Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Třeba úplně nerozumím hw, a třeba i proto budu ve svém názoru vyveden z omylu, ale myslím si, že u reference není ohledně jejího výčtu vlastností, tak předznamenávající teplota nebo hlučnost, jako její výkon a příkon.

    Jestli se průvodní vlastnosti, nemusí jako důsledek nějakých ne až tak měnných parametrů, pevně pojit na určitých hodnotách, neznamená, že ty nemohou zůstat víceméně obdobné, i při jejich značném pozměnění.

  • 4K 60FPS bez kompromisov. A potom pride dalsia vlna neoptimalizovanych hier a zrazu bude treba opat cakat na dalsiu generaciu kariet.

    Hlavne teraz ked s prichodou novej genracie konzol ta narocnost porastie.

    • ty konzole stojej min nez ta grafika samotna, ta naroznost zavratne nevzroste.

      • U konzolí byl vlastní HW vždy dotován, aby to na oko bylo levnější než PC, ale pak to z vás tahají v dražších hrách, měsíčních poplatcích za služby a dalších ne zrovna levných věcech. U Xbox ovladače mne překvapilo, že nemá v základu nabíjecí baterie a ani adaptér.

        • Derp_1337

          Pozor. To, že byl hardware konzolí vždy dotován, není pravda.

          Možná tomu tak bylo u prvních generací PS a Xbox, ale od dob PS4 a Xbox One už ani jedna firma nejde cestou dotace hardwaru. Konzoli prodávají za takovou cenu, aby se jim zaplatil HW, který použili.

          Akurát na tom prodeji HW nezbohatnou, protože tam mají minimální marži. Ty firmy vydělávají hlavně na dražších hrách, atd.

          • Dotovat nebo prodávat za náklady je parkticky totéž. Výsledek je stejný - srovnatelný HW levnější než PC, ale pak tě oškubou jinde.

            • Derp_1337

              Ne, není to totéž.

              V prvním případě totiž jasně jedou do mínusu. V dnešní době se prodávání za dotované ceny dá totiž označit za nekalou soutěž.

              Zatímco prodávat něco za náklady sice není moc výhodné, ale pokud je s tím výrobce spokojený, tak je to v pořádku a nikdo na to nemá co namítat.

  • RTX 2080S vs 3080:  více než dvakrát tolik tranzistorů a výpočetních jader,  30-60% nárůst výkonu na 30% nárůst spotřeby. Přitom čím více zpráv a testů se objevuje tím reálný výkon klesá a spotřeba roste nad udávané TDP.

    Tohle vážně někdo, kromě akcionářů ČEZu, chce? V klidu počkám na AMD a pořídím něco rozumnějšího.

    • Taky bych pockal na AMD, kdyz bych nemel otresnou, 9 mesicni zkusenost s rx 5600 xt. Opravdu se budu dvakrat rozmyslet, jestli si jeste neldy pustim AMD grafiku do PC... 

  • OndraP

    V současnosti vlastním RTX 2080 a hraji na 1440p a 144HZ monitoru.Procesor mám i7 9700k na 4.9 GHz.Tento procesor by tu grafiku měl dávat v pohodě ne?Chtěl bych konečně využít těch 144 Hz při 2K,což asi všude nepůjde samozřejmě,abych ve všech titulech měl 144fps při 2K hraní.

  • Jako herního důchodce mě to nechává v klidu, jde o to že normální člověk nemá čas dohrát věci od GTX970, čili tyhle výstřely mě moc netankují, hardware za 5-10 let (už možná žadný nebude) bude stát opět bazarové-povánoční ceny. 

    Roky kdy se to měnilo co rok jsou naštěstí pryč.

    • jindra.veliky

      Spíš bych řekl, že roky, kdy se to mění, co rok, jsou zpátky.

      • Jenom s novou generací konzolí a to není zase tak často. Navíc pořád máš šanci, pokud je hra optimalizovaná a spokojíš se s nižšími detaily. Mezi 90 - 05 to šlo dopředu úplně v jiných řádech. Jenom procesor šel z desítek MHz na jednotky GHz, paměti z jednotek MB na GB. 3D akcelerátory nejdřív ani nebyly a pak to šlo strašně rychle. Tenkrát jsi na 10 let starém stroji nic nového nespustil. Dneska to není až takový problém.

  • LessPh

    Spíš mi řekněte jaký procesor k RTX 3080 zvolit? Aktuálně mám v košíku i7 10700KF a přemýšlím odpálit celou sestavu za 53T CZK. Nebo myslíte počkat na představení novýho ryzenu, něco jako R7 4700? Nechce se mi moc čekat a navíc R7 4700 asi stejně netrumfne i7 10700KF, podle historických výkonnostních trendů. PC mám především na nový MSFS.

    • Intel byl je a bude na hrani vzdy vykonejsi nez AMD, i kdyz je v dnesni dobe rozdil pouze v par procentech fps.  Otazka je, jestli je s pomerem cena/ vykon vyhodnejsi. Odpoved zni NE.

    • rozhodně bych počkal ten měsíc minimálně to už vás nezabije a třeba AMD překvapí...jejich hláška je že gamers budou nadšeni takže očekávám nějaký feature pro hráče. Jinak kupovat dražší a horší procesor kvůli 1 fps je podle mě blbost ale jsou to vaše peníze

      • LessPh

        i7 je samozrejme lepsi, cisla mluvi naprosto jasne.. a o penize zase tolik nejde. O strategii s objednavkou a oznameni AMD jsem se rozepsal nekde tady v diskuzi, takze vlastne pockam, ale uz budu mit objednany intel;-) 

        Od AMD ale nic moc neocekavam.. max. dorovnani intelu..

    • rozhodně bych počkal ten měsíc minimálně to už vás nezabije a třeba AMD překvapí...jejich hláška je že gamers budou nadšeni takže očekávám nějaký feature pro hráče. Jinak kupovat dražší a horší procesor kvůli 1 fps je podle mě blbost ale jsou to vaše peníze

    • unicz

      Tak už jen 3800XT je co jsem koukal prakticky plichta (při nižší spotřebě, vyšší bezpečnosti, modernější platforma atd.).

      Takže nějaké 5700X s vyšším IPC, Mhz, předělanou cache atd. si ho dá k snídani. Tady nastupuje v podstatě nelítostná logika.

      Ale jasně, Intel bude muset zareagovat cenou (což mu posledně trvalo min. 2 roky🤣).

      • LessPh

        Cenu uz neresim, resim vykon, takze je pro me zajimavy v podstate jen intel;-)

      • LessPh

        Bohuzel to tak neni, to pak muzes rict ze je plichta cokoli.

        Koukni se na trend r7 x700x a zjistis ze ty trendline mezigeneracni skoky vykonu jsou krasne predvidatelny a proto r7 4700x / 5700x skonci tesne pod aktualni i7.. navic tahle generace je jen evoluce a ne revoluce..

        • Hidden

          Jen poznamka - muzes mit samozrejme pravdu a vykonove mohou nove AMD procesory skoncit na urovni uvadeneho i7 (ve hrach, samozrejme, to je to oc tu jde). Ovsem i kdyz nebudu brat v potaz cenu (jak nakupni, tak provozni), odhaduju, ze nove AMD procesory budou mit lepsi provozni vlastnosti (mensi topeni) a vetsi uzitnou hodnotu (vykon jinde, nez ve hrach) a dalsi benefity v porovnani se soucasnymi Intely. Dle meho skromneho nazoru je ted opravdu nejlepsi strategii proste pockat co AMD uvede, pockat si na review, testy, benchmarky, zkusenosti a az pak se definitivne rozhodnout o nakupu toho ci ono. I jako dlouhodoby zastance Intelu musim uznat, ze jim proste ujizdi vlak a nove procesory od AMD mohou a pravdepodobne i budou skvela volba i pro uzivatele, hledici na vykon primarne ve hrach. Ano, nemusi to byt hned, ale lepsi nez to uspechat a o par mesicu pozdeji si ukvapeny nakup vycitat. :)

          • LessPh

            Jenze to bych zase cekal do ledna a to ja nechci, to pak zase muzu cekat na novy intel a pak treba na novou RTX Super, proste je potreba udelat caru a ta je ted.. navic z trendlinu opravdu nevychazi, ze by amd s novou generaci predcilo intel.. mozna v dalsi generaci, ale ted rozhodne ne.

            Bavim se jen o hrach, nic jinyho me nezajima..

            • Hidden

              Jasne, tve penize, tve rozhodnuti, do toho ti nema kdo co kecat. :)

              Ale vzhledem k tomu, ze nove RTX stejne zatim nejsou skladem a AMD oznami nove veci za dva tydny a benchmarky jiste na sebe nedaji dlouho cekat, prijde mi i rozumne pockat alespon do te doby. I treba jen proto se ujistit, ze ta i7 je ted skutecne pro tve potreby nejlepsi volba.

              • LessPh

                Reakce na příspěvek:

                Objednavku na nove PC odbouchnu zitra, at se dostanu do poradniku na RTX, behem rijna uz snad dostupnost RTX bude lepsi.

                Budu chtit dodat  vsechny komponenty najednou a to se urcite stane az po AMD oznameni s ohledem na aktualni dostupnost RTX, takze bude prostor pro pripadnou upravu objednavky.

                Ale od AMD ocekavam, ze spis dotahnou Intel, ale ten bude v MSFS stejne lepsi..

                Zadni vratka mam otevreny;-)

        • unicz

          Neříkám cokoli, říkám specificky tyto dvě CPU za shodou cenu🙂 U AMD tedy s poměrně atraktivní hrou...

          • LessPh

            Ale tak to prece neni, ja stavim PC na hry a tam to plichta neni ani omylem;-) Intel nema konkurenci, ta i7 trha i r9 k snidani:)

            https://www.techspot.com/review/2030-intel-core-i7-10700k/

            • "..ta i7 trha i r9 k snidani" - tak si to projdi ještě jednou

              • LessPh

                Reakce na příspěvek:

                Prosel, tak jeste jednou... i7 trha r9 k snidani, nevim co je na tech grafech nepochopitelnyho, hlavne na grafu “7 game average”:D

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Trhá? Od 3 % do 15 % v FPS při 1440p? Asi máš jiný význam pro slovo trhat....

                  3700X vs to tvoje slavné Intel v tom grafu 7 her v 1080

                  - průměrný rozdíl 7% v FPS...

                  3700X vs to tvoje slavné Intel v tom grafu 7 her v 1440

                  - průměrný rozdíl 6% v FPS...

                  Prostě řekni, chci si koupit Intel a nemusíš tady házet naprosto zbytečné vlákno o tom, že uvažuješ o AMD. O tom si nikdy neuvažoval...

                  • LessPh

                    Reakce na příspěvek:

                    Tak jeste jednou, kdyz to nestacilo... ano, i7 trha k snidani o tridu vyssi r9 ve hrach a na ty ja cilim. Klidne to napisu jeste jednou, pokud to jeste nebude stacit..

                    • Veskoslav

                      Reakce na příspěvek:

                      A ty furt meleš dokola a dokola jak pokažený gramofon....7 % rozdíl není žádné trhání. A nevím proč sis nevzal porovnání s 3700, která je nejenom o 2 levnější například a jak píše dole Unicz a A4y4s6. Ty ses už dávno rozhodl, nevím, proč si zakládal tohle vlákno. Aby ses pochlubil, že budeš mít procák za 10 a grafiku za 15? 

                      • LessPh

                        Reakce na příspěvek:

                        Timhle prispevkem uz opravdu plytvam svoji energii a casem:D

                        Prece nebudu srovnavat i7 s r7, kdyz se ani r9 nedokaze postavit i7, to je jasny ne?:D

                        A o penize zase tolik nejde, proste si kupuju po 5ti letech novy komp a pro sebe chci vzdycky to nejlepsi;-)

                        PS: RTX 2080 kterou mam v hledacku nestoji 15T, ale 24T.. za 15T nekoupis ani FE:D

                    • Reakce na příspěvek:

                      r9 stoji 10k stejně jako vas intel ...počítám, že nová generace se mu minmálně vyrovná s lepší spotřebou a využitím u her do budoucna takže tak. Když jste rozhodnutý tak proč se na to ptáte? :D

                      • LessPh

                        Reakce na příspěvek:

                        Uz se neptam, uz mam rozhodnuto od vcerejska...Intel Inside:D Ja teda nevim, ale ja spotrebu fakt neresim.. a az tady jednou bude ta budoucnout kdy AMD bude super cool, rad prehodnotim, ale zatim cisla i trendliny rikaji opak..,

                      • unicz

                        Reakce na příspěvek:

                        Ano. Jak jsem již psal. Ale jedinec výše ignoruje.

                      • unicz

                        Reakce na příspěvek:

                        Ano. Jak jsem již psal. Ale jedinec výše ignoruje.

    • Což o to, ten tvůj Intel je fakt dělo, jenže to má jeden zásadní háček a to "zastaralý" PCIe 3.0.

      Osobně kdybych nyní kupoval nové PC, tak už bych šel jedině do nové desky s PCIe 4.0, což ale momentálně podporuje jen AMD.

      Ale má to značné výhody, a to včetně rychlejší přenosové rychlosti SSD disků, ale také o něco lepšího výkonu u grafické karty (např. u té 3080 už je to znatelnější). Prostě se to do budoucnosti bude hodit (i kdyby jsi třeba časem upgradoval nějaké komponenty).

      Na druhou stranu AMD má nyní (myslím v říjen/listopad předvést) procesory nové generace a to rovnou řadu pojmenovanou jako Ryzen 5000 (ne 4000).

      Teď je otázka zda se vyplatí čekat, za mne ano, jelikož si myslím, že AMD ten Intel minimálně když ne předběhne, tak dorovná.

      Ale chápu tvé dilema.

      • LessPh

        Taky jsem byl prvně na hype trainu AMD, ale po tom co jsem ležel týden v různých benchmarcích a na forech, tak jsem zjistil, že Ryzen je opravdu hodně přehypovaný - ano cena / výkon super, ale mně jde o ten výkon, a tam r7 3700x prostě na i7 10700KF nemá.

        Navíc jsem zděšený ze zpráv o ryzenech a častých BSOD a obecné nestabilitě systému, to nechci ani obloukem.

        Speciálně u MSFS jsou intely výkonnostně o třídu jinde než AMD, a nový komp si kupuju primárně kvůli MSFS.

        Cena / výkon pro mě není na prvním místě, pro mě je důležitý hlavně výkon, když kupuju PC jednou za 5 let - samozřejmě mě ta cena bolí, ale tak co už no, nějak to překousnu. 

        Přiznám se, že PCI 3.0 / 4.0 jsem neřešil, ale benchmarky, který jsem viděl hovořily jasně pro Intel... SSD rychlosti jsou podle mě už jen papírový.

        Další věc je, že AMD přestaví teď 8.10. novou generaci, která může mít launch až za další měsíc nebo těsně před Vánoci a já už to čekání nedám.. navíc nevěřím, že r7 4700x / 5700x bude výkonnější než ta i7 10700KF.

        Je to řehole no, ani z toho nemám radost:D

        • owny

          Když už jsi zmínil tu větší nestabilitu AMD, která je podle mě fáma, tak bych zmínil ještě jednu věc. Sice to u herního PC nemá vliv, ale Intel procesory mají více známých bezpečnostních děr než AMD.

          https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

        • Veskoslav

          "Navíc jsem zděšený ze zpráv o ryzenech a častých BSOD a obecné nestabilitě systému, to nechci ani obloukem."


          Solidní blábol. Dva roky jednu na 2600X a nic takového jsem nezaznamenal a ani ve svém okolí (a to jede okolí už bohužel jenom na AMD, protože PC není jenom na hry) Jenom jestli tyhle srágory nepíšou lidí z okolí "intelu" a "novináři", co to naprosto nafouknou. Teď druhý pc jede na 3600X a pořád čekám na ty hrůzné pády atd., co byly popsány na redditu....


          A to, že Intel má o 10-15 % vyšší FPS je hezký fakt. Ale v tom zbytku kromě Adobe to Intel projede na celé čáře. A pokud jsou nové konzole postavené na AMD procesorech a hry začnou lépe využívat jeho stavbu, tak se ti pak vesele může stát, že Intel ostrouhá.

        • unicz

          Mám 2,5 roku R5 1600, přetaktovaný (to CPU je legenda). Nikdy jsem neměl BSOD. A to mám OC i na RAM (3200Mhz). Tak nevím, jakou systémovou chybu v návrhu Ryzenu myslíš?

          • LessPh

            Hele v pohode, chapu proc jste volili AMD, ale pro me proste Intel, vychazi vykonnove lip a cisla se ohnout nedaji.. a z te stability mam obavu, proste to nechci..


            • a vic jak dvojnasobna spotreba problem neni?  budes potrebovat velmi slusne chlazeni oproti amd...ale budes mit tech svych 6% up ;)

              • LessPh

                Reakce na příspěvek:

                Ne, spotreba opravdu neni problem, proc jako? To nechapu, jako ze nemam na ucet za eletriku, to jako fakt?:DD

                Chlazeni mam zajisteni i s prebytkem pro pripadny OC, na ktery je tohle CPU staveny. 

                Promin, nejak jsem cely tvuj prispevek nepochopil a nevim kde je problem?:DD

                • Reakce na příspěvek:

                  narazel jsem na pridanou hodnotu vykoupenou jen negativy... 

                  jestli si stim ok pak v poho,  ja bych to kvuli par procentum ve hrach nevymenil.....teplo, hluk, nutnost, silnejsiho zdroje.  

                  • LessPh

                    Reakce na příspěvek:

                    Pro me je pridana hodnota jasna a bez negativ - svoje priority a cile mam srovnany:-)

                    Nikdy mrkni na YT na MSFS srovnani intel a AMD a uvidis cos jeste nevidel, double digit rozdily tam proste jsou, proto AMD ne.. jako cena/vykon ano, ale jako vykon rozhodne ne..

                    • Reakce na příspěvek:


                      https://www.guru3d.com/articles_pages/microsoft_flight_simulator_(2020)_pc_graphics_performance_benchmark_review,4.html


                      4k rozdil nic

                      2.7k par snimecku


                      vazne bych chtel tvoje ruzove bryle, ale ok stoji ti to zato, budis ti prano

                      • LessPh

                        Reakce na příspěvek:

                        Ano stoji, podivej se na digital foundry, posledni video o MSFS s recommended settings, rozdil intel a amd je 20% accross vsema rozlisenima, ve prispech intelu, pokud si dobre pamatuji. MSFS je prvni next gen a i DF se rozhodlo jet benchmarky jinak nez konvecne a doporuceni.. intel all day baby!

                        Sorry link na YT neposlu, tyhle snadny sarvatky resim z mobilu on the go:D

                        • unicz

                          Reakce na příspěvek:

                          Proboha, hra na více jak dekádu starém API DX11 NEMŮŽE být nextgen. Co to tu proboha trollíš😲

                          • LessPh

                            Reakce na příspěvek:

                            Jasny, vsichni profici to oznacuji za prvni opravdovy next gen a ty mi tady povidas neco o bohu, tohle zkousej v nedeli rano v kostele, ale na me teda ne:D

                        • Reakce na příspěvek:

                           tak to predpokladm, ze to budes hrat taktez v 540p

                          aby si tech 20% dostal, to dava smysl 

                          zatimco ve 4k uz je rodil 0% 

                          • LessPh

                            Reakce na příspěvek:

                            Podivej se znovu a pust si zvuk:D

                            Pokud neumis anglicky, tak se ti vysvetleni bohuzel nedostane, nejsou cisla jako cisla;-)

                            • Reakce na příspěvek:

                              pustil jsem si to a nic objevnejsiho nezaznelo;)

                              • LessPh

                                Reakce na příspěvek:

                                V tom pripade lekce anglictiny a za rok tady:D

                                • Reakce na příspěvek:

                                   B2 mi vyhovuje;)   

                                  • LessPh

                                    Reakce na příspěvek:

                                    tak za rok, až budeš mít C1 přijď, protože evidentně B2 na YT nestačí;-)

            • unicz

              Hele já také koukal na čísla a 10700K a 3800XT mi vychází jako čistá plichta🙂

              Tak jako nic nevím o nějaké obecné nestabilitě AMD platformy, pokud pomineme příšerné MS updaty W10 minulý rok, což jde plně na triko MS.

        • Na druhou stranu jak píšeš pokud opravdu ten PC kupuješ jen primárně kvůli MSFS, tak asi není co řešit že jo a klidně bych vzal ten Intel :D

        • Máš pravdu s tím Intelem.

          Třeba když si najdeš na Youtube různé srovnávací videa, tak ten Intel v těch hrách má prostě lepší výkon, to je nepopíratelný fakt, ať si každý AMD fanda říká co chce.

          Jenže zrovna to by právě mohla zvrátit tato nová nastupující generace procesorů, která jak očekávám, ho minimálně dorovná, ne-li dokonce předběhne. A navíc ten PCIe 4.0, což je prostě budoucnost a mohl by s tím pak při nějakém pozdějším upgradování komponentů být problém.

          Co se týče BSOD. apod.. myslím že už to vyřešili, i když spíše měli nějaké problémy i s jejich grafikama a ovladačema..

          No možná už na začátku října by se mohli objevit nějaké srovnávací benchmarky, ale chápu že prodlužovat to čekání už může být utrpení :D

          • unicz

            Myslím, že věci jako PCIe 4.0, více jader CPU, asynchronní shadery etc. spojovat s hrou, která je postavena na deset let staré technologií je zbytečné😂

    • jiri.svak

      A ty jsi stihl RTX 3080 pořídit? Pokud ne, řešil bych to, až ji budeš mít doma, může se to ještě protáhnout a v té době už třeba budou na trhu nové Ryzeny :-P

      Každopádně dokud MFS nedostane patch na DX 12 (nevím, jestli jo, ale přál bych si to) a nezačne lépe využívat vícejádrové procesory, bude nejlepší volbou něco, co vyžene co nejvyšší takty na 4 prvních jádrech. Takže ten 10700KF po OC bude OK.

      • LessPh

        Ne nestihl, mám sestavu v košíku na všech třech hlavních e-shopech, stačí odmáčknout u nejlevnějšího a čekat;-) A čím dřív, tím líp, ať jsem na pořadníku. A taky to chci mít už objednaný, abych na to nemusel 24/7 myslet.. je to fakt vysilující.

        Nějaký kousky by měly být tenhle týden a pak v říjnu už standardní dodávky snad, uvidíme. 

        Pokud vím, tak DX12 patch pro MSFS je v pipelině, ale i tak vychází výkonnostně líp intel než AMD. Jen je to bohužel dražší řešení, ale zase člověk nekupuje nový PC každý rok, že jo.   

        • tak snad vám ta rtx do vánoc přijde :-D

          • LessPh

            Asi to nebude tak horky:D

  • Jinde jsem se ještě dočetl, že ty founders edition mají sice krásně chlazení gpu, ale paměti se nezdravě přehřívaj.

    • já koukal jak srovnával founders s nějakou už od výrobců a ta byla tišší a chladnejsi takze ono to zase tak prevratne neni :-D

    • unicz

      No v podstatě tu máme "VRAMgate". Jejich teplota, jejich spotřeba (vs TDP GPU), jejich kapacita.... Tohle se zdá krutě nepovedlo.

  • unicz

    Např. 600 kusů do Austrálie. Jestli třeba 800 poptávajících berou jako enormní zájem, tak já osobně hodnotím jako velmi malá očekávání celkového zájmu. Až bych se dané nebál označit "očekáváme průs....".

    • Průser... Spíš paperlaunch, prostě za každou cenu chtěli uvést karty dřív než AMD. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit