je za polovic a čo je dôležitejšie ad2. pol roka až rok trvá, kým ju celú odladia. ja si rád počkám rok, aj dva, kým sa hra dostane na steam a tam si ju vyzobnem. epic mám nainštalovaný, bol som naň zvedavý, ale aby som u nich aktívne invetoval, musia mi dať dobrý dôvod. ubi mám tiež, ale len preto, že wildland si ho púšťa, origin mám len a len pre hry zdarma (nikdy som tam vlastne nič nehral, krom mass effectu). jediná konkurancia je gog. tam valím peniaze ako besný. dôvod? DRM free rád podporím.

            viem, som figa a nie relevantné čislo. ale koľko ľudí 30+ to má podobne? je nám jedno, kde hrajeme, ale vyžadujeme služby!!! a to epic zatiaľ nemá. prečo apex poráža pubg aj fortnite? lebo vyšiel dobre odladený. to isté mal urobiť epic. vypľuť kvalitný servis hneď na štarte.

            + mňa odrádzajú aj ich reči o selekcii hier. ja mám rád voľnosť na steame, kde sa síce musím prehrabávať v tone odpadu, ale pravidelne v nej nachádzam perly. nechcem sa spoľahnúť na to, že niekto v epicu v číne povie "toto sa ti má páčiť". pche, a prečo? moderovať obchod áno, kategorizovať áno, filtrovať áno, ale "cenzurovať" nie.


        • hm, ne


          nejvic hry vydelaj po zacatku prodeju, po roce to uz bude leda souboj slev

          • Jack1947

            Steam vítězí páč se nemusí kupovat výhradně jen na Stýmu a Epic ... proto asi ta exkluzivita.

        • Jack1947

          Třeba nějaký bonus co jinde nenajdou 😉

  • Lukyz
    • SalemCZ

      hlavně si všímat že tam je v pre-order Steam

    • Inquisitor

      Paráda. Teď se jenom modlit aby to byl důstojný nástupce.

  • Jack1947

    Podle zprávy pro investory CD Projekt RED stihne do roku 2021 vydat jak Cyberpunk 2077, tak druhou, neoznámenou AAA hru.

    Musí se jim  nechat že si dost věřej 🙂

  • Teda Lukas se nezda :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=EFsVrJCit3c&index=3&list=LLF1pSHheLeBRLSR-1t_ulRg&t=0s

  • The Outer Wilds od Obsidianu vyjde exkluzivně na Epic Storu a Microsoft Storu. Steam si bude muset opět rok počkat. Obzvlášť oznámení u tohoto titulu se zrovna nesetkává s kdovíjak kladnou odezvou.

    Dále se na Epic storu exkluzivně objeví původně Playstation tituly Heavy Rain, Beyond a Detroit Become Human.

    Dále si Epic store zajistil exkluzivitu na The Sinking Cityči Control od Remedy.


    Osobně jako člověk, co chce, aby Steamu bylo pořádně zatopeno, tyto oznámení vítám a přeji si, aby EGS měl úspěch.

    • madPav3L

      Zajímavé... lidem vadí "monopol" Steamu, i když to monopol není a raději podpoří, koupený, časově omezený monopol jiné firmy. V budoucnu to nevidím dobře...

    • Vojtzech

      Super výběr mezi EGS nebo MS store... to je jak vybrat si mezi rakovinou a HIV.

      Škoda, Outer Worlds jsem plánoval koupit v den vydání.

    • Jack1947

      Máš i zdroj, nebo je to jen tvé zbožné přání ?

      Jak máš důvod proto aby Steam měl zatopeno ? Exkluzivita byt jen časová je pekně velká hloupost.


    • Veskoslav

      A teď mi ksakru vysvětli, co z toho máme my, jako koncoví zákazníci, když ty tu tečeš z toho, že na pc je kravina typu exkluzivita....A Obsidian dělá The Outer Worlds...

      • SalemCZ

        Asi to v tom případě budu rok zkoušet ze zátoky a pak si to koupím na Steamu.

      • Ronox

        Máme tu z toho agresivně rostoucí konkurenci Steamu, kterou ruku na srdce, potřebujeme jako sůl. Podíváš li se na trello board plánovaných funkcí Epic Storu/klienta, tak tohle všechno myslí opravdu vážně.

        Steam držel moc dlouhou dobu monopol a tak se tam každým rokem dostával větší a větší balast a jejich support šel do háje.  Však už i ty Summer/Winter sales stály poslední dobu za prd. Konečně budou muset začít makat na změnách, které lidi už tolik let požadují.

        Lepší responzivnost celého ekosystému Steamu. Komunitní tab je pomalej až to bolí, kurátoři se jim moc nechytli, ve workshopu taky prase aby se vyznalo. Prostě byli moc velký a začali stagnovat.

        U Epicu se naopak trochu bojím, že rozhazujou až moc a jelikož jsou momentálně stále nejvíce vázaný na výdělcích Fortnitu, tak doufám, že jim kasička nevyschne moc rychle.

        • Jack1947

          Tak vyschne a díky exkluzivitám to bude zase na rok +- ok, lze to udělat i normálně ne takhle extra brutálně, platit si schválně za exkluzivitu na rok.

          Opravdu pokud je to jen roční dost hráčů si počká a koupí to za rok na Steamu.

          Obávám se že jsou dost zkostnatělý to bude dost práce zamakat na změnách.

        • Veskoslav

          Ale já se ptám, co mám z toho já jako koncový zákazník? Lepší služby? Ne. Lepší cenu? Taky ne. Epic má jediné štěstí, že děcka mu zaplatily dostatek peněz, aby si nakoupil exkluzivní tituly. Ale pořád nenabízí nic navíc, naopak. Takže se ptám znovu. Jak z toho v současné chvíli těžím já jako koncový zákazník. Odpovím ti. Nijak...


          Neříkám, že Steam nepotřebuje konkurenci. Jsem rád, že někdo začal Gaba kopat do koulí. Ale Epic jde na to až příliš agresivně...Kdyby vydal toho klienta tehdy, aby měl to, co plánují, bylo by to skvělé. Ale takto za pochodu a ještě tím, že nasírají lidi viz Metro.

          • Cvicme_v_rytme

            Nesmíš chtít vše hned. Jako koncový zákazník z toho budeš mít, že si Steam i Epic Store bude hráče předbíhat. To není ze dne na den, to chce čas. Budou se ale snažit o to, aby měli lepší službu. Steam by teď měl sebrat hozenou rukavici.

            A časem je zde šance i těch lepších cen. I když otázka je, kam se u cen PC her dá ještě posunout. Slevové akce by ale mohly být opravdu zajímavější. Z konkurence koncový zákazník těží, protože o něj ty firmy bojují. Zatím je to časová exkluzivita, protože Epic Store potřebuje nalákat hráče k sobě. Časem v tomto směru tak agresivní třeba nebude. Každopádně pořád lepší časová exkluzivita než to, co předvádí Origin a podobně...

          • iSpirit

            Až příliš agresivně? Prosím tě ty trdlo, pokud by na to nešel agresivně, tak to Epic nemusí zkoušet vůbec a zapadne okamžitě. Takže si vyloženě protiřečíš. Jsi jen další ze stáda uřvaných steamboys. Ono žiješ v sociální bublině, kdy si myslíš, že všichni lidi jsou na Epic nasraní. Chyba lávky! Většině lidem je jedno. 

            • Veskoslav

              Nepůjdu rozhodně do souboje tím, že naseru své potencionální zákazníky hned prvních rozhodnutím viz Metro...

            • Veskoslav

              Spiritku, jdi si hačnou k PS4 a neotravuj. Mimochodem dá se bojovat mnohými způsoby. Levnější cena, €=/=dollar, menu v jazyce tvé země, funkční podpora, bez DRM atd. Ale ne tím, že si kupuješ za peníze děcek exkluzivitu.

              • iSpirit

                Reakce na příspěvek:

                No určitě. Proti Steamu chceš bojovat kytičkami? Kdybys těm svým kecům alespoň věřil sám. Na PS4 sednu až v pátek u Sekira. Teď klidně můžeme diskutovat. Zpátky k tématu. Takže mi chceš říct, že kdybys ty chtěl konkurovat Steamu, tak půjdeš do konkurenčního boje s monopolem s tím, co jsi napsal? Nenech se vysmát. 

                • Cvicme_v_rytme

                  Reakce na příspěvek:

                  Ne, on by 3 roky vyvíjel klienta, aby byl namakanej a konkurenceschopnej. Ale když si to každý spočítá, je jasný, že tady se nesmí čekat, ale jednat. Tohle těm lidem časem dojde. Popravdě se domnívám, že Epic Store na to jde celkem rozumně. Jen takhle má proti Steamu šanci. Jinak by to byly vyhozený peníze.

          • Ronox

            Hele mně taky ten agresivní přístup úplně nevoní, na druhou stranu si ale uvědomuji, že vyvinout vyloženě konkurenčně schopnýho klienta se všemi funkcemi a hlavně lidmi, co je budou obstarávat nejde moc dobře bez nějakýho fair plánu. Zjistili, že k nim vývojáři chtěj, teď si i ověřili, že přes ten všechen hate se Metru u nich daří a infrastrukturou to utáhnou. Já mám Metro na Epicu a je to pro mě prostě další launcher. Stejně jako GOG, Uplay, Origin, Steam a B.net.

            Ty bojkotuješ Origin a B.net třeba? Tam taky z toho nic nemáš ne, krom toho, že přes to jen pouštíš hru. Jedinej Uplay je v tomhle dál a líbí se mi ty jejich dealy, že hraním získáváš body a buď si za ně odemykáš kraviny, nebo získáváš slevy apod.

            Ber to tak, že se z Epicu stal nejen klient, ale taky publisher určitých her/studií. Stejně jako Ubi šlo se svými hrami na Uplay, EA na Origin a Acti/Blizz na B.net klienta, tak za finanční injekci šla jiná studia k Epicu. Pro mě no biggie. S Epicem po stránce klienta jsem zatím neměl ani jednou problém a to tam hraju Metro a Hadese.

            • Veskoslav

              Problém je, že v PC mám Battlenet, Epic, Origin, Steam, Uplay, GoG, Twitch. Bojkotuji akorát Bethesda a MS Store. Ale už tak je toho moc. 


              Já měl problém s UT i Subnauticou. Až moc často a rád padal. A kromě toho každý týden aspoň tři emaily o tom, jak se mi někdo bourá do účtu. A Metro je něco jiného. Neřeknu, kdyby podpovali vývojáře od začátku. Ale zaprvé vývojáři o tom nevěděli a za druhé já dělal objednávku na hru ještě v době, kdy žádný Epic Store ani nefungoval. To mi vadí. Kdybych od začátku věděl, že krabice=Epic, fajn, dilema jestli podporovat Číňany a skvělou hrou. Takto jsem ale žádní dilema neměl a koupím za rok na Steamu. Mimoto Epic sice tvrdí, že Exodus je 2,5 úspěšnější než prodeje LL na Steamu. Ale tak trochu zapomněl říct, že i v té době LL mělo tak 1/3 marketing a šlo koupit i na jiných obchodech (Humble atd.). Takže porovnáná neporovnatelné. 

              • Cvicme_v_rytme

                Reakce na příspěvek:

                Až se Epic Store dostatečně rozroste, i on bude mít jistě bundly na Humble Bundle. Nemůžeš chtít všechno hned.

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Nemyslím Bundle jako nějaký balíček her...Humble funguje i jako samostatný obchod. Ale tam rozhodně nekupis poslední Metro. 

  • Jack1947

    Nový díl série Yakuza je ve vývoji, vyjde ještě na PlayStation 4 a s novým hlavním hrdinou.

    Tak to je hezké, už jsem se lekl že ten další díl je jen online a zatím v Japonsku only.

  • SalemCZ

    taky se vám poslední době stává že otevřete games.cz a po načtení stránky vám stránka skočí o značný kus dolů? 


    dělá mi to doma i v práci

    • solomon.short

      Nedela. Alespon v aktualni Opere, blokovani reklam vypnute.

  • Hanzales

    Hle, Raytracing na kartách bez HW Raytracing podpory.

    Ale samo to tu HW podporu bude umět využít, jen ne že ne že to nejde :)

    • Je rozdil mezi hrou a nakym predpripravenym demem treba v metru je to celkem traga https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/15970955/geforce_rtx_gtx_dxr_one_metro_exodus_frame__1_.png

    • Jack1947

      Copak, prodeje nejdou jak se přepokládalo, ( kdyby to uměla každá alespon druhá hra ale to ani neumí)

  • Inquisitor

    https://www.idnes.cz/hry/magazin/ultimatni-herni-kviz.A190311_151506_bw-magazin_oz

    Jacku máš tu nový kvíz. Dal jsem to jenom na 90%. Přitom je to dost lehký :D


    • Hanzales

      Tak jsem si to jednou taky dal (kdo by to do sebe řekl) a 94% :D

      Minul jsem jen nějakou válečnou strategii (Comandos bych ale poznal) a kolonizaci od civilizace. Ale je fakt, že kdyby tam dali např. Settlers2, bylo by to už moc lehké ;o)

    • Jack1947

      90% <I a mdeath Incarnate>

    • Mart9

      87 % - pohořel jsem na těch izometrických nesmyslech ze začátku, které jsou jeden jako druhý. Jakmile jsem to přetrpěl, po desátém obrázku už to bylo v pohodě až na ty Dark Souls.

      • Jack1947

        Ten izometrický nesmysl byl Princ lol

        • Mart9

          Princ je plošinovka.

          • Jack1947

            Pravda.. no aspon jsem někomu  neporadil😛

            Dark souls jsem si taky spletl no.

    • Tushan

      100 %

    • Lukyz

      Slušných 97% a to jen proto, že jsem si blb spletl první a druhý Diablo 🤦‍♂️

      • dworkin

        Já jsem si splet Medal of Honor s Call of Duty, jinak taky 97 %. Druhý Diablo mělo followers, na ty jsem si vzpomněl. :)

        • Mart9

          To pro mě zrovna bylo jedno z těch jednodušších, protože podle hvězdičky na radaru to bylo jasné.

          • Hanzales

            Taky jsemto rozuzlil hvězdičkou a jo, ne, nesplet jsem se u civilizace (teda jsem ji trefil, ale to druhý bylo taky Diablo1 vs 2 a to jsem dvojku relativně nedávno hrál :)

          • Hanzales

            doublepost, to se mi stalo snad prvně, co se dějě? :)

            • Jack1947

              nIC, čas od času se to sekne a stránka si myslí ( nebo engine?) že si odeslal nový post. Juenže to tady nevadí tak nezoufej aspon máš další +příspěvek k dobru 😉

          • Jack1947

            V tom jsem taky neměl problém nicméně, ono se to splete MOh a COD jsou si dost podobné a dělí je jen novější vydání.

    • MidnighT91

      100% jeeej dobré vzpomínky

    • Váš výsledek: 94 % ale bylo tam par typu od oka :D :D

  • Na humble bundle rozdávají Grid2 + 2 DLC, evidentně je o to takový zájem, až jim z toho padá web.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit