Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tensexy

    Zajímavý článek, o spoustě časopisů jsem ani nevěděl. U nás doma se chytlo Score a měli jsme několik kusů stařičkého Excaliburu tehdy ještě s Anastasovem a tuším, že i Eislerem, kteří pak přestoupili do Score.  A to byl bod zlomu, éra Score s těmahle dvěma je něco co je pro mě dodnes nezapomenutelné. Zábavné a vtipné recenze, lexikony, slovníky a perfektní rubrika dopisy čtenářů, nad kterou jsme se váleli smíchy. A nešlo jen o Anastasova apod, výbornou práci dělal třeba i Fuka  nebo Béla Nemeshegyi a další. Snad jediný kdo mě nebavil byl Cpt Vlada. Působil arogantně a všechno zdrbnul. To se ale bavíme asi o polovině devadesátých let, článek je o pozdější době, která ovšem pro mě znamenala tak trochu dobu temna, protože mi rodiče nechtěli koupit nový počítač. Živořil jsem na čem se dalo. Měli jsme PC 386ku a pak 486ku, ta už měla CD ROM ale bylo s tím spoustu potíží, protože to nějak nestíhalo. Dodnes si pamatuji, jak jsme hráli NHL 98 v malém okýnku a s minimem detailů, aby to nějak šlapalo. Až o něco později mi kámoš ze starších dílů sestavil nějakou pentinu, ale pořádný počítač jsem si musel koupit až když jsem začal makat a to bylo někdy v roce 2006. Níže přidávám link na digitální verze stařičkých Score:

    https://www.oldgames.sk/mags/score/

  • Corvus

    Pro mě bylo první tištěné médium Excalibur (21.11.1994) pořadové číslo: 36. Recenze System Shocku navždy předurčila mou lásku ke kyberpunku. Také si vybavuji, že prvním Score bylo to z roku 1994, které mělo vynikající obálku se System Shockem, o kterém se tam ale vůbec nepsalo. Pokud si to dobře pamatuji. O hry jsem se zajímal už dávno předtím na 8-bitech (Didaktik M apod.), ale rodiče mi nedávali žádné kapesné a například komiksy od Semic-Slovart a PC magazíny... to se rovnalo týdnům přemlouvání :-D

    https://www.oldgames.sk/mag/excalibur-36/page/12/

  • myname

    a kdo z vas si ještě pamatuje časopis KLAN ??

    • Corvus

      Jasně... nebo magazní u Scorečka na CD - Bazooka :-D s tím šíleným grafickým designem Memoryho.

  • Gulivera84

    A nedelal Level jen korekturu prekladu Fallout a samotny preklad byl od lidi kolem silene brahminy?

    • myname

      1 překladal vše Level, u 2 dělal Level korektury a překlad brahmina

  • Inquisitor

    První Level jsem měl v roce 1995, předtím jsem kupoval Excaliber. Score mám skoro všechny od roku 97 do 2001 plus mínus. Ale hlavně Level, ten jsem kupoval prakticky do jeho konce. Ten nový už nekupuju, přeci jenom díky internetu jsem si od časopisu odvykl. No zkrátka skříň mám narvanou a je celkem sranda se občas zalistovat do minulosti.:)

    • myname

      hlavne ceny hw před 20 lety

      • Inquisitor

        A za půl roku už to bylo starý.

  • Veskoslav

    PCM, Excalibure, Fifo (slovenský magazín), Bit (slovenský magazín), Gamestar, PC Gamer, CD Action (polský magazín), Doupě (tam to snad po roce zabalili, někde mám první tři čísla doma). Nedávno jsem vyhazoval GameON (neskutečná inzertní sra*ka).


    A pak filmový měsíčník, co měl u sebe CD-ROM a vycházel někdy do roku 2004, ale ani za boha si nevzpomenu. Vždy tam bylo dvojCD včetně dem a ukázek filmů. 

    • Máš-li je ještě někde doma, měl bych o ně velký zájem do našeho muzea. Máme největší sbírku časopisů v republikách, ale nějaké mezery tam ještě jsou :)

    • Londo_Mollari

      ..jojo, FIFO magazín a Didaktik Gama 🙂 tak nějak to bylo. Ty magazíny se dají sehnat jako pdf.

  • Jsou tu ještě nějací pamětníci, co pamatují KyberMyš? :) 

    Na tom jsem vyrůstal, a někdy kolem roku 2006 jsem přešel na Level, byl to taky docela kulturní šok :D 

    • Veskoslav

      Pamětníci? Vždyť to vycházelo někdy před 13 lety? Navíc to byl vyloženě dětský časopis...

    • 0011

      Pamětník se většinou používá pro lidi 50+ já jsem teda ročník 85 a pamatuju různé, nejen čistě herní časopisy s cd a později DVD přílohami, ale podle toho co píšeš jsem rád že jsem o kyber myši dodneška ani neslyšel. Vždycky jsem byl Levelák, který jsem občas "zradil" když mělo Score nějakou pecku co jsem musel mít.

    • mikezz

      Ja som to mal úplne rovnako! Môj prvý (mini)Level bol č.139, dovtedy bola KyberMyš absolútna modla, Empire Earth II, Syberia II...vďačím KyberMiši za mnohé nezabudnuteľné herné objavy a spomienky. A explicitne sa pamätám na recenziu nejakej závodnej hry, ktorá sa pri zvýšení rýchlosti auta začala rozmazávať, recenzent odporúčal nosiť pri jej hraní dioptrie :D

      • Máš nějaké Kybermyši ještě doma? Dávám dohromady kompletní archiv pro muzeum a měl bych zájem :)

  • Zrovna tenhle týden jsem získal první číslo Excalibur. Málem jsem skákal do stropu :)

    Nulté číslo ale asi už neseženu

  • Coffin.Corner

    Ten kulturní šok, když jsem si poprvé koupil Score, kde byla zrovna úplně šílená recenze jakéhosi Andrewa na Dungeon Mastera 2 se nedá zapomenout... 😀  

    • LessPh

      Ano, to byla 19ka. Moje prvni Score byla 18 s recenzi na Full Throttle. Nechapal jsem a casopisem listoval porad znova a znova, a koukal na miniaturni screenshoty. 

    • W0R10CK

      SCORE č. 19, moje 19. :)


      Mám v perfektním stavu 1-100. Nemá někdo zájem? :)

      • Neee, že bych chtěl někomu rušit kšefty, nicméně pro méně náročné mám Score 1-74 v pdf. Teda v papíru taky, ale to nedám z ruky..😉

      • flash789

        Mam zajem, dobre zaplatim. Pokud jsou jeste k dispozici napis na email jan.rausch@email.cz. Urcite se domluvime:)

      • Praha jeste dnes vecer?

        karelpipin@seznam.cz

      • Coffin.Corner

        Jestli máš i druhé číslo, které se mi nikdy zpětně nepodařilo sehnat, tak máš obrovský poklad :)

      • Duchino

        Já bych je bral - o svoji kolekci 37 - 120 jsem tragicky přišel. Tyhle starší kousky byly moje srdcovky. 

        EDIT: Rád je i někde vyzvednu 🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit